Rosja i Niemcy to wspólny stan umysłu!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Zdarza się, że wielu z tych, którzy profesjonalnie zajmują się Rosją mówią, iż Rosja to pewien stan umysłu nie zmieniający się przez wieki. Określają w ten sposób pewne cechy dużej części Rosjan, które kształtują ich myślenie: potrzeba cara (niekwestionowanego przywódcy) i wieczna tęsknota za mocarstwowością międzynarodową ich kraju (wielką Rusią). Te cechy są niezmienne przez wieki.

 

Identyczne cechy posiada też duża część Niemców, którzy też potrzebują swojego führera (niekwestionowanego przywódcy) i też odwiecznie pragną swojej mocarstwowości, swojej wielkiej Rzeszy Niemieckiej. Dodatkowo mają jako naród wybujałe ego, które implikuje ich pogardę wobec innych nacji i podświadome przeświadczenie o sobie jako "rasie panów". Te cechy są niezmienne przez wieki. 

 

Niemcy mają swoisty kompleks Rosji jednocześnie połączony z jakąś niezrozumiałą jej fascynacją. 

 

Nie jest więc przypadkiem, że oba społeczeństwa są naprawdę bardzo podobne - tylko w tych krajach mogły powstać największe ludobójcze socjalistyczne totalitaryzmy XX wieku: nazizm i komunizm. Co prawda w Rosji przywódcy Rosji Sowieckiej musieli nieraz użyć siły wobec własnego narodu a Niemcy sami z siebie ulegli fascynacji nazizmem, ale to tylko świadczy, że jednak Niemcy wedle swojego ordnung muss sein są potencjalnie bardziej niebezpieczni niż Rosjanie. 

 

Społeczeństwo niemieckie w czasie II WŚ popierało A. Hitlera w 90-ciu procentach. Do dzisiaj w wielu długoletnich firmach niemieckich stoją popiersia ich nazistowskich szefów z czasów wojny a Niemcy próbują wyprzeć swoją wojenną winę cedując ją na mitycznych, bez-narodowych nazistów a tak naprawdę na Polaków. 

 

Dzisiaj Rosja chce w Europie odbudować swoją Wielką Ruś o potędze dawnego i słusznie minionego ZSRR. To oczywiście już nie jest możliwe, ale W. Putin chce wyrwać dla siebie, ile będzie mógł a już na pewno kraje nie należące do NATO jak Ukraina czy Białoruś. Nie pogardzi też zapewne i Gruzją a kto wie czy znów nie będzie miała apetytu na inne kraje jak Afganistan. 

 

Z drugiej strony od lat Niemcy budują swoją potęgę poprzez Unię Europejską, którą chcą przekształcić w zależne od siebie Jedno Sfederalizowane Państwo Europa ze stolicami w Berlinie i Brukseli. To taka ich nowa Rzesza, tym razem już IV. 

 

I to ich państwo ma wreszcie sąsiadować z Wielką Rusią a do tego sąsiedztwa zawsze dążyli tak oni jak i imperialiści rosyjscy. I stąd się wziął Pakt Ribbentrop-Mołotow, który de facto był fundamentem rozpoczęcia II Wojny Światowej i wspólnej napaści nazistowskich Niemiec i komunistycznych Sowietów na Polskę we wrześniu 1939 roku. Wcześniej były też rozbiory Polski, w których główną rolę odegrały też te dwa kraje. 

 

W okresie wojny mieliśmy więc dwa totalitaryzmy, które ją rozpoczęły, ale tak naprawdę każde z nich myślało, że w końcu zostanie tylko z nich jeden najważniejszy. Zarówno A. Hitler, jak i J. Stalin przygotowywali się więc na ewentualne wzajemne pokonanie. I jedni i drudzy chcieli napaść na siebie. A. Hitler wyprzedził J. Stalina i zaatakował jako pierwszy a że, cała infrastruktura sowiecka była stworzona agresywnie (przygotowawczo do ataku) a nie obronnie (przygotowawczo do obrony) , to A. Hitler z początku szybko i sprawnie zdobywał Rosję Sowiecką... aż do czasu rosyjskiej zimy i przegrupowania wojsk sowieckich. Ostatecznie tę wojnę przegrał i zaczęła się "zimna wojna". 

 

Po jej zakończeniu i po różnych turbulencjach nastąpiła era niemieckiej Unii Europejskiej i W. Putina. I znów odżyły dawne ciągoty obydwu partnerów: z jednej strony W. Putin sukcesywnie dążył do odbudowania imperium rosyjskiego a niemiecka UE do budowy swojego imperium, czyli IV Rzeszy. Nastąpił znów rozkwit kondominium niemiecko-rosyjskiego zwieńczony umową na budowę Nord Streamów, które już całkowicie miały uzależnić większość krajów UE od dostaw gazu z Rosji, której redystrybucją miały się zajmować oczywiście Niemcy. Dodatkowym celem budowy Nord Streamów miało być całkowite odcięcie  Ukrainy od dostaw rosyjskiego gazu, co miało sprawić, że nie potrzeba byłoby obecnej wojny, bo Rosja zdobyłaby ją bez żadnego wystrzału. Na szczęście nie udało się uruchomić Nord Stream II i plany Niemców i Rosjan się nie powiodły. 

 

Ale nie łudźmy się. Plan Eurazji od Władywostoku do Lizbony wcale nie umarł. Niemcy dalej dążą do budowy Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa a imperializm rosyjski wcale nie został zażegnany. Tym samym po wojnie może się zdarzyć, iż dawne kondominium zostanie znów kontynuowane, co ogólnie widać po niechęci Niemiec do zastosowania bardzo ostrych sankcji wobec Rosji a jedynym faktem, który może przerwać ten proces byłaby wygrana Ukrainy w tej rosyjsko-ukraińskiej wojnie. Dlatego też polską racją stanu jest wspieranie Ukrainy do końca. Jej wolność zagwarantuje też naszą wolność i niepodległość!

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com 

 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 

Paypal: paypal.me/kjahog

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (5 głosów)

Komentarze

Dlaczego kraje UE nie domagają się nałożenia sankcji na Gerharda Schroedera i jego pracodawcę, którym od 2006 roku jest globalny bank inwestycyjny Rothschild & Co., który kontrolowany jest wspólnie przez  brytyjską i francuską gałąź rodu Rotszyldów?

 

2018 rok:

"Zakaz wjazdu do UE i USA dla Gerharda Schrödera? Żąda tego Ukraina i WSJ"

"Były kanclerz Niemiec jako „najważniejszy lobbysta Putina na świecie” powinien trafić na unijną listę sankcji wymierzonych w ludzi włodarza Kremla, uważa minister spraw zagranicznych Ukrainy. Wcześniej podobny pomysł zgłosił amerykański dziennik „The Wall Street Journal”, dla którego Gerhard Schröder jest „najważniejszym oligarchą Putina”"

https://www.forbes.pl/gospodarka/unijna-lista-sankcji-dla-gerharda-schrodera-tego-chce-ukraina/1w4382j

2020 rok:

"Gerhard Schroeder: UE powinna odpowiedzieć na sankcje USA"

"Były kanclerz Niemiec sugeruje, że w sporze o gazociąg Nord Stream 2 kraje UE powinny odpowiedzieć USA sankcjami. Nieoficjalnie mówi się, że Bruksela analizuje taki krok."

https://www.dw.com/pl/gerhard-schroeder-ue-powinna-odpowiedzie%C4%87-na-sankcje-usa/a-54013286

2022 rok:

"Gerhard Schroeder: „Nie zrywać całkowicie kontaktów z Rosją”"

"Prezydent USA nałożył sankcje na spółkę Nord Stream 2, ale oszczędził przy tym byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. Teraz Schroeder wypowiedział się na temat ataku Rosji na Ukrainę."

https://www.dw.com/pl/gerhard-schroeder-nie-zrywa%C4%87-ca%C5%82kowicie-kontakt%C3%B3w-z-rosj%C4%85/a-60905015

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1642297

Obrazki, które zostaną z nami na długo.

Wyjazd ryzykowny, ale i tak warto było pokazać ten gest

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1642303