Od działań manewrowych do pozycyjnych. Wojna generała Parulskiego.

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Postronnemu obserwatorowi wydawać się mogło, iż mimo różnicy interesów prokuratury powszechnej i wojskowej, nie ma tam głębszego konfliktu. Zwłaszcza, że matactwa w śledztwie smoleńskim raczej zmuszały do współpracy a taki wyłom mógł spowodować katastrofę całego obecnego kierownictwa prokuratury. Stąd tak niespodziewany dla opinii publicznej początek otwartej wojny w "niezależnej" prokuraturze.

Planowane bez rozgłosu zlikwidowanie odrębności prokuratury wojskowej zdeterminowało mundurowych do zdecydowanej akcji. Przysłowiowy wystrzał z "Aurory" padł z ręki płk. Mikołaja Przybyła. W owym nie aż tak feralnym, jak się niebawem okazało, dniu Naczelny Prokurator Wojskowy przystąpił do energicznego ataku na Prokuratora Generalnego, wykorzystując niejasne jeszcze, dla opinii publicznej, okoliczności strzału w Poznaniu.

Znając specyficzną logikę i ideologię dominujących mediów, ludzie gen. Parulskiego musieli oczekiwać, że gest płk. Przybyła i wystąpienie szefa NPW spowoduje zmasowany i bezmyślny atak na wyznaczony cel. W obliczu tak zmasowanego ataku nie cieszący się zbytnim poważaniem Prokurator Generalny mógł złożyć dymisję a wówczas prokuratorzy wojskowi pozostaliby na placu boju. Nowy szef prokuratury usłyszałby, mniej lub bardziej bezpośrednio, że z jednym to już sobie poradziliśmy.

Atak ze strony mediów okazał się kompletnym niewypałem. Zawiodła, moim zdaniem, motywacja "ideologiczna" tego ataku. Nie bardzo wiadomo było z jakiego powodu przekaziory miały zaatakować Seremeta. Sam gest płk. Przybyła w pierwszych chwilach raczej kojarzył się z odruchem, który mógł zburzyć "porządek posmoleński". Stąd zamieszanie w oficjalnych mediach i nawet głosy sympatii wśród prawicowych blogerów.

Prokuratorzy wojskowi liczyli zatem na efekt zaskoczenia. Stąd nie było wcześniejszego "przygotowania artyleryjskiego" i nie wytyczono trasy natarcia. Jak należy to zrobić pokazał już osobnik z Biłgoraja po tragedii smoleńskiej. Strategia NPW przyniosła jej porażkę w pierwszym starciu. Prokurator Seremet mimo zaskoczenia zdołał się pozbierać. A nawet zyskał wciągu krótkiego czasu poparcie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Sytuacja się ustabilizowała i z początkowej wojny manewrowej działania przekształciły się w pozycyjne. Z tą różnicą, że teraz stroną broniącą się zostali prokuratorzy Parulskiego. Najpoważniejszym atutem szefa NPW jest prezydent Komorowski zawdzięczający swoją karierę kontaktom z ludźmi WSI. Po drugiej stronie, za Prokuratorem Generalnym, stoi minister sprawiedliwości, premier i jakaś część większości parlamentarnej.

Prokuratorzy wojskowi toczą bój o utrzymanie swego statusu. Nie jest to walka o zachowanie niezależności prokuratury bo czegoś takiego u nas nie ma. "Niezależny" Prokurator Generalny biega od ministra do ministra aby doprowadzić do dymisji swego zastępcy. Tusk ustami swego ministra sprawiedliwości a nawet osobiście zapewnia o determinacji w kwestii reformy prokuratury.

Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że za akcją gen. Parulskiego stoją ludzie WSI. Kto stoi po drugiej stronie konfliktu? Z pewnością nie są to przeciwnicy układu okrągłostołowego. Prezydent wyraźnie wypowiedziami swoich urzędników gra na zwłokę i odwołując się do mediacji chce sprawę zatuszować a zatem utrzymać pozycję gen. Parulskiego i jego kompanów. Czy Tusk z Gowinem mają wystarczająco sił aby przeforsować zmiany systemowe w prokuraturze? Wydaje się że tak. Pytanie jakie działania podejmą ludzie osobnika z Biłgoraja i co zaserwuje sam Tusk, aby stworzyć zasłonę dymną do prowadzonych działań we własnym obozie.

Brak głosów

Komentarze

marcopolo

Ale,dzis Prez K.B.rozwiazal go jednym zdaniem "to krajowa rada prokuratorow ma rozwiazac problem Prokuratur powszechnej i wojskowej,trzeba przyznac ,ze to "wlasciwe rozwiazanie"godne PREZYDENTA RP,"ktory powinen wiedziec ,ze Prokurator Generalny to cialo odpolitycznione,jezeli tak, to dlaczego nad nim stoi jakas KRP,jestem pewny ,ze po wypowiedziach czlonkow  PiS na komisji sprawiedliwosci,popierajacych w calosci PROKURATORA GENERALNEGO A.SEREMATA i on tez zniknie z zycia polskich prokurator-takie jest zycie w polskim "madrycie"!!Dzis w Senacie zabral glos Min.Zdrowia jakis tam Arlukowicz(wczesniej sprzedawca piwa na ojcowskim biznesie na plazy w Gdansku podobno wychodzilo mu to niezle!Niestety ministrowanie wogole mu nie wychodzi,urodzony "kret",ale wpadl w nie zle towarzystwo -ludzi PO -wkrecanych w nie jasne sprawy,prawda,ze bedziemy mieli z nimi duzy problem,ale kiedys to trzeba zalatwic!!Ten MIN.ZDROWIA jakis tam Arlukowicz(chyba zUkrajny,albo rosyjski zyd,bo mowi jak oni -dzis w Polskim Senacie oglosil ,odpowiadajac na pytanie kolejnego Senatora,w sprawie elektronicznych kart NFZ ,NSZ i tp."Panie Senatorze ,gdybysmy chcieli szukac w Europie kraju w uporzadkowanym systemie elektronicznym w tej sprawie ,to zapewniam ,ze takiego nie ma""KRETYN"czy "DEBIL" ? Od kilkudziesieciu lat mam elektroniczna karte(francuska ) tzw.carte d,assurance maladi -VITALE-, w aptece,u lekarza ,szpitalu ,klinice,wszedzie tam gdzie mam problem zdrowotny ,maja pelna informacje na moj temat,dokladnie wszystko,ten caly uklad moze tylko przerwac brak pradu,(lub co nie daj Boze atak terrorystyczny),a tu w centrum EUROPY taki sobie niby Min .Zdrowia(jeszcze do tego ONKOLOG DZIECIECY ,ktory nie ma odwagi powiedziec dzieciom,ze istnieja LEKRSTWA NA RAKA,a on im aplikuje CHEMIE,na ktorej KONCERNY FERMACEUTYCZNE robia KOKOSY,a ludzie ,co roku rodza sie nastepni!!!SMIAC SIE,CZY PLAKAC ?

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#217102

marcopolo

Chcialbym dodac ,ze Pan Prezydent na temat gen.Prulskiego powiedzial tylko tyle,ze go nie zna ,ale awansowal go w kilka dni po pobycie tegoz plk.na ziemi rosyjskiej ,po tragedii  SMOLENSKIEJ-AWANS PANIE PREZDENENCIE ZA MILCZENIE,CZY DALSZA "WSPOLPRACE" -OWOCNA,jak do dzis owocna,ale do czasu,a czas biegnie-szybko i z korzyscia z dla NAS-narazie "przegranych"!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#217108

Trudno uwierzyć ale są co nie wierzą w zamach. Ale za to powinni ujrzeć koronny dowód ,że brak dekomunizacji był strasznym zaniedbaniem. Oto pojechał na miejsce katastrofy płk. Paruski ,który karierę począł w stanie wojennym. Spotkał się z ruskim prok.i od razu stanął na baczność. On nigdy nie zrozumie że w takiej relacji rusek nie dowodzi. "Ruki pa szwam".

tak to działa-----------we wszystkich dziedzinach

Vote up!
0
Vote down!
0
#217116

To byl najwieksze i haniebne zaniedbanie ze 30 lat temu nie rozprawiona sie z komuchami raz na zawsze . Dzisiaj po kolei wychodzili by z ciupy Miller , Kwasniewski vel Stolzman , Siwiec , i nni zdrajcy narodu , i zostalo by w polsce te 45 mld $$ ktorych nie mogli by ukrasz gdyz cela w sztumie i wronkach sa pilnie strzezone !! Teraz juz jest za poznoo , kradna dalej musza okrasc NASZA OJCZYZNE ZE WSZYSTKIEGO a pozniej opuszcza obcy dla nich kraj !!! Ludziska powstancie !!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bog - Honor - Ojczyzna

#217194

- drewnianą konstrukcją aby ją niedługo podpalić i zatrzeć ślad materiałów wybuchowych - seans zbrodniczego spisku i upokorzenia Polaków trwa nadal.Czy Wy tam w Brukseli nie widzicie że wspólnk bandytów i zbrodniarzy nadal rządzi Polską ? - pamiętajcje że w Platformie Obywatelskiej jest bardzo wielu byłych UB,TW i innej maści ścierwa ludzkiego - pogońcie te mendy jak najdalej od tajemnić UE i NATO bo będziecie mieli poważne kłopoty.PO to agenci od rozbicia Uni Europejskiej od środka i pamiętajcie że podróż do rosji może się skończyć śmiercią każdego człowieka - od czasu zamachu chyba nikt tam nie poleciał do tej wschoniej dziczy. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#217123

Dokladnie sie zgadzam , w POpaprancach jest 70% scierwa ludzkiego , i roznej masci oszolomow , okradaj Nasza Ojczyzne ile wlezie towarzysz Tusk pozwala na wszystko , zabijanie Jaroszewicze , Olewnik . Papala , i inni a o sasiadach tam jest gorzej niz w afrykanskiej dzungli , Moskwa - Putin i bieeeda w kolo az piszczy , ludzie pragna powrotu ZSRR straszenia calego swiata , moga jesc raz dziennie aby come back ZSRR . Musimy Wszyscy !! powtarzam wszyscy ruszyc na bolszewikow i rozbic w pyl !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bog - Honor - Ojczyzna

#217201

ale nie widzę by Tusk był za Seremetem, raczej usiłuje ukryć swoje plany i uśpić Gowina - by później z zaskoczenia załatwić raz na zawsze obu - bo przecież na te rządy są za uczciwi.......

pozdrawiam stara czarownica xana

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#217149

Komrowski i Tusk, są w katce u Parulskiego??? Więc proszę nie myśleć, że Seremet podoła zdegradować tą figurę??? Gowin dał się złapać na wędkę zaszczytów i wątpię, by podskoczył wyżej, niż mu pozwolą, jego "podwójni" doradcy??? Tak myślę, bo to widać słychać i czuć, że nieprzypadkiem, minister sprawiedliwości, to pozorant i mięczak, kreujący się na inteligenta i filozofa???

Vote up!
0
Vote down!
0
#217266

nodedet
Proponuję przejrzeć blog Aleksandra Ściosa na s24 (razem z dyskusją). Ścios sugeruje że cały ten szum to realizacja planu BBN; rząd posłusznie realizuje ten plan; Komorowski oczywiście za tym stoi, ale poniekąd (moim zdaniem) użycza twarzy wojskówce, która coraz głębiej penetruje politykę poalską.

Vote up!
0
Vote down!
0

nodedet

#217267