O marnym losie nauczycieli.

Obrazek użytkownika KP
Kraj

http://wpolityce.pl/artykuly/59053-demografia-w-praktyce-nauczyciele-traca-prace-bo-nie-ma-uczniow-nawet-juz-egzaminatorzy-jazdy-ida-na-bruk-bo-nie-ma-kursantow

http://naszeblogi.pl/40005-mariusz-szczygiel-mlot-i-czarownica?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi

Nie chce mi się nawet znęcać nad grupą zawodową nauczycieli (od września kolejne 7 tys. na bruk) która tak bezgranicznie zaufała obecnej władzy, a która obrywa od swoich umiłowanych przywódców bardziej od kiboli i Radia Maryja razem wziętych. Pisałem już kilka razy, że nauczyciele mają to, na co sobie zasłużyli. Nie mogę się jednak powstrzymać, żeby nie dodać kilku istotnych uwag:

1. Zapaść demograficzna: czy ktoś może podać mi przykład (bo ja takiego nie znam, mimo że pracowałem jako nauczyciel 6 lat, łącznie w 6 szkołach) nauczyciela który ze zrozumieniem, pozytywnie traktował dzieci z rodzin wielodzietnych? Prawda jest taka, że niby mamy niż demograficzny, ale jak rodziny wielodzietne, które są w takiej sytuacji naszym jedynym wybawieniem, są traktowane? W szkole takie dzieciaki mają od początku opinię że pochodzą od "dzieciorobów", musielibyście moi kochani niepoprawni, słyszeć rozmowy w pokoju nauczycielskim, na ten temat. Rodziny wielodzietne były i założę się nadal są traktowane przez nauczycieli z pogardą i poczuciem wyższości.

2. Nauczyciele wcale nie są grupą zawodową nastawioną patriotycznie. Zdarzają się oczywiście chlubne wyjątki, ale jako całość jest to jedna grup zawodowych o mentalności najbardziej kosmopolitycznej. W sumie do dziś zawód nauczycieli wykonują osoby albo wykształcone i przepojone mentalnością PRL, albo które tę mentalność odziedziczyły rodzinnie lub przyjęły środowiskowo, bądź też antypatriotycznie nastawione "dzieci III RP".

3. Nauczyciele to jedna z grup zawodowych najbardziej dotkniętych lemingozą. W ich przypadku jest to najprawdopodobniej przypadek nieuleczalny, bo nauczyciele ze swoich złudzeń po prostu nie chcą się wyleczyć.

4. To dopiero początek upadku i degrengolady polskiej edukacji. Czekają nas naprawdę "ciekawe czasy" w tej materii.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)