Gdzie są cojones genproka?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Polski prokurator generalny to mąż nieustraszony i bezkompromisowy, stojący twardo na straży racji stanu, reagujący natychmiast na każdy, nawet najmniejszy przejaw łamania prawa. I pociągający do odpowiedzialności każdego kto to prawo śmie złamać.

 

Tak zawsze widziałam osobę, pełniącą funkcję prokuratora generalnego mego kraju, a tymczasem polska rzeczywistość... ? Wyje jak stado wygłodniałych wilków bo oto co mamy ?

Dwa lata A.Seremet pociąga, ale nie do odpowiedzialności. Pociąga za sznurki tzw.śledztwa smoleńskiego. Dwa lata pociąga również nosem chlipiąc – a to, że Rosjanie nie przysyłają dokumentacji albo przysyłają niepełną i z poślizgiem, a to, że pisze i jeździ do Moskwy, a Moskwa ma go w poważaniu większym niż dziura po meteorycie tunguskim. Prawda, akurat tego  akurat werbalnie nie przyznawał nigdy ale akurat tego ukryć się nie dało i wszystkie wróble o tym ćwierkają. Dwa lata genprok czeka, że może to się zmieni. Niestety tylko czeka kręcąc młynka wypielęgnowanymi paluszkami zamiast ruszyć dupę, zakasać rękawy i zacząć działać jak na prawdziwego genproka przystało. Za dwa lata trwania tego śledztwa A.Seremet wyciągnął tylko jeden realny wniosek   Obserwuję niepomierny wzrost liczby fachowców od śledztw. Wszyscy Polacy znają się na medycynie, ale teraz już niemal wszyscy znają się też na śledztwach. Pouczają prokuratorów, krytykują, niektórzy twierdzą, że robimy wszystko źle.”.  

Miała to być oczywiście  sarkastyczna  krytyka coraz bardziej zniecierpliwionego palantyzmem i tumiwisizmem zaangażowanych w tzw. śledztwo prokuratorów społeczeństwa, które wg genproka jako niekumate w materii powinno siedzieć cicho, nie krytykować i tylko wychwalać pod niebiosa bystrość, rzetelność i skuteczność sług  Temidy, ale dwuletnia  obserwacja poczynań genproka, naczprokwojów i ich wojów wykazała, że przeciętny bloger ma więcej fachowej wiedzy o tym jak należy prowadzić śledztwo i wykazuje więcej bystrości, skuteczności i rzetelności niż wszyscy uczestnicy tzw. śledztwa smoleńskiego do kupy wzięci ! I pamięć ma taki bloger lepszą od takiego np. genproka, który już nie pamięta, że w lipcu 2010 w tvn24 stwierdził iż niewykluczonym jest, że samolot z Prezydentem na pokładzie uległ zamachowi przy użyciu niekonwencjonalnej broni robiąc sobie po dwóch latach podśmiechujki z pytań dziennikarzy giewu i sugerując, że rosyjska rzetelność badań wraku tupolewa pod kątem wybuchu jest nieposzlakowana i tak rzetelna, że rzetelniej nikt by tego nie wykonał. Tylko, że jeśli - a są podstawy by to kwestionować – rosyjskie badania wraku swą rzetelnością odpowiadały rzetelności rosyjskich sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, to pojawiają się poważne wątpliwości czy genprok zna w ogóle znaczenie słowa „rzetelność” ?

Jej brak wytknął właśnie stołecznej prokuraturze,  która odmówiła zajęcia się sprawą telefonu śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiegoi możnaby westchnąć z pewną ulgą, że nareszcie genprok coś komuś wytknął, że nareszcie zrobił się dociekliwy jak na genproka przystało bo  sam kiedyś stwierdził, że to włączone komórki pasażerów feralnego lotu naruszyły funkcjonowanie przyrządów tupolewa i ten wziął i spadł. Ale wtedy dociekliwy i rzetelny nie był by sprawdzić czyja komórka tak niesubordynacyjnie się zachowała...  Nie był również wtedy gdy prokuratura łamała art.209 KPK nie zlecając  własnych ekspertyz sądowo-lekarskich zwłok po ich przybyciu z Rosji choć błogosławieństwo Rosjan było ! Gdzieś podziewała się rzetelność genproka gdy z tony (!) przedmiotów należących do ofiar katastrofy, prokuratura raczyła poddać badaniom kilka przedmiotów. Nie był on również dociekliwy gdy eksperci prokuratur za każdym razem gdy wracali z Rosji, nie byli w stanie określić wykonywanych tam czynności i plątali pojęcie „badanie” z oględzinami. Na genproku nie robiło wrażenia w ogóle, że jeździli tam jedynie lizać cukierek przez papierek zamiast pobrać np. próbki wraku. „Nie było takiej konieczności, gdy się pojawi wystąpimy z wnioskiem o pomoc prawną do Rosjan” – tak mniej więcej prokurator Kopczyk raczył wykręcać się przed dociekliwością mediów. Już nie będę dociekać czy on to tak sam z siebie czy na polecenie np. genproka bo to w sumie nieistotne. Dlaczego nieistotne? Dlatego, że i eksperci millerowscy, i cała polska palestra, zajmująca się tzw. śledztwem smoleńskim z genprokiem na czele, wyznają religię, że Rosja to państwo suwerenne, mocarstwo i leżą plackiem przed Kremlem, bijąc  czołem w smoleńskie błoto. A że nasiąknięte jest polską krwią ? Kto by się tym przejmował. Ważne, że syberyjski tygrys ich krwi się nie domaga.

Jeszcze nie. Jeszcze drzemie. Obżarty. Prokuratorskimi cojones w sosie kaszubskim!...

 

 

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11576169,Prokurator_Seremet__Wybuchu_w_tupolewie_nie_bylo.html

http://www.bibula.com/?p=23977

(„Prokurator Seremet: To mógł być zamach przy użyciu niekonwencjonalnej broni”)

http://niezalezna.pl/27995-seremet-prokuratura-zachowala-sie-nierzetelnie

http://wpolityce.pl/wydarzenia/27325-niezaleznapl-przebadano-zaledwie-dziewiec-probek-takich-jak-parasolka-nie-zbadano-szczatkow-rzadowego-tupolewa

http://niezalezna.pl/27148-skandaliczne-slowa-prokuratora-seremeta(art. NDB2010 - eksperta ZP A.Macierewicza)

______________________

Zdjęcie wprowadzające pochodzi z : http://www.fakt.pl/Seremet-Nie-rezygnujemy-z-tezy-o-zamachu-,artykuly,154410,1.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cojones genproka - podobnie zresztą jak jaja i mózgi przeważająej większości min.spraw. prok.sędz.etc. - zostały już dawno złożone w ofierze na ołtarzu Temidy III RP. Brak ofiarowanych tak ofiarnie mózgów spowodował, że polskie prawo pozbyło się ducha, zachowując jedynie literę. I cztery litery mu w cztery litery!
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253159

The first druid pałacu, Nałęcz już dawno mówił, że powinniśmy na ołtarzu pojednania złożyć każdą ofiarę, no to złożył co kto miał, a że klejnotuff pozbyć się nikt nie chciał to złożyli Polskę. Bo nie ich to można...

Masz rację - a... 4 litery im w 4 litery !
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253183

Dziennikarz pyta Bacę, co oddałby dla Kraju:
D. konia byś oddał?
B. tak
D. krowę byś oddał?
B. tak
.
.
.
D. a owce byś oddał?
B. nie
D. a czemu?
B. bo owce mam.
Nałęcz jest chętny do składania ofiar, dopóki to jego nie dotyczy. Wszyscy pamiętają jego działania z komisji sejmowej, ale mało kto pamięta, że nie był taki bojowy od poczatku, tylko od momentu kiedy "zahaczyli" o jego żonę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#253260

Wiadomo po co koalicja PO-PSL (za tymi nazwami kryję się konkretne nazwiska osób) rozdzieliła ministra sprawiedliwości - pracownika rządu od prokuratury. Niby niezależnej prokuratury. I zrobili to tuż przed zamachem.
I kogo podstawili ś.p. Panu Prezydentowi "do wyboru"?
Teraz mamy to, o co chodziło zamachowcom.

Pozdrawiam. 10.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#253164

Wyraźnie podkreślił, że zaproponowano mu dwie kandydatury, z których ani jedna, ani druga nie były po jego myśli.
Pamiętam też ujęcie z kamery(złapali go w drzwiach),która nad głową Lecha Kaczyńskiego filmowała go niczym "krasnoludka" i jeszcze to światło zniekształcające rysy...
Bandyci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253182

Seremet to coś na podobieństwo traktatu lizbońskiego w wariancie priwisljańskim...
Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Historia też bo jest częścią człowieczeństwa, które stworzył Bóg. Tego kręgu nikt śmiertelny nie zdoła przerwać bo najwyżej koniec tego co zamierzył, stanie się początkiem jego końca.
Jak mawiają tatrzańscy Górale - z Ponbóckiem nie bees w karty groł ! Haj !!
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253223

A wiadomo... Po pałam, jak mawiają starożytni Indianie - dla Tuska cywilni, dla drogiego Bronisława mundurowi choć myślę, że gdyby do rozdzielenia nie doszło to i tak z czasem by zrobiło się to co jest.
Szemrane podziały i takowe wspólnoty, dokonywane cichaczem i po zakamarkach to przecież specjalność kolesiów spod gwiazdy Tuska.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253221

Witaj,
najważniejsze, że mamy lepszych od nas fachowców.
Proponuję zlikwidować powszechną edukację i dożywotnio, a nawet na wieczność oddać los Polski, ba Świata w ręce obecnej ekipy. Nie było bowiem jeszcze rzeczy na której by się nie znali i nie spieprzyli do imentu.

Niedługo im się perspektywa zmieni, na taką w szkocką kratę i oby tylko na taką.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#253192

Nie musisz proponować - to już się dzieje.
Poza tym... "ta" ekipa już niejednokrotnie dała do zrozumienia, że ma zamiar rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej. Aktu zawierzenia losu Polski w jej ręce zażąda ponownie przed wyborami obojętnie kiedy miałyby się odbyć zatem walczmy o delegalizację PZPR bis. To jest konkretne zadanie, które niechaj zjednoczy wszystkie siły Jasności. Do tego dążmy.
Serdecznie !
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253231

personalnej sołtysa albo i wójta ze WSI.

Jerzy Kowalski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Kowalski

#253196

obojętnie jak zasuszone to teczki i tak historia nie pozwoli domknąć. Uzupełnienia również...
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253263

woła o pomstę . Ci ludzie są dobierani chyba żeby ochraniali przestępczość . Sami są tak patologiczni , że to się źle skończy. Przy Smoleńsku to się jeszcze z czegoś tłumaczą w innych przypadkach nawet nie mają zamiaru. Co mają zrobić kompletnie bezradni ludzie? Ofiary tego chorego systemu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

smutek

#253217

O doborze... Coś w tym jest - szuja zawsze dobierze sobie tylko szuję na pomagiera. Nigdy lepszego i mądrzejszego od siebie.
A najgorsza jest szuja, której uda się skupić całą władzę w swoich rękach. Bez znaczenia o władzę nad kim/czym chodzi. Niechby to była tylko władza nad np. kontenerami na śmieci w dzielnicy, mieście, całym państwie. Władza nie powstrzyma się przed odrąbaniem każdej ręki, sięgającej po to co jej się należy. Nawet jeśli to tylko odpady...
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253226

I to powie prok. Seremetowi każdy miłośnik kryminałów i fil-
mów sensacyjnych.Tym, klasyka kanonów obiektywnie prowadzo-
nych śledztw jest znana i ta wiedza mówi, że śledztwo pro-
wadzą szuje, które mataczą i kryją zbrodnię będąc w zmowie
z podejrzanymi.

P.s.Bozia mnie pilnuje i trzyma mnie bardzo daleko od
kałasza z granatami.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#253265

"P.s.Bozia mnie pilnuje i trzyma mnie bardzo daleko od
kałasza z granatami."

To dobrze ! Nam nie wolno dać się sprowokować. Z godnością ale nie z zasznurowanymi ustami przyjmujmy ataki ich szaleństwa (za chwilę zamieszczę coś w tej materii na NP - zapraszam do czytania).
Bóg jest z nami, Orzeł nad nami (to z "Psalmu rodowodowego). Racja jest po naszej stronie, służmy jej i strzeżmy jej. To oni muszą jej dochodzić. I robią to tak na ile ich stać - siłą. Tylko ona została, cóż... bezsilna, stąd to miotanie się jak w potrzasku.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#253328