Batalia gen. Parulskiego przegrana. Walka o schedę po Tusku trwa.

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Batalia jaką rozpętał gen. Krzysztof Parulski z płk. Mikołajem Przybyłem dobiegła po cichu do końca. Choć ze zgrzytami. Prezydent Komorowski próbował "rozmydlić" sprawę i utrzymać status quo. Okazał się za słaby. Nie tyle on co jego zaplecze. Pozwolił sobie tylko na demonstrację i nie wręczył osobiście nowemu szefowi prokuratury wojskowej nominacji. Taki sobie desperacki akt bezsilności. Zauważony przez przekaziory, ale nie komentowany. Proszę sobie wyobrazić co by się działo gdyby podobny krok wykonał ktoś z PIS-u. Zatem kamaryla Tuska w tej kampanii odniosła zwycięstwo.

Cicha wojna się nie zakończyła i trwa. Doszło do kolejnego przegrupowania. Nagle okazało się, że rodzinna tragedia w Sosnowcu stała się wielką trampoliną do powrotu Krzysztofa Rutkowskiego. Przekaziory rządowe i prywatne stały się areną starcia słynnego detektywa z policją. Człowiek, który miał postawione już zarzuty prokuratorskie, pozbawiony licencji zawodowej nagle ponownie staje się gwiazdą. Takich przypadków w III RP nie ma.

Ten były zomowiec przez pewien czas był związany z Samoobroną. Karta z ludźmi z biało-czerwonymi krawatami tak się zużyła w niewidzialnym ręku WSI, że aż jej szef "popełnił samobójstwo". Eliminacja Andrzeja Leppera była wystarczająca do zamknięcia tego rozdziału i utworzenia "nowego", "jeszcze bardziej autentycznego" ugrupowania w postaci Ruchu osobnika z Biłgoraja. Stąd nie tylko Piotr Tymochowicz znalazł zatrudnienie, ale również Stanisław Łyżwiński wyszedł na wolność. Ten ostatni, co prawda, ma jeszcze procesu ciąg dalszy, ale już nie siedzi.

Trwa przegrupowanie i reorganizacja sił, które mają zastąpić kamarylę Tuska. A w najgorszym razie uniemożliwić przejęcie władzy przez PIS. Niczym nadzwyczajnym nie byłoby, gdyby nagle słynny detektyw stał się kolejną ikoną szajki osobnika z Biłgoraja. Pod tego ostatniego ewidentnie próbuje się podczepić Aleksander Kwaśniewski nie bacząc na reanimację SLD przez Leszka Millera.

Zatem udział Leszka Millera w podziale schedy po Tusku wcale nie jest jeszcze pewny. Trudno sobie wyobrazić aby przejął wszystko osobnik z Biłgoraja. Taki "stabilny" i "umiarkowany" SLD byłby dobrym partnerem do zagospodarowania dużej części wyborców. Problem w tym, że oba te ugrupowania walczyłyby o podobny elektorat. Stąd potrzebna jest bardziej "umiarkowana" alternatywa dla Platformy. Czyżby było to miejsce dla reaktywacji jakiegoś kolejnego przepoczwarzenia udeków skupionych teraz przy Komorowskim?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dla mnie Rudkowski i POlicja,tak samo szkodliwe dla wolnej Polski,jeden związany z WSI i SB,a POlicja POkazała komu służy,w dniu święta Niepodległości 11,11.2011,biła i kopała ludzi kto niósł flagę biało czerwoną,a Niemieckie gnidy lewackie były ochraniane

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#223403

gość z drogi

TVN 24

zrobił sobie z dramatu rodziny,krwawą jatke,14 dzień,juz jadą z tym maglem

nie majac za grosz współczucia dla Ludzi i ich Dramatu...

  .. powyłaziło robactwo z POd dywanów i zapaskudza wszystko

W 40 prawie milionowym kraju,prywatne przekaziory zawrzeszczały DŁUG,AKTA

nedzę emerytów i rencistów,zamarzających ludzi  i brak opieki zdrowotnej i leków

                   brawo, MAGIEL na 4 kółkach

gdyby nie Dramat,nieżyjącego DZIECKA i jego bliskich,to pomyślałabym,że zamówiony serial przez prywatne i" rzundowe" stacje,z niejakim rutkowskim na czele,

krecą Super FILM,by zamglić szarą,zimną Polską Rzeczywistość..

a w między czasie umarło z zimna ponad 100 ludzi...ale tego już nie kręca,bo kogo to obchodzi...

walczy o przetrwanie WADZA,walcza "Merdia" o byt...serwując Magiel

dziwne,ze jeszcze na rurze się nie obłapiają...bo o RURZE Niemcy Moskwa ,nie pamieta juz nikt,z meRdialnych "celebrytów"

kto rządzi Polską ?

to jest pytanie...

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#223434

Bardzo trafnie ujęty temat.Zajęło to dwa tygodnie jako przykrywka do tego,co robi( przepraszam,nie robi) tzw.rząd.Była kiedyś taka przyśpiewka: "w magistracie,w  magistracie, wiszą gacie na na szpagacie. Kiwają sie w lewo,w prawo a publika bije brawo "

Tak robią z nami,a gawiedź roztrząsa,czyje  gacie ważniejsze.

Dziesięć.A  gospodarz  winien zapytać- dlaczego tak niskie oceny? Czyżby

"V kolumna" ?

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#223411

gość z drogi

odpowiedz prosta,ktoś lubi seriale ....

pozdr 

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#223416

Dziękuję za słowa uznania.

Rząd się chyba najbardziej zajmuje tym co zrobić aby utrzymać się przy władzy.

A co do ocen, to już kiedyś sygnalizowałem, że nasz system oceniania jest wdzięcznym polem do popisu wszelkiego maści trollom. Wystarczy się zalogować i można obdarzać "jedynkami" kogo się tylko chce.
Pozdrawiam
MD

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#223417