Wiceprezydent USA Joe Biden w Krakowie

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Świat

After decades of resisting, Poland and many of its neighbors in Central and Eastern Europe have decided the time is right to deal with their Communist past. :) Po akcjach Sprawiedliwych głodówka w Krakowie zaczyna dominować w światowych mediach. Nic dziwnego, że as amerykańskiej dyplomacji Joe Biden zdecydował się na przyjazd do Krakowa.

"Wiceprezydent przyjedzie do Krakowa by wyrazić nasze wsparcie i pokazać jak mocno wspomagamy głodówkę Polaków." - podał w oficjalnym oświadczeniu rzecznik Białego Domu Robert Gibbs.

"Przyjeżdżam do Krakowa - świętego miejsca Polaków by spotkać twórcę nowoczesnej Europy - pana Prezydenta Lecha Wałęsę, polsko - amerykańskiego bohatera Andrzeja Czumę i dzielnych ludzi, którzy dla dobra swojej Ojczyzny zdecydowali się podjąć głodówkę o pamięć Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Puławskiego - bohaterów Polski i USA." Joe Biden zapragnął zobaczyć Wawel, gdzie spotka się z weteranami opozycji i przedsiębiorcami z Małopolski - beneficjentami polsko-amerykańskiego programu offsetowego.

Będzie to druga wizyta Joe Bidena w Polsce.

http://www.nytimes.com/2012/02/21/world/europe/poland-leads-wave-of-communist-era-reckoning-in-europe.html?_r=1

Joe Biden w Krakowie na FB: http://www.facebook.com/events/238113999620351/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241293