WSTYD

Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Kraj

Myslałem, że już mnie nic nie ruszy. Widząc jak rząd Tuska „energicznie” zajmuje się wyjasnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej , jak dokłada starań aby swoją wiedzę na temat tej największej polskiej katastrofy jak najszybciej społeczeństwu przybliżyć poprzez czynne uczestnictwo we wspólnej polsko-rosyjskiej komisji, jak dzielnie zabiega o pomoc doswiadczonych specjalistów od katastrof lotniczych ze Stanów Zjednoczonych... No może zbyt daleko zagalopowałem się w swojej naiwnosci.

Wczoraj oglądałem film dokumentalny: http://wzzw.wordpress.com/2010/11/12/refleksje-smolenskie/ w którym m.in. wypowiadał się nietuzinkowy Andrzej Gwiazda. Nie kwestjonowany, autentyczny lider ruchu robotniczego jeszcze w okresie „srodkowego” Gierka, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, członek KOR-u, vice przewodniczący „Solidarnosci”, patriota, człowiek nie przekupny no i mąż ... wspaniałej kobiety Joanny Dudy-Gwiazdy (lubię jej pióro).

Komunisci już wczesniej rozpoznali z kim mają do czynienia no i przy pomocy Wałęsy zaczeli inż. Gwiazdę odsuwać od kierownictwa „Solidarnosci”, jednak po prostu nie wystarczyło agentów aby zapanować skutecznie nad Związkiem, dlatego ogłosili tzw. stan wojenny. Wtedy powstało swoiste laboratorium przygotowujące, już bez niespodzianek, związek bez radykałów, nacjonalistów, patriotów. Tylko Sami Swoi.

W tym filmie Gwiazda (ten cholernie dociekliwy i uczciwy człowiek!) zaprezentował swoją wykładnię polskiej rzeczywistosci, która jest konsekwencją operacji „okrągłostołowej” w reżyserii słabo znanego samorodnego (może to przesada) talentu : gen. Kiszczaka. Gwiazda przypomniał, że ongis w szkołach srednich przeprowadzono ankietę w której było pytanie:”czy wierzysz w prawdziwą miłosć?”.

82% respondentów zgodnie odpowiedziało: ”Tak, ale mój pogląd jest całkowicie odosobniony” i tu Gwiazda sugeruje, że wprawdzie ilustruje to wielki wpływ mediów na obiegowe prawdy funkcjonujące w społeczeństwie to jednak ludzie w głębi serca wyznają inne niż wtłoczone przez media wersje prawd, co jest wielce pocieszające.

Milcząca czasem twarz Gwiazdy na ekranie jest jak cierń, bolący wyrzut sumienia narodu polskiego.

A teraz rzeczywistosć, sprawa rozumienia odpowiedzialnosci w państwie polskim.

Jeżeli nie ma osób odpowiedzialnych za katastrofę smoleńską, jeżeli min. Arabski przygotowujący ze strony rządowej wyprawę do Katynia razem z min. Klichem (wojskowy samolot, zgoda na podróż naczelnego dowództwa), nie zostali natychmiast odwołani/zawieszeni w czynnosciach do wyjasnienia, nawet dlatego aby nie mogli mataczyć w swojej sprawie, to to proszę państwa są JAJA!
To nie jest już państwo, to już jest jakas przygłupawa zabawa w państwo, którego rząd/ministrowie są przecież sługami interesu społecznego, pracują nie dla Rycha, Zdzicha ale dla płatnika podatków, który oczekuje rezultatów ich pracy (może ktos powinien im to w końcu powiedzieć).

Pal szesć już tę oczywistą zależnosć, ale na ten bałagan pojęć, podwórkowe przepychanki rządowych orlików,( którzy jak nie kopią piłki to chcą kopać ludzi myslących inaczej) demoralizację, korupcję władzy patrzy młodzież. Czego my ich wspólnie uczymy, czy nie ma w Polsce kogos dorosłego kto by zatrzymał cały ten cyrk, nawet tylko ze względu na krzywdę wyrządzaną młodym ludziom, którzy mają prawo wierzyć w wielkie idee? To jest skandal!

Kim do diabła są ci Polacy, którzy popierają dzisiejszy rząd PO, który cichcem (aby nie obudzić zwykłego ludzkiego sumienia) chce przejsć obok wyciszanej (pogwałcenie procedur) katastrofy smoleńskiej? Czy trzeba tak niewielu lat, aby zohydzić patriotyzm wsród Polaków? Czy pogubiony, agenturalnie zinfiltrowany polski kosciół, nie dba już o moralnosć, prawdę, odwieczne wartosci, wiernosć ideałom? Czy wciągnięty w wir okrągłego stołu, okraszonym zwrotem majątków, przestał patrzeć oczyma Chrystusa, czy nawet ks. Jerzego?

Czy ta zorganizowana i dawkowana zadyma szpanu, blichtru i niemoralnej łatwizny wbijana przez ostatnie lata w głodne, naiwne łby niedowartosciowanych polskich „europejczyków” wykończy polski charakter narodowy, pozbawi nas dumy, ciągłosci i szacunku do poswięceń, ofiar minionych pokoleń? Czynionych własnie z myslą o tych naiwnych młodych Polakach, którzy nie rozumieją, że nie można być (wydmuszką) dobrym Europejczykiem, nie będąc najpierw dobrym Polakiem? Kto i dlaczego nie jest w stanie tego pojąć?

Dochodzi do takich idiotyzmów w mediach, że rozpowszechniany jest przez lata pogląd mówiący, że patriotyzm,umiłowanie i kultywowanie tradycji polskich i wydarzeń historycznych np. rocznicy Niepodległosci jest symbolem zacofania, obciachu i ...faaaszyzmu.... Trzeba ich nauczyć innego fajnego słówka np. wstyd. Wstyd.

Co robi rządząca partia?, wrzuca na ekran jakiegos pomylonego pętaka Palikota, czy inne pieniące się dziwadła i to ma być odpowiedz. Styl Palikota, do niedawna dyżurnego przedstawiciela partii rządzącej, ma informować społeczeństwo oraz wychowywać w pożądanym duchu młodzież polską. Rzeczywiscie.

Nawet Cimoszewicz w jakims czasie po katastrofie smoleńskiej z przekąsem zauważył, że rząd zachowuje się jakby chodziło o włamanie do garażu na Grochowie.

Jedno jest pewne : mamy do czynienia z ludzmi o mentalnosci podwórkowej, bez honoru, a może to tylko zły sen?

Jacek K. Matysiak

Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...smutne, ale prawdziwe. Wyzbycie się mentalności PKWN w społeczeństwie korumpowanym od 1944 roku to długi proces, i wiele pracy dla nas.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#105427

jak to mowili owczesni,"karuzela stanowisk, czyli miejsc...... do zajęcia"

Jacku DYCHA.....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#105441

Jan Bogatko

...karuzela stanowisk! O tym całkiem zapomniałem. Ostatni przykład chorej mentalności: zrezygnowałem z funkcji wiceprezesa poważnego stowarzyszenia. Zaraz zadzwonił "ktoś" i powiedział , że "damy tobie odpowiednią działkę". Kiedy powiedziałem że nie jestem działkowiczem, obraził się. No i masz, dziadu, placek.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#105448

Fajnie kolega pisze, bo tak na świeżo, jakby wrócił z Nowej Zelandii, albo skądś. My tu już zjadamy ogony i 34 - ty odcień ironii testujemy. Że tak powiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#105467

Fakt, od czasu do czasu trzeba sobie przypomnieć w jakiej rzeczywistości żyjemy, szczególnie w okresie przed kolejnymi wyborami, aby mieć czas na chwilę refleksji i nie zmarnować swojego cennego głosu. Moim zdaniem głównym winowajcą zamętu, jaki panuje obecnie - są media, rozpasane, nie poczuwające się do odpowiedzialności za głoszone treści, histerycznie nienawidzące głoszących inne poglądy. Natomiast nie mogę się zgodzić na szukanie winy w Kościele, który nie jest od tego, żeby cenzurował poczynania polityków. Nie każdy ksiądz musi być bł. księdzem Popiełuszką, a może mam szczęście należeć do przyzwoitej parafii? W obecnych czasach odpowiedzialni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej powinni być wierni naszym staropolskim hasłom: Bóg, Honor, Ojczyzna, i zgodnie z nimi postępować nie bojąc się ośmieszenia i marginalizowania. W końcu mamy się gdzie wypowiadać! terka

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#105486

Oglądałem ten film i zrobił na mnie równie wielkie wrażenie. Napisałem nawet na ten temat komentarz na blogu, który utknął na dole strony Niepoprawnych.
Podaję wobec tego link, bo uwagi Gwiazdy są niezwykle celne i poruszające.
Pozdrawiam!

http://www.niepoprawni.pl/blog/2160/obudz-sie-polsko

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#105507

pewnik
Przez tę wypowiedź przemawia krzyk pomieszany ze złością i pretensje do państwa, że już nie jest państwem.
A wystarczy wiedzieć, co, a raczej kto to jest Państwo.
I wystarczy wiedzieć, że Państwo zawsze ma władzę, ponieważ państwo które nie ma władzy, to poddaństwo. A przecież Państwo, to nie poddaństwo.
I jeszcze warto wiedzieć, że władzy w Polsce dzisiaj nie dzierżą Polacy, tylko polskojęzyczni Semici i niektórzy Polacy, ich zwolennicy. Zatem Państwo, w Polsce, to 'Oni".
My, Polacy w Polsce jesteśmy poddaną temu Państwu w Polsce państwowością polską.
Wystarczy to wiedzieć, aby przestać się denerwować, złościć, wściekać, kląć narzekać, a zacząć rozumieć, rozróżniać, na zimno kalkulować i zacząć działać z premedytacją, celowo.

Vote up!
0
Vote down!
0

pewnik

#105595

wałęsa odsunął Gwiazdę, Walentynowicz, braci Kaczyńskich, nawet ks.Jankowskiego skłócił Solidarność, na naszych plecach wspiął się na szczyt władzy zapominając o ludziach pracy.Jeśli chodzi o WSTYD to wstyd, że mamy taki rząd, któremu na rękę była Katastrofa Smoleńska...wstyd przyznać...10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#105625