Jakim kapitałem społecznym dysponują adwersarze ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zastanówmy się nad próbami niektórych internautów krytykujących sobotni marsz i usiłujących pomniejszyć liczebność manifestacji. Sytuacja bowiem staje się coraz bardziej klarowna, jako że z góry było wiadomo,że z prawdą jeszcze nikt nie wygrał. Okazuje się oto, że oni nie mają żadnego kapitału społecznego, poza łaską swego mecenasa i partii żywicielki. Stąd ich zawiść, alienacja i biadania na widok Marszu. Na spotkanie z nimi nawet pies z kulawą nogą by nie przyszedł ani oni na spotkanie z kimś. Nie tworzą przecież oni żadnej wspólnoty.Sami sobie sterem,... . To się staje coraz bardziej oczywiste, stąd ta złość i zajadłość.Posypała się im zupełnie ta kulawa narracja i stąd ten stres i frustracja. Tyle obsikiwania, plucia i jadu przez tych parę lat i wszystko na darmo. I na koniec to poczucie,że się zostało frajerem. Słusznie ich określono jako ludzi mętnego nurtu.

A marsz to nie tylko proste machanie nogami, to najpierw wysiłek wielu rozmaitych środowisk, np. tych parafialnych, które podjęły się przy tej okazji załatwienia wielu rozmaitych spraw - od rekrutacji chętnych, poprzez wynajęcie autokarów, do opłacenia ubezpieczeń, nie mówiąc już o transparentach czy plakatach. W takich własnie środowiskach przy okazji takich wydarzeń kształtuje się kapitał społeczny. A jaki kapitał mają ci zawistnicy ? Ten współczesny lumpenproletariat jest jedynie w stanie pasożytować na cudzym kapitale społecznym, sam nie jest w stanie go wytworzyć.Teoria gier się tu kłania.

Co zaś do kwestii liczebności manifestacji i prób jej pomiejszania, to warto zauważyć, że choć może nie było tam milionow, to jednak warto pamiętać, iż stada lwów są z reguły mniej liczebne niż stada baranów a ponadto stada baranów nie mogą się obyć bez popędzających ich pastuchów i psiarni. A naszych adwersarzy nawet żaden pastuch, nawet gdyby zaryzykował, nie jest w stanie wyprowadzić z obory, tak są gnuśni. Ich stać tylko na plucie w necie i tylko pod przykrywką nicku.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jako że nie posiadam wewnętrznego źródła pewności nałogowo szukam autorytetów zewnętrznych. Oto jeden z nich z czasów gdy nie było psychologi, socjologii, kontaktów inter personalnych i asertywności oraz empatii.
Jakim obecne władze dysponują kapitałem?
Bardzo dużym i konsekwentnie budowanym.

"Nierozumny stokroć bardziej nienawidzi rozumnego niż rozumny nierozumnego".
A Schopenhauer

Proszę podstawić pod każdego z PO i swoich rozmówców -sympatyków tej partii. Zawsze się zgodzi, bo to maksyma uniwersalna.
Oni są wodzirejami nienawiści i budują swój kapitał na pogardzie.
Bo kto był na marszu?
mohery, bydło, ciemnogród, oszołomy, niewykształceni, wsioki,robole, faszyści, nacjonaliści,antysemici, wstecznicy, sekta, alzheimery,wyznawcy, rydzykoidy, kaczyści itd, że nie wspomnę o sobie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294651

Autorytety ekonomiczne twierdzą, że istotą pierwotnej akumulacji kapitału jest stałe zwiększanie możliwości wytwórczych. Ergo: pierwotna akumulacja kapitału nienawiści pozwala na stałe zwiększanie możliwości jej wytwarzanie... ;-)

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294653

Zgadzam się co do powyższej oceny ludzi, bo poddobnie głosi moja teza o sojuszu filistra z buractwem, ale jestem też świadom, że na negatywnych cechach nic się nie zbuduje,więc wybór jest prosty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294663

Zgadzam się co do powyższej oceny ludzi, bo poddobnie głosi moja teza o sojuszu filistra z buractwem, ale jestem też świadom, że na negatywnych cechach nic się nie zbuduje,więc wybór jest prosty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294664

Dilerzy narkotyków (ci od opium dla ludu) twierdzą zgoła co innego.
Uczynki wracają do człowieka.
W języku meteorologów przybiera to postać:
kto sieje wiatr zbiera burzę.
Hitler korzystał nie tylko z teorii ras lecz i porad wróżki.
Gdy zaraz po zamachu zanieśliśmy pod Pałac na Krakowskim tuje i inne "móje" jako symboliczny Las Birnam(ten od przepowiedni wiedźm z Makbeta) Kołtun Ruski narżnął w galoty i wydylował do Belwederu.
Może na marszu niepodległości zanieść mu drugi Las Birnam ?
Jak to jest? Taka duży budynek, cienie żyrandoli i drzew złowrogo suną, na wysokich sufitach. A może faktycznie Tam coś jest, a może przeznaczona kara już zaczęła swój bieg i krew niewinnego spuściła biesy co skoczą do gardła. I ani Dworak, ani Nałęcz nie doradzą jak się wyrwać z szponów przeznaczenia .
To Putin, to Putin , my tylko zgodziliśmy się na usługę a właściwie Donald
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294672

Dysponują kapitałem strachu, co na razie wystarcza.
Bo udało im się wmówić ludziom, że jak ktoś z pracy wyniósł rolkę srajtaśmy, to go CBA będzie o szóstej rano wywlekało w kajdankach z domu.
Że to nie jest zgodne z rzeczywistością - a kogo to obchodzi.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#294682