Czy ktoś nie widział ministra Nowaka?

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Tytułowe pytanie nie wynika bynajmniej z mojej tęsknoty za tym urzędnikiem rządu Tuska. Wolałbym za często nie oglądać urzędników tegoż gabinetu. Niemniej jednak, jeśli w "działce", za którą odpowiada jakiś minister dzieje się źle to chyba nic dziwnego, że jako podatnik chciałbym wiedzieć co taki minister robi w tej kwestii.

Tradycyjnie po zmianie rozkładu jazdy na kolei zaczynają się tam, mówiąc językiem młodzieży gimnazjalnej, "jazdy". W zasadzie to tylko nasilają się problemy, bo do tego, że kolej nie jest w stanie jeździć według rozkładu jazdy to już się zdążyliśmy przyzwyczaić. Zmiana rozkładu jazdy powoduje tragedię. To co się dzieje na Śląsku to istna kolejowa apokalipsa. Skandal, na którego określenie brak słów.

Na tym nie koniec. Od 21 grudnia br Wizz Air wraca z częścią swoich lotów z Portu Lotniczego Modlin na Lotnisko im. Chopina. Powodem jest opóźnienie zamontowania ILS-a na świeżo oddanym lotnisku w Nowym Dworze Mazowieckim. Lotnisko to położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie trzech wielkich rzek: Wisły, Narwi i Wkry. Ta ostatnia przy swoim ujściu do Narwi tworzy rozlewisko. Nic chyba zatem dziwnego, że powstają tam dość często mgły, zwłaszcza jesienią i wiosną. Ta okoliczność była widać nie do przewidzenia przez tych, którzy decydowali o tej lokalizacji. Przewoźnik zażądał 8 mln zł odszkodowania za spowodowane straty.

Pytam zatem gdzie jest minister Sławomir Nowak? Przecież to on bierze pieniądze podatnika za funkcjonowanie infrastruktury. Czyżby wzorem swojego pryncypała przyjął taktykę skutecznego unikania pokazywania się w pobliżu problemów, za które odpowiada?

Brak głosów

Komentarze

prof Rycho
Nieudaczny minister wczoraj ..byl w TV .Mowil ,ze bedzie lepiej! A MD go szuka

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#313667

Cholera, to muszę zacisnąć zęby i częściej TV oglądać... ;)

Pozdrawiam

MD

Vote up!
0
Vote down!
0
#313669

Wziął problemy na klatę i poległ.
Kiedy odzyska nadwątlone siły i dostarczą mu
nowy garnitur, to wróci.
Może nawet do wiosny, o ile wcześniej nie nastąpią
jakieś katastrofalne powodzie.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#313668

który jak się zdaje jest ministrem od komunikacji między innymi nie różni sięniczym od innych ministrów tego nie-rządu. Prawdopodobne jest że wlazł do szafy która mogła powiększyć swoje rozmiary tak by wraz z tuskiem mogli obaj przeczekać kolejne katastrofy kolejowe, rozbabrane roboty drogowe czy katastrofy lotnicze wszelkiego rodzaju.
Nic nowego pod słońcem Peru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#313678

Realizuje całokształt przedsięwzięć zmierzających do dalszej, dynamicznej poprawy funkcjonowania krajowego transportu.
Hasło resortu Nowaka na przyszły rok: Wisła, królowa polskich rzek, szlakiem wiodącym w socjalistyczną przyszłość.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#313680

Z tym ILSem i koleją dojazdową do lotniska modlińskiego (terminal kolejowy zaledwie o, bagatela, 5 km od terminalu lotniczego) to chyba głębsza sprawa.

Odnoszę wrażenie, że znalezienie siedliska 18 osobników pierdzimączka płaczliwego (tak się chyba nazywa ten gatunek) to tylko wymówka by owej kolei nie zbudować, a z ILSem to przetarg, to wymagania, to studium wykonalności, to imieniny szwagra...

A wszystko po to, by lotnisko w Modlinie nadal było niekonkurencyjne w stosunku do Okęcia, a tanie linie (poprzez wybór pomiędzy przymusem płacenia horendalnych opłat lotniskowych na okęciu a nieregularnym lataniem z lotniska o słabej dostępności) niekonkurencyjne, a w każdym razie mniej konkurencyjne w stosunku do LOTu.

Ciekawe kto, komu i ile w łapę dał.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#313706