Czy Kłopotowski wierzy w zamach smoleński?

Obrazek użytkownika KP
Kraj

Kolejny raz ze zdumieniem czytam to, co na portalu wpolityce wypisuje pan Krzysztof Kłopotowski.

http://wpolityce.pl/artykuly/20062-co-ten-pis-wyprawia-trzeba-na-nowo-przemyslec-miejsce-polski-w-europie-przeprowadzic-burze-mozgow

Tym razem jednak w zalewie bzdur, znalazłem co najmniej dwa zdania które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Kłopotowski pisze między innymi o tym, że jeśli Polska ma robić cokolwiek za wszelką cenę, to unikać uzależnienia od Rosji.

Pełna zgoda panie Kłopotowski, tylko czy pana zdaniem do strategii unikania zależności od Rosji można zaliczyć współudział polskiego rządu w tuszowaniu zbrodni Smoleńskiej (przyjmijmy optymistycznie że rząd polski nie uczestniczył w samym zamachu), chęć (zablokowana przez Komisję Europejską) oddania w ręce Rosjan całej dystrybucji gazu w Polsce, podpisanie skrajnie niekorzystnego kontraktu gazowego, zgoda na zablokowanie portu w Świnoujściu czy oddanie olbrzymiej części licencji na poszukiwanie i wydobycie gazu łupkowego firmom kontrolowanym przez rosyjskie specsłużby?

Deklarować można wiele, panie Kłopotowski, ale to co robi obecny rząd to właśnie dążenie za wszelką cenę do oddania Polski w Rosyjską strefę wpływów. A pan pisze, że za wszelką cenę powinniśmy tego właśnie unikać. Nie widzi pan tutaj sprzeczności? 

Jednak drugie zdanie wyjęte z wpisu Kłopotowskiego jest jeszcze bardziej zaskakujące. Otóż pan Krzysztof pisze, że "Katastrofa smoleńska była nauczką dla całego regionu, czym się kończy ostra polityka antyrosyjska bez poparcia Zachodu".

I znowu mam pytanie bezpośrednio do autora wpisu. Czy zdaje pan sobie, panie Kłopotowski, sprawę z tego, że z pańskiej wypowiedzi wynika bezpośrednio przekonanie o zamachu pod Smoleńskiem? Widać, niechcący się panu wymsknęło to, co naprawdę na myśli. No bo, panie Kłopotowski, co to znaczy że Smoleńsk był nauczką? Przecież podobno - zgodnie z tym co mówi rząd Tuska - była to katastrofa spowodowana przez pijanego generała, prezydenta debila i idiotów-pilotów... Po prostu zbieg okoliczności i polska głupota, ale nauczka? 

Nauczkę, panie Kłopotowski KTOŚ daje KOMUŚ, nauczki się nie zdarzają ot tak sobie, jak wypadki samochodowe. Chociaż w naszym kraju i z wypadkami samochodowymi bywało różnie ("A taki zakręt... niebezpieczny" jak powiedział jeden z bohaterów "Domu Złego").  

Spałby pan spokojnie, panie Kłopotowski, gdyby ktoś dał panu zrozumienia że "przypadkowy pożar" w pańskim domu był nauczką? 

Ale w sumie muszę panu przyznać w obydwu poruszonych kwestiach całkowitą rację. I naprawdę cieszę się, że pan to napisał publicznie, pod swoim nazwiskiem. Mam pan absolutną słuszność: Smoleńsk był nauczką. 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pan Kłopotowski pisze w rozdarciu.
Czy opisać myśli ukryte, czy opisać "jedynie słuszną"
myśl salonu.
Rozdarcie moralne.
Pomiędzy kasą, a przyzwoitością.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208626

Zdaje sie, Rospinie, ze trafiles w 10 :)

Rozbicie moralne redaktora Klopotowskiego. 

Obok tekstow naprawde dobrych, potrafi on napisac cos na granicy kolaboracji.

Na szczescie nie zdrady,                                                                                   choc pisanie na granicy kolaboracji tez jest naganne :)

pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#208674

Doskonała notka
Pozdrawiam

_________________________________________________________
Fotel z kokpitu Tu154M !!!

http://niepoprawni.pl/blog/4870/dlaczego-niezaleznapl-cenzuruje-link-do-zdjecia-fotel-z-kokpitu

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY

#208631

Pan Klopotowski powołuje się na na nasz największy autorytet polityczny - Pawła Poncyliusza. To naprawdę jest bardzo ciekawa "figura retoryczna".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208632

"Kolejny raz ze zdumieniem czytam to, co na portalu wpolityce wypisuje pan Krzysztof Kłopotowski".
To prawda, nie można być pewnym nikogo. Co jakiś czas wychodzi kolejne szydło z worka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#208676

 wydaje sie ze p Klopotowski jeszcze nie zdecydowal czy sluchac sumienia czy lepiej byc ostroznym .Ogladalem jego programy na tv historia i wydaje sie, ze on wie w jakim kraju zyjemy i jest jak juz ktos powiedzial "w rozdarciu"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208752