Ewald Stefan Pollok - zaskarżony w prokuraturze cz. 2

Obrazek użytkownika Gallus Anonymus
Kraj

W poprzedniej notce opisałem zaskarżenie pana Polloka do prokuratury na podstawie §132a niemieckiego kodeksu karnego: nadużycie tytułów, tytułów zawodowych i odznaczeń.

Pierwsze umorzenie dochodzenia

Od prokuratury w Schweinfurt otrzymałem pismo datowane na dzień 27 października 2019 o umorzeniu dochodzenia przeciwko panu Ewaldowi Pollokowi z dniem 21 października 2019. Pan Pollok mieszka od wielu lat w gminie Wildflecken w powiecie Bad Kissingen w Bawarii, w gminie położonej w okręgu tejże to prokuratury i sądu rejonowego w Bad Kissingen.

Umorzenie nastąpiło na podstawie §170 Abs. 2 StPO (= §170 ust. 2 kodeksu postępowania karnego RFN) z powodu braku dowodów na popełnienie przestępstwa i braku wystarczających powodów do otwarcia procesu sądowego. 

Z pisma o umorzeniu wynika, że Ewald Stefan Pollok uzyskał tytuł doktora 11 lutego 2006 na University Of NorthWest New York USA i ma prawo do używania tytułu (doktor jest w Niemczech tytułem, w Polsce stopniem akademickim). Dochodzenie zostało umorzone, ponieważ nie było wystarczających dowodów do wniesienia oskarżenia do sądu.

Z tego pisma oraz z później otrzymanych akt wynika, że pan Pollok został 2 października 2019 przesłuchany w swoim mieszkaniu przez policjantów z posterunku w Bad Brückenau. Pan Pollok pokazał im dyplom uczelni University of NorthWest New York USA oraz pismo z prokuratury z 2009 roku o umorzeniu dochodzenia prowadzonego z powodu tego samo zarzutu. Powiedział, że nie czuje się winny, ponieważ uzyskał doktorat w historii na tej uczelni („Doktortitel für Geschichte“).

Pan Pollok okłamał i oszukał policjantów, którzy oczywiście nie mają najmniejszego pojęcia o stopniach akademickich.   

 

Informacja o uczelni na której pan Pollok uzyskał doktorat stała się dla mnie podstawą do odwołania się od decyzji prokuratury.

Po krótkich poszukiwaniach w internecie okazało się, że dyplomy University of NorthWest New York USA są w Niemczech bezwartościowymi świstkami papieru. Poszukiwania na stronach władz amerykańskich tylko to potwierdziły (uwaga: terminy „doctor” lub „university” w USA nie są prawnie chronione.)

W moim odwołaniu do prokuratury argumentowałem tym, że University of Northwest New York, USA nie jest wymieniony w systemie informacyjnym ANABIN (uznawanie i ocena zagranicznych certyfikatów edukacyjnych) i jego dyplomy nie są uznawane w RFN. ANABIN prowadzi Centralne Biuro d.s. Edukacji Zagranicznej w sekretariacie Konferencji Ministrów Edukacji i Kultury (landów związkowych) w Bonn. (Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen im Sekretariat der Kultusministerkonferenz in Bonn).

Institutionen - Suchen - Länderauswahl - USA - Suchbegriff - NorthWest

https://anabin.kmk.org/anabin.html

 

W odwołaniu powołałem się na to, że biblioteka University of Northwest New York USA powinna mieć zdeponowany doktorat pana Polloka. University of Northwest nie posiada własnej biblioteki, więc jego praca doktorska nie może być zidentyfikowana. Biblioteka Kongresu, największa biblioteka w USA i druga co do wielkości na świecie, nie posiada żadnej publikacji pana Ewalda Stefana Polloka.

 

University of Northwest New York nie jest wymieniony w:  

a. Carnegie Foundation do klasyfikacji szkół wyższych i uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych,

http://carnegieclassifications.iu.edu/index.php

b. National Center for Education Statistics -Federalna Agencja Narodowa Centrum Statystyki Edukacji,

https://nces.ed.gov/globallocator/

c. New York State Education Building - Ministerstwo Edukacji Stanu Nowy Jork -

http://www.nysed.gov

i w związku z tym nie jest uznawany za kwalifikujący się do otrzymania pomocy finansowej i nie kooperuje z organizacjami federalnymi lub stanów. University of Northwest New York jest pozarządową instytucją edukacyjną, tzw. profit institution, która jest finansowana z opłat i oferuje kształcenie zaoczne (np. przez internet).

Prokuratury nie interesowały informacje na amerykańskich stronach rządowych. Moje ustalenia potwierdziła prokuraturze telefonicznie pracownica Centralnego Biura d.s. Edukacji Zagranicznej w Bonn.

 

Drugie umorzenie dochodzenia

Prokuratura w Schweinfurt umorzyła dochodzenie przeciwko panu Ewaldowi Stefanowi Pollokowi z dniem 21 października 2019. Od tej decyzji odwołałem się do prokuratury w Schweinfurt i do prokuratury generalnej w Bambergu.

Z później otrzymanych akt wynika, że prokuratura wszczęła ponownie dochodzenie 11 grudnia 2019. Z tych akt wynika też, że w międzyczasie prokuratura zażądała też zajęcia stanowiska od pana Polloka, dlatego też na odpowiedź czekałem do lutego 2020 roku.

 

W dwóch pismach do prokuratury z 24 stycznia 2020 i z 10 lutego 2020 pan Pollok twierdził, że 8 lutego 2006 obronił w Nowym Jorku swój doktorat nad którym pracował przez 2,5 roku pod tytułem

 

Interpretacja polskiej historii po II Wojnie Światowej  

lnterpretation der polnischen Geschichte nach dem II. Weltkrieg

 

11 lutego 2006 pan Pollok uzyskał tytuł doktora, a 24 marca 2006 w przeddzień przed swoimi 65-tymi urodzinami wręczono mu dyplom doktora.

Pan Pollok poinformował prokuraturę, że nie wiedział, że nie może używać tytułu doktora i że nostryfikacja jego stopnia akademickiego nie jest w Bawarii wymagana.

 

Według pisma z 21 lutego 2020 które otrzymałem od prokuratury w Schweinfurt dochodzenie przeciwko panu Pollokowi zostało ostatecznie 12 lutego 2020 umorzone, ponieważ mamy do czynienia z nieumyślnością (Fahrlässigkeit) pana Polloka, któremu nie można udowodnić złych intencji lub zamiarów (Vorsatz).

Umorzenie nastąpiło na podstawie §170 Abs. 2 StPO (= §170 ust. 2 kodeksu postępowania karnego RFN) z powodu braku dowodów na popełnienie przestępstwa i braku wystarczających powodów do otwarcia procesu sądowego. 

 

Z tego pisma wynika, że prokuratura zasięgnęła informacji w Centralnym Biurze ds Edukacji Zagranicznej w Bonn oraz że pan Pollok uzyskał na University of NorthWest New York USA tytuł „Doctorate Major in History”.  

 

22 lutego 2020 pan Ewald Stefan Pollok otrzymał pismo z prokuratury z pocztowym pokwitowaniem odbioru o drugim umorzeniu dochodzenia z informacją, że nie wolno mu używać tytułu doktora.

 

Decyzja prokuratury w Schweinfurt była niezgodna z prawem, ponieważ pan Pollok powołał się na bawarską ustawę o szkolnictwie wyższym według której nostryfikacja tytułów zagranicznych nie jest konieczna, ale ustawa zabrania adaptacji tytułów zagranicznych na niemieckie. Prokuratura pominęła fakt, że pan Pollok używał tytułu niemieckiego doktora, a nie tytułu kupionego w Nowym Jorku, co jest karalne.

 

Od tej decyzji odwołałem się 8 marca 2020 do Ministra Sprawiedliwości Bawarii oraz poskarżyłem się do Komisji Konstytucji, Prawa, Spraw Parlamentarnych i Integracji Landtagu Bawarii (Bayerischer Landtag Ausschuss für Verfassung, Recht, Parlamentsfragen und Integration, Max-Planck-Straße 1, 81675 München).

 

Bardzo ciekawy ciąg dalszy nastąpi. Obiecuję!

 

http://www.silesia-schlesien.com/index.php

 

redakcja@silesia-schlesien.com

 

Spis dokumentów

 

1. Zawiadomienie od prokuratury Schweinfurt z 27 października 2019 o umorzeniu dochodzenia z dniem 21 października 2019 (dwie strony)

2. Zawiadomienie od prokuratury Schweinfurt z 21 lutego 2020 o umorzeniu dochodzenia z dniem 12 lutego 2020 (dwie strony)

3. Potwierdzenie przyjęcia mojej skargi z 8 marca 2020 przez Ministerstwo Sprawiedliwości Bawarii z dniem 20 marca 2020 (jedna strona)

4. Potwierdzenie przyjęcia mojej petycji z 8 marca 2020 przez parlament krajowy (landtag) Bawarii dniem 13 marca 2020 (jedna strona)

5. Zawiadomienie od prokuratury Schweinfurt z 29 lipca 2020 o wznowieniu dochodzenia z dniem 18 kwietnia 2020 (jedna strona)

6. Zawiadomienie od admistracji landtagu Bawarii z 8 października 2020 o rozpatrzeniu mojej petycji w obradach w dniu 15 października 2020 w Komisji Konstytucji, Prawa, Spraw Parlamentarnych i Integracji Landtagu Bawarii (Bayerischer Landtag Ausschuss für Verfassung, Recht, Parlamentsfragen und Integration) (dwie strony)

7. Powiadomienie od posła do landtagu Bawarii Toni Schuberl z 8 października 2020 z informacją, że będzie on referował moją petycję w dniu 15 października 2020 w Komisji Konstytucji, Prawa, Spraw Parlamentarnych i Integracji Landtagu Bawarii (Bayerischer Landtag Ausschuss für Verfassung, Recht, Parlamentsfragen und Integration) i z prośbą o przedstawienie mojego zdania na temat całej sprawy (jedna strona)

 

https://de.share-your-photo.com/4acd966383/album

https://postimg.cc/gallery/y0nbMb3

https://archive.vn/6CekW

https://web.archive.org/web/20201115185217/https://postimg.cc/gallery/y0nbMb3

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:7)

Komentarze

To trzeba przypomnieć, bo nie wszyscy czytali pierwszy odcinek tekstu Anonymusa o "profesorze". Widać jakimi typami posługuje się agentura do ataków na Polskę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1652043

"Widać jakimi typami posługuje się agentura do ataków na Polskę."

Wielki szacunek dla @Gallus Anonymus, Autora notek  na temat otwartego wroga Polski, Ewalda Stefana Polloka i oszusta, posługującego się fałszywym tytułem naukowym, który ma jego wrogie działania wspierać jego "autorytetem" naukowym.

Przypomina mi to zasługi Pana @Mirosława Kraszewskiego, lekarza z Duisburga, który skutecznie wykazał oszustwo śp. Władysława Bartoszewskiego, posługującego się tytułem "profesor" i skłonił do zaniechania przez niego tej praktyki.

A może @Gallus Anonymus to właśnie Pan @Mirosław Kraszewski?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1652045

Dziękuję za miłe słowa uznania. Nie jestem Mirosławem Kraszewskim, którego znam tylko i wyłącznie z internetu.

Pollokiem zainteresowałem się wiosną 2019 po jego scysji z posłem Brynkusem. Wtedy też na kilka razy wchodziłem na jego „magazyn internetowy“ i zobaczyłem ten chory nienormalny i pełny nienawiści bełkot - artykuły rzekomego doktora bez wstępu, bez rozwinięcia treści i bez podsumowania. Wtedy też nasunęły mi się myśli, że on nie jest doktorem.

I tak się zaczęło.

A skończyło się na tym, że mamy obecnie:

 

Doctorate Major in History University of NorthWest New York USA Ewalda Stefana Polloka!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1652072

Musiałem przygotować czytelników na zabawny finał.

Cytaty „Doctorate Major in History” University of NorthWest New York USA Ewalda Stefana Polloka

1. Uderzmy się w pierś

2. Chciałbym, aby powoli zaczęto mówić prawdę. Obecnie wmawia się Polakom, że byli bez skazy

3. Społeczeństwo ma prawo poznać prawdę

4. Nie jestem żadnym ekstremistą. Uważam jednak, że prawdziwe pojednanie można zbudować tylko na prawdzie.

5. Czy zauważyli Państwo, że coraz rzadziej mamy na co dzień do czynienia z takimi pojęciami jak np.: ambicja, godność, honor, prawda, przyzwoitość, słowo (jako przyrzeczenie) uczciwość? Powoli stają się one prahistorią.

 

Co do agentury, to się z tym zgadzam. Teksty różnią się stylem i merytoryką. Wychodzę z założenia, że wiele tekstów jest nadsyłanych do Polloka, a ten je publikuje pod swoim nazwiskiem.

Na przykład ten tekst jest bełkotem:   

https://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3776:ewald-stefan-pollok-100-lat-polskiej-niepodlegoci&catid=37:artykuy

A te dwa teksty są napisane przez kogoś innego:

https://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4017:ewald-stefan-pollok-hitler-w-gogolinie&catid=37:artykuy

https://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4016:ewald-stefan-pollok-hitler-w-jeowield&catid=37:artykuy

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1652069

I znowu jak 100 lat temu w 1920 tylko Polska i Węgry (zaopatrzenie polskiej armii - rząd Pála Telekiego na własny koszt dostarczył Polsce miliony naboi do karabinów, kilkanaście tysięcy pocisków artyleryjskich i karabinów oraz kilkaset kuchni polowych) powstrzymały bolszewicką nawałę, teraz znowu Polska i Węgry powstrzymują faszystowskie Niemcy, kamratów bolszewickiej hołoty, przed nawałą(innymi metodami) skierowaną z zachodu na wschód.W 1939 roku obaj kamraci zaatakowali Polskę militarnie i podobnie (choć innymi metodami, próbowali tego samego podczas tzw. polityki resetu USA-Rosja w latach 2009-2013.

Niemiecko francuski neomarksistowski duet: 

-  Francois Hollande w 2017
-  Angela Merkel w 2020

"Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne".

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1652075

Pełno ogłasza się tam "uczelni", które za tysiaka, lub dwa dadzą dyplom bazując na "life experience", czyli na niczym. Niektóre z tych szkół (?) są nawet zarejestrowane, ale tam, jest inny system i nikt się nie przejmuje tytulaturą. U nas jest inaczej. Gość jest cwany, bo papier to papier, a dla Niemca to prawie jak świętość, jeszcze jak jest pieczęć, to hoho! 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1652048

Przypomnę, że to polska strona go zapraszała do udziału w konferencjach i nikt go nigdy nie zapytał: gdzie pan panie Pollok skończył studia i napisał doktorat?

Tego też nie zrobił nikt z mediów.

Z tego co wiem, Pollok unikał kontaktu z naukowcami niemieckimi, w internecie nie ma żadnych śladów jego kontaktów do nauki lub mediów niemieckich. Po prostu bał się, że wpadnie. Ale i tak wpadł.   
 

Procedura postępowania w Polsce jest taka sama. Procedura jest taka, że po moim zaskarżeniu Polloka w prokuraturze, pana Polloka odwiedzili policjanci z najbliższego posterunku którym pokazał oryginalny dyplom. Policjanci nie muszą się na tym znać. Tak samo nie jest zadaniem prokuratury sprawdzanie każdego stopnia naukowego.

Prokuratura powiadomiła mnie o jego doktoracie z Nowego Jorku i ja jako petent muszę prokuraturze udowodnić, że Pollok jest fałszerzem. Gdy istnieją niezbite dowody na naruszenie prawa prokuratura zgłasza sprawę do sądu.

Na swoim forum może chwalić się swoim tytułem, ale jakoś nie kwapi się do tego.  

Według niemieckich przepisów prawnych może używać tylko tego tytułu jaki ma dokładnie na dokumencie:

 

Doctorate Major in History University of NorthWest New York USA Ewald Stefan Pollok

Wielki Doktorat z Historii University of NorthWest New York USA Ewald Stefan Pollok

Ach jak to brzmi!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1652073