Szczepionka przeciw covid - jakim kosztem?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Dzielę się tym, co dociera do mnie z Internetu, z kontaktów z ludźmi, którzy często krążą wokół jednego tematu – Covid 19 + szczepionki. No i właśnie, co z tymi szczepionkami? Czytałem wezwanie biskupów amerykańskich, by nie korzystać ze szczepionki Johnson&Johnson, gdyż produkowana jest ona przy użycia szczątków dzieci wydartych z łona matki, czy jak to się eufemicznie nazywa – materiału poaborcyjnego. Każdą zbrodnię można odpowiednio uperfumować i opatrzyć ładną etykietą i komuś, kto nie ma sumienia to wystarczy. Ale wielu jednak to sumienia posiada i pyta, jak z tym jest? Czytałem w Internecie tekst:

Czy katolik może przyjąć szczepionkę produkowaną na bazie komórek abortowanych płodów? [Już samo użycie słowa „płód” wskazuje na chęć zamazania problemu, bo abortuje się człowieka – ZZ. ]

Dalej czytamy:

„Decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu – podkreśla Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w Stanowisku na temat szczepionek. Podczas prezentacji dokumentu zwrócono uwagę, że nie wszystkie szczepionki były lub są produkowane na bazie płodowych linii komórkowych, pochodzących z abortowanych płodów”.

W obiegu są opinie i poglądy trudne do zweryfikowania. Mówi się o pewnym zróżnicowaniu szczepionek pod względem materiału użytego do ich produkcji. Mowa tu też o użyciu przez tego czy innego producenta wymienionych „zwłok proaborcyjnych”. Pytanie tylko jaka firma ich używa?

Ktoś powie czy to ważne? Zależy dla kogo? Niemcy mielili kości z krematoriów i otrzymywali z upraw tym proszkiem nawożonych wspaniałe warzywa. Kiedyś mówiono i pisano o tym nieledwie jako o kanibalizmie. Ale dziś praktyki hitlerowskie się zaleca i stosuje, n. p. eutanazję, a aborcja w przypadku podejrzenia upośledzenia płodu, czymże innym jest?

Nie można ludzi pozostawić z oświadczeniem: decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu. Trzeba jasno powiedzieć, czy stosowanie takiego środka jest jakimś udziałem w przestępstwie jakim jest aborcja? Ujawnienie szczepionek mających taki komponent może mieć skutki komercyjne, a to z kolei będzie miało dalsze konsekwencje łącznie z atakiem na domagających się jasnego wyliczenia firm produkujących takie szczepionki. A więc co zrobić? Nie drażnić, umyć ręce? Kto może, niech umywa, ale nie wszyscy mogą po prostu umyć ręce. Wiadomo kto nie może.

Tak czy inaczej ludzie zasługują na to, by w tak ważnej sprawie mówić jasno i jednoznacznie. Nikt nikogo tu nie osądza, każdy sam siebie osądza.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

wszystko inne od diabła pochodzi.

PS Czy mogę prosić o zdjęcie w sutannie i koloratce? Nie wyjaśniam dlaczego. Dziękuję.

Niech Pan Bóg księdzu błogosławi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1664002

Czy ksiądz musi być tu na zdjęciu w koloratce? Może, jeśli uzna za stosowne. Każdy ksiądz. Każdy ma przywilej występowania w sutannie, nawet powinność, szczególnie kiedy wykonuje swoje obowiązki.  Ma też prawo prezentować własny punkt widzenia, bez sięgania po autorytet całego Kościoła. Wówczas bowiem mógłby być posądzony, że wykorzystuje swoje kapłaństwo do narzucania jedynego słusznego punktu widzenia na portalu, którego jest gościem, jak inni..

Zwracanie się do Ks. Profesora z prośbą o zdjęcie w sutannie jest wg mnie mocno niestosowne, skoro sam uznał, że zamieści takie zdjęcie jakie zamieścił.  Czy miał Nathanel pretensje do nauczyciela, że przyszedł na lekcje/wykład bez muchy i garnituru?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1664012

Ale sutanna i koloratka to nie wstyd a przyznanie się do Boga i świadectwo wiary. Ten widok sam w sobie ewangelizuje.

Kapłana można poznać po czynach ale ubiór jest widomym znakiem kapłaństwa.Kapłan „nie żyje dla siebie”, lecz jest widomym znakiem, świadectwem Jezusa Chrystusa. Sutanna i koloratka to nie ubiór roboczy księdza i nie można go porównywać z kufajką, kaskiem i gumowcami.

Zresztą księdzu o takim wykształceniu nic wyjaśniać nie trzeba.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1664030

A czy Pan zamiesci tu i teraz swoja fotografie

Nie ma sie czego wstydzic

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1664037

#1664038

Ks. prof. Zygmunt Zieliński,

Emerytowany profesor zwyczajny KUL. Był członkiem Komisji Historii Najnowszej i Komisji Badań nad Polonią PAN, Komitetu Nauk Historycznych PAN. Wypromował 46 doktorów. Jest autorem ok. 850 publikacji, w tym 49 książek.

 

https://ekai.pl/bio/ks-prof-zygmunt-zielinski/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1664039

Przyznaję, że polemika pod spodem mi się nie podoba, takie personalne, wzajemne  wycieczki blogerów zamieniają  się rzeczywiście w zaśmiecanie czyjegoś bloga. To nie jest zbyt grzeczne. Tym nie mniej sam z całości sprawy i powyższych odnośników osiągnąłem niewątpliwe korzyści poznawcze. Odsłuchałem zamieszczony powyżej wywiad w internetowej, lubelskiej tv. Dziękuję za umieszczenie. Poprzez jeden charakterystyczny wyraz domyśliłem się geograficznego miejsca młodości i dojrzewania Księdza Profesora. Idąc dalej  trafiłem na zapewne bardzo dla mnie ciekawą książkę, wspomnienia Księdza Profesora wydane w 2020r. przez IPN, do zakupienia na stronie IPNu. - "Powroty minionego czasu.....", ok 800 str,  którą zapewne zakupię. Z notką biograficzną IPNu zaczynającą się od słów: "Ks.prof. Zygmunt Zieliński to jeden z najważniejszych znawców historii Kościoła katolickiego.Autor ponad 900 publikacji. Wychowawca wielu pokoleń badaczy, którzy w swojej karierze naukowej starają się wiernie realizować idee mistrza" /.../..

Zdjęć w koloratce  jest w internecie zatrzęsienie. :). Domyślam się, że tutaj na blogu Ksiądz Profesor nie zamieścił go w tej formie, z szacunku dla czytelników bloga, by nie być jako bloger odczytany jako ktoś przemawiający "z ambony", a jako partner w dyskusji, bloger, człowiek mający i prezentujący  świat swoich poglądów na aktualne tematy. Jak wszyscy tutaj. 

Idąc dalej, trafiłem na ciekawy wywiad /13 minut / w Radiu Lublin/2020 i  artykuł dot książki. Ale jakoś nie udaje mi się przekleić adresu, dla zainteresowanych. Wstawię więc tylko kilka zdań z w/w : "Książka ma blisko 900 stron a jej cechą charakterystyczną jest opowieść, napisana prostym, zrozumiałym językiem /już ją lubię, jk/. - Jest szczera, właściwie ograniczam się do podawania i skomentowania pewnych faktów, które uważałem, że były ważne, opowiada autor.- Te niewygodne fakty, starałem się przedstawić tak, żeby to nie była jakaś napaść. Aczkolwiek nie raz trzeba było powiedzieć prawdę i nie można było owijać w bawełnę - dodaje". 

Czyli zapis czasu, kawał historii najnowszej widzianej oczyma wybitnego historyka i uważnego obserwatora, urodzonego jeszcze przed II w.św. ale zapisanej "prywatnie", w formie wspomnień.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1664070

janksero - 7 Marca, 2021 - 04:10

"Przyznaję, że polemika pod spodem mi się nie podoba, takie personalne, wzajemne  wycieczki blogerów zamieniają  się rzeczywiście w zaśmiecanie czyjegoś bloga. To nie jest zbyt grzeczne.(...)"

Jest na to prosty sposób: minusować do skutku. Masowo, aż te bezsensowne wpisy HD, kontrika, czy innych podobnych znikną jako źle ocenione. Można przecież wykorzystać mechanizm jaki stworzył Admin do robienia porządku.

Przy okazji możemy się policzyć - kogo jest więcej i w jakim kierunku mamy szansę zmienić nasz wspólny świat - na modłę H-D i kontrika, czy wręcz przeciwnie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1664125

Do przemyślenia. Przyznaję, że jak trafiam w komentarzach na takie prywatne inwektywy pomiędzy blogerami, czuję się jakby zraniony. Ale merytorycznie, gdy nie wchodzą na prywatne ścieżki by siebie zwalczać a czasem, opluwać, bywają przecież uwagi ciekawe,  ekspertem nie jestem, z pewnych powodów bywam tu nieregularnie. Żeby tylko tych epitetów i prywatnego niszczenia siebie zaprzestali. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1664144

Nie można ludzi pozostawić z oświadczeniem: decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu. Trzeba jasno powiedzieć, czy stosowanie takiego środka jest jakimś udziałem w przestępstwie jakim jest aborcja?
 

Kościół się wypowiedział, jest to znany i nienowy temat. Nie sugerujmy też, że przeprowadza się aborcje, by uzyskać szczepionki. W sieci jest masa dezinformacji np. o setkach aborcji dla opracowania szczepionki, bez problemu można zweryfikować i znaleźć wyjaśnienie. Można to było zrobić i zawrzeć w tym wpisie.

Decyzja o szczepieniu, jeśli pozostawiono jako dobrowolną, jest kwestią wyboru i sumienia w duchu odpowiedzialności. Nie taki był kontekst tego? Bo przecież nie to, że KK pozostawia wolny wybór co do aborcji w celu produkcji leków.

 

 

Tak czy inaczej ludzie zasługują na to, by w tak ważnej sprawie mówić jasno i jednoznacznie.

Kościół się wypowiedział i to nieraz. Papież Franciszek uznał to za obowiązek etyczny i zachęca do szczepień.

 

Ciekawe, że ze wspomnianego artykułu "Czy katolik może przyjąć szczepionkę produkowaną na bazie komórek abortowanych płodów?" jakimś cudem pominięto istotniejsze fragmenty, zwł. odpowiadajace wprost na dylematy ze wpisu (prócz omówienia, które szczepionki są na bazie klonowanych linii komórkowych)

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664045

Ksiądz profesor Zieliński jasno wyartykułował wątpliwości.

Przypisywanie temu stanowisku przymiotu ignorancji, to skrajna nierzetelność i atak personalny.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1664050

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1664051

Znowu szukasz dymu?

Jest wystarczająco wiele obwieszczeń hierarchów, by kwestia szczepienia była jasna a szczepionki nie są produkowane z ludzkich płodów. A Kościół to nawet pozostawia zbyt wiele swobody, zamiast dyscyplinować i napominać w poczuciu odpowiedzialności, w moim odczuciu obawia się negatywnego odzewu bo czegoż innego? Zdrowie publiczne jako ochrona dobra wspólnego jest uznaną prerogatywą państwa oraz kwestią odpowiedzialności etycznej a nie realizacji jednostkowej fantazji

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664055

Nie zaśmiecajcie blogu księdza profesora wtrętami dotyczącymi osób, których nie lubicie.

Tak na marginesie, to troska o zdrowie publiczne jest domeną państwa. Zgodnie z KKK 2264: miłość samego siebie pozostaje podstawową zasadą moralności. Jest zatem uprawnione domaganie się od władz przestrzegania naszego  prawa do życia i naszych wartości. Nikt nie powinien być zmuszany bezpośrednio lub pośrednio (np. w formie przywilejów dla zaszczepionych) do korzystania ze szczepionek, co których nie ma zaufania (bo mogą być nieetyczne lub mogą mu zaszkodzić lub niosą ze sobą nadmierne ryzyko). Troska o cudze życie jest powinnością człowieka dopiero w drugiej kolejności.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1664063

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1664064

Napisałeś "Zdrowie publiczne (...) jednostkowej fantazji" (ostatnie zdanie twojego komentarza). Jesteś pewien tej racji?  W świecie, gdzie poza kasą, zyskiem, władzą nad światem i ludzkością, nie ma już innych wartości? Szczerze wątpię w sens twojego wpisu. Ale to moje prywatne zdanie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1664227

Czy jestem pewien Katechizmu i prerogatyw państwa? Nawet michalkiewicz uznawał prawo państwo do obowiazku szczepień ale teraz w pandemii pod publikę cudownie mu się odmieniło, jak zwykle.

Żeby było ciekawiej, motto lekarza Hałata to "zdrowie publiczne najwyższym prawem", co ani jemu ani jego fanom specjalnie nie przeszkadza.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664355

Radzę wszystkim się wyciszyć na okres Postu i przemyśleć własne życie.Zaczyna się docinanie sobie nawzajem.
Mimo wieku jeszcze mam dobry wzrok. Po co się ranić? Może wina tkwi w nas samych, naszym podejściu?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1664078

Odpowiedź krótka: non habitus facit clericum. W wypowiedzi powyższe: każda ma w sobie jakąś prawdę. Ja postawiłem tylko jedno pytanie: czy godzi się korzystać z czegoś, co ma w sobie "owoce" aborcji. Nie przesądzam gdzie i czy one są. Ale problem jest. Dziękuję za zaintersowanie 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1664084

polega na tym że księża uważają się za urzędników Watykanu a nie czują się Kapłanami Boga. Dlatego pustoszeją kościoły  a księża są nimi już tylko z nazwy,

Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane:
Ten lud czci Mnie wargami,
lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
 Ale czci Mnie na próżno,
ucząc zasad podanych przez ludzi.
Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji.

Amen

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1664085

Czy każdy portal musi mieć swoich Hartmanów.

Skąd w Panu tyle nienawiści do Polski i Polaków
Skąd w Panu tyle nienawiści do Kościoła i ludzi Kościoła

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1664087

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1664091

Są gorsi od mordujących Niemców w czasie w IIWŚ.
Podam tylko 3 znane mi przykłady - 2 w rodzinie 1 po sąsiedzku.
- chora na raka żołądka - zbyt późno zdiagnozowana z powodu zamknięcia przychodni zmarła na jesieni - WPISANO KOVID
- chory na raka mózgu + udar mózgu, zmarł w grudniu - WPISANO KOVID
- chory na trzustkę ostatnio w styczniu - WPISANO KOVID po dwóch dniach w pierwszym szpitalu i przewieziono do kowidowego gdzie po tygodniu zmarł(?)
Jak widać, WSZYSTKIM w szpitalach - dla dodatkowej kasy (skóry) - WPISUJĄ KOVID a rodzina nie może wejść i sprawdzić.
Niemcy którzy zamordowali 9 lipca 1942 r. ze strony mego wuja Stanisława jego ojca, jego stryja i jeszcze jednego człowieka w Łosicach, za to, że dali jeść jakiemuś Żydowi, który schował się w ich stodole, przynajmniej dali pochować godnie ciała tych męczenników (są pochowani na cemenciarzu w Łosicach - ich groby są obok siebie).
Ci są gorsi od tego zbrodniarza Eichmanna. Wszystkich zmarłych nakazują wrzucać do plastikowego wora jak jakieś ścierwo a nie ludzkie zwłoki i do ognia ... jak ten Eichmann.

Placówka „A w sercu maj" zapewnia całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku. Działa w Woli Czołnowskiej w gminie Baranów. 19 stycznia zaszczepionych zostało 36 pensjonariuszy ośrodka. Jedenaście zgonów w domu seniora „A w sercu maj”. Sprawa dotyczy prywatnego domu seniora „A w sercu maj”, który działa w Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim. Po pierwszych niepokojących doniesieniach o sytuacji w domu seniora, wojewoda lubelski polecił przeprowadzenie kontroli przez własne służby, jak i Państwową Inspekcję Sanitarną i Narodowy Fundusz Zdrowia.- Na podstawie już dokonanych ustaleń nie stwierdzono podstaw do bezpośredniego łączenia zgonów pensjonariuszy placówki z faktem przyjęcia przez nich pierwszej dawki szczepienia przeciwko COVID-19 - zaznacza Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody.Jak wyjaśnia wojewoda śmierć pensjonariuszy nie ma związku ze szczepieniami na Covid-19. Wiemy, że w ośrodku stwierdzono 23 przypadki zakażenia koronawirusem. Część z nich miała potwierdzonego koronawirusa - informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1664100

historia się powtórzy... sytuacja w   "domach spokojnej starości" jest niemal identyczna w całej Europie i Ameryce. Szczepienie w pierwszej kolejności seniorów, zgony, od 25 do ca 35% rezydentów w dzień szczepienia lub w ciągu następnych kilku dni. Spędzili  ostatnie ostatni  rok  swojego życia w przrażającej samotności, bo ze względu na ich "dobro" odwiedziny są zabronione, a jeśli nie to jak są relatywnie zdrowi to  odbywają się jak w więzieniu przez plexi i w ograniczonym ściśle czasie. Bez kontaktu fizycznego. W Stanach mniej niż 1% populacji żyje w domach starszych, a zgony w tych przybytkach to ponad 35% wszystkich zgonów w US w 2020r.  A oficjalna narracja jest także identyczna - zgony nie mają nic wspólnego ze szczepionką,  autopsji nie przeprowadzają bo byli starzy a starzy umierają. potem pochówek, w którym w wielu przypadkach nie może uczeżtniczyć rodzina a ciała są kremowane ze względów epidemiologicznych. Takich "A w sercu maj" Woli Czułnowskich jest tysiące - Norwegia 33 osoby , Giblartar  12, Niemcy kilka po około 10 osób, w Nowym Yorku   burmistrz oskarżony jest o spowodowanie śmieci ponad 15tys. większość w domach staców itd itd

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

faxe

#1664381

sytuacja w   "domach spokojnej starości" jest niemal identyczna w całej Europie i Ameryce. Szczepienie w pierwszej kolejności seniorów, zgony, od 25 do ca 35% rezydentów w dzień szczepienia lub w ciągu następnych kilku dni.

Jakie jest źródło tych rewelacji?

 

ciała są kremowane ze względów epidemiologicznych

Skoro tak, to była choroba zakaźna ale i tak obwiniasz szczepienie? Na jakiej podstawie?

 

Takich "A w sercu maj" Woli Czułnowskich jest tysiące - Norwegia 33 osoby , Giblartar  12, Niemcy kilka po około 10 osób

To w końcu te 25-35% staruszków w domach opieki czy tylko pojedyncze i zwykle nieprzypisane przypadki?

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664934

Było oczywiste, jakie oburzenie wzbudzi taki wpis wśród szczepionko-napaleńców. Na szczeście dla księdza poszukali (i znaleźli) ofiarę zastepczą i na nią wylali swój gniew i frustracje. To nic, że niemerytoryczne - oni po prostu nigdy nie odpowiadają merytorycznie na pytania w trudnych kwestiach. Dlatego dyskusja z nimi nie ma sensu. 

Moja odpowiedź na pytanie: "Czy katolik może przyjąć szczepionkę produkowaną na bazie komórek abortowanych płodów?" brzmi: NIE. To proste jak drut. Akceptacja takich produktów może prowadzić do sytuacji, w której "dla dobra ludzkości" trzeba przeprowadzać wiecej aborcji (czytaj: zabijać więcej dzieci), żeby mieć odpowiednią ilość materiału genetycznego do badań i produkcji. Ale do takiej konkluzji nigdy nie dojdą szczepionko-napaleńcy, bo zdążą zakkrzyczeć dyskutanta i zmienić temat. Nie wszystkie szczepionki są produkowane w ten sposób, ale szczepionko-napaleńcy nie pokusza się o sprawdzenie, które nie są. Nie mają czasu, bo już ustawiają sie w kolejkach do wyszczepiania.

Jeszcze raz dziekuę za poruszenie tego tematu, który niewatpliwie porusza sumienie. Pod warunkiem, że - jak to ksiądz napisał - ktoś to sumienie posiada.

I jeszcze raz przypomnę, że jeśli mówię o problemach w ruchu drogowym, to:

- nie jestem anty-samochodowcem
- nie jestem anty-ulicowcem
- nie jestem anty-kodeksowcem-drogowym
- nie jestem anty-paliwowcem
- nie jestem anty-asfaltowcem
- nie jestem anty-kierowcem
"Wyolbrzymianiem" jest nie powyższe zestawienie, ale nazywanie "antyszczepionkowcem" każdego, kto zwraca uwagę na jakiś problem - w tym te natury etycznej - ze szczepionkami.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1664109

...

Noś maseczkę dla innych, bo możesz być nosicielem,

Szczypawkę przyjmij dla dobra innych.

Być może będziesz mógł polecieć na wczasy, jeśli nie zakażemy przemieszczania się, oczywiście dla dobra innych.

Nie używaj gotówki, bo może zarażać bezobjawowym świrusem.

Zaszczep się piąty raz, bo tamte szczepienia straciły już ważność.

Szczepienia okazały się mało skuteczne, musisz przyjąć chipa, który będzie Cię diagnozował w czasie rzeczywistym.

Bez chipa nie znajdziesz pracy, nie wejdziesz do sklepu, nie możesz podróżować.

Małymi kroczkami zostaje wprowadzana tyrania, jakiej świat do tej pory nie widział.

Elity nie cofną się przed żadną zbrodnią, bo nie mogą, mają za dużo na sumieniu. Pokojowe marsze nie robią na nich wrażenia, a i tak są pacyfikowane. Jeżeli wyjdziemy na ulice z innymi zamiarami… Nie mam wątpliwości, że poleje się krew. Zresztą Narodowe więzienia pod szyldem szpitali i izolatoriów już na nas czekają. Myślicie, że w jakim celu powstały? Wraz z kolejnymi ograniczeniami swobód i przymuszaniem do nowych reżimów, (podobno sanitarnych), postawy będą się radykalizować. To więcej niż pewne. Ale system jest na to gotowy, musieli to przewidzieć.

https://stolikwolnosci.pl/czy-mozna-uczciwych-ludzi-zmanipulowac-tak-zeby-z-wlasnej-woli-byli-niczym-gestapo/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1664141

Może nie takie bezpośrednie, ale mam podobne zdanie. Metoda małych kroczków lub gotowanie żaby. Wolny wybór metody, skutek ten sam. 

Przy okazji pozdrawiam księdza profesora.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1664226

Tylko 1/3 francuskich lekarzy zaszczepiła się - ubolewają szczepionkowcy we Francji, podała przed chwilą TVP info.

No straszne! Ale jakże wymowne!

Czyżby te 2/3 wiedziało coś więcej na temat szczepionek niż ta zaszczepiona 1/3? Czy może te 2/3 zobaczyło jak to jest po zaszczepieniu i kategorycznie broni się przed covidowym szczepionkowym eksperymentem?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1664126

czytam zawsze Blog Księdza  profesora z wielką uwagą i szacunkiem

bratanica nieżyjacego już Kapłana 

serdeczności

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664137

Lobby szczepionkowe już dawno zatraciło jakiekolwiek hamulce, mając w oczach tylko łatwa kasę, po co im jakieś zasady czy przykazania...?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1664160

Policja w Korei Południowej zatrzymała 279 osób za rozpowszechnianie fałszywych informacji o czipach w szczepionkach przeciw Covid19. Za rozpowszechnianie fałszywych informacji grozi do siedmiu lat więzienia lub grzywna do 50 mln wonów(44 tys.dolarów)

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-korea-poludniowa-policja-zatrzymuje-za-plotki-o-czipach-w-sz,nId,5090441

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1664617