Jego Ekscelencja ksiądz biskup Józef Michalik

Obrazek użytkownika MD
Kraj

W przekaziorach przetacza się kampania mająca zdyskredytować Jego Ekscelencję księdza biskupa Józefa Michalika, Metropolitę Przemyskiego, który jest zarazem Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Kampania prowadzona jest w sposób zorganizowany. Nie wierzę bowiem w zbieg okoliczności w wyniku, którego pojawia się seria, prymitywnych ataków na wybraną osobę.

Kilka dni temu zamieszczono wulgarny artykuł na okładce urbanowego szmatławca. Początkowo nie zwróciłem na to uwagi. Tam nie istnieje przyzwoitość. To był jednak początek. Pretekstem do ataku w "niekontrowersyjnych" mediach stał się "List pasterski Metropolity Przemyskiego na I Niedzielę Wielkiego Postu a.d. 2012".

Kampania prowadzona jest wielotorowo. "Krytyki" listu dokonali "najświatlejsi znawcy religii" z Czerskiej, sceptyczne stanowisko w tej sprawie zamanifestował obecny kapelan salonu bp Pieronek. Niestety, z przykrością obserwowałem nawet włączenie w tę niecną kampanię nazwiska Mariusza Kamińskiego.

Niewątpliwie, celem tej akcji było zdyskredytowanie księdza arcybiskupa, który miał odwagę stanąć w obronie Krzyża, upomnieć się o godność ludzką a teraz broni prawa ludzi wierzących do udziału w rynku medialnym. Otwarcie skrytykował skandaliczne blokowanie TV Trwam przez KRRiT.

Takich ludzi potrzebuje Kościół. Takich ludzi potrzebuje Polska. Z utęsknieniem wspominamy, Prymasa Tysiąclecia czy Niezłomnego Księcia Kardynała Sapiehę. Umiejmy dostrzec też wysiłek w obronę Kościoła i człowieka współczesnych biskupów. Zapewne wielu z nas pamięta homilię księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w rocznicę tragedii smoleńskiej w Archikatedrze św. Jana. Tacy biskupi są albo przemilczani w przekaziorach, albo niszczeni.

Naszym zadaniem jest twardo trwać przy takich pasterzach i bronić ich dobrego imienia. Dotyczy to również ludzi niewierzących. Toczy się bowiem walka nie tylko o miejsce wierzących w społeczeństwie, ale również o podmiotowość człowieka. I tego nie wolno nam pozwolić podeptać w imię jakiejś wolności, tolerancji, czy czegoś co sobie jeszcze salony wymyślą.

Wasza Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie, proszę przyjąć wyrazy uznania i wdzięczności z życzeniami stałej opieki Pana Boga

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

kosa62

No właśnie, dlaczego abp Michalik nie jest prymasem tylko jakiś TW Capino?

Jeszcze Polska nie zginęła... Isten aldd meg a magyar...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kosa62

#229754

Nie chcę roztrząsać spraw Episkopatu Polski, wiemy że nie jest najlepiej.

Pewien ksiądz w homilii powiedział, że parafia ma takiego proboszcza jakiego sobie wymodliła. Warto zastanowić się nad niepozorną głębią tej myśli.

Wracając do poziomu kraju, patrząc na zaangażowanie ludzi w sprawy własnej wiary to mam poważne wątpliwści czy godni jesteśmy takich biskupów jak Przewodniczący Episkopatu Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229786

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Michalik przerasta wielu hierarchów kościoła w Polsce i dobrze, że właśnie Jego głos słychać ostatnio tak donośnie, że głosy pieronkowe i pieronkopodobne zniknęły w szumie tła.

Prośmy Pana Boga Najwyższego, by nie skąpił nam właśnie takich duszpasterzy, którzy nie patrząc na wytrzeszczone ze zdumienia oczy salonu, różnych płemiełów i p.rezdętów, upomną się o Krzyż i Naród.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229814

 Urban juz bral czynny udzial w walce z kosciolem,wiec ma praktyke i wie w jaki sposob mozna ksiedzu zamknac usta .Wytaczal dziala i krytykowal naszego Papieza,zniszczyl ks.Popieuszke jak i wielu innych wspanialych ksiezy.Jego Ekscelecja Ksiadz Biskup Michalik zasluguje na wielki szacunek i oddanie wiernych.Z wielka przyjemnoscia slucham kazan tego wielkiego duchownego,ktory ma niesamowita charyzme i madrosc.Takich duchownych w naszym kosciele nam potrzeba.Mefisto Urban niszczy wszystko co zwiazane jest z nasza wiara i kosciolem.Po nim nawet wspomnienie nie pozostanie,natomiast ksieza ktorzy byli przez niego przesladowani  sa wynoszeni na oltarze. Pozdrawiam. Jolka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229984