Przyczynowość zbiorowa

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

Mój ostatni tekst o "łajdakach" wzbudził duże emocje oraz zainteresowanie. Wielu poczuło się urażonych sformułowaniem "łajdak", którego użyłem na końcu, w stosunku do precyzyjnie opisanych zachowań czy grup ludzi. Mówiłem o ludziach wmawiających innym bzdury, robiących wodę z mózgów, buntujących pod fałszywym pretekstem przeciwko władzy. Pisałem wprost o szurach, kretynach snujących teorie o kagańcach, o roznoszących wirusa śmierci, wirusa głupoty i bezpodstawnej podejrzliwości. Wielu komentatorów spytałem wprost o to, którymi fragmentami mojego tekstu poczuli się urażeni, ale - co znamienne - nikt nie był w stanie odpowiedzieć.

 

Wszyscy jesteśmy łajdakami?

Dla mnie jest to jednoznacznym wnioskiem oraz potwierdzeniem mojej tezy, że w drugiej fali koronawirusa niezwykłe psychiczne zmęczenie całego społeczeństwa pandemią spowodowało, że masa ludzi zaczęła dokładać się w większym czy mniejszym stopniu do naszej fatalnej sytuacji.

Wyliczając od najbardziej radykalnych zachowań:

  1. Mamy takich, którzy w wirusa nie wierzą i plują na przyciski w windach oraz kaszlą i kichają na produkty spożywcze w sklepach. Totalni idioci i kretyni. Mam nadzieję, że wśród Niepoprawnych nie ma takich.
  2. Mamy i takich, którzy stoją za bardzo aktywnym inspirowaniem zaciekłego buntu przeciwko władzy, maseczkom, które być może nie idealnie, ale zgodnie z najprostszą logiką powstrzymują w jakimś stopniu rozprzestrzenianie się patogenu i nie są praktycznie w ogóle uciążliwe. Są tacy, którzy aktywnie rozprzestrzeniają w necie różne dziwne teorie spiskowe. Identyfikuję kilku takich na Niepoprawnych.

    Wśród komentatorów mojego tekstu zidentyfikowałem takiego oto osobnika: triariusa, byłego bywalca i blogera naszego forum. Przyszedł, wulgarnie rozkazał mi żebym się nie wypowiadał (używając kieszonkowego słownika lempart), wyzwał i zainsynuował moje ubectwo, opłacanie mnie przez pis, porównał mnie do szpiclów Gestapo i sobie poszedł. Faktycznie - miał kiedyś psychiczne "odpały" na Niepoprawnych - mało stabilny człek - pamiętam do dziś redakcyjne dyskusje sprzed 10 lat dotyczące jego spektakularnych gróźb odejść z Niepoprawnych, wulgarne i socjopatyczne zachowania, ale to co odwalił teraz zamyka się w jednym słowie: "oszołom". Wizyta na jego blogu na blogspocie tylko potwierdziła moje wnioski.
  3. Mamy w końcu i element najbardziej bierny - zmęczony od dawna wirusem i obostrzeniami, dokładający się do złej sytuacji tylko swoimi niefrasobliwymi, nieodpowiedzialnymi zachowaniami czy zaniechaniami różnej postaci, mniej czy bardziej świadomymi.
    Ta grupa oczywiście w najmniejszym stopniu przyczynia się do złej sytuacji, czasami obniżając tylko morale do walki z pandemią. Można mówić jeszcze bardziej obrazowo, że grzechem tej grupy (czy nawet podgrupy w jej ramach) jest tylko nie podwyższanie tego morale.  
    Rozpatrując jednak takie zachowanie w kategoriach związku przyczynowo-skutkowego, należy stwierdzić, że ta grupa także i nadal jest przyczyną.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nasza analiza wymaga dodania oceny stopnia przyczyniania się poszczególnych grup. Każda grupa ma swoje wagi. Pierwsza grupa jest mega-łajdakami, druga po prostu łajdakami. Tych z trzeciej można nazwać mini-łajdaczkami. Mini-mini-łajdaczkiem jest praktycznie każdy. Kto jest bez grzechu niech rzuci kamieniem! Rozumiecie? To idziemy dalej.

 

Śmierć jednostek to tragedia, śmierć milionów to statystyka?

Zapewne wielu z Was zastanawiało często się nad pewnym socjologicznym zjawiskiem, które polega na tym, że gdy w czasach szczęścia i dobrobytu autokar z wycieczką spadnie w przepaść, pociągając za sobą jednoczesną i gwałtowną, nieprzewidywalną śmierć 30 osób, to czujemy, że powinniśmy ogłaszać kilkudniową żałobę narodową. Przeżywamy to całą naszą głębią.

Ale przecież autokary nie spadają codziennie w przepaść, bo gdyby tak było, to nikt nawet nie wspominałby o tym w wiadomościach. I tak właśnie jest w czasach zarazy. Z wielkim smutkiem przyjmowaliśmy na początku pandemii śmierć pojedynczych osób. Media relacjonowały dokładnie kim były te osoby. Wobec dzisiejszych, codziennych i w pełni przewidywalnych śmierci setek osób, nikomu nie włącza się nawet refleksja nad tymi zgonami.

Nikomu nawet nie chce się wyobrażać każdej pojedynczej śmierci w męczarniach duszenia się... A każda z tych osób umiera pojedynczo! Każda jest niewyobrażalną tragedią dla rodzin. Rozumiecie?

 

Zawsze jest ktoś winny! Zawsze mamy przyczynę!

W przypadku runięcia w przepaść autokaru czy czołowego zderzenia pociągów, z całą premedytacją odtwarzamy skrupulatnie związek przyczynowo-skutkowy. Jeśli tylko nadarzy nam się znaleźć winną osobę, to karzemy ją srogo i spektakularnie.

W przypadku trwającej prawie rok epidemii śmiertelnej zarazy nawet przestaliśmy się interesować codzienną ilością zgonów. Nie dziwi więc, że mamy w głębokim poważaniu związek przyczynowo-skutkowy. Mamy gdzieś to, że w jakimś stopniu wiele osób z naszego otoczenia przyczynia się do złej sytuacji. Odpowiedzialność jest bardzo zbiorowa, ale i bardzo rozmyta. Przyczynowość jest bardzo zbiorowa, ale i bardzo rozmyta. A umierają jednostki! Rozumiecie?

---

Mój tekst był wołaniem o odszukanie w waszych sumieniach tej świadomości. Apelem o odszukanie inteligencji, świadomości logiki i prawdy. Jeśli nie stało się to po ostatnim moim tekście, to mam nadzieję, że stanie się to teraz. Być może powyższa refleksja rozwścieczyła właśnie tak wiele osób po moim ostatnim tekście. Być może wiele osób uświadomiło sobie przez chwilę, że też są winne śmierci osób i natychmiastowo włączyło się zabezpieczenie - mechanizm wyparcia i agresji. To normalne. Być może po prostu zdaliście sobie sprawę, że część z Was jest mega-łajdakami, inni zwykłymi powszednimi łajdakami, a inni tylko takimi mini-łajdaczkami. Rozumiecie?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:18)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

poda publicznie kim jest i czym się zajmuje?  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1657609

Czy filozof Trybeus przeczytał materiał że zrozumiem? Czy tylko powtarza slogany. Mój śp. znajomytwierdził identycznie jak Ty. Zmarł na Covid19 przed świętami zostawiając żonę i dzieci..Uważaj  lepiej na swoje zdrowie covid 19 lubi takich sceptyków jak Ty.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1657612

Po kolei: uczelnia, w której to osiągnęliśta tytuł magistra biologii, następnie doktorat z biologii molekularnej lub genetyki wraz z tytułem pracy, kiedy nastąpiła habilitacja, ewentualnie co tam jeszcze. Śmiało. ;)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1657614

Skąd ta ciekawość? Po co Ci to? Od kilkunastu lat występuję pod tym samym nickiem w necie i jest on wiele więcej warty niż moje imię, nazwisko czy tytuły naukowe.

Masz coś do powiedzenia w temacie artykułu czy tylko trolujesz?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657617

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1657642

projektant kurzej mody...

 

projektant kurzej mody

stroi się 

w kogucie odchody

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1657610

Zdrowie mamy tylko jedno trudno kogoś namawiać by o nie dbał. Samobójcow mamy dosyć. Ale ci co namawiają do śmierci i odmowy szczepień to terroryści biologiczni i za to powinni karnie odpowiadać.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1657613

Nie namawiam nikogo aby się nie szczepił, ani też nikogo nie namawiam aby to robił. Uważam, że brak szczepienia, przy zachowaniu innych środków ostrożności jest minimalnym czynnikiem zagrożenia dla innych. Co innego gdybym się nie zaszczepił i wylądował kaszlący, kichający w szpitalu, zarażając masę innych osób, w tym innych niezaszczepionych. Mogliby teoretycznie umrzeć. Być może wtedy można by mnie było nazwać łajdakiem? Jak uważacie?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657615

To chyba oczywiste. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1657618

przecież jedno drugiego nie wyklucza - można myć ręce i nogi :D

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657621

nie chodzi o namawianie a o to by innych nie zniechęcać czy namawiać by sie NIE szczepili. Widziałem przypadek śmierci mego sąsiada na Cpovida19, mam sąsiadów lekarzy w tym walczących z pandemią. Wiem co mówią na ten temat, widzę jacy są zmęczeni, jak się boją i to autentycznie Covida19. Ja to widzę niemal codziennie. Stąd takie a nie inne spojrzenie. Takich jak @ trybeus jest coraz mniej, umierają na covida szybko, błagając o ratunek . Ich argumentem są albo bluzgi albo kretynizm.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1657625

Profesury gadają, że z 60-70% społeczeństwa powinno być zaszczepione, by powstała odporność populacyjna. To w celu walki z pandemią ale dalszym celem może być pozbycie się ognisk a potem w ogóle wirusa choć z tym to chyba niemożliwe.

Chorzy bezobjawowi zarażają dalej, więc ryzyko dalej będzie istniało, tyle że w teorii, "statystycznie", choroba nie będzie się swobodnie rozprzestrzeniała, w praktyce oczywiście pojawią się łańcuchy zakażeń, tyle że krótsze, zależne od tego, ilu mających styczność będzie uodpornionych. Zostawanie w domu to za mało, to dobre by powstrzymać rozprzestrzenianie się ale nie oznacza bezpieczeństwa dla innych. Szczególnie narażamy osoby starsze czy z osłabioną odpornością ale nie da się twierdzić, że reszta jest bezpieczna, że przechoruje jak grypę. Aby było bezpieczne, ozdrowieńcy powinni znać poziom przeciwciał albo żyć prewencyjnie w ścisłym reżimie sanitarnym, by wirus nie mógł być przenoszony na przedmiotach czy w otoczeniu. Czyli trzeba wiedzieć, co z odpornością wyzdrowiałych, czy aby jakiś zmutowany szczep ich nie zaskoczy a i bez tego testować podejrzanych niezaszczepionych. Szczepionka ma niby działać na różne szczepy? Jeśli tak, oznacza to wyższość odporności ze szczepienia nad tą z przechorowania. Do tego w gospodarce, przy stykaniu się z większą ilością osób ryzykujemy masowe zarażenia, stąd nie dziwi, że całe zakłady pracy powinny być zaszczepione. W wielu pracach nie da się uniknąć takiej sytuacji, tym bardziej że skończy się noszenie maseczek, czyli dodatkowo powstanie sztuczne złudzenie bezpieczeństwa. Spadnie ryzyko i to znacząco ale bez niemal pełnego wyszczepienia i tak będą zarażenia. No i nie wiem, jak będzie z osobami chorymi o obniżonej odporności, można je szczepić ale mogą ciężko przejść zarażenie. A osoby starsze? Przewidywano, że nawet po zaszczepieniu będą miały słabszą odporność. Szczepionka też ma jakieś 90% skuteczności. Inna zła wiadomość to mała liczba chętnych. "Dobra" wiadomość jest taka, że wielu już przechorowało więc ma odporność na jakiś czas ale niekoniecznie na nowe szczepy, choć powtórne zachorowanie niby ma być rzadkie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657631

   Witaj! Nie było szczepionki, był płacz. Jest szczepionka kwik...Krótko na temat...Szczepisz się, masz świadomość, że masz małe prawdopodobieństwo wylądowania na szpitalnym łożu w masce tlenowej. Wirus nie wybiera, może każdego dopaść za tydzień, za miesiąc...Więc ja z rodziną się zaszczepię  najbliższym przysługującym mi terminie zaakceptowanym przez służby medyczne. Tu cwaniactwo, weryfikuje kostucha.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1657652

Odkładanie szczepień kusi że niby jak szczepionka powstała szybko, to może lepiej zaczekać- ale robimy to również dla innych a czas gra tu rolę. Nie po to czekaliśmy tyle na szczepionkę i normalne, że musiała powstać szybko a w końcu przeszła wymagane badania. No i niewiadomo jak z tymi, co przechorowali, niby mają odporność ale z każdym pewności nie ma. Swoją drogą skoro tyle było o zawodnych wynikach testów, to wreszcie jest sposób, by zaszczepić się i mieć to z głowy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657655

    Zapomniałem dodać, że wrogowie Polski nie usnęli, stąd to sianie wątpliwości, podsycanie niepewności, żeby dalej kiwać łodzią. Polska wyrasta na silnego ekonomicznego konkurenta w Europie, więc nie odpuszczają. Silna Polska, to mniejszy zysk dla tych, którzy dotychczas byli przyzwyczajeni do grilowania naszego kraju, za pomocą byłych kolaborantów, przykładem rząd mafii Tuska, ale i nie tylko. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1657687

W punkt. :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1657863

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...to mogę się tak do ciebie przymilić:-)
Ty naprawdę masz nas chyba za idiotów,...no cóż każdy sądzi wg siebie.
Twojego nowego bełkotu nadal nie rozumiem...bo nie istnieje odpowiedzialność i przyczynowość zbiorowa.
Nikt ze sceptyków cowidowych nie ponosi żadnej odpowiedzialności za śmierć naturalną z różnych powodów.
Aborcja natomiast,jest zbrodnią na narodzie polskim i za to każdy rządzący , popierający i zaniedbujący ( grzech zaniedbania) ponosi jednostkową odpowiedzialność.

Kapłanie Niepoprawnych, patrz w swoje sumienie i nie zaglądaj w nasze...bo to coś więcej niż łajdactwo.

Trybeusowi podpowiem, że "zawodowo "ten guru-uzdrowiciel -gawrion wygląda mi na psycho -socjologa estetycznego, coś podobnego jak ci od medycyny estetycznej, którzy też znają się na wirusach. Może nawet ukończył jakieś kursy pozytywnego myślenia.
Pozdrawiam Trybeusa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1657619

Nie chciałem odpowiedzieć, żeby nie zaogniać sytuacji, nie dlatego, że "nie byłem w stanie". Wystarczy przeczytać ten ostatni akapit twojego poprzedniego tekstu, żeby to widzieć bez wyjaśnień. Ale skoro się domagasz odpowiedzi

..."jesteście (...) podejrzliwymi istotami"... (no tak, nie ma przecież zadnych powodów)

"Roznoszących koronawirusa śmierci"... (adresujesz to do każdego, bo może - tylko dla "podejrzliwych oczytwiście - roznosić może każdy zarażony - także zaszczepiony)

"To przez takich ludzi umarła, umiera i umrze masa ludzi".... (patrz wyżej)

"przede wszystkim musimy używać rozumów i nie możemy wciskać ludziom ciemnoty!" (bez komentarza)

Wystarczyło powściągnąć emocje (nawet jeśli są oen boźcem do napisania tekstu). Ale postanowiłeś napisać kolejny tekst. Przypomina to trochę sytuację z Krysią Jandą i kolejnymi jej obrońcami, tłumaczącymi, że nic się nie stało, to wszystko w porządku. Czekam na twoje kolejne teksty na ten temat :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1657623

Musisz czytać tekst jako całość. Drugi akapit jest kontynuacją pierwszego, trzeci drugiego. Skoro w pierwszym akapicie zwracam się do oszołomów, wypisujących brednie na temat szczepionek, do agentów, w czwartym do ludzi oznajmiających niestworzone teorie o tym, że szczepionka celowo powstała aby zmienić nasze DNA, to jeśli w piątym akapicie piszę, że musimy używać rozumów, to nie zwracam się do pasażera śmierdzącego wczoraj okrutnie w autobusie i nie apeluję do jego rozumu aby umył krocze i pachy :D Rozumiesz? Na bank rozumiesz, bo przecież jesteś inteligentny!

Jeśli ktoś odebrał mój tekst osobiście (zakładając że go w całości przeczytał), to musiał stwierdzić, że w mniejszej lub większej mierze jest skierowany do niego. Jeśli zdenerwował kogoś fragment, w którym apeluję aby nie wciskać ludziom ciemnoty, to znaczy że musiało mu się zdarzyć. No bo jak inaczej? Jeśli zdenerwowało kogoś, że apeluję do używania rozumów (nawet jako do fragmentu wyrwanego z całego kontekstu), to o czym to może świadczyć? Jeśli zdenerwował kogoś tekst o roznoszących koronawirusa, to prawdopodobnie ta osoba może mieć wyrąbane na maseczkę, dezynfekcję rąk i inne środki ostrożności. Rozumiesz? Musisz rozumieć, bo jesteś inteligentny.

No a jeśli faktycznie Ci się zdarzyło, to pamiętaj o przyczynowości zbiorowej, przyczynowości rozmytej i przyczynowości bezkarnej, co w dzisiejszym tekście staram się tłumaczyć.

Tekst specjalnie miał rozgrzać emocje i sprowokować do refleksji.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657629

w końcu zima, a kaloryfery jakoś oszczednie dawkują ciepło...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1657630

zaczynam się rozgrzewać :D

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657661

i poprę zakąskę, bo nie czas na wódkę

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1657781

Nie wypowiadałem a ni nie będę się wypowiadał na temat Covida, bo jestem laik i tyle wiem co przeczytam od tych co są za i tych przeciw, choć to sławni uczeni i sam widzisz, że i u profesorów i to wysokiej klasy nie ma zgody. 

Ale dzwonek mi się włącza w głowie, gdy prezes, czy właściciel tej korporacji, mówi że odda swoją działkę dla innych (śmiech na sali)

Pan prezydent Duda jest nie zdecydowany, ty Gawrionie napisałeś że się nie zaszczepisz i duża część personelu medycznego zapowiedziała że też się nie będzie sczepiła.

To co mają myśleć Polacy, tacy którzy już się pogubili od natłoku informacji, tych za i tych przeciw szczepieniom.

Ja wiem co zrobię, ale inni są zagubieni i mocno wystraszeni i nie trzeba ich dodatkowo stresować.

A decyzje będą musieli podjąć sami. Bo ani Ty Gawrionie, ani ja, czy ktoś wybitniejszy z naukowców, tego za nich nie zrobi. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1657639

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To Gauleiter Gawrion decyduje w tym Bezirku, kto tu jest verfluchte brzydem a kto nie jest.
Pfizerspritze w morde każden jeden albo Konzentrationslager won!
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10
#1657646

ukarania tego bezrozumnego bydlaka, który dokonuje takich porównań!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1657651

Dostaniecie swoją nagrodę - któż lepiej jak nie folksdojcz potrafi tak pięknie gnoić bydło!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1657674

tobą  kieruje, że  trwasz w  tej  oszołomskiej panice antywirusowej??  wirusy z  całą swoją  trudną  do nauczenia się  systematyką  były, są i  będą!!  Faszyzm, również  w  tej  PIS-owskiej  odmianie  nic  tu  nie  zmieni. Stosowanie  metod, jak  dotąd  stosowanych,doprowadzi  do kolejnych tysięcy śmierci  ludzi, którzy umierać  nie  powinni ,umierać nie  chcą ale są zwyczajnie  na  śmierć  urzędowo  i  medialnie skazywani!!! . Macie  już   sukcesy -  blisko sto  tysięcy  Polaków   na  waszych  kaprawych sumieniach ale wam  jeszcze  mało , mało..... diabelskie pachołki,fanatycy,  głupki, mordercy...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

cover

#1657699

Aha, czyli wirusy to naturalna rzecz ale sto tysięcy ofiar to wina PiS-u, bo przecież nie hasających wirusów. A może to sam Kaczyński je rozpyla wszędzie, dobrze się zastanów i pamiętaj, oszołomy i fanatycy to inni, bo przecież sam jesteś okazem zdrowia. głupota czy zapalczywość?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657704

ależ  skąd!!!  od  kiedy  PIS z  sierżantem  mosadu  Danielsem  rządzą  żaden  Polak  nie  zmarł  z  tytułu  innego  niż ten  podły zaimportowany  z  CHRL virus!!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

cover

#1657740

czyli- żydy.

A to nie czasem ci, co budowali tajną bazę kierowania Polin pod basenem, ew. pod lotniskiem?

To nie dla nich zamknięto lasy, by mogli wylądować?

To nie ci, co przyjechali na ćwiczenia i już przymierzali się gwizdnąć kamienice w plecak?

Zwalanie wszystkiego na potrzebne procedury z chorobą zakaźną oczywiście jest nie teges. Cyknij wreszcie, że bez tego w parę dni miałbyś zarażoną większość personelu, oddziały a i pacjentów. w stanie zagrożenia życia udziela się pomocy, jeśli ktoś bagatelizuje swoje zdrowie to jest jego wina a nie tego, że po dotarciu do placówki czarownik nie zdejmie klątwy i choroba natychmiast ustąpi. nawet w normalnych sytuacjach nie można oskarżać personelu za wszystkie zgony i powikłania, rozumiesz to? odpowiedzialnbośc bezposrednią ponoszą ci, pod czyją pieczą jest pacjent ale wynikającą z ich działań i zaniechań. a odpowiedzialnośc pośrednia polityków mało tu ma do znaczenia. oni tylko nakazali wdrożyć normalne procedury postępowania. nie słyszałeś że to personel czekał na jasne wytyczne i sprzęt? a jakie niby miały być inne, geniuszu? no powiedz, chętnie się pośmeijemy z prymitywizmu. powtarzasz głupie krytyki antyrządowe, których sam nie rozumiesz. wiesz w ogóle jak było? jak ludzie nadużywali pogotowia i okłamywali personel? do nich się nie przyczepisz, za ryzyko nie pochwalisz, rządu też mimo że wszyscy podziwaili jak sobie radził z pierwszą falą. a co ty konkretnie wtedy robiłeś czy platformersi? zgłosiłeś się na wolontariat, jak nie szpitala to oddolny dla okolicznych mieszkańców? a może do wot-u wstąpiłeś, może poratowałes czymś. niech rozliczają ci, co mają pojęcie a sami się starają i są w stanie pokazać, że były lepsze opcje wg ówczesnej wiedzy. inaczej to zwykłe chamskie pomówienia. oczywiście o spisek kaczyńskiego i danielsa nie spytam, jest oczywsite że to wariacki wymysł i nic nie wiesz na ten temat. takie te twoje argumenty.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657802

Tak się składa, że ostatnio - w święta - musiałam się interesować "codzienną ilością zgonów". Zmarł nagle członek rodziny, 82 lata, a zaraz po nim 2 ojców rodzin w wieku 55 i 57 lat, znajomych, nie z rodziny.

Znajomi donoszą o zwiększonej ilości pogrzebów, i że np. w Stalowej Woli są dni pogrzebów i dni kiedy nie ma pogrzebów, bo pracownicy firm pogrzebowych muszą wykopać, przygotować groby do pochówków. Jest kolejka, pogrzeby jeden za drugim. 

Inny znajomy, ponad 70 letni, zmarł w szpitalu wolskim kiedy już dochodził do siebie po wylewie, ale dokwaterowali do niego chorego ponoć z covidem. Doszło do zarażenia i śmierci. O szczegółach nikt nie może się dowiedzieć, bo szpital jest niekontrolowalny, niedostępny dla rodzin. Czy dostał tlen pod ciśnieniem, czy złe antybiotyki, czy ktoś stosuje tam amantadynę, czy wiedząc o amantadynie nie stosuje i pozwala umierać swoim pacjentom? Tym szpitalem chyba rządzi doradca premiera prof. Horban?  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Horban

Jako prywatna osoba usiłowałam się dowiedzieć dlaczego ci ludzie odeszli. Ci świąteczni zmarli to przypadek nagłego zawału serca, rak i nagła śmierć w nocy z nieustalonych przyczyn. Nie byli w szpitalu. O jednym wiem, że miał skierowanie do szpitala, ale tuż przed wigilią nie chciał tam pojechać, żeby nie być odciętym od rodziny, skazanym na zamknięcie jak w obozie koncentracyjnym, śmierć bez bliskich. Dostał leki, które mogły przyczynić się do nagłej śmierci. Kiedy stracił przytomność przyjechało pogotowie BEZ LEKARZA, ratownicy reanimowali go prawie godzinę. LEKARZ przyjechał 2 godz. po śmierci, nie sprawdził czynności życiowych, nawet nie podszedł do ciała, tylko WYPISAŁ KARTĘ ZGONU. Najciekawsze było jednak to, że zanim wyszedł z karetki, stwierdził w moim kierunku: "Pani jest w kwarantannie!" Oburzona zaprzeczyłam, ale zaczęłam intensywnie myśleć skąd ta kwarantanna. Zmarły cały dzień załatwiał swoje sprawy, zatankował samochód, robił z żoną zakupy, byli u lekarza, objechali pół powiatu. Okazało się, że lekarz rodzinny musiał umieścić go w ewidencji kwarantanny wraz z wypisaniem skierowania do szpitala, do którego on przecież nie pojechał, bo wieczorem zmarł. Czyli lekarz POŚWIADCZYŁ NIEPRAWDĘ W DOKUMENTACH, a za to się siedzi 2-3 lata. Oznacza to, że lekarz może bez podstaw, bo bez żadnych badań, testów, zamknąć w areszcie domowym kilkunastoosobową rodzinę, która przyjechała na pogrzeb z zagranicy? Polecam to uwadze panów ministrów sprawiedliwości Z. Ziobro i M. Warchołowi, tym bardziej, że to się działo w rodzinnych stronach tego drugiego.

Może wreszcie ktoś przerwie łańcuch śmierci, kto wie czy nie zbrodni? Polacy są praktycznie pozbawieni opieki lekarskiej, za którą płacą co miesiąc i którą gwarantuje konstytucja. Kto pozwala zamykać publiczne szpitale pod pozorem pandemii, kiedy wszystkie gabinety prywatne pracują pełną parą i jakoś nikt nie stwierdził, że są źródłami zakażeń? Czy ktoś w ogóle bada przyczyny i okoliczności zgonów np. z sanepidu, albo ministerstwa zdrowia, albo MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI? Jak można leczyć, prowadzić terapie PRZEZ TELEFON???!!!! Zapytałam znajomą dentystkę, kiedy ta "śpieszyła się do pracy": To co - nie naprawiacie zębów przez telefon?

Opisane wyżej zjawiska, jakby ich nie oceniać, są niestety kompromitacją ministerstwa zdrowia i kompromitacją istniejącej organizacji tzw. służby zdrowia. Organizacji, w której pacjent nie ma nic do gadania, niczego nie podpisuje, nie potwierdza usługi, nie ocenia usługi, wszystko dzieje się poza nim. To spadek po rządzie Leszka Millera, likwidacji kas chorych i utworzenia NFZ, czyli jednej kasy monopolizacji usług i olbrzymich pieniędzy. Ten układ był hołubiony przez rządy Tuska.

Niestety układ nie został ruszony przez rząd PiS, tak samo jak nie został ruszony mafijny układ sądowniczy. Nie da się tego zjawiska przypisać innemu rządowi niż obecnie panujący, nawet jeśli jest "najlepszy od 1956 roku" ....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1657709

wzięłaś pod uwagę fakt, że koronawirus zdemolował całą planetę, czy w Twoim modelu, który oceniasz, jest to nieistotny czynnik? Jaki PiS ma wplyw na wirusa?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657714

Po prostu opisałam real. To nie wirus zdemolował świat ....

M Dakowski: "O tryptyku głupoty, pychy i zła"

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30084&Itemid=100

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1657717

Twierdzisz, że jest wymyślony? A w Lombardii to się wszyscy w aktorów bawili? Jeśli mamy wyciągać pełne wnioski, to tylko jeśli przyjmujemy pełne założenia do modelu, a nie to co nam pasuje pod tezę... Takie są reguły poważnego dyskutowania, poważnych analiz. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657720

Nie twierdzę. Piszę dość precyzyjnie to co chcę napisać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1657723

promieniami 5G oraz opadami chemtrails. I to zupełnie na poważnie. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1657726

https://sprawdzam.afp.com/fotografia-przedstawia-trumny-zmarlych-migrantow-ktorzy-zgineli-u-wybrzezy-wloch-w-2013-roku

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1657730

nie widziałaś i nie czytałaś?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657751

Większość informacji o śmierci dotyczyła podopiecznym DPS poddanych terapii tlenowej przy pomocy respiratorów i pokrywała się z informacjami o śmiertelnym działaniu tlenu w stężeniach powyżej 60% pod ciśnieniem, zawartymi w katalogu substancji niebezpiecznych, wydanym w latach 80-tych XX wieku, dostępnym onegdaj w każdym biurze projektowym zajmującym się instalacjami przemysłowymi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1657753

Jeszcze raz: a innych zdjęć i informacji nie widziałaś, nie czytałaś?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657756

​Czarna ospa we Wrocławiu. Jak w 1963 r. zaszczepiono osiem mln Polaków

https://wydarzenia.interia.pl/historia/news-czarna-ospa-we-wroclawiu-jak-w-1963-r-zaszczepiono-osiem-mln,nId,4974178

Fragment artykułu:

Koniec zarazy

Masowe szczepienia i izolacja szybko poskromiły wirusa. Ostatni przypadek ospy (poza miejscami izolacji) stwierdzono 10 sierpnia. W połowie sierpnia fala zachorowań w widoczny sposób zaczęła słabnąć. 19 września minister zdrowia i opieki społecznej ogłosił Wrocław miastem wolnym od ospy.

Niestety, szczepienia nie były obojętne dla zdrowia. Dawały powikłania - skórne i neurologiczne. Czasem kończyły się kalectwem (zwłaszcza u noworodków), a nawet śmiercią. We Wrocławiu powikłania stwierdzono u 467 osób. Według lekarza Zbigniewa Hory na terenie Polski współczynnik ten wyniósł 1,51 na 100 tys. zaszczepionych. "Podczas epidemii czarnej ospy w 1963 r. w wyniku powikłań poszczepiennych zmarło na terenie kraju trzykrotnie więcej osób niż z powodu ospy", wyliczyła na podstawie archiwalnych danych sanepidu Grażyna Trzaskowska.

Zwycięstwo zatem czy porażka? WHO przewidywała, że epidemia zapoczątkowana we Wrocławiu potrwa dwa lata, zachoruje ok. 2 tys., a umrze ok. 200 osób. A trwała tylko cztery miesiące, zachorowało ok. 100 osób, zmarło siedem. Nie ma wątpliwości, wrocławianie w walce z ospą odnieśli spektakularne zwycięstwo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1657930

Nawet to przeczytałam do końca, przy pomocy tłumacza google

https://www.unz.com/lromanoff/covid-19-un-explained/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1657757

a  czy  planeta  wie , że  jest  zdemolowana??? i  co  na  to   bezlokdałnowa  Szwecja??

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

cover

#1657741

szwecja zapłaciła za to śmiercią ludzi. tylko pozornie u nich jest mniej więcej to samo, co u nas, zważywszy na liczbę ludności i zgony. tyle, że to nie dowodzi sensowności środków prewencyjnych- po pierwsze, każdy kraj ma inną sytuację a po drugie, porównując z podobnymi,  czyli sąsiadami szwecji, nagle wyskakiwały zarażenia i zgony 4-5 razy więcej. o czym to świadczy, o opanowaniu sytuacji, o bezsensie lockdownu itp? co byś wypisywał, gdy taka Polska olała sprawę? A gdyby miała nagle przyrost 4-5 razy więcej, niż sąsiedzi? w ogóle co trzeba miec w głowie, by wybierac przykład szwecji, który szybko okazał się błędem, tylko dlatego, że pasuje do antyszczepionkowych obsesji. swoją drogą oto szwedzka strategia, olewać a potem ostro szczepić ale szczepienia to już pewnie nie pasują, by przytaczać. co by nie robili, i tak potrzebowali szczepionki więc nie ma co udawać, że tam jakaś odpornośc stadna przyniosła sukces i wystarczy, zapraszam do wyszukiwarki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657951

CZY KTOŚ TORPEDUJE AMANTADYNĘ?

https://www.youtube.com/watch?v=WZDpM1SaH-o

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1657918

Cześć Gawrionie!

Ciekawe dyskusje wywołujesz. Świetny materiał tworzysz. Chcesz się doktoryzować (jeśli nie jesteś), jak mój redaktor z Wybrzeża? Materiału masz aż zanadto.

Ale ja o czymś innym chciałbym sobie pozwolić.

Oboje diagnozujemy. Ty skupiasz się na przyczynach i szerzej, na zjawisku przyczynowości. Mnie natomiast ciekawi ciekawi efekt - krótko i długoterminowy.

Czyli - Ty przyczyna, a ja skutek.

Twoje diagnozy, są bardzo solidne i powiedziałbym, w 98% trafne 10/10. Te pozostałe 2%, które mi nie pasują, to ja. Wśród naszej gawiedzi, zawężając konspekt do wydarzeń roku 2020 i początku obecnego, zdecydowanie nie zgadzam się, że jestem mini=mini=łajdaczkiem, a nawet nano-łajdaczkiem. W sprawie koronawirusa i wszystkiego wokół tego, nawet w skali planety, tym bardziej kraju i otoczenia, reprezentowałem maksimum dobrej woli i starałem się o trzeźwe spojrzenie i ciągły zdrowy rozsądek. Może nie zawsze mi wychodziło wytłumaczenie trudnych, medycznych i naukowych zawiłości. To wymaga talentu popularno - naukowego.

 

Żeby nie było ho-ho, to poza tym oczywiście jestem solidnym łajdakiem i kawałem drania. Zawsze byłem, bo jakoś nie lubię się przypodobać i łasić do innych. No i głupota doprowadza mnie do furii. Jak ta nieszczęsna istota, co na szczęście znika z komentarzy zagrzebana opinią czytelników.

I jeszcze jedno z innej bańki - kiedy wreszcie nasi patrioci, lub ci, co uważają się za patriotów, pojmą taki prozaiczny fakt, że przywalając władzy w sposób ciągły, natarczywy i złośliwy (zastrzeżenie - krytyka konstruktywna jest wprost naszym obowiązkiem), przywalają całej Polsce. Kraj nasz ciągle stara się piąć do góry - nie idzie to tak szybko, jak byśmy chcieli, bo musi stale walczyć. Niestety, także z Polakami. Ja do tej drugiej strony ręki przykładać nie będę.

Po prostu nie wypada. Czy wszyscy wiedzą, co to znaczy?

pozdrawiam

JK

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1657836

Januszu - serdecznie dziękuję za miłe słowo.

Co do naszego "łajdactwa" w kontekście pandemii. Zależy o jakie kryterium się oprzemy. Mamy do wyboru przyczynę i winę. Według kryterium przyczyny bardzo ciężko się nawet w najmniejszym stopniu nie przyczyniać, bo przecież jesteśmy częścią modelu, robimy zakupy i żyjemy. Różnimy się tylko wagą, stopniem przyczyniania się. Sytuacja inaczej wygląda w ujęciu winy. Ja na przykład w ogóle nie czuję się winny. Wręcz przeciwnie - jeszcze w lutym ostrzegałem wiele osób i przepowiadałem to co mamy. Przez cały czas stawiam sobie oraz rodzinie dość wysokie standardy ostrożności. Z tego co piszesz prawdopodobnie podobnie wygląda sytuacja u Ciebie.

Moje teksty i złość skierowana jest głównie do osób, które w znacznym stopniu przyczyniają się do złej sytuacji - są i przyczyną, i winne. I dotyczy to wszystkich tych, którym zabrakło chociażby należytej staranności. Nie ma wątpliwości co do tych, którzy wykazali się rażącym niedbalstwem czy wręcz świadomie nawoływali do zaniechania środków ostrożności. Przykład z życia publicznego? Krew na rękach ma Braun i wielu posłów Konfederacji. Niestety :(

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657875

CzyTającym... - "Konstytucyjną" przyczynowość " nie ścigania przestępstw (samorządowych antypoloniZmów) - popełnianych z przyczyn politycznych"... - "do ustania tych (tajnych) - przyczyn ...

- Od 1997 roku - przyczyNowości (innOwacyjnej) - "Konstytucyjnej" inauguracji (założycielstwa kast Łowców Skór - dominujących) - górujących nad pra(co)wnikami "wymiarów sprawiedliwości"... - nieustannymi  (tajnymi ?)  "przyCzynami politycznymi" - "do ustania" ... (wyklarowania win, spraw - wiedliwymi lustracjami) - PreTekstu - "konstytucyjnego" ART44 - formuły - od zaraz wciągającej w wir zaraz - "ludzi zupelnie nadzwyczajnych kast" - angażowanych w konstytucyjnych instytucjach (skażonych kulturami wiruS(Ł)ów "Łowców Skór")  do komunistycznych, ludobójczych, antypoloniZmów - POspolitego "sądowNiczego" - łamania fundaMentalnych praw życiowych Ludzi - zaRazami, profesjonalnie aktualizowanych bezkarności - niczym bezosobowych "przyczyn politycznych" - wiruS(ł)ów...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1657962

tego nikt prócz Ciebie nie rozumie. Pisz proszę normalnie. Gdzieś widziałem Twoje normalne komentarze.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657982

- Żeby się postarać zRozumMieć - ten jeden ART.44...

KOMU - NA co i do czego on służy ?

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1657986