Prof. Jan Karski, jakiego poznałem…

Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Świat

Prof. Jana Karskiego, “Witold” (Jan Romuald Kozielewski ur. w 1914 r. w Łodzi) spotkałem w 1995 r. w San Francisco i w Martinez, podczas spotkań profesora Georgetown University (Washington, D.C., również w School of Foreign Services, gdzie przez 40 lat wykładał stosunki międzynarodowe i teorię komunistyczną), kiedy to poprosiłem go o autograf w jego słynnej książce "Story of the Secret State", która stała się "bestsellerem" w USA w 1944 r!


81 letnia sława II wojny światowej jawił się mężczyzną wyjątkowo szczupłym, jego talii pozazdrościły by miliony nastolatek, skóra i kości. Jednak ciągle ożywiony, pełen pasji czerpiący z czarownych pieczar swojego życia i pełnej okrucieństwa czeluści dziejów.  Opowiadał o swoich przeżyciach wojennych i spotkaniu z prezydentem FDR (sierpień 1943 r.), któremu zdawał relację z hitlerowskich bestialstw w Polsce i trudnej sytuacji Żydów. Po wymianie uprzejmości pod koniec spotkania Roosevelt zapytał go z ożywionym zainteresowaniem o sytuację... koni w Europie Środkowej pod niemiecką okupacją.

Również spotkania z wpływowymi przywódcami Kongresem Amerykańskich Żydów (na usilną prośbę i zlecenie żydowskich liderów w okupowanej Polsce), którzy uważali, że relacje Karskiego są polską propagandą, nie dały pozytywnych rezultatów.

 

Jednym z prominentnych Żydów w Ameryce, z którym spotkał się Karski był sam  sędzia Sądu Najwyższego USA Felix Frankfurter. Sędzia słuchał relacji Karskiego o mordowaniu Żydów chodząc po pokoju. W pewnym momencie zatrzymał się i powiedział, że to wszystko brzmi strasznie i Karski z pewnością jest wspaniałym i odważnym człowiekiem, ale on w jego  relację niestety nie wierzy. To nie możliwe, przecież Niemcy to kulturalny naród Goethego...

 

Paradoksalnie Alianci bombardowali niemieckie fabryki zbrojeniowe kilka kilometrów dalej od Auschwitz.  W tym czasie amerykańscy Żydzi przyjęli politykę wyczekiwania końca wojny, nie popierając innych opcji jak np. bombardowania linii kolejowych prowadzących do obozów zagłady, które przecież mogłyby zdezorganizować dostawy więźniów i obniżyć ilość ofiar i o co prosił polski Rząd na Wychodźstwie i liderzy mordowanych polskich Żydów. Jeden z nich, akredytowany przy polskim Rządzie w Londynie Szmul Mordechaj Zygielbojm, ps. Artur , przywódca żydowskiego Bundu (łódzki radny) po rozpaczliwych apelach do USA i Wielkiej Brytanii 12 maja 1943 r solidaryzując się ze swoimi polskimi Żydami (upadek powstania w Getcie Warszawskim popełnił samobójstwo przy pomocy gazu  …

Pozostawił po sobie list, skierowany do Prezydenta II RP Władysława Raczkiewicza i Premiera Władysława Sikorskiego, datowany na 11 maja, w którym pisał m.in.

 

“Nie mogę pozostać w spokoju. Nie mogę żyć, gdy resztki narodu żydowskiego w Polsce, którego jestem przedstawicielem, są likwidowane. Moi towarzysze w getcie warszawskim polegli z bronią w ręku w ostatnim bohaterskim boju. Nie było mi sądzonym zginąć tak jak oni, razem z nimi. Ale należę do nich i do ich grobów masowych. Śmiercią swoją pragnę wyrazić najsilniejszy protest przeciw bierności, z którą świat przygląda się i dopuszcza zagłady ludu żydowskiego”.

Podobnie też było z kontaktami brytyjskimi, gdzie szef wywiadu (były ambasador w Polsce) William Cavendsh-Bentinck blokował spotkanie Karskiego z Churchillem, aby oszczędzić przepracowanemu premierowi w/g brytyjskiego wywiadu, grubo przekoloryzowanej informacji polskiego podziemia o brutalnej polityce niemieckiej w okupowanej Polsce. Nie dowierzał też relacji Karskiego o masowym mordowaniu Żydów w obozie koncentracyjnym Bełżec i warszawskim getcie, Niemcy to przecież taki kulturalny, cywilizowany naród....

Inny cichociemny Jan Nowak – Jeziorański na dowód załączył nawet fotografie, ale to też niewiele pomogło. Roger Allen z Foreign Office, odrzucił możliwość używania przez Niemców komór gazowych, kwestionując ich „wyższość” nad rozstrzeliwaniem z broni maszynowej lub zwykłym głodzeniem. Zeznania obydwu emisariuszy były otoczone tajemnicą i wykreślone zostały relacje Karskiego odnoszące się do masakry polskich Żydów!

 

Na odnotowanie zasługuje starszy brat Karskiego, urodzony również w Łodzi w 1897 Marian Kozielewski (“Konrad”, “Pilecki”, “Bratkowski”), współautor pierwszego raportu Karskiego jeszcze z 1939 r. odnoszącego się do sytuacji ludności żydowskiej pod niemiecką i sowiecką okupacją. Smaczku dodaje fakt, że Kozielski w grudniu 1939 został pierwszym komendantem Policji Granatowej na stołeczne miasto Warszawa, jednocześnie ściśle współpracując z podziemnym ruchem oporu w Warszawie.

 

7 maja 1940 r. został wraz ze swoimi podwładnymi oficerami aresztowany przez Gestapo i następnie po osadzeniu na Pawiaku, wysłany do obozu w Auschwitz, skąd udaje mu się jednak wyjść  w maju 1941 r. (powód - zły stan zdrowia). Dalej działał w konspiracji, ciężko ranny w Powstaniu Warszawskim, ukrywał się przed komunistami. W 1946 r. z żoną Jadwigą opuścił Polskę, w 1949 dotarł do Kanady (pracował jako lokaj, żona jako kucharka), od 1960 r. w USA  przy bracie Janie Karskim (pracował jako stróż nocny). Niewygaszony patriota pomagał swoim podwładnym w Polsce, cierpiał z powodu odniesionych wcześniej ran. 8 lipca 1964 r. w Waszyngtonie po zniszczeniu swoich odznaczeń i dokumentów (część wysłał do Kraju) nie mogąc pogodzić się ze swoją emigrancką niedolą popełnił samobójstwo.

Wracając do Karskiego, nie będę wyliczał jego odznaczeń (najwyższe odznaczenia: Kawaler Orderu Orła Białego i amerykańskiego Medalu Wolności), honorowych doktoratów i tytułów (np. honorowy obywatel Izraela), można to łatwo sprawdzić w encyklopedii. Dodam tylko, że przez kontakty żony (ślub w 1965 r.)  Poli Nireńskiej (tancerka, polska Żydówka, która popełniła samobójstwo w 1992 r.) i swoje zasługi dla Żydów, sprawy żydowskie były mu bliskie (stworzył nagrodę swojego i żony imienia dla autorów Żydów, polskiego pochodzenia).

Właśnie na spotkaniu z Polonią w Kalifornii przyznał, że jako profesor widząc żydowskie nazwisko studenta z łatwością stawia mu najwyższą ocenę, jeśli zaś widział nazwisko polskie to musiał dokładnie tekst przeanalizować przed wystawianiem oceny pozytywnej. Oburzyło to trochę zebranych Polaków i zostawiło nam uczucie złego smaku, cóż!

Po śmierci prof. J. Karskiego zaprzyjaźniona z nim Grupa Żydowska „Yivo” domagała się w sądzie stanu Virginia całego spadku, zapisanego przez Karskiego dla American Center of Polish Culture, Inc., The Kosciuszko Foundation i kilku przyjaciołom oraz członkom rodziny. Jedną z beneficjantek polskich była Zofia Hanuszkiewicz, kobieta, która pomogła Karskiemu w ucieczce ze  szpitala w Nowym Sączu gdzie (po samobójczej próbie) był przetrzymywany po torturach przez Gestapo.

Chodziło o $145 tys., grupa żydowska otrzymała wcześniej od Karskiego $100 tys. Sprawa trafiła do najwyższego sądu stanu Virginia, który po raz trzeci odrzucił żądania grupy żydowskiej dotyczące całego spadku i polecił im zapłacić koszty sądowe.

 

13 lipca 2000 roku w Waszyngtonie zmarł Jan Karski, tajny emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej.  Jan Karski był polskim bohaterem II wojny światowej, cześć Jego pamięci!

 

Jacek K. Matysiak

2018/04/08, Kalifornia
 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

.....wobec służby tego wielkiego patrioty Jana Karskiego i Jego jakże chwalebnej dla Rzeczypospoliej pracy?! Owoce tej pracy są bowiem ponadczasowe! Pozdrawiam serdecznie autora wpisu i dziękuję!

P.S.

No co jest Apoloniusz, Verita, Zdecydowany amator, Maria I. Onuckina, a nie mówiłem i inni, werwy Wam zabrakło, czy jak może?! Dawać koksu, czekamy!

Vote up!
7
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1561654

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N dkzj ! Przcż n jst znw z cb tk cd....
Vote up!
4
Vote down!
-7

Verita

#1561658

.....jak za b. nie wie, czy nie może napisać coś dobrego, bo na przykład artykuł jest za dobry, to po prostu zmienia temat lub nawet obraca kota ogonem. Tym razem wybrała mieszankę, bo nie pisząc dosłownie ani słowa o znakomitym wpisie Pana Jacka Matysiaka z Kalifornii, więcej ani słowa o jednym z największych bohaterów Narodu polskiego, znaczy o Prof, Janie Karskim, czepiła się nie pierwszy już raz mojej skromnej osoby, coś tam sepleniąc o jakimś cudzie. Smutne to ale prawdziwe! Otóż Verito jeśli sama nie potrafisz dawać świadectwa osobiście, to przynajmniej podświadomie nie odmiawiaj tego prawa innym. Radzę zatem dobrze: podumaj sobie dziś wieczorem, jak pachnie polskie piekiełko! Dobrze Ci to zrobi! Niemerytoryczne zaś uszczypliwości, jak zawsze Ci wybaczam. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1561676

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Spcjlstą d brcn kt gnm jstś ty. Wsz dbrz ,ż mój kmntrz ,rczj żrtblwy nż szczyplwy, dtyczył twjg brk kltry zwrcn sę d nnych sób w frm &qt; j&qt; jk t rbą frmn,: j wśt, w.

Gdyby twj sb był skrmn...jk t sm krślsz, byłby w prządk. l jst krt dwrtn .... stąd mj rkcj n brk kltry. Z tkstm J.Krskm  n m t nc wspólng.  twj wybczn n zbgm....b n zrbłm nc złg.  Zmst wdzęcznśc trzymję &qt;wybczn&qt;. Msz ,młdy prblmy z rzróżnnm tg c dbr c zł. N wybczj, n pzdrwj, tylk pdmj  sb dzś wczrm.

 

Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1561680

Tak ją mocno dotknęło to owo "Ej". No no, jakby tak wszyscy tylko tyle napsocili na tym b. pożytecznym portalu niepoprawnych blogerów, to byśmy chyba z butami, jeszcze dziś całą furą prosto do samiuśkiego Nieba wjechali. Sorki Verito ale narpawdę: koń by się uśmiał! A Wy Bratankowie cóż myślicie o tym?! Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1561682

Nie wiedziałem ze jesteś fanką poezji śpiewanej

A to dla ciebie

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561691

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Szkoda, że to młode, emigracyjne pokolenie nie zdążyło poznać polskiej kultury i nie zna się na żartach. Jeżeli nie zdobędą się na wysiłek poznania, bądą godni pożałowania.
A to dla Ciebie

https://www.youtube.com/watch?v=ACqE-0ErffY

Vote up!
1
Vote down!
-2

Verita

#1561693

Super, dzięki.

Jestem zauroczony Grechutą.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561695

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wywołał mnie pan do tablicy więc jestem.

Przykład Jana Karskiego ma się nijak do tego o czym dyskutowaliśmy pod inną notką. Takie działania jak Jana Karskiego czy Rotmistrza Pileckiego to jednak zupełnie co innego. Oni służyli słusznej sprawie, prawdzie. Narażali jednak tylko SWOJE życie i taka postawa może jedynie budzić szacunek. Jednak narażanie życia własnej rodziny, jak choćby Ulmowie jest zachowaniem niechrześcijańskim i z gruntu złym. Gdyby mój mąż wpadł na pomysł narażania życia moich dzieci to bym mu oczy wydrapała.

Vote up!
4
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561684

....to moglyby być Twoje dzieci i wtedy zapewniam Cię Mario I. Onuckina, iż drapałaś byś odmrożonymi palcami twarde deski stojących na bocznicy wagonów, lecz gdy minęłaby pierwsza rozpacz, udałabyś się co prędzej do pierwszych, okolicznych domów i błagałabyś ludzi o pomoc, o każdą możliwą pomoc. Wtedy inne matki tuliłyby swoje dziatki, a zdezorientowani mężczyźni Mazowsza, patrzyliby, jak ich oczy zachodzą krwią od wysiłku, co robić?! Na miły Bóg co robić?! Czy iść i pomóc tej nieznajomej kobiecinie, wszak tam dzieci w nieogrzewanych wagonach giną, czy iść?! A jak tu Niemcy wpadną?! Wszascy pojedzeimy na Majdanek. A Ty byś stała Mario I. Onuckina i błagałabyś o pomoc, bo na pewno nie zostawiłabyś tych dzieci, bez pomocy. I co łatwiej Ci teraz oto coś odczuć i zrozumieć..... Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1561688

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z przykrością muszę stwierdzić, że dopuszcza się pan brzydkiej manipulacji. Ciekawa jestem jak jeszcze będzie pan próbował zwekslować temat byle tylko udowodnić swoją rację?

Vote up!
3
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561692

No tak, można to widzieć i tak... 

Dobry i wyczerpujący artykuł,  dałem max.ilość punktów.

Reasumując i dając również odpowiedź Panu Rochowi ujmę to tak  ... I dlatego właśnie amerykańskie Żydostwo przy poparciu Izraela zrealizowali Polin i chcą obecnie od III RP miliardy dolarów odszkodowania.

Tak wygląda dzisiaj rezultat. A jak wyglądał rezultat naszego heroicznego poświęcenia i to również w temacie ratowania Żydów,  ano Jałta i Teheran.Sprzedani za worek cebuli... I po tym fakcie Żydzi komuniści realizują od 44' unicestwienie  polskiego Narodu i przejęcie naszego Państwa. Panie Roch powtarzam Panu pisz Pan te Pańskie artykuły na temat bohaterstwa polskiego oręża i Polaków,bo są one na wysokim poziomie i bardzo prawdziwe,  tylko proszę nie namawiam Pan Polaków do dalszego poświęcenia.Powtarzam Panu, nas już na to nie stać!  Może Pan lubi czytać w kraju i poza granicami o naszych bohaterach, ale ważnym jest również , by to nasze Państwo znowu zaistniało,  a nie tylko było jedynie platformą dla obcych interesów...słowem " babraj  się " Pan w tej naszej historii, bo jest niezwykle piękna i wniosła lecz nie dawaj Pan rady na przyszłość,  no i innych azymutow... bo najwidoczniej nie jest to Pana domeną... 

Vote up!
7
Vote down!
-6

chris

#1561661

Popatrz! Jak sam napisałeś b. słusznie i tak można walczyć o polską sprawę, jak właśnie Prof. Jan Karski, jak Jego brat Marian, jak Jan Nowak-Jeziorański i setki, ba tysiące polskich żołnierzy i oficerów b. gęsto rozsianych po całym świecie. Wielu z Nich już odeszło na wieczną wartę, niektórzy odchodzą jeszcze w tych latach. Nie pękali w czas największego prześladowania, nie załamali się opuszczeni i po II wojnie światowej ale konsekwentnie walczyli o polską rację stanu. Nie płakali nad żydowską racją stanu, po prostu walczyli o polskie interesy. To byli jednak ludzie mocni, przesiani przez wichry wojny. Wiedzeli czego spodziewać się od życia, wiedzieli do czego zdolny jest człowiek dlatego nie płakali ale brali się solidnie do roboty, każdego dnia.

Co do moejej skromnej osoby, to szczerze dziękuję za dobre słowa o mojej pracy jako historyka oraz docenienie mojej pasji historycznej, to miłe i za to dziękuję. Natomiast jasnowidzem (w znaczeniu zawodu) nie jestem i nigdy do tego nie pretendowałem, potrafię jednak analizować różne czynniki historczne i geopolityczne, przeprowadzać lepszą, czy gorszą syntezę. Oczwiście nie musisz być wcale zachwycony, każdy z nas wnosi jednak ze sobą to co ma najlepszego i pozostawmy to z szacunkiem dla obu stron. Co do azymutów, ja nazywanm je filarami mojej duchowości, to piszę o nich otwarcie dość często i można o nich doczytać na moim blogu, jednym z nich, tym najbardziej znanym jest ten oto ów: Bóg Honor Ojczyzna. Przyznasz, iż trudno się do niego doprawdy doczepić! Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1561678

Czy ja się wezmę czy też nie, to nic Panu do tego.

Z tego co czytam, to rozumiem, że nic Pan nie zrozumiał. 

Wilk poniżej rozwinął już temat w takim kierunku, który i mi jest bliski. Od siebie więc dodam jedynie ( i może tym razem Pan zrozumie) , że polscy Żydzi stanowili jedynie część naszego społeczeństwa... Piszę Pan , że nie płakali nad żydowską racją stanu, tylko walczyli o polskie interesy. Nie proszę Pana, oni walczyli o żydowskie interesy, a nie polskie i to jest duża różnica. Co naturalnie nie odejmuje im bohaterstwa, ni odwagi... Dalej prowadzi Pan osobiste wycieczki i manipuluje, zresztą jak zazwyczaj w Pańskich komentarzach. Piszę Pan niezłe artykuły i dziwne komentarze.

Vote up!
6
Vote down!
-2

chris

#1561707

.....zastanawiam się co się stało, bo sprawa żydowska zwykle b. go rozpala. Tu taki dobry artykuł, jak na widelcu odkrywający sprawę polską i żydowską i to w tych najbardziej gorących, co ważne prawdziwych kolorach, a Apoloniusza jak na razei nie ma.tak nie ma! Muszę przynać, iż czuję się nieco zawiedziony. Myślę jednak że jeszcze się dziś zjawi i swoje  mądrości zapisze złotymi zgłoskami. Czekamy. Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1561681

...... wszak nie mogę się doczekać Twojego sążnistego komentarza pod tak wdzięcznie napisanym życiorysem Prof. Jana Karskiego, który nie słowami, ale czynami zdawał sprawę z polskości i z miłości do swojej i nie tylko swojej rodziny. Prosiemy zatem Prosiemy.....

Vote up!
5
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1561683

Polski ?

To znaczy powojenne zydowskokomusze przesladowania ,tortury ,niszczenie i mordowanie Polakow.

Ta okupacja zydostwa wciaz trwa i dalej sa  skutki ich przetrwania dzieki pomocy polskiej wystrczy popatrzec co sie teraz dzieje w Polsce POgonilismy folksdojczy a mamy szebesgojow iz ydostwo ktore okrada i niszczy Polske .

I jeszcze jedno pytanie czy Karski sie poswiecil jak by wiedzial ze po jego smierci zydostwo az 3 razy bedzie probowalo okrasc ze spadku pozostawionego po sobie dla polskiej organizacji?

Oczywiscie jest to gdybanie ,ale ja jak bym byl na miejscu Karskiego i znal przyszlosc to bym palcem w zydowskiej sprarwie nie ruszyl,oczywiscie mozna powiedziec ze nie wszyscy zydzi ponosza odpowiedzialnosc za czasy przesladowan i wykanczania Polakow, ale nigdy nie slyszalem zeby jakas organizacja polskich zydow stanela w obronie Polakow i potepila swoich.

Jedynie byli nieliczni Zydzi -tu wyjatkowo napisze z duzej litery co obnazyli perfidie swoich ziomali.Obecnie Tyrmand dal im popalic i dlatego obecne zydostwo u wladzy w Polsce zablokowalo go wszedzie wlacznie z zydem szefem TVP Kurskim- wyjatkowym antyposlkim gudlajem.

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1561690

A możesz wymienić żydów którzy uratowali Polaków, bo ja nie znam takich.

Polacy ratowali żydów, bo taka jest nasza wiara katolicka., 

Niemiec w obozie zawołał Polaka i żyda i wyciągnął pistolet i mówi do Polaka, zabij żyda, a Polak odpowiada że nie zabije żyda, bo mu wiara na to nie pozwala.

To teraz zwrócił się do żyda, zabij Polaka, żyd wziął pistolet i nacisną na spust celując w Polaka, ale pistolet nie strzelił, bo Niemiec wyjął naboje.

I Niemiec mówi do Polaka i dla tego trzeba ich zabijać.

U żydów zabicie goja nie jest grzechem, taka parszywa żydowska kultura, a Polacy szanują życie, bo tak nas nauczył nasz Bóg i Król Jezus Chrystus

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561694

Dałam panu punkcik. Malutki ale zawsze :)

Powiem panu więcej, u nas w Rosji (mój ojciec był Rosjaninem) nie mamy takich problemów z Żydami. Są traktowani podobnie jak ponad setka innych narodowości czyli dobrze. Jak chcą się wychylić to wyjeżdżają...

W Polsce (po Matce jestem Polką) jeszcze tego nie ma. Widać taką zależność od żydowskiej narracji, ze włosy na głowie stają dęba.

Vote up!
8
Vote down!
-4

M.I.Onuckina

#1561697

W Rosji u Putina nie podskoczą, a w Polsce usadowili się wszędzie i są wspierani przez prezydenta i rząd, co i pani to widzi i rozumie.

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561699

W Rosji za rządów Putina nie podskoczą. Dlatego jest taka medialna nagonka na Rosję i samego Putina.Żydzi nie mogą się pogodzić, że już nie można bezkarnie rozkradać Rosji. Teraz skupili się na Polsce i chcą już nie 65 mld tylko 300. Polski rząd nie robi nic, żeby temu zapobiec. Ja w każdym razie nic o tym nie wiem.

Vote up!
7
Vote down!
-3

M.I.Onuckina

#1561703

 Maria nie tylko za żydów, Putin ma wiele grzechów na sumieniu i nie musisz go bronić.

My Polacy wiemy co to był carat i zesłania Polskich patriotów na Sybir i wiemy czym była Rosyjska komuna i ilu wymordowała Polaków i wprowadziła sowiecką demokrację do Polski, na czołgach i bagnetach.

I kim był i jest pułkownik KGB Putin i jak kocha Polskę bez granic.

Przez 1050 lat historii Polski, to Rosja i Niemcy napadali ciągle na Polskę, a nie Polska na nich.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561705

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

1050 lat temu jeszcze nie było Rosji i to Polacy parli na wschód, choćby Chrobry w Kijowie albo zdobycie Moskwy. Ma pan kiepskie zdanie o Polakach.

A co ma wspólnego Putin z caratem? Zgłosił jakieś żądania terytorialne? Z tego co wiem to sowieci wycofali się grzecznie z Polski w 1993 a pretensje terytorialne ma Ukraina, Niemcy a nawet malutka Litwa.

Vote up!
2
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561727

Widać nie zrozumiała pani mego komentarza.

Putin nie zgłaszał bo nam Rosja zabrała 1/3 terytorium państwa, niech łaskawa pani zobaczy mapy Polski z 1939 r.

I niech się pani w końcu określi, czy jest pani za Polską, czy Rosją, bo tutaj na NP jest  portal patriotów Polskich.

A jak czytam pani komentarze, to tak delikatnie pachnie Rosyjską propagandom.

I myśli pani, że dostałbym 110 tysięcy dodatnich punktów jakie mam na swoim koncie, za złe pisanie o Polakach i o Polsce.

Powala mnie pani logika myślenia w tej materii.

Pozdrawiam 

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561730

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To nie Rosja zabrała nam 1/3 terytorium tylko Związek Sowiecki, który już nie istnieje. Teraz te ziemie trzymają w garści Litwa, Białoruś i Ukraina więc pewnie do nich powinniśmy zwrócić się o zwrot.

Co do "określenia się" to zrobiłam to już w swoim profilu, Ojciec był Rosjaninem a Matka Polką. Wnioski proszę wyciągnąć samemu. Czy może na pański użytek mam zanegować połowę swojej tożsamości?

Bardzo mnie bolą niesprawiedliwe oceny na temat Rosji, które są powszechne w polskiej przestrzeni publicznej i medialnej. Piszą to ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o dzisiejszej Rosji. W Rosji nie ma takiej nagonki i nienawiści w stosunku do Polski i Polaków. Coś o tym wiem bo dużą część roku spędzam w Moskwie.

Vote up!
2
Vote down!
-4

M.I.Onuckina

#1561731

To co sowieci mówili po Chińsku, czy po Rosyjsku??? A Putin dalej to kontynuuje już jako Rosja, zaborczość względem Polski i innych krajów.

Aneksja na Gruzję, a potem na Ukrainę siłą armii Rosyjskiej, to według pani to jest ta praworządność Putina i Rosji.

Rosja to wróg nieubłagany Polski i może pani tu cuda niewidy wypisywać i tak tu piszący nie uwierzą pani o pokojowym nastawieniu Rosji.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561738

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&qt;nksj n Grzję, ptm n krnę słą rm Rsyjskj, t wdłg pn t jst t prwrządnść Ptn Rsj.&qt;

Z przykrścą mszę stwrdzć, ż pwtrz pn bzdry żydwskch mdów. T Grzj npdł n stę, któr n chc mć z Grzją nc wspólng. N krn Mjdn zstł wywłny przz zchód. Nw włdz pstnwły pzbwć swch włsnych bywtl mżlwśc psłgwn sę językm jczystym c wywłł zrzmły sprzcw w Dnbs. T nw włdz krny splły klkdzsęc Rsjn, bywtl krny, w dss. Byłby brdz dzwn zł gdyby Rsj n stnęł p ch strn. Brdz bym sę cszył gdyby Plsk włdz tk dbły Plków n wschdz l nstty n dbją. Węgry ptrfły twrd sę pstwć krn Plsk mlczy.

W Syr t Rsj pmgł w zwlczn trrryzm.

Czy ptrf pn zprzczyć tym fktm czy dlj będz pn brnął?

Vote up!
0
Vote down!
-7

M.I.Onuckina

#1561739

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Aneksja na Gruzję, a potem na Ukrainę siłą armii Rosyjskiej, to według pani to jest ta praworządność Putina i Rosji."

Z przykrością muszę stwierdzić, że powtarza pan bzdury żydowskich mediów. To Gruzja napadła na Osetię, która nie chce mieć z Gruzją nic wspólnego. Na Ukrainie Majdan został wywołany przez zachód. Nowe władze postanowiły pozbawić swoich własnych obywateli możliwości posługiwania się językiem ojczystym co wywołało zrozumiały sprzeciw w Donbasie. To nowe władze Ukrainy spaliły kilkudziesięciu Rosjan, obywateli Ukrainy, w Odessie. Byłoby bardzo dziwne i złe gdyby Rosja nie stanęła po ich stronie. Bardzo bym się cieszyła gdyby Polskie władze tak dbały o Polaków na wschodzie ale niestety nie dbają. Węgry potrafiły twardo się postawić Ukrainie a Polska milczy.

W Syrii to Rosja pomogła w zwalczaniu terroryzmu.

Czy potrafi pan zaprzeczyć tym faktom czy dalej będzie pan brnął?

Vote up!
1
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561740

Faktom Rosyjskim, niech pani mnie nie rozśmiesza. a pomoc dla terrorysty Baszczara al-Asada od dyktatora Putina, nazywa pani walką z terrorystami.

A bomby rzucane na ludność cywilną Syrii, przez Rosyjskie samoloty, to znak miłości i pokoju od Putina.

San Petersburg słabo szkoli trolli, szybko można ich rozpoznać i ich wskazać.

Proszę już z zemną konwersacji nie prowadzić, bo z trollem kimkolwiek  pani jest, się nie dyskutuje.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561743

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zwżyłm, ż jk ktś n m rgmntów n psj m rzczywstść t ntychmst żyw płk &qt;rsk trll&qt;.

T smtn l jkś przżyję.

Vote up!
0
Vote down!
-7

M.I.Onuckina

#1561746

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1561751

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie jestem zła na pana jjj bo, jak zauważyłam, jest to dość powszechna metoda gdy brakuje argumentów. Wtedy ucieka się do obrażania. Gdyby nazwał mnie np. "mieszańcem" to jeszcze bym zrozumiała ale zaraz "troll"? Tylko dlatego, że mam inne zdanie na pewne kwestie?

Jednak najdziwniejsze jest to, że pan jjj określa się jako Narodowiec a przecież Narodowcy nie są rusofobami, nie są też rusofilami. Chcą utrzymywania poprawnych stosunków z wszystkimi sąsiadami. Mi się wydaje, że pan jjj nie jest Narodowcem tylko PiSowcem obrażonym na PiS.

Vote up!
3
Vote down!
-7

M.I.Onuckina

#1561753

To jest osoba z pro rosyjskim nastawieniem, poczytaj sobie jej komentarze z moim udziałem.

Verita: Rosja czy ZSRR zawsze miały jeden cel, wcielanie innych państw do Rosji czy ZSRR i to jest prawda historyczna.

A dzisiejsze imperium rosyjskie pod panowaniem cara Putina nie odbiega od Rosji carów, towarzyszy sekretarzy, to jest imperium zła.

A w moim zachowaniu pisząc do tej osoby, nie widzę nic nie stosownego, ja sobie już odpuściłem pyskówki, ja tylko przedstawiałem punkt mojego myślenia.

Którego nikt nie musi akceptować, tak jak ja nie będę akceptował myślenia Mari.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561754

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Proszę mi w takim razie wyjaśnić jedną kwestię"

"Rosja czy ZSRR zawsze miały jeden cel, wcielanie innych państw do Rosji czy ZSRR i to jest prawda historyczna."

Jak to się ma do tego, że po rozwiązaniu ZSRR wycofano sowieckie wojska z NRD, Polski, Węgier, Czechosłowacji, Rumunii, Bułgarii, Litwy, Estonii, Łotwy? Czy na tym polega "wcielanie innych państw do Rosji"? Gdyby nie chcieli  stamtąd wyjść to nawet diabeł by ich nie ruszył. Mój Ojciec służył w Legnicy i tam poznał moją Matkę i tam ja się urodziłam. Mimo, że tęsknił za Rosją to z żalem wyjeżdżał z Polski bo wśród Polaków czuł się dobrze.

Coś mi się wydaje, że z pana taki Narodowiec jak z koziej d... trąba.

"ja tylko przedstawiałem punkt mojego myślenia. Którego nikt nie musi akceptować, tak jak ja nie będę akceptował myślenia Mari."

Ja akceptuję pański punkt widzenia a raczej przyjmuję do wiadomości. Gdybyśmy wszyscy mieli jednakowe zdanie to świat byłby nudny a tak to możemy się pięknie różnić.

Dla mnie najważniejsze jest, żeby Polska była suwerenna, bogata i bezpieczna a Rosja nie była atakowana przez najgorsze siły zła na tym świecie. Polacy i Rosjanie chcą żyć w pokoju i dobrobycie.

Vote up!
1
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561756

corki kacapskiego oficera j sowieckiej armi okupujacej Polske od 45 roku kiedy to na kacapskich bagnetach zaprowadzono nam zydokomuszy pariadek.A my polskije pany swolocz etowo nie pryniali i do steich por nie chociem prynimac tej dobroty katora do nas pryszla od sowietow wot duraki.

To co Maria tu reprezentuje to jest typowy obraz kacapskiego post sowieckiego nie tyle ignoranta ale homosowietikusa uformowanego przez kacapska propagande ku chwale radziny.

Miedzy CCCP a FR nie ma roznicy ta obecna Rosja to ciag dalszy sowietow z ta sama ludnosci , ich mentalnoscia,niewiedza,oglupieniem propagandy putinowskiej,i kompleksami oraz nienawiscia do Polakow za to ze im sie urwala z lancucha  dojna krowa, ktora ich karmila za darmo.Nie ma roznicy miedzy Putinem a Stalinem.Putin KGBista wychowanek sowieckich sluzb postepuje identycznie po trupach do wladzy zabija jak stalin kazdego kto stanie mu na drodze pacyfikuje narody ,ktore chca wolnosci.I niech mi tu nikt nie mowi ze Rosjanie to sa OK tylko ich rzad jest zly tak samo mozna wybielac Niemcow ze oni to niewinni tylko ten Hitler to bandyta.

W wojskach Purina ktore napadly na Czeczenie ,Gruzje,pacyfikowaly szkole w Oseti,zajely krym to co byli marsjanie?

Owszem z krajow okupowanch w tym z Polski wycofalo sie wojsko ale zostawilo swoje sluzby i marjonetkowe rzady z ktorymi do tej pory mamy doczynienia,oni tez sa winni na zamach w smolensku i wciaz nas strasza a swiadkow tej zbrodni wymordowali.

Rozmawialem z rosjanami z kacapskiehgo getta MALEJ MOSKWY kompletne wyprane muzgi,zadnej swiatowj wiedzy zadnej histori,jedynie tylko sluszna sowiecki swiatopoglad, zadnej kultury,religi i obycia na podstawowym poziomie jedynie ci co zaczeli obcowac z Polakami zeczyli przecierac oczy i nasladowac.Sa filmy co sie wyprawialo wlasnie w okupowanej przez kacapow Legnicy,smrod brod pijanstwo i zlodziejstwo, Zabawa w tym getcie to w swietlicy pod godlem CCCPu i Lenina wiadro wodki, stakany, patefon , tuszonka w puszkach albo salo i chleb na desce obok wspolny noz a z owocow cytrusowych - cebula.

Verita to nie Amerykanie nam zabrali tylko Sowieci 1/3 terytoriow i nie Amerykanie od 37 roku do  zasow wspolczesnych nam wymordowali ponad 1,5miliona ludzi.Owszem swiatowe zydostwo sie zgodzilo w tym zydowski prezydent D.Rooseveld i mason Churchil.

Co do Oseti to Maria typowo dla kacpskiej propagandy wciska nam rosyjski nie majacy z rzeczywistoscia obraz.To wojska Putina specjalne odzialy tam pojechaly "pomagac" to rosjanie napadli na gruzje i dzieki tylko  Kaczynskiemu nie zajeli calego panstwa- za to tez zyciem zaplacil Kaczynski i pozostalych 95 pasazerow w Smolensku.

Osetia ponocna to okupowany przez Rosjan kraj, calkowiecie kontrolowany przez putiniwskich zausznikow,25% spolecznosci to Rosjanie na najwyzszych szczeblach.To nie terrorysci wymordowali w szkole w Bieslanie osetynskie dzieci w 2004 roku liczba ofiar to 344 osoby wiekszosc dzieci.To na polecenie Putina  Rosjanie strzelali do niewinnych bezbronnych dzieci jak do kaczek,dla rosyjskich saldatow ze spec sluzb nie ma zlituj sie jesli chodzi o inna narodowosc, nie raz to udowodnili zreszta oni i swoich tez morduja bez litosci np.teatr w Moskwie czy wysadzenie przez Putina bloki mieszkalne z ludzmi w srodku.

O maskarze w Bieslanie juz tu pisalem, a wiadomosci mam z pierwszej reki od Bieslancow i dzieci bo oragnizowalem w Kanadzie wystepy grupy folklorystycznej wlasnie z tej szkoly dzieci ktore przezyly i zbieraly pienaidze na kaleki po ataku kacapskich mordercow.

Mam nadzieje ze nasza Maria wychowanka legnickiego getta Malej Moskwy odtruje sie na naszym portalu i otworzy oczy, a zdrugiej strony to twoj ojciec to co zrobil dziecko z Polka zostawil was i sam wyjechal?

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1561766

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Namęczył się pan z pewnością pisząc tak długi komentarz.

Ja powiem krótko, jesteś pan głupszy niż but z lewej nogi. Pańska agresja wskazuje na duże odchylenia od normy i polecam udać się do specjalisty. Może on coś poradzi?

Vote up!
1
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561802

Ładną se legendę wymyśliłeś, ale co tam, grunt że dobrze się bawisz

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561811

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Może pan mnie nazywać jak chce - Zosia, Jarek, Natasza, Euzebia, Donald, Adolf i Alfons. Do wyboru do koloru.
Prawdę powiedziawszy to wcale się nie bawię. Jestem zszokowana i zasmucona poziomem dyskusji na tym portalu. To jest dziwne bo jak jestem w Polsce to często spotykamy się w większym gronie, dyskutujemy o polityce ale poziom naszych rozmów nigdy nie schodzi tak nisko. Może dlatego, że jesteśmy etnicznymi Polakami i Rosjanami?

Vote up!
1
Vote down!
-4

M.I.Onuckina

#1561858

Etniczni Polacy od pokoleń wiedzą czym śmierdzą, carskie, sowieckie i rosyjskie onuce, sołdata kacapskiego.

Przebywanie w Oparach absurdu, powoduje u was zanik szarych komórek, o to wasze etniczne środowisko towarzyszy.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561868

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z tego co pan pisze i jak pisze wynika to co powiedziałam przedtem. Pan nie jest Narodowcem tylko obrażonym na PiS osobnikiem podatnym na żydowską propagandę. Czyli ciągle PiS. Niech pan nie podszywa się pod Narodowców bo narazi się pan tylko na śmiech a tego panu nie życzę.

Vote up!
1
Vote down!
-4

M.I.Onuckina

#1561872

O mnie i kim i czym jestem.

Służę Bogu i Polsce i tylko Bóg mnie osądzi, czy służyłem dobrze czy żle dla Boga i Ojczyzny.

To prawda, po tylu latach z PC i PiS, odszedłem, za to co teraz wyprawiają i że są pro żydowską partią i wydają bajońskie sumy, od podatnika Polskiego dla żydów jako suweniry by ich zadowolić, za te wszystkie weta Judy i przyzwolenie Kaczyńskiego co robi Juda.

Teraz jestem w Poznańskim Ruchu Narodowym i jakoś dziwnie że Narodowcy w Poznaniu nie kochają kacapów, żydów szwabów, banderowców, bo to wrogowie Polski i jawnie o tym mówią.

Chyba tylko na NEonie kochacie kacapów, wraz z Oparą i blogerami tam piszącymi, więc nie wciskaj ciemnoty, że Narodowcy kochają kacapstwo.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561903

A pan ciągle beblocze. Na neon24 zaglądam bo to dobry portal, taki pluralistyczny. Pomysły i artykuły od Sasa do Lasa.
A pan może się zarzekać jak chce, jest pan tylko sierotą po PiS. Żaden Narodowiec. Narodowiec nie słucha żydowskiej propagandy a pan jest nią przesiąknięty.
Nie wiem jak u pana ale u nas w Legnicy mówiło się na takich ciul.

Vote up!
1
Vote down!
-2

M.I.Onuckina

#1561909

Jak wiesz lepiej o de mnie.

I daruj sobie pisanie do mnie, jak tak to ma wyglądać z twojej strony.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561911

Nie znajduję żadnej przyjemności w rozmowie z panem. Po prostu odpowiadam na zarzuty, które pan kieruje wobec mnie. Tylko tyle.

Vote up!
1
Vote down!
-2

M.I.Onuckina

#1561913

A twoja putasowska propaganda jest na poziomie wczesny Brezniew.

Napisalas ze USA zabloowaly rezolucje w sprawie badania uzycia boroni chemicznej w Syri co jest wierutnym klamstwem i propaganda otoz jest odwrotnie wejdz na oficjalna strone ONZtu i nie pieprz glupoty -to kacappstan i Boliwia  z carem putasem zablokowal na ONZ rezolucje aby zbadac uzycie broni chemicznej.

Kto cie tu naslala, chyba ze tak jak napisalem wczesniej jestes homosowietkus z wypranum muzgiem i sledzisz tylko kacapskie propagandowe media i tu powtarzasz.

Napisalem fakty, jesli chesz ze mna dyskutowac to merytorycznie, a nie atak ad persona,sama napisalas ze sie wychowywalas

w getcie sowieckim w MALEJ MOSKWIE i ze jestes corka okupanta kacpskiego,ktory stacjonujac w Polsce ,  zrobil dziecko Polce  i wyjechal na rodzinu.W czasie okupacji niemeickiej Polki ktore sie puszczaly z okupantem byly odpowiednio traktowane. Czy nie widzisz w jakiej jestes sytuacji mi tylko szkoda Ciebie bo w tym wypadku nie maz zadnej winy skad sie wzielas na swiecie ,ale wina jest to ze kultywujesz w sobie pokacapkie geny . klamiesz i siejesz putasowska propagande.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1561854

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie pamiętam czy już to panu napisałam więc na wszelki wypadek powtórzę - z idiotami nie rozmawiam. A pan ewidentnie ma problemy z głową. To z pewnością da się leczyć. Tylko trzeba chcieć.

Vote up!
1
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561859

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"a zdrugiej strony to twoj ojciec to co zrobil dziecko z Polka zostawil was i sam wyjechal?"

Nie. Poznali się w Legnicy, tam wzięli ślub w katolickim kościele. Ja chodziłam w Polsce do przedszkola i podstawówki. Pierwszą Komunię przyjęłam w Polsce. Potem, jak sowieckie wojska wycofały się na wschód to wylądowaliśmy pod Moskwą.

Mama zawsze dbała o to, żebym mówiła i pisała po polsku. Po maturze w Moskwie pojechałam do Warszawy na studia. Potem zrobiłam podyplomowe w Moskwie.

Co jeszcze chce pan wiedzieć?

Vote up!
3
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561803

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...nie potrafią się porozumieć. Myślisz dość szablonowo i nie chcesz się z tych więzów wyzwolić. Co robi dzisiejsze imperium pod panowaniem cara...to wszyscy widzą. Mniej więcej to samo co inne imperium pod panowaniem carycy...czy inny czekoladowy carewicz na wschodniej granicy.
Próbuję ci wytłumaczyć,że twoje myślenie, dość ogólne, dotyczy cywilizacji turańskiej a Maria nigdzie nie reprezentowała i nie popierała takiej mentalności. To twój automatyczny szablon myślenia.
Nazywanie kogoś trollem jest wyraźnie obraźliwe i złe.

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1561757

Właśnie że myślę po Polsku i o Polsce i nie szablonowo, a wciskanie mi że Putin to gołąbek pokoju, to wybacz nie trawię takich bajdurzeń propagandowych jakie Maria stara się tu wciskać.

Rosja bombardując i zabijając dzieci kobiety starców w Syrii jest krajem zbrodniczym, a Maria to chwali jak to Putin walczy z terroryzmem.

Tak samo robią to żydzi z Izraela i według Mari: rosyjskie bomby to dobro, a żydowskie to zło, a przecież tak samo zabijają niewinnych.

Rosja walczy w Syrii, by nie dopuścić do tańszych dostaw ropy i gazu do Europy, a zabijanie ludzi  to tylko uboczne strony tego konfliktu dla Rosji, która pilnuje swego interesu.

Ja już swoją opinie o niej napisałem i nie zmienię, a czas pokaże jak ją inni widzą.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561762

Ten pachołek żydowski to jedna z największych kanali obecnych lat.
Porównanie go do Hiltlera czy Stalina byłoby tylko obrazą dla nich
Śmieć ,bydle i tylko tyle

Vote up!
9
Vote down!
0
#1561763

Czy pamiętasz jaka ripostą mnie powitałaś , gdy po " rozwodzie " na Nieporawnych znowu tu się pojawiłem stwierdzając,  że pachnpachnie tu mi czosnkiem?  Stwierdziłeś  ze swoim sarkastycznym humorem, że..." my tu same chazarskie żydy"  Od tego czasu lubię Cię czytać,  choć zapewne nie jesteśmy tego samego zdania. :-)))))

Wielokrotnie tutaj pisałem,  że dla nas jest obojętne " jaki Kahał nas obrabia" ... czy nowojorski czy też moskiewski i to pod bocznym okiem Usraela... powiedz mi Józefie,  a czym to się różni czekista Putin od naszych " włodarzy " ?

Znam Finkensteina osobiście... czy rozumiesz co do Ciebie piszę  ? OSOBIŚCIE...

Jeżeli nosisz jarmułkę , to żaden wstyd, to religia... bądź jednak w prawdzie...  I nie gloryfikuj Kaczyńskiego... ratyfikowal Traktat i zatrzymał Jedwabne... i... co mało kto wie... podłożył podwaliny pod... DZISIAJ... czy rozumiesz co ja do Ciebie piszę ?..

pozdrawiam i zdrowia życzę 

Krzysztof

Vote up!
5
Vote down!
-5

chris

#1561765

 "powiedz mi Józefie,  a czym to się różni czekista Putin od naszych " włodarzy " ?"

 

tu wyjasnienie :

http://niepoprawni.pl/blog/jozio-z-londynu/niewszystkie-zbrodnie-putina

Vote up!
7
Vote down!
0
#1561769

Chyba żeśmy się " skrzyżowali w komentarzach pisząc równocześnie ... ciekawa sytuacja... gramy w te szachy po przeciwnej stronie? Czy też jeden zagląda drugiemu przez ramię... grając z trzecim ??? ...

Vote up!
3
Vote down!
-1

chris

#1561770

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maria I. Onuckina został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Rosja bombardując i zabijając dzieci kobiety starców w Syrii jest krajem zbrodniczym, a Maria to chwali jak to Putin walczy z terroryzmem."

Proszę pana, znowu pan kłamie. Rosja nie zabija kobiet i dzieci w Syrii. Powtarza pan żydowskie insynuacje a podobno odżegnuje się pan od żydów i ich propagandy.

Rosja właśnie złożyła w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wniosek o międzynarodową inspekcję w Dumie. Okazuje się, że nie było żadnego ataku chemicznego a to co przekazują media to kłamstwo. Gdyby Rosja czy Syria miała coś na sumieniu to by zapraszała cały świat? A wie pan kto zawetował ten wniosek? USA.

Ja mogę zrozumieć, że nienawidzi pan Rosji i Rosjan ale trochę zdrowego rozsądku to by się przydało. Jeśli będzie pan negował wszystko według swojego, osobistego klucza nienawiści to ma pan wielką szansę wyjść na głupka.

Czas pokaże, że to ja mam rację a nie pan.

Mimo wszystko pozdrawiam pana.

Vote up!
2
Vote down!
-6

M.I.Onuckina

#1561767

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika e.dudek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1561771

Nasze rodziny utraciły swego czasu grunty po horyzont, jednak pomimo tych bolesnych chwil wygnania nie możemy przenosić tych uczuć na przyszłość i to w ten sposób. Proszę Cię byś zapoznał się na Youtube z dwoma krótkimi filmami zwykłych ludzi, którzy ale bardzo trafnie określają obecną sytuację. Czasami odrobina dystansu bardzo pomaga w prawidłowej ocenie sytuacji.Myślę tu o dystansie emocjonalnym.

WOJNA Z ROSJĄ NADCHODZI- KOMUŚ BARDZO NA TYM ZALEŻY

i drugi  :

WOJNA 2018 Jasnowidz Krzysztof...

Nie są to spostrzeżenia wybitnych politologów,  ot ! Zwykli ludzie...

Pzdr.

Ps.natomiast z profesjonalistów polecam F .William Engdahl 

Vote up!
5
Vote down!
-4

chris

#1561752

Powiem krótko, Maria ma pro rosyjski tok myślenia, z którym ja absolutnie się nie zgadzam.

A promowanie Rosji tu na NP, uważam za trollowanie, czy Ci się podoba czy nie.

I też się będę przeciwstawiał, gdy żydowskie, banderowskie, kacapskie, szwabskie myślenie będzie się na NP pokazywało.

Choćby na wzgląd pomordowanych Polaków, przez te nacje, które wymieniłem.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1561755

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Izrael nie pozwoli nigdy, żeby czekać aż ich odwieczny śmiertelny wróg Assad wzmocni się i zepchnie w pięć minut wszystkich żydow do morza . Wojnę z wrogiem nie prowadzi się tak jak w Wietnamie z udziałem w decyzjach telewizji i pacyfistów ale wojnę prowadzi się skutecznie do zwycięstwa.Czy nam się podoba to czy nie Izrael od początku żyje na beczce prochu .To zagrożenie powoduje, że są bezwzględni i krwiożerczy . Potrzebują mnóstwo pieniędzy aby utrzymać ten skrawek Palestyny.

https://www.youtube.com/watch?v=zsS7AHvu6DM

Vote up!
4
Vote down!
-5

Verita

#1561758

Rozumiem Cię doskonale, ale nie miałem Maryi na uwadze tylko nas obojga. 

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1561759

Pan Roch odpowiadać raczej nie bedzie, bo tak to fascynuje bohaterstwo naszych Polaków,  iż zapomina o...pozostałych Polakach... Gdy tak dalej będzie płodził te swoje poematy o żydach,  to dadzą mu nawet order z kartofla...

Vote up!
8
Vote down!
-2

chris

#1561709

http://niepoprawni.pl/blog/jozio-z-londynu/niewszystkie-zbrodnie-putina

Vote up!
5
Vote down!
0
#1561764

Pełna zgoda, trudno zaprzeczyć. Tak jak powyżej napisałem , moja rodzina  straciła nie mniej Ziemii  niż Marka...więc nie pajłam miłością do..." wschodu" i ... zachodu... Ale jak ma się śmierć brata do nie rozwiązania  " zagadki" Zamachu  ? , która w rzeczy samej żadną zagadką już nie jest ? A jak się miały wojaże  Karskiego ( pozostańmy przez chwilę w temacie powyższego tekstu autora blogu) do amerykańskiego Żydostwa i unicestwienia Żydów? Co to znaczy ...nie wierzyli ?... już choćby prewencyjnie powinni " ruszyć dupy"...

Co chcesz przekazać?  Kim jest Putin? Putin to Rosja... a ilu Putinów my mamy ? I to razem wziętych? 

Vote up!
7
Vote down!
-1

chris

#1561768