Sąsiedzi.Oni "żyją" wśród nas

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

W latach 44-45 ubiegłego stulecia rosyjskie czołgi przywiozły do Polski blisko 20 tys swoich oficerów wraz z rodzinami.
Blisko 70 tys politruków NKWD z całymi rodzinami.

Teraz łatwiej będzie nam wszystkim "zrozumieć" jak (i w jaki sposób) ta dzika turańska swołocz i ich obecne potomki zatruwają życie Polsce,Polkom i Polakom.
Teraz jeszcze łatwiej nam "zrozumieć" tych co wojnę Rosji z Ukraina śledzą z zapartym tchem życząc Rosjanom samych sukcesów w bestialskich zbrodniach na cywilach,dzieciach czy osobach starszych często zniedołężniałych.

Ilu z nich ma te korzenie.Jak bardzo nienawidzą Polski i Polaków.Czy dziś nasze władze są przygotowane na to by określić skalę/ilość potencjalnych kolaborantów gotowych na współpracę z Rosja.
Czym jest współczesna kolaboracja i jakie są tego skutki pokazuje barbarzyńska wojna Rosji z Ukraina.

Ilu może być w naszym kraju potencjalnych kolaborantów gotowych na współpracę z Rosja w razie konfliktu zbrojnego, co wcale na dziś nie jest wykluczone.

Na jednym z paneli zorganizowanym przez służby polskiego kontrwywiadu padła liczba że takich osób co do których istnieje takie duże prawdopodobieństwo szacuje się na 250-300.Są to ustalenia na podstawie ich działalności w mediach,portalach spolecznosciowych, czy wpisach na rosyjskim telegramie.Wielu z nich to już nazwiska i adresy znane służbom od lat.

 

Jak bardzo gotowi są na taka współpracę?
To zależy, czy ma nią być ideologią czy tylko czysty finansowy zysk.

Jeśli ci kolaboranci po raz kolejny staną się one zarzewiem tragedii i zbrodni, to właśnie dlatego, żeśmy zapomnieli o konsekwencjach określonych ich postaw i wyborów kolaboracji z wrogiem
Przy całej złożoności polskich dziejów warto zadawać takie pytania. Nie tylko po to, by uświadamiać sobie raz za razem, jak bardzo te dzieje były tragiczne na skutek kolaboracji z wrogami ale i po to, by wiedzieć, co mogliśmy i co możemy robić lepiej by taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła.
To bardzo ważne pytanie dzisiaj, w erze zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainie oraz globalnych niepokojów ekonomicznych i społecznych wywołanych właśnie tą wojną.

ps.
A tu plejada UB-ywateli RP właściwie POP-ów (Pełniący Obowiązki Polaka) kooperujących z rosyjskim aparatem propagandy oraz osób lobbujących w naszym kraju treści zbieżne z przekazem Kremla czy Mińska
Co do ich tez - wszystkie kluczowe narrację dezinformacji w jednym miejscu: od Polski jako "marionetki USA", po Polskę jako kraj skrajnych rusofobów na dodatek kraj "pozbawiony zdolności obronnych".
Konrad Rękas i Mateusz Piskorski (trwałe współpracujący z rosyjskimi portalami propagandowymi), Tomasz Jankowski (współpracownik Sputnika), Adam Śmiech (Myśl Polską) i Sebastian Pitoń L. Sykulski,
I jeszcze Jaszczur z jego wiernym giermek No i Opara oraz jego Toy-Toy-owa sowiecka jaczejka

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Niedoszacowania ilości poP-ów w PL

Autor nie uwzględnił w swych statystykach 400 tys. chazarów –litwków. potocznie tzw. „Żydów” przywleczonych transportami kolejowymi do 1947u roku , oraz  adoptowanych na Polaków dekretami tow. Bieruta hitlerowców- tych z gestapo i żandarmerii. „Polaków” stanowiących przedwojenną mniejszość niemiecką w Polsce. Mniejszość stanowiących jeszcze przed wojną populację ponad 800 tys. Po wojnie, w ramach swego uprzywilejowania 1939-45 -jeszcze więcej  do populacji rzędu miliona włącznie !A to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej (poP-wej)

Więcej o onych poP-ach -„Żydach” :Eugeniusz Kościesza: „Ojczyźnie -skradziona tożsamość” –opracowanie z przypisami do źródeł- zwykle pozostaje dostępne w necie!  

 

Vote up!
3
Vote down!
0

E.Kościesza

#1651819