Bękart PRL-u żegna bohaterskiego generała

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

W poniedziałek odbył się pogrzeb generała Floriana Siwickiego. Na pogrzebie była wojskowa asysta honorowa z Dowództwa Garnizonu Warszawa, a w uroczystości pogrzebowej uczestniczył - w imieniu MON - Janusz Onyszkiewicz. Onyszkiewicz - w imieniu obecnego Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka i Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego złożył kondolencje na ręce rodziny zmarłego oraz przypomniał bardzo owocną współpracę, jaka miała miejsce w 1990 roku między ówczesnym Ministrem Obrony Narodowej gen. armii Florianem Siwickim, a nowymi wtedy cywilnymi wiceministrami, którymi zostali – właśnie – Janusz Onyszkiewicz i obecny Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Jeszcze nie wybrzmiały echa salwy honorowej i mowy pogrzebowej Onyszkiewicza, gdy już odezwali się wrogowie naszego systemu, którego generał Siwicki był jednym z ojców założycieli. Protestuje „Nasz Dziennik” zapominając, że bohaterski generał był ministrem w „pierwszym, niekomunistycznym rządzie premiera Mazowieckiego”, zaś Romuald Szeremietiew posuwa się do insynuacji, że gen. Florian Siwicki nie był człowiekiem honoru, stwierdzając:  "Były mu postawione zarzuty popełnienia zbrodni komunistycznej, i to mocno uzasadnione. Czy taki człowiek zasługuje na jakieś honory?" – pyta Szeremietiew.

Czyżby Romuald Szeremietiew nie wiedział, że generał Siwicki, podobnie do generała Jaruzelskiego korzystał ze wszystkich honorów, jakie tylko mogło dać państwo swoim bohaterom ? Czyżby przeciwnicy naszej ludowo-obywatelskiej ojczyzny zapomnieli, że wszyscy ludzie honoru, do których gen. Siwicki się niewątpliwie zaliczał – od czasu przejścia na zasłużone emerytury generalskie    otrzymywali i nadal otrzymują od państwa, stworzonego na fundamentach PRL – sute emerytury, których wartość przekracza dziesięciokrotnie emerytury działaczy „opozycji”, którzy ponoć wywalczyli „niepodległość” ?

Już tylko ten fakt potwierdza, komu należą się dziś honory, asysty honorowe i specjalne uposażenie emerytalne w państwie, którego fundamentem jest PRL. Oczywiście, istnieje też grupa ludzi honoru z drugiej strony porozumienia w Magdalence, którzy bękarta PRL-u utrzymują przy życiu. Jest nim nie tylko były wiceminister Onyszkiewicz, występujący w imieniu prezydenta i szefa MON na pogrzebie bohaterskiego generała, który wraz z juntą Jaruzelskiego miał w swym żołnierskim dorobku brawurowe pokonanie polskiego społeczeństwa, po ogłoszeniu stanu wojennego. To cały w zasadzie aparat państwa Tuska wraz z sojuszniczymi stronnictwami, do których przecież zaliczyć trzeba SLD i Ruch Palikota...

Ten neo-WRON, czyli Współczesna Rada Ocalenia Narodowego III RP, z równym zapałem jak za czasów gen. Siwickiego, zwalcza dziś opozycję i wszelkie przejawy godzenia w nasze odwieczne sojusze z Rosją i z Unią Europejską – w imię walki o Pokój. Jest bowiem oczywiste, że domaganie się od Rosji oddania wraku samolotu TU-154M, ściągnęło by na Polskę słuszny gniew Rosji i w konsekwencji – wojnę z Rosją! Mówią o tym otwarcie wszyscy funkcjonariusze naszej odnowionej Ojczyzny z doradcą prezydenta tow. Nałęczem  i ministrem spraw zagranicznych Sikorskim na czele. Do obrońców Pokoju zaliczyć też trzeba Waldemara Kuczyńskiego, Stefana Niesiołowskiego i samego premiera - który wzorem tow. Rakowskiego nieustannie przestrzega społeczeństwo przed władzą PIS-u, która niechybnie doprowadzi do wojny z Rosją i co oczywiste -  z Niemiecką Republiką Federalną...
 

Dlatego pożegnanie gen. Siwickiego z asystą honorową Wojska Polskiego, jest wyrazem szacunku obecnych władz dla bohatera odnowionej Ojczyzny. Ojczyzny, której fundamenty sięgają do operacji „Dunaj” z 1968 roku. Wtedy to bohaterski generał, przy współdziałaniu z armią radziecką, poprowadził 2 Armię Ludowego Wojska Polskiego do opanowania północnej części Czechosłowacji i uniemożliwienie jednostkom armii czechosłowackiej wyprowadzenia kontruderzenia ! Ten niewątpliwy sukces bojowy był możliwy także dlatego, że czekający obecnie na wojskową asystę honorową oraz 21 wystrzałów armatnich gen. Jaruzelski – przydzielił wtedy generałowi Siwickiemu dodatkowe siły wsparcia, co przesądziło o zdławieniu kontrrewolucji.

Oczekiwaniu sił wrogich naszej ludowo-obywatelskiej ojczyźnie, że ta zapomni o swoich prawdziwych bohaterach i ludziach honoru -  mających w swoim dorobku wielkie sukcesy militarne, oraz niewątpliwe sukcesy w walce o Pokój i w zwalczaniu wiadomych nam sił – społeczeństwo powinno dać należny odpór w trakcie planowanych na koniec marca manifestacjach. Dzięki bowiem rozumnej polityce partii i rządu, dzięki naszej nierozerwalnej przyjaźni z Moskwą i z Berlinem, młodzież wychowana na patriotycznych wzorcach PRL i III RP - może dziś spokojnie pracować w Wlk. Brytanii, USA, Norwegii, Holandii i RFN – bez strachu przed wojną i nadciągającym faszyzmem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gorzki tekst. A jednocześnie do 'bulu' prawdziwy i cholernie przygnębiający.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

<p>Bechis</p>

#345559

Gdy umierał ostatni oficer z obrony Westerplatte,z nierządu i rezydencji bulowej,na pogrzebie nie było nikogo,a gdy stawiano POmnik w Ossowie ku chwale bolszewickim bandytom,to grała orkiestra reprezentacyjna WP,a teraz gdy umarł zbrodniarz czerwony generał to wysłannik bula odczytał zasługi czerwonego generała.

I już nie trzeba żadnego komentarza,komu bul służy.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#345599

Tylko w tym roku - a to przecież niecałe 3 miesiące - jak państwo tuskie potraktowało powstańców styczniowych, Zołnierzy Wyklętych ?... Czytam, że płk.Kuklińskiemu znów odmawia się honoru, senat nie uczci królowej Jadwigi, a tu czerwoną gnidę chowa się z najwyższymi honorami państwowymi i wojskowymi, Jaruzelskiemu już szykuje się fetę urodzinową w czerwcu, o Smoleńsku nie wspomnę - dobrze, że społeczeństwo zadbało o III Rocznicę zabicia Prezydenta Rzeczpospolitej....

Rzygać się chce na to upodlanie Polski i Polaków - co chwila pokazują nam język i środkowy palec "co mi zrobisz jak mnie złapiesz".

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#345620

Ale to my musimy cały czas o tym przypominać o naszych bohaterach,bo jak nie my, to kto będzie wysławiał i stawiał za przykład tych bohaterów,a dwaj towarzysze historycy,Bronisław bul gajowy,i Mesjasz Platformy Obłudników,starają się w POić wasalstwo wobec nowych panów,a wszystko co Polskie,korzenie,kultura,obyczaje,wiarę naszą,zniszczyć bezpowrotnie,a na to miejsce wprowadzić dzikość i barbarzyństwo wschodnie wraz z obyczajami rodem ze stepów Akermańskich,i teraz tylko zależy od nas,czy my ich pogonimy,czy oni nas.

pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345627

Właśnie zauważyłam pewną zależność, choć może to jest jakieś moje złudzenie "życzeniowe" ale... im bardziej "notable" olewają Bohaterów Prawdziwych, im bardziej chcą ich przyćmić "blaskiem" swoich "bohaterów", tym bardziej społeczeństwo włącza się by podkreślić wartość i rangę tych spychanych na margines.
Nie wiem - z mojej odległości do Polski tak to widać.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#345737

To jest to co się zabrania,u Polaków jest na odwrót,i zaczynają się tym interesować,jak żołnierzami bohaterami po drugiej wojnie światowej,walczącymi z sowietami o wolność Polski,POlszewia kombinowała by o nich pamięć wygasła,a młodzież garneła się do wiedzy o naszych bohaterach.
I bedzie tak jak napisałaś,czym większy terror od POlszewi,tym opór będzie coraz większy.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345773

 Salwy honorowe i udział obłudników w pogrzebie nie zmienią faktu, ze ten osobnik był posłusznym realizatorem bolszewizmu w Polsce. Znalazł on niestety spośród tzw opozycjonistów oddanych krętaczy i obłudników, którzy za pokojowy dostęp do koryta i kasy nadal realizują PRL-bis.Pisanie o "człowieku honoru " świadczy niewątpliwie o tym, ze pojęcie to dla tych co go uzywają jest nieznane, albo cynicznie ośmieszane. Cóz powiedzieć ..... obłuda, obłuda, obłuda. Czekamy na dalsze "honorowe " salwy....   "galowe " pogrzeby i przemowy obłudników ulokowanych przy korycie !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345616

"Współczesna Rada Ocalenia Narodowego III RP" - ładne... bardzo ładne...

pozdr...
/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345702