Demokraci w USA wzięli wszystko, a zakończyli ustawką

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 W środę, 6.01.2021, czyli przedwczoraj, obrazy zamieszek na waszyngtońskim Kapitolu zupełnie przesłoniły wyniki wyborów do Senatu USA w Georgii {TUTAJ(link is external)}.  Oznaczają one, że demokraci w USA uzyskali większość w tej izbie.  Uprzednio mieli też większość w Izbie Reprezentantów, a również przedwczoraj - Kongres zatwierdził wybór ich kandydata , Joe Bidena, na prezydenta USA.  W tej sytuacji partia demokratyczna będzie miała kontrolę nad wszystkimi federalnymi ogniwami władzy w Stanach Zjednoczonych.  Owo zatwierdzenie prezydentury Bidena poprzedzone zostało zamieszkami na Kapitolu  {TUTAJ(link is external)}.  Moim zdaniem owe wydarzenie bylo sprytną ustawką mającą na celu ostateczną kompromitację Trumpa.

  Świadczy o tym kilka rzeczy.  O wiecu zwolenników Trumpa było wiadomo już na wiele dni naprzód.  W tej sytuacji ochrona Kapitolu powina zostać wzmocniona, a nie osłabiona.  Tymczasem dowiadujemy się z cytowanego powyżej tekstu, że: "Według AP kapitolińska straż dwukrotnie odrzuciła oferty pomocy podczas tłumienia protestu.".  Komuś zależalo na tym, by najbardziej radykalni demonstranci przedostali sie do budynku.  Szczególne podejrzenia budzi postać "szamana" z rogami bizona na głowie, chętnie eksponowana przez wrogie Trumpowi media.. Co ciekawe, żadnemu politykowi nie spadł nawet włos z głowy i zaraz po zamieszkach mogli się oni zebrać i zatwierdzić prezydenturę Bidena.  Facebook i Twitter uznały za stosownie zakazanie Trumpowi wypowiadania się w tych mediach.  Politycy partii demokratycznej wzywają do natychmiastowego złożenia Trumpa z urzedu.

  Dużą część swojego wczorajszego przemówienia poświęcił Joe Biden na obrzucanie Trumpa błotem i zarzucanie mu, że to on podburzał tłum {TUTAJ(link is external)}.  Wszystko to robi wrażenie z góry zaplanowanej i skordynowanej akcji.  Dotąd traktowałam sceptycznie oskarżenia wygłaszane przez Trumpa i jego stronników o fałszowanie wyborów przez demokratów.  Patrząc na to, co dzieje się dzisiaj - dochodzę do wniosku, iż były one prawdziwe.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:13)

Komentarze

https://niepoprawni.pl/blog/zetjot/znany-liberal-miazdzy-pseudopolityke-amerykanskich-liberalow

Jeżeli weźmiemy pod uwagę  opis rzeczywistości amerykańskiej zaprezentowany w  książce Marka Lilli, i jeszcze dodamy do tego koncepcję Jonathana Haidta porównującą repertuar fundamentów moralnych konserwatystów i liberałów, to możemy formułować dość pewne prognozy co do rozwoju sytuacji w USA.

Moim zdaniem mamy do czynienia z potężną kontrofensywą liberałów, która dokładnie przypomina to co się działo w Polsce po zwycięstwie PISu w wyborach 2005 i doprowadziło do przegranej PIS w wyborach 2007. Do polityki liberałów nie można mieć zaufania, podejrzane automatycznie są też wyniki wyborów. Konsekwencje polityki liberałów będą opłakane i dopiero taki ostry kryzys otworzy oczy amerykańskim wyborcom zaczadzonym propagandą liberalną.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1657985

W USA bardzo wazne sa wyroki Sadu Najwyzszego- mozna wiele zlych rozwiazan wprowadzanych przez wladze obalic.

Trump mianowal kilku sedzioa Supreme Court - i jesli nic sie gwaltownie nie zmieni - konserwatysci beda mieli przewage w SC przez najblizsze 20 lat.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1658039

Amerykańscy demokraci juz dawno temu skręcili w stronę lewactwa, elegancko nazywanego neomarksizmem...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1657987

- na wszystkich możliwych obszarach życia. To ludzie normalni są większością a nie ludobójcze i wykolejone komunistyczne ścierwo.

Czy konserwatywnych Rządów nie stać wydać "parę dolarów" na serwerownie i program informatyków podobny do żydo-faszystowskiego Facebooka ? - zrobić taki podobny portal o podobnej nazwie aby ich zapracował jako reklama dla nowego portalu z dopiskiem "bez cenzury" ?

To ma być coś na zasadzie Coca Cola i Pepsi Cola - dwaj skrajni wrogowie ale czy ktoś z Was odróżni kto jest kto ?

- tak się pokonuje przeciwnika, jego własną bronią podszywając sie pod jego logo (komuchy tak właśnie robią cały czas np. w Polsce utworzyli partię "Konfederacja" aby PiS "ogolić" z radykałów co udało się komunistom w 100-u procentach i głosują w Sejmie z SLD, PO, PSL ramie w ramie) - "walcz bronią przeciwnika tylko lepiej a napewno wygrasz".

Wielu Polaków do dziś błędnie myśli że Konfederacja to partia prawicowa a to jest jeden z projektów Moskwy do ogłupiania Polaków.
Na "Bolka" robili nas w bambuko 20 lat !!! - to wręcz ich zachęciło do takich projektów bo nas Polaków jest bardzo łatwo oszukać choć my wcale tak nie myślimy o sobie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1657990

Marksiści czy jak ich tam zwał, bardzo umiejętnie wykorzystują nowoczesne technologie do wpływania na poglądy i nastroje społeczeństw. A w zasadzie do prowadzenia bardzo efektywnej, bolszewickiej propagandy. W przeciwieństwie do nich, konserwatywne partie, środowiska, bardzo słabo się organizują. Na przykład nie ma właśnie tej, jakże oczekiwanej, kontr ofensywy w mediach społecznościowych. W Polsce, PiS w kwestii mediów jest za murzynami. Dopiero ostatnio coś drgnęło, gdy Obajtek kupił część wrogich Polakom mediów. O ile w ogóle ten proces już się zakończył i jest nie do odwrócenia. Zdaje się bowiem, że ktoś już tam w KE chce całą sprawę odwrócić.

Wieloletnie zaniedbania PiS, a szczególnie Kaczyńskiego, w tej kwestii, dają o sobie znać. Ale co mnie osobiście napawa strachem, to fakt, że wszelkie działania odkładano czy raczej nie podejmowano, do dnia dzisiejszego. Co oznacza, że te obecne są spowodowane jakimś nagłym obudzeniem się. Bo zwykle, w polskim wydaniu polityki, takie zmiany oznaczają coś bardzo złego. Rodzi to bowiem obawę iż najwyższe gremia decyzyjne PiS zaczynają realnie zabezpieczać się na wypadek przegranych wyborów do sejmu. Obym się mylił, ale wiele jest drobnych, z pozoru nieznaczących elementów, które do takiej konkluzji mogą doprowadzić. Jednym z takich słabych sygnałów, jest to że PiS praktycznie zaprzestał jakichkolwiek zaawansowanych reform. Dziś wszystko toczy się raczej w rytmie koronawirusa. Tymczasem, tacy komuniści najczęściej tego rodzaju zamieszanie, wykorzystują do wprowadzania swoich planów na innych polach niż arena bieżącej polityki. Właściwie tego się spodziewałem zaraz po ogłoszeniu pandemii, że PiS wykorzysta sytuację do ostatecznego rozparwienia się z kastą i/lub mediami. Srodze się zawiodłem.

Dziś zadowalamy się jakimś częściowym pozbyciem się, raczej drugorzędnych, niemieckich mediów, zapominając, że oni w dalszym ciągu mają zdecydowaną przewagę. Nadal nie ma prawicowej telewizji prywatnej, zdolnej stanowić choćby przeciwwagę dla jakichś TVNów itp. Nadal nie ma reform systemowych, pozwalających na eliminację zagrożenia i wyrwanie z korzeniami tych chwastów oraz wyplenienie całkowite niemieckiego i żydowskiego ,dziennikarskiego robactwa. Nawet nie ma takich planów, a po postawie Dudy można poznać, że gdyby nawet takie były, zawetował by je natychmiast.

W sytuacji, gdy dla przeciętnie interesującego się Polaka, jasne jest, że posiadanie własnych mediów jest niezbędną koniecznością, ruchy PiS, te sprzed kilku lat, oraz te obecne, stanowią przedmiot moich obaw. Zablokowanie konta prezydentowi Stanów Zjednoczonych, jest jak wymierzenie siarczystego policzka, nie tylko samemu Trumpowi, ale też milionom Amerykanów oraz systemowi demokracji. Zrobiono pośmiewisko. Miało to zaboleć wszystkich wyborców Trumpa. I zabolało. Ale to dopiero pierwszy krok, na drodze do odebrania nam głosu w walce politycznej, która odtąd ma podlegać zupełnie innym niż do tej pory regułom. Od tej pory istnieje tylko jedna dopuszczalna racja polityczna. Jest nią obok już dawno funkcjonującej poprawności politycznej, cenzura.

Na szczęście, istnieje jeszcze jakaś wolność w Internecie. Choć rozmawiałem ostatnio z osobami które mają dogłębną wiedzę i mówią że można się spodziewać, że poszczególne kraje będą chciały wprowadzać pełzającą cenzurę lub ograniczenie dostępu do określonych serwerów dużym grupom użytkowników określonych rodzajów smartfonów. Mówi sie o wprowadzeniu takich modyfikacji przy okazji automatycznego update, jak to ma wzwyczaju robć Apple. Czy i na ile ta wojna w internecie nas ograniczy, trudno dziś wróżyć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1658048