Oto czemu służy skoordynowany atak mediów na PiS

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Wystąpienia europosłów Prawa i Sprawiedliwości zwracające uwagę na zagrożenie demokracji w Polsce zostały wściekle zaatakowane przez lewice, Platformę i część mediów. Tymczasem te same środowiska bronią w Europie demokracji na Białorusi - zatem dlaczego nie można bronić w Europie demokracji w Polsce? Młody człowiek otrzymał podobny wyrok w zawieszeniu jak Poczobut - oczywiście rządy Łukaszenki naruszają demokrację bardziej, ale z kolei skandalicznych decyzji różnych organów władzy Polsce jest coraz więcej.
http://niepoprawni.pl/blog/289/rzady-tuska-%E2%80%93-czy-juz-totalitaryzm

Skala szumu medialnego na temat sytuacji w PiS budziłaby śmiech, gdyby nie służyła przykryciu treści wystąpień krytycznych wobec Donalda Tuska. Oczywiście nie znam dokładnie sytuacji w PiS, ale posłowie, senatorowie, europosłowie zabierają głos tysiące razy i nie konsultują każdej wypowiedzi z władzami partii. Mimo że ta debata była trochę ważniejsza to także trudno sobie wyobrazić, aby uzgadniać z Jarosławem Kaczyńskim każde słowo czy zdanie - ma on dziesiątki ważniejszych spraw do zrobienia, zwłaszcza że zbliżają się wybory.

W świetle poniższych materiałów na temat wystąpienia Donalda Tuska widać, że ten skoordynowany atak mediów na Prawo i Sprawiedliwość służy także przemilczeniu przemówienia premiera - jego analiza pokazałaby jego mizerną jakość w pompatycznym opakowaniu.

Kompromitacja Tuska w PE. Awanturą zakończyło się przemówienie Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim. Europosłowie pytali premiera dlaczego udaje, że wszystko idzie dobrze, skoro Europa jest w głębokim kryzysie.
http://niezalezna.pl/12920-kompromitacja-tuska-w-pe

Konferencja Prasowa PiS na temat wystąpienia premiera w Europarlamencie i traktowania Polski przez rządzących UE.
http://www.youtube.com/watch?v=6iM-arX-2Qo&feature=feedu

PiS chce debaty o stanie polskiej demokracji i wolności słowa na forum Parlamentu Europejskiego. Według informacji dziennikarza RMF FM Konrada Piaseckiego, europosłowie Prawa i Sprawiedliwości rozesłali listy w tej sprawie do szefów frakcji działających w PE.
http://fakty.interia.pl/raport/polska-prezydencja-w-ue/news/pis-chce-w-europarlamencie-debaty-o-polskiej-demokracji,1664300

Zbigniew Ziobro Miażdży Donalda Tuska w Europarlamencie (6.07.2011)
http://www.youtube.com/watch?v=ckjD6U_1nUw&feature=feedf

Siwiec powinien przeprosić za „bandy uzbrojonych ludzi”. Było nie było, chodzi o policję i ABW, istniejące wszak do dziś, jakkolwiek „odzyskane” przez nową władzę, konstytucyjne służby naszego państwa. I jeśli polski eurodeputowany na międzynarodowym forum nazywa je „bandami” tylko po to by dopiec konkurencyjnej partii to jest to coś więcej, niż zachowanie niestosowne. To są słowa, za które pan Siwiec powinien jak najszybciej publicznie przeprosić.
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/07/06/siwiec-powinien-przeprosic

W obronie Tuska wystąpił jeden komunistyczno-pezetpeerowski działacz, obecnie socjaldemokrata, który w obecności gremium europosłów określił funkcjonariuszy ABW jako „uzbrojoną bandę”.Biedny zapomniał, że jeszcze do 1989 roku sam zasilał jedną „bandę” nierzadko uzbrojoną i chyba tylko z racji jej samorozwiązania został się później demokratą. Ten to były „bandyta” swoją wypowiedzią miał wspierać premiera.
http://1yarrok.salon24.pl/322154,jeden-dwa-trzy-zly-dzien-dla-platformy
http://niepoprawni.pl/blog/152/siwiec-czlowiek-ktory-nie-skorzystal-z-okazji-siedziec-cicho

Trudno napisać o przemówieniu premiera Tuska w Europarlamencie, bo Pan Premier mówił długo, ale niczego nie powiedział. Premier Tusk bardzo ładnie przez dwadzieścia cztery minuty przemawiał w Europarlamencie. Mówił o historii Europy, o ideałach, o europejskiej solidarności i o tym, że potrzeba nam więcej Europy w Europie. Zajęło mu to dwadzieścia jeden minut. Potem przez trzy minuty przedstawiał priorytety prezydencji. Bardzo ogólnie je przedstawił – Europa bezpieczna, otwarta. Jednym tchem wspomniał o bezpieczeństwie obronnym, energetycznym i żywnościowym. O konkretach pan Premier nie powiedział nic. Nie wymienił ani jednej sprawy, którą polska prezydencja chciałaby położyć na stół i załatwić. O rolnictwie, na które Unia przeznacza 40 procent swojego budżetu, Pan Premier nawet się nie zająknął. Nie ma złudzeń – to będzie prezydencja wyborcza i na pokaz, która niczego konkretnego nie wniesie, ani dla Polski, ani dla Europy. Szkoda, bo na następną prezydencję czekać będziemy co najmniej 14 lat.
http://wpolityce.pl/view/14666/Nie_ma_zludzen___to_bedzie_prezydencja_wyborcza_i_na_pokaz__ktora_niczego_konkretnego_nie_wniesie__ani_dla_Polski__ani_dla_Europy.html

Tusk naszym największym eksportowym obciachem
http://notatnikmieszczucha.salon24.pl/322141,tusk-naszym-najwiekszym-eksportowym-obciachem

Karolina Polak na Facebooku (6.07.2011): Niesiołowski dzisiaj przeszedł samego siebie. W programie RR powiedział, że Grecy walczący na ulicach to chołota, bo się z policją szarpie. Po tej wypowiedzi, kiedy padło pytanie "a jaki pomysł na Grecję ma premier", Niesiołowski : "No pomóc". Masakra. Poziom muszki owocówki. Logika opuściła mózg tego człowieka. Na argumenty że wystąpienie premiera było ogólnikowe Niesiołowski: "Ono było wielkie!!"

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

Celem polskiej prezydencji w UE jest wygranie przez po jesiennych wyborów parlamentarnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#169104

Jazgot PO, SLD i mediów stojącymi za nimi tylko potwierdza, że Ziobro miał rację. Gdyby tak nie było, sprawa przeszła by bez większego echa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#169109

Ale oczywiście czasami próbują właśnie przykryć niewygodny temat i mogą znaleźć też dyskusyjną opinię - zatem to jednak nie reguła.

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Vote up!
0
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#169130