Nieprawda, nieprawda, nieprawda

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Tak sobie pomyślałem przed godziną dwudziestą jeszcze, co zrobiłaby stacja TVN 24 i w ogóle system, gdyby to oni wpadali na trop tortur stosowanych w więzieniu Guantanamo przez ludzi takiego amerykańskiego Mariusza Kamińskiego? To pierwsze pytanie. Drugie, jakie nasuwa się po fali nienawiści rozpętanej przeciwko „stalinowskim” metodom CBA, to czy chodzi tu tylko o obronę doktora G., czy też o coś więcej. Odpowiedź na pierwsze pytanie jest banalnie prosta. Redaktor Knapik osobiście rozstrzelałby agentów CIA oraz zaatakował oddział amerykańskich komandosów z główki. Kalisz uniósłby się z radości nad ziemię i gadałaby trzy dni i trzy noce o zbrodni, a Janusz Palikot przyniósłby do studia odrąbaną rękę jako symbol zamachu stanu, wojny, krwawej jatki. To byłoby trzęsienie ziemi, Armagedon, wojna. Czy zdajecie sobie sprawę, co by się działo za oceanem, gdyby tam w mediach pracowała Monika Olejnik? Afera „Watergate” to byłby pryszcz, można jedynie domyślać się, że amerykański Ziobro dostałby od Pani Redaktor szpilką w zęby.

A teraz realia. Oto ona, w całej okazałości, w odpowiedzi na argumenty Jacka Kurskiego dotyczące dr G. w „Kropce nad i”: Nieprawda!, Nieprawda!, Nieprawda!, Nieprawda! To najnowszy sposób polemiki. Polecam. Nie wiem doprawdy, jak można nie widzieć jeszcze tego, że system i media III RP przyjęły jak najbardziej neostalinowską narrację, tyle, że we współczesnym wydaniu, a ponadto stosują też niektóre ówczesne praktyki. Mało tego, dziennikarze udoskonalają metody propagandy lat 50- tych i w ogóle wielkie dokonania epoki im. Jakuba Bermana. Z tłuczonych cały dzień relacji red. Małgorzaty Telmińskiej (TVN 24) wyłania się obraz zbrodniczych wręcz działań CBA, o winach doktora G. Nie dowiadujemy się nic lub prawie nic. To nie jest jakaś lekko przekłamana relacja z procesu, tylko zwykła kłamliwa propaganda, przy której, zdjęcia zziębniętych żołnierzy grzejących się przy koksownikach są szczytem dziennikarskiego obiektywizmu. W tym, co się dzieje obecnie w Polsce nie chodzi o to, że stosuje się podtapianie i wyrywanie paznokci, choć ludzie masowo sami się zabijają i wieszają. Nie przypominam sobie, by wcześniej, nawet „gierkowskie” media z takim niekłamanym i niebywałym zaangażowaniem ideowym, prawdziwie zetempowskim, szczuły tak ludzi przeciwko opozycji. Przypomnijmy to straszne, „mocne” określenie: element antysocjalistyczny. Co to jest w porównaniu z językiem Palikota? Gdzie tu agresja? Co to za propaganda?

A jaki model państwa wyłania się z rządów Platformy i Donalda Tuska? Pogarda dla ludzi o innych przekonaniach, walka z religią i wiarą na niespotykaną dotąd skalę, powszechna inwigilacja obywateli, traktowanie opozycji jako wrogów państwa i demokracji (dawniej socjalizmu), straszenie ludzi utratą pracy, etaty tylko dla synów i cór rewolucji, oraz typowo sekciarskie rządzenie od szczebla gminy, aż po najwyższe urzędy w państwie. To jest prawdziwa III RP. W nagonce na CBA nie chodzi tylko o wybielenie win doktora G. Nie jest on przecież jakimś filarem systemu, bez przesady. Gra toczy się o coś innego. To nie my, to oni są stalinistami. To CBA jest jak UB, a Kaczyński co najmniej jak Gomułka. To szerszy zamysł, by całą spuściznę swoich dawnych patronów, ojców i ciotek rewolucji, przerzucić na drugą stronę. Jest to w gruncie rzeczy jakiś rozpaczliwy wręcz akt desperacji ludzi systemu. Ten system nie tyle się domyka, wypełnia, co zamyka. Nie poszerza swoich wpływów, tylko broni już samej twierdzy. Wygląda to trochę tak, jakby obóz III RP szykował się do wojny obronnej. To dobrze, niech się szykuje. To co dzieje się w ostatnich dniach i godzinach, to raczej objawy paraliżu, a nie siły mainstreamu. Liczmy się z tym oczywiście, że jutro znowu usłyszymy: nieprawda, nieprawda, nieprawda.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 warto przypomnieć kilkudniowe "przesłuchanie", jakie przeprowadziło przed zamordowaniem ś.p. ks. Jerzego Popiełuszki tzw. "komando Kiszczaka" w słynnym bunkrze pod Kazuniem: wyrwany język, wyłupione oko, wybite zęby, połamane palce i wiele kości, ślady bestialskiego bicia, uszkodzone narządy wewnętrzne. Co na to "mendia"? NIC. Koniec komentarza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320218

podstarzałej paradziennikary. "Nieprawda, nieprawd, nieprawda, nieprawda!" - widziałem to i oniemiałem. Brawo! Rewelacja! Mistrzostwo Świata i okolic! W pełni profesjonalna gówniarzeria! Wydepilować włosy tu i tam i do piaskownicy. Jak długo jeszcze ta korbka nad i będzie się kręciła? Co ta mietła jeszcze wymyśli?

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#320230

Siedzi staliniątko w piaskownicy i wrzeszczy:
A nie-bo to wyście kolaborowali z bolszewizmem.
A nie-bo to wy chcecie "protektoratu" niemieckiego.
A nie-bo to wyście som zbrodniarze.
A nie-bo to wy zdefraudowaliście Polskę.
A nie-bo to wyście som gupi.
Tak mu tatuś powiedział.
Ten sam, co to programy nauczania zmieniał.
---------------
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#320259

MO przeszła wczoraj samą siebie powtarzając jak stara katarynka słowo nieprawda, czym wprawiła w zdumienie samego Kurskiego,którego trudno zaskoczyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#320271

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320551

Dla wszystkich wielbicieli III RP PIS to spadkobiercy Stalina, a gen. Kiszczak to człowiek honoru i nikt nie przekona leminga ze jest inaczej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320636