Słuchajcie - mam pomysł na biznes!

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

Słuchajcie! Mam pomysł na biznes!

Zakładamy fundację albo stowarzyszenie. Będziemy robić zbiórkę publiczną kasy raz do roku, przez kilka dni, góra 2 tygodnie, żeby się nie narobić! Mocno to rozdmuchamy medialnie! Najlepiej kasa na jakiś chwytliwy cel: na inkubatory dla noworodków, chore na raka dzieci, dla dzieci w hospicjach itp. Wiecie?

Fundacja będzie zbierać kasę i jako OPP będziemy mogli bezprzetargowo kupić jakieś fajne nieruchomości od zaprzyjaźnionych samorządów. Oczywiście fundacja czy stowarzyszenie ma swoje ograniczenie - nawet jeśli prowadzi działalność gospodarczą i zarobkową to cała kasa musi iść na cele statutowe. Ale jest na to sposób!

Żeby się nie ograniczać założymy kilka spółek wokół tej fundacji/stowarzyszenia matki, którym fundacja/stowarzyszenie, będzie zlecać różne rzeczy. Usadowimy tam kilkunastu prezesów, członków rad nadzorczych itp. A spółki już nie mają takich ograniczeń jak fundacja/stowarzyszenie Oczywiście nasi ludzie w spółkach na dobrze opłacanych etatach, no i się nie narobią. Do czarnej roboty zatrudnimy kilku ludzi. Popytacie po rodzinach, znajomych.  Żona, córka i zięciu już zaklepali kilka kluczowych stanowisk. Także wiecie. Ale zostało coś. Dzięki temu troszkę kasy wypłynie/wpłynie, ale przecież wszystko będzie w celach statutowych. Jakieś agencje reklamy, szkolenia, promocja naszej dobrotliwości!

Może nawet zorganizujemy jakiś ogólnopolski koncert dla małolatów. Najpierw przyciągniemy ich muzyką, kilkoma dniami chlania i ćpania, a później powolutku będziemy ich indoktrynować - zaprosimy tam celebrytów, polityków (ma się rozumieć tych naszych), zorganizujemy jakieś warsztaty "edukacyjne".

Tak sobie jeszcze myślę, że ten sprzęt dla szpitali, który kupimy, to może nie będziemy tego darować tym szpitalom, tylko spiszemy jakieś umowy wynajmu czy użyczenia, w których wskażemy ściśle cele przeznaczenia, wskażemy znajome firmy, którym damy zarobić na serwisowaniu itp. To chyba dobry kierunek.

Co myślicie o tym? Ludzie są dość głupi i powinni się złapać. Nawet jak ktoś nas będzie atakował, że wyprowadzamy kasę i jesteśmy draniami bez powołania, to przecież zawsze możemy mówić że 70% idzie na dzieci chore na raka. A któż odważy się atakować wcześniaki chore na raka?

Kto wchodzi? Potrzebuję 15 osób aby rejestrować stowarzyszenie. Tylko zaufani, aby mnie na walnym nie uwalili!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:21)

Komentarze

Dlatego proponuję dwa inne:

Zbiórka na powodzian z Atlantydy  oraz na pomoc dwugłowym dzieciom. ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1658169

....takie fajne banderowskie. Sukces właściwie murowany, bo neobandrowcy niemal wszędzie mają z górki, ja sam nie wiem jak oni to robią ale niemal wszystkim jakoś nie przeszkadzają, innych wielu chce ich żałować, a jeszcze są i tacy, którzy wprost wieszają na nich swoje nadzieje. To naturalne, iż wszystkie te środowiska będą sprzyjać takim nowym ruchom społecznym, takiej akcji oddolnej, takim celom. Promocja czerwono-czarnego serduszka (naturalnie z myślą o chorych dzieciach) ma zatem zaklepaną publikę. No no.... Gawrionie chyba zaczynam być zazdrosny o tą nową inicjatywę...., jak Ty na to wpadłeś?! Przy grantach proszę nie zapominaj...., nota najwyższa, możliwa. Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1658170

Nie oni jedni. W dzisiejszych czasach nawet świry czy tzw. antysystemowcy zaczynają od stowarzyszeń. Nawet pewien anarchista-prepper, ten megaloman co się ma za prezesa wszystkich prepersów. Już kilkanaście lat temu byłem świadkiem, jak przestępcy się zmawiali, że najlepiej to założyć fundację i żyć z frajerów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1658171

metod prania brudnych pieniędzy. Anonimowi dawcy realnej gotówki. Potem trzeba jedynie wyprowadzić kasę tak, by powstał pozór legalnej zapłaty. I trzeba pamiętać, że pralnia nie stanowi 100% biznesu. Oscyluje sobie na poziomie 20-30%. Nie do wykrycia, chyba że się pokłócą o pieniądze i znajdzie się świadek in cognito. ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1658172

No i to odpis podatkowy dla bogatszych. Od ust nie odejmują za to jeszcze się pokażą jako filantropi. Ale i tak wszystko lepsze, niż ssanie państwowych czyli naszych pieniędzy a do tego jeszcze kosztowna oprawa z podobnych środków. Zbierać cudzą kasę cudzymi rękoma za cudze pieniądze (z pomysłem być może zerżniętym z nazistowskiej akcji).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1658179

Najlepiej kasa na piwnice do przechowywania sprytków pustynnych.
W najbliższych miesiącach/latach na pewno będą w cenie - jak w 1941/1945.
Jak tak dalej będą fikać jak ostatnie 10 miesięcy, to przebicie będzie sięgało nawet 0,5 kg Au/za jednego sprytka/miesiąc

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1658177

Kupimy od razu z pierwszej zbiórki 350 respiratorów, czym pobijemy "rekordowe" osiągniecie Jurka - 318 respiratorów w 27 lat.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658182

Otóż zwolennicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masowo udostępniają w sieci grafikę z treścią: "Zamiast na tacę, wrzuć do puszki WOŚP". A sam 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 30 stycznia 2021 r., poświęcony jest wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na Facebooku znaleźć można długą, rozwijaną listę takich grafik. Udostępniane są masowo! Nota bene czy znów zobaczymy przed kamerami uśmiechniętych księży, którzy dobrowolnie wsypują całą zebraną w kościołach tacę od wiernych właśnie do puszek Owsiaka?! Widziałem takie rzeczy od lat....., byli z siebie wtedy b. dumni! . Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1658188

Jako twórca socjologii złodziejstwa, uważam że mam wystarczająco dobre kompetencje, do załapania się gdzieś w okolicach księgowości.

Pozdrawiam.   :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1658189

Czołem

 

Cel szczytny, idea przednia, tylko...

Jest spora nieufność do działalności charytatywnych i wszelakich fundacji. Szczególnie wśród oczytanych internautów.

Powód? Proszę bardzo - Fundacja Sorosa, pani Ochojska, Jerzy Owsiak, no i fundacja Nowego Ekranu, czy NEonu.

Ja bym budował w takiej kolejności:   szacunek>>>zaufanie>>>autorytet>>>stowarzyszenie>>>fundacja.

 

Tak mi się przynajmniej wydaje.

Serdeczności

Janusz

 

Ps. Jednak mocno mi się wydaje, że znowu przeprowadzasz "naukowy eksperyment" (chyba rzeczywiście się doktoryzujesz), albo sobie "jaja robisz".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1658190

Mało to tego w PO - lsce. Działamy a co ! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1658191

Dlaczego Łaskawco ja na twoim blogu komentować, jak inni nie mogę?

Ciekawe, jak mnie zbanowałeś? Po znajomości?

 

I to dlatego, że nawet oryginalnego tytułu nie chciało się wymyślić?

https://naszeblogi.pl/57728-czy-koniec-demokracji-w-stanach

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1658192

Mam chyba nieco lepszy pomysł. I całkiem poważny. To inspiracja z Węgier.

STWÓRZMY WŁASNY, OGÓLNOPOLSKI KOMUNIKATOR TYPU TT, CZY YT.

Z ostatniej chwili - Węgry właśnie coś takiego własnego stworzyli Hundup (albo Hungup - ale tego jest dużo). Żadne Google, czy Facebooki nie zaangażowane w to.

Pozdrawiam

Ps. Nie muszę tłumaczyć, jakie fortuny w tej dziedzinie powstały. Za ile poszło Allegro?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1658197

Wybaczcie, nie nadaję się. Mam od dziecka taką poważną wadę,

że jestem szczery do bólu. Wpadlibyście przeze mnie pierwszego.

Zresztą wcale tego nie leczę. Honesty is the best policy. Zatem,

szczerze mówiąc, uważam, że tracicie życie na bzdury. Dlatego nikt

nie dostanie ode mnie nawet minusika.

 

P.S. Zdecydowałem się na ten komentarz tylko dlatego, że tych

samych słów nie napiszą do Was te dzieci, które zdecydowaliście się

potraktować tutaj przedmiotowo.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1658206

Można zacząć o sprzedawania know-how, a konkretnie tego wpisu. Wystarczy wzorem Gazety Wyborczej zostawić pół pierwszego zdania, a za odsłonięcie 1/3 wpisu zażądać właściwie to nic, bo co to jest 1 zł - jeden papieros. Za całość policzyć taniej - 2.50. Wielu załapie się na te 50 gr zniżki. No bo kto nie chciałby za nic zarobić 50 gr.?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JW

#1658229

I życzę w Nowym Roku wszystkiego, co najlepsze. 

Widzę, że ostatnio trochę się zaktywizowałeś. I bardzo dobrze, bo czasy są dziś dla ludzi aktywnych. My nie mamy nic innego a jedynie to, że możemy pisać oraz w realnym świecie przekonywać do swoich racji. Żyjemy w ciekawych czasach końca demokracji, tej w tradycyjnej formie, o którą walczyliśmy. Ona się skończyła na naszych oczach. UE to totalitarny ustrój dążący do zniszczenia państw narodowych i promujący lewackie idee. Teraz dołączyły Stany Zjednoczone. Chiny rosną na pierwszą potęgę gospodarczą świata. A my? Cóż możemy jak nie to, żeby jeszcze walczyć. Może to powstrzyma rozkład naszego państwa. Oby!

Twój pomysł oczywiście jest szyderczym wskazaniem sposobu działania Jurka Owsiaka. Ja wiele swego czasu o nim pisałem. Nie znoszę go i jego Orkiestry. Taki szwindel przez tyle lat... Coś nieprawdopodobnego! I ludzie się na to łapią. Rzeczywiście... Gdyby oceniać nasze społeczeństwo po reakcji na Orkiestrę to mamy wśród nas zadziwiająco dużo idiotów. Szkoda. I nie wiem jak to niestety zmienić. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658235

Zaktywizowałem się bo nie mogę bezczynnie patrzeć na zagubienie wielu ludzi. Idą ciężkie czasy. Wzajemnie! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Ludzie byli, są i będą głupi. Na to nie mamy wpływu. Mamy za to wpływ na to czy to my będziemy tłuc do tych głupich głów to co my chcemy, czy zrobi to nasz przeciwnik, na naszą szkodę. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1658275

To nie są żarty, to żadna przesada! Tak działa właśnie Owsiak! Niech się palą ze wstydu teraz owi księża, szeregowi katolicy, którzy go otwarcie wspierają, fanansują. Otóż obraz z hasłami „Jesteśmy mocni, to jest wojna” i symbolem tzw. Strajku Kobiet wystawił na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szef organizacji Jerzy Owsiak. Już wcześniej promował on proaborcyjne demonstracje, a także jednego z ich uczestników, znanego także z antykościelnych prowokacji.

Owsiak licytację swojego obrazu na kanale „Kręcioła” na YouTube, tak otwarcie reklamuje: „To jest mój obrazek, moje dzieło, które przekazałem na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po pewnym dniu, kiedy wróciłem do domu, narysowałem to. Jest moc.” Owszem jest moc ciemności, żmierci, cywilizacji śmierci! Nadto tylko kilka dni wcześniej w materiale na kanale „Kręcioła” Owsiak promował jednego ze znanych uczestników demonstracji przeciw życiu, Gleba Bartonia. Ten to osobnik w Święto Trzech Króli zamieścił na Facebooku zdjęcie drzwi, na których zamiast inicjałów „K+M+B” umieszczono wykonany kredą napis „L+G+B+T” (z krzyżami między literami).

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/jestesmy-mocni--to-jest-wojna--jerzy-owsiak-wystawil-na-akcje-wosp-obraz-z-symbolem-strajku-lempart,81206,i.html#ixzz6jF41lYKa

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1658237

Owsiak przekazał na licytację WOŚP obraz z hasłem: "To jest wojna".
Jak można zabierać pieniądze na sprzęt ratujący życie wcześniaków i popierać strajk aborcyjny?
Czy tylko mnie tutaj coś nie pasuje? To jest cwaniak z genami postsowieckimi wie jak się wypromować w lewackim zboczonym towarzystwie

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1658241

Owsik jest naprawdę głupi...szkoda na niego jakichkolwiek słów. Żałosna kreatura...

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1658259

z wnioskiem o sądowy nakaz wstrzymania Twojej zbiórki!
pzdr

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1658253

          Rzecz jest oczywiście rozpoznana od kilkunastu (może nawet więcej) lat. Naświetla ją niestrudzenie publicysta "Matka Kurka", oskarża w sądach cwaniaka; przegrywa zawsze. Przecież czyje są sądy - wygadał prominentny przedstawiciel PO niejaki S. Neumann. To światowy ewenement, włoskie renomowane mafie mogą naszej buty czyścić. Tylko patrzeć jak mafiosi z Cosa Nostry i Camorry przyjadą do nas na szkolenie. Będą się uczyć jak wciągnąć do mafii sędziów; dotychczas im się to  nie udawało. Teraz wszyscy, którzy są przeciwko rządom zjednoczonej prawicy są bezkarni. Mogą przejeżdżać staruszki na pasach będąc pod wpływem, bez ważnych badań technicznych pojazdu i prawa jazdy; i co I nic. (To o takich znaczących poplecznikach opozycji jak Cimoszko, Diurczo, czy Nasztubek). Sądy zrobią wszystko, by zaszkodzić władzy, która ma chęć ograniczyć nienależne przywileje tej rozpasanej kasty.

            Ale nie tylko poparcie sądów umożliwia działanie tego króla żebraków i jego nieprawdopodobne bogacenie się na ludzkiej naiwności. Jest jeszcze inna niebagatelna przyczyna takiego stanu rzeczy. Obserwuję wśród rodziny i znajomych (ludzi normalnie myślących, nie ulegających żadnej propagandzie). Otóż jest to kwestia wychowania dzieci, zaszczepienia w nich idei sarmatyzmu, co oczywiście większość z nas uważa za rzecz szczytną. Nawet rozpoznany fakt, że cwaniacy się na tym bogacą, nie powoduje odciągania własnego potomstwa od tej akcji. Ludzie godzą się na pewne koszty w imię dobra wyższej natury. Co zatem robić?

          To jest właśnie problem. Idea skautingu, harcerstwa, teraz reaktywowana (po mrocznych czasach ZMP i ZMS) jakoś nie może się rozwinąć. Specjalności typu rozbijanie biwaku, czy orientacja w terenie przestają młodych ludzi porywać. Teraz Bogiem jest technika cyfrowa, nieograniczone możliwości tych nowych technicznych rozwiązań. Ale też odnotujmy duże zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski, faktami z dziejów ostatniej wojny światowej i okresu po niej następującym. Młodzież nie daje się indoktrynować w duchu np. potępienia NSZ, co było obowiązkowe w czasach PRL i także w IIIRP. Warto  byłoby rozbudzić wśród młodych ludzi poczucie wartości bycia Polakiem (oczywiście jak najdalej od idei nacjonalistycznych). Jest to możliwe, bo są ku temu solidne podstawy, ale trudne ze względu na ponad dwuwiekową już przeciwną temu politykę. Jeszcze jest jedna rzecz, której ulega młode pokolenie, to nowoczesne i pseudonowoczesne spojrzenie na postępową wiedzę dotyczącą seksualności człowieka. Odrzucenie nowych tendencji w tej mierze, to może trochę uzasadniona kwalifikacja do zaścianka, całkowita uległość wobec "nowości" bliskich wynaturzeniu i anarchii, to pozbawienie się zdobyczy cywilizacyjnych, na które ludzkość pracowała przez przynajmniej  sześć tysięcy lat.

            Sztuką jest pogodzenie tych wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny świat. Tę walkę musimy wygrać, inaczej nastąpi cywilizacyjny regres, którego odpracowanie będzie wymagać wysiłku kilku pokoleń. 

            Świetnie, szefie portalu, mądry Gawrionie, że poruszyłeś ten problem. To nie tylko problem ulegania cwaniactwu, ale też sprawa godności Polaków, czy mamy ulec wpływom światowym "nowoczesnym" tendencjom popieranym przez międzynarodowe grupy interesów przeciwnych interesom polskim, czy powinniśmy raczej budować narodową tożsamość i być dumnym przedstawicielem narodu, który ma do tego nieodparte podstawy. Inne "poważne" państwa tego nie zaniedbują; pilnują, by to inne (uboższe) państwa sprowadzić to bezwolnej masy pracowników (nawet dobrze wykształconych, ale bezideowych "korpoludków"...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

 Janusz 40

#1658305

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Robisz cyrk z twojego prywatnego folwarku zwierzęcego, który z początku wydawał się być portalem społecznym.

W minionym roku wymordowano 42 miliony ludzi ...przed urodzeniem, w imię „prawa i sprawiedliwości” !

Z tego powodu nie ogłoszono pandemii !

Przymus by ludzie podporządkowali się „pandemii” to tyrania.

Popierasz PiSowską propagandę, w imię której morduje się ludzką wolność, przedsiębiorczość i rodzinność. Hoduje się nowego obywatela-niewolnika, tresuje się go na „biomasę”.

Nie będzie powrotu do normalności...bo Bóg nie pozwoli z siebie szydzić. To On ma dość tej zakłamanej faryzejskiej „normalności” ... w tym jest nasza szansa i ratunek.
Może z Podhala wyjdzie iskra...?
Bunt górali, otwarcie wszystkich sklepów i przedsiębiorstw to bunt sprawiedliwy.

P.S. Łagodność niewolnika nie jest cnotą ...to do Apoloniusza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1658319