Kto Tuskowi przełożył wajchę?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Rafako spadło pod nogi Tuskowi niczym ziarno przysłowiowej ślepej kurze. Nie ucichła bowiem afera z niespodziewanym ujawnieniem przez ekonomistę Bogusława Grabowskiego tajemnicy programu Platformy Obywatelskiej – zgodnie z którym - gdy tylko Tusk i Platforma dorwą się do władzy – wszystko, co polskie sprywatyzują. Nie tylko takie Rafako i firmę Tauron, którzy są w sporze w sprawie wykonawstwa bloku 910 megawatów – ale i polskie porty i lotniska, banki, elektrociepłownie a nawet lasy oraz odkupione przez PIS, a „sprywatyzowane” przez koalicję PO-PSL przedsiębiorstwa!

Mało tego! Według Grabowskiego, Platforma Obywatelska rozbije PKN Orlen na spółeczki i w ich miejsce wpuści zagraniczne podmioty, równocześnie odbierając emerytom trzynaste i czternaste emerytury, oraz ograniczając program 500 plus i podwyższając wiek emerytalny – praktycznie aż do śmierci.

W sytuacji, gdy Platforma Obywatelska nie miała odwagi, by swój program ujawnić społeczeństwu - tezy eksperta ekonomicznego Platformy Obywatelskiej Bogusława Grabowskiego stały się jak pocałunek śmierci dla przysłanego nam przez Niemców führera totalnej opozycji. Tusk od tego czasu zamilkł i wystraszony zaszył się ze swoimi najbliższymi współpracownikami w kancelarii partii, zbudowanej także za pieniądze z RFN-u…

Kiedy więc przed tygodniem Tauron wezwał Rafako do zapłaty ponad 1,3 mld zł tytułem kar umownych i odszkodowań, zaś Rafako oświadczyło, że w tej sytuacji zamierza złożyć wniosek o upadłość – führer totalnej opozycji nagle obudził się z letargu, przerzucił wajchę i kazał się zawieść do potencjalnego bankruta! Tu Donald Tusk pokazał się zebranym ad hoc pracownikom, związkowcom i kierownictwu Rafako w chwale nieustraszonego obrońcy „polskości”, zwłaszcza zaś upadających pod ciężarem przyszłych długów, polskich przedsiębiorstw!

To nagłe, przeobrażenie Donalda Tuska z bezwzględnego tępiciela nienormalnej „polskości” w obrońcę polskich firm – musiało porazić wszystkich, a zwłaszcza premiera Morawieckiego, który oświadczył: Po dłuższej nieobecności znowu pojawił się w Polsce specjalista od „ratowania” polskich przedsiębiorstw. Tak je ratował kiedyś, że bezrobotnych było ponad 2 miliony. Wujek Dobra Rada…

Słowa premiera to tylko część prawdy o Tusku, „ratującym” polskie przedsiębiorstwa. Tusk mówiąc dzisiaj, że „Rafako trzeba ratować” nie kiwnął przecież najmniejszym paluszkiem swojej piąstki, by sprzeciwić się Niemcom, którym zamarzyła się likwidacja polskich stoczni, czyli likwidacja polskiej konkurencji! Przeciwnie! Tusk wraz z Gradem zainscenizowali „prywatyzację” z udziałem Katarczyków, a w istocie – z żydowskim funduszem inwestycyjnym, by stocznie w Gdyni i w Szczecinie ostatecznie zlikwidować!

Nawet syndyk masy upadłościowej płakał, gdy wyprzedawał majątek stoczni po cenie złomu, żeby nie można było w przyszłości przemysłu stoczniowego odtworzyć!

Dziś Donald Tusk mówi do załogi Rafako, że w sprawie sporu Taurona i Rafako „potrzebne są decyzje, które są w rękach rządzących i które uświadomią Tauronowi, że jego zadaniem nie jest niszczenie Rafako. Rządzący i spółki Skarbu Państwa są od tego, aby wspierać polskie firmy, a nie je pogrążać”. To od czego był rządzący Polską Donald Tusk, gdy pogrążał polskie firmy tak, by można je było opylić za grosze lub nawet zlikwidować?

Kto jeszcze uwierzy w słowa oszusta, że gdy wraz z Platformą Obywatelską zdobędzie władzę - zacznie „wspierać polskie firmy, a nie je pogrążać” ? Bo przecież nie uwierzy w te słowa Bogusław Grabowski który ujawnił, co Tusk i Platforma zrobią z Polską i Polakami, gdy dorwą się do koryta pt. POLSKA.

Donald Tusk – przy okazji wizyty w Rafako zamieścił także wpis na Twitterze, który to wpis wyjaśnił  nagłą przemianę Tuska z destruktora „nienormalnej polskości” w obrońcę polskiego przedsiębiorstwa: "Trzeba ratować polskie Rafako. Konieczne natychmiastowe decyzje. Mateusz, wajchę przełóż!”. Donald Tusk pisząc o przerzuceniu wajchy, mimowolnie ujawnił, że w czasie rządów PO-PSL za wszystkimi decyzjami o pogrążaniu i likwidacji polskich przedsiębiorstw, stał on sam! Teraz wystarczyło, by Tuskowi znów ktoś przełożył wajchę, by natychmiast przekształcić go z likwidatora w obrońcę polskich przedsiębiorstw!!!

Ta szokująca sytuacja wyjaśnia nagłe zwroty, dokonywane przez Tuska: od całowania chleba i robienia na nim znaku Krzyża – po usuwanie Krzyży i „opiłowanie” katolików; od nienaruszalności Konstytucji, po wpisanie do niej małżeństw pederastów; od przestrzegania „praworządności”, po wyprowadzanie ludzi z urzędów i skazywanie członków PIS-u bez wyroków; od jałmużny 500 plus do oświadczenia, że 500+ to Platforma wymyśliła!

Takich nagłych zwrotów  Tuska o 180 stopni było już tyle, że po niespodziewanej obronie polskiego Rafako, ekonomista Grabowski bynajmniej nie zwariował, lub też rzucił to wszystko i zamknął się w klasztorze Karmelitów Bosych!  Przeciwnie. Bogusław Grabowski, siedząc w fotelu i popijając whisky pod kubańskie cygaro ze spokojem obserwował naiwnych ludzi z Rafako, jak nabierali się na przełożoną wajchę Donalda Tuska...

Bo Grabowski doskonale wie, że nad przekładaniem wajchy führera totalnej opozycji pracuje sztab ludzi tylko po to, by uciułać kolejne głosy na Platformę. Spektakl w RAFAKO, to przecież część przedwyborczej inscenizacji Platformy Obywatelskiej. W ostatecznym rozrachunku to Bogusław Grabowski weźmie wajchę Tuska w swoje ręce i przełoży ją na zapowiedzianą już w TVN24 pozycję. Nie będzie więc szoku, gdyż wszyscy przecież od Grabowskiego się  dowiedzieli, jaki program ma Platforma Obywatelska!

W ten sposób Zbawca RFN-u będzie mógł nadal spokojnie haratać w gałę, a zaproszony do Rafako przez zrozpaczonych związkowców, będzie mógł im powiedzieć: „Ja wam przecież prezesa nie wybierałem”… I będzie to czysta prawda, gdyż prezesa likwidowanego Rafako wybierze wajchowy Grabowski.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

wiedza stałaby się powoli również naszym udziałem. A potem, w niedalekiej perspektywie, usłyszelibyśmy po co Polsce państwo, skoro jest w Berlinie?

Vote up!
6
Vote down!
0
#1649676

Dlaczego kierowany przez Donalda Tuska rząd PO-PSL umorzył dług Gazpromowi, dlaczego chciał sprzedać Rosjanom rafinerię Możejki, czy dlaczego likwidował jednostki WP na wschodzie - to niektóre z 10. pytań zadanych w piątek przez europosłów PiS Tomasza Porębę i Jacka Saryusza-Wolskiego.

W piątek podczas konferencji prasowej w Warszawie europoseł PiS Tomasz Poręba, wraz z europosłem Jackiem Saryuszem-Wolskim zaprezentowali 10 pytań do szefa PO, byłego premiera rządu PO-PSL w latach 2007-2014 Donalda Tuska.

1) Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?

2) Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?

3) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii? (...)

Całość: https://wpolityce.pl/polityka/630873-pis-zadaje-10-pytan-szefowi-po-donaldowi-tuskowi

Vote up!
9
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649677

Ten rudy szwab nie odpowie na żadne pytanie, które mu zadano...odpowiedzią będzie pozew do sądu, aby przez 10 miesięcy nie zadawano tak "głupich" pytań i 100 tys. odszkodowania na garnitury dla niego. 

Serdecznie pozdrawiam. 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1649678

Red. Adrian Stankowski zwrócił uwagę, że w historii mieliśmy wielu polityków pracujących albo dla Niemców, albo dla Rosjan, ale Tusk jest pierwszy, który pracował równocześnie dla Niemiec i Rosji (dwa w jednym). Tusk jako prawdziwy internacjonalista był skłonny pracować także dla jeszcze innych. Stąd dodatkowe pytanie:
Co obiecał, do czego się zobowiązał Tusk, gdy w towarzystwie Radosława Sikorskiego i Sławomira Nowaka udał się w 2008 roku do Nowego Yorku na spotkanie z najważniejszymi żydowskimi organizacjami?
Amerykańscy gospodarze byli zachwyceni polskimi mężami stanu i określili ich jako polityków zupełnie nowej generacji o "otwartych horyzontach". Szczególnie ujął ich Tusk informujący o swoim pochodzeniu z "mniejszości" i mający zrozumienie dla prześladowanych z powodu pochodzenia.

Vote up!
2
Vote down!
0

Leopold

#1649698

Co obiecali? Polskie lasy, jako rekompensatę za mienie bezspadkowe dla żydowskich organizacji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1649709

"Towarzyszu tusk"
"Ja genosse szolc?"
"Zaczyna mnie martwić brak przypływu gotówki ze sprzedarzy waszych firm. Dlaczego rubelki nie płyną!?!??!"
"Genosse przypomina sobie, że mnie ci pisowcy wygnali kilka lat temu? Nie mam jak"
"To musisz wrócić durniu."
"... ale jak ..."
"Myśl, nie po to żeśmy cię zwerbowali, byś nam tu się mazał. Powiedz, że pisowcy to zdrajcy i pluj na nich jednym głosem z konfą."
"Tak jest!"
*tusk wychodzi, wołodia wchodzi*
"I widzisz wołodia jaki posłuszny kundel?"
"MIAŁEŚ MNIE TAK NIE NAZYWAĆ !!! СТРЕЛЯТЬ!!!!"
*strzały*

Vote up!
5
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1649680

Rafako.
Na syndyka Balcerowicz, a sędzią komisarzem Juszczyszyn.
Obaj mają doświadczenie.

pzdr

Vote up!
7
Vote down!
0

antysalon

#1649683

tow. Grabowsky -w co gra ? Czy to naprawdę niemiecki agent, tak  jak większość kamaryli POpierdojczy ryżego owczarka niemieckiego Donaldo, czy raczej mający do nas ostrzegawczo dotrzeć  głos- niczym ostrzeżenie przed wiszącą zagładą  mitologicznej Kasandry dla Troji? Podwójni agenci od wtedy też istnieli i to nie tylko w filmach czy pouczających na logice książkach jak te Alistaira Maclean.Sama twarz gościa wskazuje co najmniej na głębokie, nie miłe przejścia.  

Vote up!
8
Vote down!
0

E.Kościesza

#1649687

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1649693