Czego Wam i sobie życzę na Boże Narodzenie?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Bożemu Narodzeniu zawsze towarzyszy nadzieja. Bo bez nadziei nie ma życia, jest najwyżej wegetacja. Nadzieja jest zatem najwyższą formą świadomości, tym tajemniczym impulsem, dzięki któremu możemy przetrwać najtrudniejsze chwile. Bez wątpienia nadzieja pochodzi od Boga, bo gdy jej nie ma - człowiek przestaje być istotą ludzką.

Boże Narodzenie przynosi zatem narodzenie w nas nadziei i będzie ona trwała tak długo, jak długo nie opuścimy Boga. Bo Bóg nas sam nie opuści – chyba, że się Go wyrzekniemy, idąc za głosem szatana. Bóg nas nigdy nie opuści, zwłaszcza wtedy, gdy będzie zwalczany – gdy będzie się usiłować Go nam zabrać, aby pozbawić nas nadziei. Ten proces – tak jak za mroków komuny - zaczął się w „postępowej” i „oświeconej” Europie i przybiera na sile. Bo rządzącym wtedy i dzisiaj zależy - abyśmy pozbawieni nadziei – poszli za głosem fałszywych proroków, za którymi ukrywa się szatan. 

Bo nadzieja, choć zdawałoby się irracjonalna, jest nie tylko głosem pochodzącym od Boga, ale jest także głosem rozumu. Rozumu, którego przejawem jest inteligencja, która potrafi odczytać dobro od zła, co jest warunkiem przetrwania człowieka i człowieczeństwa. Na naszych oczach próbuje się nas pozbawić rozumu, obrażając elementarną inteligencję tylko po to, byśmy zatracili zdolność odróżniania Dobra od Zła. Po to - aby można nas na nowo ukształtować, tak jak kiedyś ukształtowano homo sovieticusa - zniewolonego przez system komunistyczny klienta komunizmu.

Pozbawiając nas Boga i pochodzącego od Niego rozumu, usiłuje się nas zniewolić zaklęciami o Europie i kolejnym postępie, w którym nie będzie miejsca na zabobon i zacofanie. Czyli nie będzie miejsca dla Boga i dla naszej wielowiekowej tradycji, wyniesionej od dnia chrztu Polski. Na naszych oczach powstaje więc kolejna wersja zniewolonego człowieka -  homo europaeusa – osobnika zniewolonego mirażem nowego raju i klienta tego raju. I gdy na naszych oczach rozpada się ten obiecany nam europejski raj, znów – tak jak za komuny - słyszymy te same słowa fałszywych proroków, dzisiejszych Słoneczek i Geniuszy Karpat, odnoszące się teraz do Europy, której jest ponoć jeszcze za mało ! Bo gdy będzie więcej Europy, tak jak kiedyś więcej komunizmu – to do obiecanego raju wreszcie dojdziemy…

Obrażając nasz rozum i inteligencję - zło wdziera się do zniewolonego umysłu homo europaeusa  wszystkimi możliwymi ścieżkami, głównie zaś przez współczesne media, podporządkowane Złu. Słowa tam wypowiadane, przeinaczając znaczenie wszystkich pojęć, mają za zadanie zakłócić w nas postrzeganie świata i nas samych – jako istot jakoby wyższych w rozwoju od tych, co nie poddali się zniewoleniu. W istocie zaś, sprowadza się wszystkich do roli wygłodniałych i bezpańskich kundli, rzucających się na siebie i na rzucane nam ochłapy. Bezpańskość nadchodzi bowiem wtedy, gdy ostatecznie porzucimy Pana i Jego Słowo – zawierzając fałszywym autorytetom i prorokom, oraz ich objawieniom, które prędzej czy później przemienią się w plagi i jedną wielką katastrofę. Dlatego też Święta Bożego Narodzenia usiłuje się sprowadzić do roli „Świąt” w czasie których nosi się czapki Mikołaja, aby w „postępowym” raju nie obrazić żadnego „postępowego” homo europaeusa.

Dlatego w przeddzień Narodzin Dzieciny Bożej, życzę Wam i sobie powtórnych i kolejnych narodzin nadziei, którą narodzony w stajence Bóg nam przynosi. Życzę Wam i sobie, by ta niezachwiana nadzieja trwała w nas do następnych Świąt Bożego Narodzenia. Trwając przy Bogu, który jest Nadzieją, prawdziwą Miłością i naszą tarczą przed złem i zniewoleniem - życzę Wam i sobie dużo zdrowia i pogody ducha na cały 2013 rok ! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Kpt. Nemo

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Niech Narodzony Pan, oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym.Wesołych i ciepłych świąt.

Być człowiekiem to czuć, kładąc swą cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata." [Antoine de Saint-Exupéry]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Być człowiekiem to czuć, kładąc swą cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata." [Antoine de Saint-Exupéry]

#316292

Niepoprawnych  ,  że , złożę Życzenia Zdrowych Pogodnych  Świąt  Bożego Narodzenia

oraz spełnienia najskrytszych marzeń  powrotu POLSKI   Niepodległej  pod kierownictwem  pana  Jarosława Kaczyńskiego .

ZEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ !

TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316309

Wiara.Nadzieja.Miłość.

To Nadzieja właśnie jest tym, maleńkim na pozór ogniwem,
łączącym Wiarę z Miłością.

Z życzeniami pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
dratwa3

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#316313

kolejne, od którego dzieli nas chwila...
Wszystkiego dobrego i na Nowy Rok, który już puka w okna.
Wszystkiego dobrego Tobie i Twoim Bliskim !
Niech przyjście Pana, które za moment wieścić i święcić będziemy...

...Sercom spustoszonym
niespełnioną Nadzieją
nową Nadzieję przyniesie
by jej siła
natchnęła
serca
...siłą
która przekuje
myśli na zamiary
by ciałem się stały
w realność przekute

wreszcie ??

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#316359

gość z drogi

 Zdrowych ,spokojnych Świąt, Tobie szanowny Kapitanie,Niepoprawnym i Naszej Polsce  

"Żeby Polska była Polską"

Tak nam dopomóż Bóg 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#316366