Jak PiS wspomaga gospodarkę Putina

Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Kraj

W 2014 roku gdy PiS szykował się do wyborów w 2015 roku, to w przedwyborczych spotkaniach obiecywał Polakom, co dla nich zrobi i jednym z postulatów było że gdy dojdą do władzy, to zrobią embargo dla ruskiego węgla sprowadzanego do Polski. Gdyż rząd PO-PSL sprowadzał węgiel z Rosji, niszcząc Polskie kopalnie i Polską gospodarkę.

To filmik z 2014 i wypowiedz posła PiS-u Błaszczaka na temat wprowadzenia embarga na rosyjski węgla, gdy PiS dojdzie do władzy.

 

 

Rzeczywistość okazała się inna. Gdy w 2015 roku PiS wygrał wybory i zamiast wprowadzić embargo na ruski węgiel jak obiecywali, to zwiększyli import węgla z Rosji. Węgiel z Rosji charakteryzuje się słabą jakością techniczną i jest bardzo zasiarczony i tani.

Prawie 20 milionów ton węgla wjechało do Polski w zeszłym roku, głównie z Rosji.

Z tabelki z MAP wynika, że w 2019 r. (bez danych za grudzień) do Polski sprowadzono prawie 9 mln ton węgla z Rosji, natomiast od początku rządów PiS – niemal 36 mln ton.

Natomiast bardzo dobry węgiel Polski leży na hałdach i jest go coraz więcej, bo rząd PiS-u woli wspierać gospodarkę Putina, kupując tani i zły węgiel od kacapów, niż wspierać Polską gospodarkę i kupować Polski węgiel.

Na Śląsku już wrze, górnicy już nie mogą wytrzymać konkurencji z tanim węglem sprowadzanym przez ludowy PiS z Rosji. Zapowiadają strajk i przyjazd do Warszawy i żarty się skończą, gdy Hanysy przyjadą do Warszawy.

 

Znakomity filmik z konferencji Konfederatów, że to PiS jest czerwone onuce wspomagający gospodarkę Putina

 

 

 

Czarne chmury zbierają się nad ludowym PiS-em 

 

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:23)

Komentarze

Marku
Oj tam,oj tam ,oj tam
Mamy wolny rynek i kupujemy tam gdzie jest dobry jakościowo i tani towar.Więc w czym problem
Ja idąc często na Soho też patrzę na "towar" tani i jakościowo ...piękny
A Tamary czy Natasze są naprawdę ładne i w przyzwoitej cenie
8-)))))
pzdr.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1630548

- kogo chcesz nabrać na te banialuki ?

Tak PiS "wspomaga" putina że putin musi nam zwrócić osiem miliardów dolarów i zablokowaliśmy budowę Nord Stream II który został wchłonięty w juryzdykcję UE bo nie został zakończony w terminie.

Mało tego - aby był mało opłacalny to Polska buduje rurociąg do Danii i stamtąd będziemy pobierać paliwo.

Rosji szykuje sie bardzo duży krach gospodarczy bo nie tylko Polska przestanie brać od nich towar ale wygląda na to że cała Europa środkowo-wschodnia, Ukraina a i Białoruś do nas dołaczyła.

Chyba putin bedzie sprzedał rope do Mongolii tylko że im za bardzo nie jest potrzebna bo to kraj słabo uprzemysłowiony no ale próbować można.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1630549

ze Sputnika i wieści24.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6
#1630552

dupcia czy główka?

 

od rozumu wymówka

boli dupcia czy główka?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1630554

 Litości.

Jeśli się kupuje taniej, to dobrze a przy okazji zostają nam nasze własne zasoby.

Jaki jest sens kupowania drożej? Chcesz płacić drożej, naprawdę, to wzmocni?

Zamiast inwestowania w węgiel, roszczeniowych górników, mafii baronów lepiej budować elektrownie jądrowe.

Mamy też dostęp do skroplonego gazu, ropy z łupków ale i potaniałej arabskiej ropy, nie te czasy, że tylko polski węgiel był alternatywą dla ruskich. Budujemy też gazociąg.

 

Głupie krytyki mają wykazywać zmianę polityki energetycznej i na tej podstawie oskarżać rząd o wspieranie Putina. Tylko kto to mówi, prorosyjska Konfederacja? Korwin ją chwali, Braun jeździ do szpiega, narodowcy wciskają, że nie ma zagrożenia i powinniśmy normalnie rozmawiać z bandytą, wielowektorowo współpracować. Tak? No to i kupować taniej węgiel. Tak się martwisz o polski węgiel? Twoja Konfa by go sprzedała za grosze na pniu, dla samej idei prywatyzacji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1630556

Jestem przeciwna kupowaniu przez Polskę węgla od Rosji. Ale Polska kupuje węgiel nie tylko ze Wschodu. Gdzieś czytałam, że węgiel jest importowany z Mozambiku. W naszych czasach, tzn. w czasach globalizacji i wolnego handlu, istnieją pewne trudne do wyeliminowania powiązania i wymiany handlowe. Dużo zależy od Światowej Organizacji Handlu i przyjętych przez tę organizację zasad. Polska, gdyby nie była członkiem Unii, mogłaby zastosować podatki na import węgla, czyli cła, jednak będąc uzależnioną od Unii nie jest w stanie tego zrobić i podlega pod cła unijne. PiS nie może oficjalnie importu węgla zakazać. Do przywozu węgla  odnoszą się entuzjastycznie różne ekologiczne organizacje, a pośrednicy, którzy się na imporcie węgla wzbogacili, mają też duże wpływy i nie chcą zaprzestać czerpania korzyści. Tak niestety wygląda kapitalizm. Być może coś by się udało zrobić po putinowsku (zakaz przywozu polskiego mięsa do Rosji), ale to trzeba być sprytnym, naprawdę chcieć i być przygotowanym na następne kłopoty z EU.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1630580

Podam tylko dla przykładu, że Japonia zajmuje dziewiątą pozycję na liście największych światowych producentów ryżu. Jednocześnie Japonia jest importerem ryżu. Japonia podpisując pewne zobowiązania z WTO została zmuszona przez Światową Organizację Handlu do otwarcia swoich granic na import ryżu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1630582

Najwięcej rosyjskiego węgla do Polski przywożą polskie oddziały rosyjskich firm SUEK i KTK, ale jak ustaliliśmy, w ubiegłym roku na trzecim miejscu uplasowała się mało znana firma LS Poland ze Zduńskiej Woli. O ile w poprzednich latach sprowadzała po kilkadziesiąt tysięcy ton rocznie, to w 2018 r. przywiozła go ok. 1,7 mln ton. O firmie wiemy, że jej głównym udziałowcem jest cypryjski holding Leitstern Holdings Limited

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/588694,wegiel-rosja-polska-import-kopalnie-pge-tauron-energetyka-rzad.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1630610

   Łatwiej jest sprowadzić węgiel z Rosji czy Australii, aniżeli sprawić, by nasz był tańszy. Kolejne kopalnie zostaną zalane, wrócą kryteria uliczne z górnikami. Wtedy tuby propagandowe do agentury Putina dorzucą górników, a obietnice PiS- u w tej kwestii, są tym samym, czym byli katarscy inwestorzy stoczniowi Tuska.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

              

#1630624

   Co ciekawe, gdy USA rozpoczęło wojnę z Persami, to nasz "rząd" natychmiast zerwał wszelką wymianę handlową, a była mowa o pozyskiwaniu paliw z Persji. Gdy jednak o Rosję chodzi, to możemy od nich kupować wszystko, za wyjątkiem broni oczywiście. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

              

#1630625

Ratusz warszawski ogłosił, że protestujących bylo 65 tysięcy! Tego pospolitego ruszenia już nic nie zatrzyma,PiS niech się już pakuje, to koniec

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1630649

Jjj bardzo dobrze i jak zwykle merytorycznie napisane ale oczywiście do lemingów PiSowskich nie trafisz merytorycznie tak samo jak do POwskich - oni są identycznie głupi i tylko nazwami się różnią.

Przecież w 2014 roku dokładnie wiedzieli, że jesteśmy w Unii i czy embargo będą mogli zrobić czy nie - kwestia tak na prawdę chęci, a nie unii.

a reszte kretyńskich wpisów typu: "kupuje w sklepie tam gdzie taniej", to po prostu dno i trzy metry mułu...

Cóż PiS głośno krzyczy "łapać złodzieja" a wynika, że sam jest tym złodziejem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1630656

Rozumne poparcie rozumnego artykułu, inne głosy brzmią sztucznie, albo po prostu mają trzydzieści srebrnych rubelków w kieszeni, że im się wpis nie podoba, to w przypadku niektórych oczywiście, ale zaślepienie tą całą mafią – PiSem za darmo, lub z sentymentu też nie świadczy o człowieku dobrze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Chrystus Królem Polski!

#1631072