Apel po apelu

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Kraj

 

Z przejęciem wysłuchałem apelu gen.Ścibor-Rylskiego do "grupy osób, które zakłócały obchody Powstania Warszawskiego pod pomnikiem Gloria Victis".

Z całym szacunkiem Panie Generale: rozumiem intencje, ale żądaniem przeprosin posunął się Pan za daleko. Kogo, na Boga, mają przepraszać ci ludzie? Powstańców? Przecież te okrzyki to najlepszy dowód, że przyszli tam by czcić pamięć bohaterów i bronić ich honoru. Jak Pan może przypisywać im inne zamiary?

Mam prawo o to pytać. Ojciec mojej Mamy i dwóch jej braci brało udział w Powstaniu. Ojciec i starszy brat zginęli, młodszy przez ćwierć wieku nie mógł wrócić do Polski, o którą walczył. Cenię Pana zasługi, ale wyżej cenię gwiazdki na pagonach, które moj Dziadek i Wuj otrzymali w niebie ...

Jestem pierwszym, który potępiłby partyjniacką skłonność do wykorzystania tej świętej rocznicy. Lecz kto dał Panu prawo do rzucania oskarżeń wobec ludzi, którzy przyszli tam z poczucia obowiązku by chronić pamięć najlepszych synów Ojczyzny?

Ma Pan jeszcze czas, Generale. Proszę się rozejrzeć: czy warto stać przy tych, którzy jak Miller i Sikorski, kwestionują sens podjęcia beznadziejnej - według nich - walki zbrojnej, w której Pan przecież brał udział, czy może warto otworzyć oczy i zobaczyć setki tysięcy młodych ludzi - Waszych na owe czasy rówieśników - którzy tych wątpliwości nie mają.

Wierzę w Pana mądrość. Ci młodzi, jak Pan w godzinie "W"', wiedzieliby co robić. Nie można ich obrażać. Mają pełne prawo oburzać się na tych, którzy świętą rzeczą, o którą Pan walczył, kupczą z byle kim, za byle co, i którzy przez Was wywalczoną wolność chcą zmienić na wolność dla niektórych.

Kto więc ma rację Panie Generale - Pan, czy "kibole"?

Będę zaszczycony, gdy Pan wreszcie stanie po naszej stronie.

Brak głosów

Komentarze

Podobnie jak Pacemakera. Dobrze by było, żeby oba - podobnie jak wypowiedź p. Winnickiego - zostały w postaci wydruków, na papierze, dostarczone generałowi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279517

Proponuję jeszcze wymianę pomysłów, jak to zorganizować.

Adresu sędziwego generała w Internecie nie znajdziemy. Ale może opublikować te trzy teksty, jako listy otwarte w czasopismach. Ciekawe co na to redakcje "Uważam Rze", "Gazety Polskiej", i "Naszego Dziennika"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#279687

ciekawe czy czcigodny general pojawi sie na odslonieciu pomnika "czerech spiacych" przez pania bufetowa ?

z ujscia mMenu do Renu

Vote up!
0
Vote down!
0

z ujścia Menu do Renu

#279537

Wyślij ten tekst do generała. Myśle, że sędziwy wiek generała nie będzie przeszkodą w przeczytaniu tego tekstu ze zrozumieniem.

Pozdrawiam, Satyr
_________________________________________

Vote up!
0
Vote down!
0
#279540

Dzięki za mądry i wyważony głos w tej sprawie!
Ja także ją poruszałem:
http://www.niepoprawni.pl/blog/961/odpowiadajac-generalowi-zbigniewowi-scibor-rylskiemu
Szkoda, że nie mogę dać więcej, niż 10 punktów.

Jak wspomniałem wcześniej - popieram pomysł dostarczenia naszych listów generałowi. Tylko musimy znaleźć dobry sposób, jak to technicznie zrobić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279688