Upiory III RP nad smoleńskimi zniczami

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Deklarująca się, jako głęboko wierząca katoliczka, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz –Waltz odpowiada osobiście za wysłanie w nocy służb miejskich, które łopatami zgarnęły  znicze sprzed Pałacu Prezydenckiego na ciężarówkę. Te nocne sceny z Krakowskiego Przedmieścia poruszyły nawet tych, którzy wylewają na co dzień kubły pomyj na Prawo i Sprawiedliwość. Wszyscy widzieliśmy, że wiele z tych zniczy jeszcze płonęło. Złożyli je bardzo różni ludzie, zwykli obywatele, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali z całej Polski, by w dniu II rocznicy Katastrofy Smoleńskiej uczcić pamięć jej ofiar. Palący się znicz to namacalny dowód pamięci o zmarłych, to wyraz hołdu, bliskości i naszej czci dla tych, którzy odeszli. Płomień na zniczu symbolizuje życie, które tak jak świeca z czasem wypala się i gaśnie. Obraz palących się zniczy wrzucanych łopatami na ciężarówkę to hańba dla Prezydent Warszawy, dla rządzącej w Polsce Platformy Obywatelskiej. Tego nic nie tłumaczy. Jeśli ktoś ma zabetonowaną głowę propagandą tego rządu, antynarodowych mediów, to niech wyobrazi sobie, co by się stało, gdyby palące się znicze usunięto potajemnie w nocy spod zgliszczy wież WTC? Niech przez chwilę pomyśli, jak długo burmistrz Nowego Jorku byłby jeszcze burmistrzem. Możemy się tylko domyślać, co czuli ludzie, którzy położyli znicze na Krakowskim Przedmieściu i potem widzieli jak wywożono je jeszcze zapalone, jak zwykłe śmieci. To jest prawdziwy wymiar pamięci i szacunku dla zmarłych demonstrowany przez Platformę Obywatelską, a nie słowa Donalda Tuska w Sejmie, który dzisiaj tłumaczył się, jak bardzo ceni ciszę i milczenie na grobach ofiar. Musiałby pewnie sam doświadczyć profanacji jego pamięci wyrażonej w zapalonym zniczu, by zrozumieć, co stało się w nocy na Krakowskim Przedmieściu.

 

       Polityka już dawno wkroczyła w wyjaśnienie przyczyn Katastrofy Smoleńskiej. Bez narzędzi politycznych i prawnych nie da się ustalić prawdy. Ale też nie ma już sensu z tym rządem, z tym Premierem, z tym Prezydentem, na temat Smoleńska prowadzić jakikolwiek, dalszy dialog. Brak zgody w Sejmie na rozpatrzenie uchwały, w której polski parlament w imieniu narodu polskiego domaga się zwrotu wraku samolotu TU- 154, nie może być żadnym zaskoczeniem. Nie może dziwić. Prawo i Sprawiedliwość dokonało dziś, jak sądzę, ostatniej próby jakiegokolwiek dialogu w sprawie Smoleńska. To, że ta próba wynikała także z kalkulacji politycznych, też nie jest zaskoczeniem. Tak jak napisałem kilka miesięcy temu, tak podtrzymuję tę tezę: Prawda o Smoleńsku to koniec III RP. To także koniec układania się Polski z Niemcami i Rosją, które to układanie trwa od kilku już lat, i jak na razie, jedynym jego owocem jest marginalizacja Polski w Europie i całkowite lekceważenie przez Kreml sprawy wyjaśnienia katastrofy. Dojście do prawdy o Smoleńsku jest z kolei możliwe tylko po odsunięciu Platformy Obywatelskiej od władzy. Dalsze rozgrzewanie emocji wokół 10 kwietnia 2010 roku, w sytuacji, gdy z drugiej strony mamy na chłodno skalkulowaną i realizowaną z żelazną konsekwencją strategię dezercji wobec Moskwy, nie jest już ani potrzebne, ani skuteczne, nawet jeśli walczymy o prawdę. Z Platformą Obywatelską nie ma miejsca na żaden dialog, nie ma go też na dialog z Ruchem Palikota i Polskim Stronnictwem Ludowym, które o Smoleńsku mówi coraz częściej tak jak Donald Tusk.

 

      Prawo i Sprawiedliwość musi przeanalizować swoje dotychczasowe działania na rzecz wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej. Większość Polaków opowiada się za zwrotem wraku, większość Polaków uważa, że Rosja celowo utrudnia wyjaśnienie przyczyn katastrofy, blisko połowa z nas nie ma zdania lub uważa, że to był zamach. Jeśli przez dwa lata mamy do czynienia z antynarodową propagandą negującą, bez podstaw procesowych, jakikolwiek udział osób trzecich w Tragedii Smoleńskiej, jeśli przez długi czas wini się, za śmierć niewinnych ludzi, polskich pilotów i dowódcę wojsk powietrznych, jeśli cała polska dyplomacja w sprawie oddania wraku, po dwóch latach, sprowadza się do słów Radosława Sikorskiego o „deficycie dobrej woli ze strony Rosjan”, to jakiekolwiek próby nacisku na ten rząd, na tego Prezydenta wydają się już tylko stratą czasu. A jednocześnie, to co osiągnęła opozycja w atmosferze nienawiści, hipokryzji, a czasami także linczu, to materiał zgromadzony w sprawie Smoleńska jest olbrzymim osiągnięciem. Gdyby ktoś wątpił tu w sens użycia słowa lincz, to przynajmniej dla mnie, kopanie, spychanie staruszek, przewracanie modlących się ludzi, profanacja symboli religijnych jest linczem.

 

Na koniec nie można się nie odnieść do dzisiejszego wpisu na Salonie 24 red. Ernesta Skalskiego *. Inteligentny skądinąd publicysta, poddaje się jakiemuś ogólnemu zaczadzeniu panującemu w elitach III RP. Tego kiedyś nie było. To w głowach wielu prominentnych przedstawicieli tych właśnie elit budzą się upiory, a rozum śpi już na dobre od kilku lat. Jak można bowiem tak pisać ? :

 

„Elektorat PIS da się określić jako społeczność tych, którzy nie odnaleźli się w niepodległej, demokratycznej Polsce i w gospodarce – mimo wszystko – rynkowej. Znajdują się w tej społeczności profesorowie, artyści, publicyści, artyści. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie przeważają w niej raczej starsi niż młodsi, raczej gorzej niż lepiej wykształceni, raczej biedniejsi, raczej nie z dużych miast i raczej gorzej niż lepiej orientujący się w materii ekonomicznej i społecznej.”

 

Cóż tu mamy za żywy rozum? Jaka to jest filozofia? To jest skryta, ale jednak przebijająca się przez te słowa poniżania innych ludzi. Oto mamy dwa narody: ten z Czerskiej, Wiertniczej, młody i wykształcony, pewny siebie, europejski i nowoczesny, który - co zrozumiałe i oczywiste – może tylko głosować na Platformę i Ruch Palikota. I mamy naród, który się nie odnalazł jeszcze. Redaktorze Skalski! Śmiało! Wyślijcie Trójki Rewolucyjne do naszych domów. Dla własnego bezpieczeństwa niech towarzyszy im chłopak z niemieckiej Antify. I niech nas dokształcą w końcu, bo rzeczywiście nic nie rozumiemy z tej rzeczywistości, a euro myli nam się z EURO 2012. Zapraszam do siebie Trójkę Rewolucyjną na kawę. Zgaszę w Was upiory, a rozum obudzę...  

 

P.S. Komitet Śledczy FR wydał właśnie komunikat, że nie czyszczono wraku, doszło więc do samooczyszczenia się kadłuba TU -154. 

*http://kajetanskalski.salon24.pl/408100,rozum-zasypia

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Doskonały tekst! Z jedną uwagą: Ernest Skalski. "Inteligentny skądinąd publicysta, poddaje się jakiemuś ogólnemu zaczadzeniu panującemu w elitach III RP..." To żart? Nie odmawiam, broń Boże, inteligencji Skalskiemu, ale moim zdaniem jest on jednym z bardziej zasłużonych (choć może mniej znanych) producentów owego zaczadzającego czadu...

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244498

Dziękuję za ocenę tekstu, ale zawsze wydawało mnie się, że jest to osoba ulokowana w tej części elit III RP, z którą da się rozmawiać i polemizować. Żaden to zawód, a jedynie zdziwienie, jak daleko to wszystko poszło.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244518

Proszę chociażby prześledzić karierę zawodową Skalskiego. Teksty to jedno, ich żródła to drugie. Z  nimi (umownymi nimi) oczywiście można rozmawiać i polemizować, pytanie tylko po co, skoro i tak będą mieli rację. Swoją.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244524

A co na to rabin Warszawy???
Sama kiedys przyznała,ze należy do ludu Noego!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244500

A ja mam jeszcze żywo w pamięci, jak w trakcie kampanii
prezydenckiej opowiadała na wizji o tym, jak to ją
Najświętsza Panienka we śnie nawiedza i instruuje.
A taka szkoda, że takie wystąpienia idą w niepamięć...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244503

Nie ma w tym sprzeczności, a naukowiec powinien był przeprowadzić solidniejszą kwerendę, nawet przed opublikowaniem ledwie glossy ;-). Bodaj w 1995, w trakcie kampanii prezydenckiej nasza zacna HGW mówiła wiele o odnowie w Duchu Świętym. O Trójco Przenajświętsza...!!!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244504

"Nasz zacna HGW"? Wypraszam sobie!
Ja jestem Krakus i stolycę wraz jej pania prezydent/prezydentową/prezydenciajką czy jak tam teraz to
się mówi i pisze...to ja...wężykiem.
Też się trochę zdziwiłem,kiedy sie dowiedziałem,że ta pani
jest z rodu Mojżesza!
O ile mi pozwala wiedza etnograficzna oraz wynik kilkunastu
lat pracy w badaniach czaszek...to bardziej by podejrzewał
wpływ rasy mongolskiej.
Kości policzkowe,skośne oczy,układ szczęk i budowa podbródka
wskazuja na wpływ Tatarów na geny pani HGW.
Ale czy Tatar i żyd nie moze wzywac Ducha Świetego i widywać
Matki Boskiej?
Jak należy do PO i słucha Michnika...to pewnie moze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244509

Grunt, żeby to był(a) Last Waltz ;-)

PS. Kończę zaśmiecanie tego wątku ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244513

Nie kryguj się...skromnisiu :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244514

 Co to jest i gdzie to jest

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244525

To Hanna Gronkiewicz Waltz, prezydencja (?) miasta stołecznego Warszawy. Niestety! :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244529

 Dzięki za informację.Sądziłem, że to coś innego,nieznanego.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244599

[quote=ALI]

 Co to jest i gdzie to jest

[/quote]

Wyjaśniam.

HGW oznacza - hiena gazety wyborczej

Ostrzeżenie!!!

GRASUJE W WARSZAWIE - stolicy POLSKI !!!!!!!

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

"limba"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244538

świetny tekst. pozwole sobie jeszcze do niego wrócic pozniej i przeczytac dokladnie. teraz tylko dosc pobieżnie, ale trudno nie zauwazyc trafnosci analiz i spostrzeżen oraz doskonalego języka.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244530

"samooczyszczenia".
Jeden z ukochanych sloganów batiuszki stalina.
To z tym komentarzem, mordował dziesiątki milionów
ludzi.
"Samooczyszczała" się też pzpr.
Te ckliwe spektakle w telerzeźni, na których niemal
ze łzami w oczach, opowiadali o "błędach i wybaczeniach".
Dyszka Autorze.
Z pozdrowieniami

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244531

"Każde drzewo da się ściąć" - to słowa Berii skierowane do Stalina, którymi przekonał go że gotów jest na wszystko.

Dziękuje i pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244535

No i Stalin wziął te słowa na poważnie...
Beria dostał...zatrucie ołowiem :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244548

Oj pochopnyś, pochopnyś...;-) Upraszczając skomplikowane ścieżki historii, można by rzec, że słowa Berii poważnie potraktował Chruszczow..., ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244553

a czemu?

ps.
wybacz mi luki w pamięci i/lub wiedzy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244559

Ponieważ Ławrientij Beria zatruł się ołowiem po śmierci Josifa Wissarionowicza.

A jeśli pytasz, dlaczego nasz drogi Patryk jest pochopny, to odpowiadam, że nie wiem. Może to jakaś immanentna cecha naukowców? ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244581

:)
pozdrawiam cool+

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244583

Towarysz Olejniczak, który gasił znicze w święto Rosji

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#244540

Xenia
była zostać wybrana aby reprezentować naszą stolicę. Głupota bezmyślnych warszawiaków nie zna granic. Teraz jedyne co nam pozostało to na widłach wynieść ją z Warszawy i wrzucić do szamba, aby naprawić zło, jakie wyrządziło się przez głupotę Polsce.
Mam nadzieję, że szybko to nastąpi. Im szybciej tym lepiej dla Polski. I tylko widły, bo taczek na takie "byle co" czyli czerwonego śmiecia, to szkoda. Dla niej są za drogie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#244563

Te palące się znicze może działają jak wyrzut sumienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#244570

Wyrzut sumienia? Nie sądzę.  Moim zdaniem istotnym, choć może podświadomym, powodem takiego działania HGW jest zwykłe chamstwo. Proszę sobie przypomnieć jej konferencję podczas kampanii wyborczej zorganizowaną w warszawskim hospicjum (sic!). Dwie sztandarowe damy PO - drugą była Pitera - w świetle telewizyjnych jupiterów walczą TAM o głosy. Za to właśnie zarobiła swój przydomek - Hiena. 

Pozdrawiam.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244591

Wszystko co robi establish - ment jest traktowane jak niewinne wpadki. Mamy dyktat chamstwa opakowanego wstążką.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244593

Wstążką? Raczej Burberry! Vide cham z Biłgoraja. ;-)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244594

Pewnie Pan ma rację.Pomyślałam,że jako osoba głęboko wierząca(podkreślała swoją religijność w wielu wywiadach)ma coś takiego jak sumienie.Na pewno wie więcej na temat Smoleńska niż opozycja.Stąd ta przesadna dbałość o czystość stolicy.
Też pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#244598

 "...dbałość o czystość stolicy."  I luksus swego BRUDNEGO SUMIENIA.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244601