Separatyści zawsze zaczynają od języka

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

 

 

 

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o języku śląskim

 

 

Wczoraj język śląski następny pewnie miałby być język ukraiński, jidisz, niemiecki a później "prześladowania mniejszości" i rozbiór Polski...
Separatyści zawsze zaczynają od języka
Nie znam nikogo, kto nie miałby takich czy innych pretensji do Prezydenta Andrzeja Dudy
Sam je mam.
Ale wczoraj Prezydent pokazał kwalifikacje męża stanu. Spojrzał wprzód nie o miesiąc, a o dekady. Podjął trafną decyzję i chlubnie zapisał się w historii, wetując skandaliczną ustawę o języku śląskim jako tzw.regionalnym.Prof Miodek już jakiś czas temu tłumaczył, że nie ma czegoś takiego jak język śląski,To gwara a nie język . Ukryta opcja niemiecka.Język śląski nie istnieje więc weto było obowiązkowe.Nawiedzona grupka ludzi zrobiła ustawę, że ślimak to rekin i mają pretensje, że prezydent tego nie podpisał..


Rok 1939 gdy wszystkie mniejszości skończyły Polsce do gardła wspomagając albo Niemców albo Rosjan niczego jak widzę oświeconych Polaków nie nauczył.
Proszę bardzo.Ten poniższy skandaliczny list do Rosjan brzmi jak zaproszenie i zachęta do kolejnego rozbioru Polski


Wasza Ekscelencjo
Ambasadorze Federacji Rosyjskiej
w Polsce


W związku z informacjami prasowymi o umieszczeniu przez wojska rosyjskie w Obwodzie Kaliningradzkim rakiet Iskander-M, przystosowanych do przenoszenia głowic nuklearnych, w imieniu Związku Ludności Narodowości Śląskiej zwracamy się do Waszej Ekscelencji o przekazanie władzom Federacji Rosyjskiej naszej prośby o rozważenie możliwości niekierowania tych rakiet w kierunku Śląska.
Jak Waszej Ekscelencji zapewne wiadomo, część Górnego Śląska, wbrew swej woli wyrażonej w plebiscycie w 1921 r., trafiła do Polski w wyniku uzgodnień Ligi Narodów. Reszta Górnego Śląska i cały Dolny Śląsk, w ramach zarządu tymczasowego, pod władzę polską trafiły w 1945 r. Chociaż Polska z Niemcami zawarła układ o granicy polsko-niemieckiej w 1990 r., to jednak zrobiono to bez konsultacji z mieszkańcami terenów będących w tymczasowym zarządzie polskim. Dodatkowo Polska zniosła na części Górnego Śląska autonomię, odstępując od warunku przyznania tych ziem Polsce przez Ligę Narodów.

Historia zapisała dość trudne chwile w kontaktach Ślązaków i Rosjan. Ślązacy walczyli w ramach wojsk niemieckich w czasie drugiej wojny światowej i niejednokrotnie dopuszczali się okrutności i bestialstwa wobec Rosjan i innych narodów ZSRS. W pamięci Ślązaków pozostaje zaś wywózka kilkudziesięciu tysięcy Niemców i Ślązaków do niewolniczej pracy w ZSRS, z której niewielu wróciło. Wiemy, że doszło do tego za zgodą tzw. Wielkiej Czwórki (ZSRS, USA, Wlk. Brytania, Francja). Chociaż media nie przypominają, to jednak pamiętamy, że Prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn, jak i Duma przeprosili za ten okres.
W 2000 r., kiedy Pan Prezydent Władymir Putin był z wizytą w Polsce, środowisko Ślązaków (obok listu żołnierzy Armii Krajowej) zwróciło się wtenczas do niego z sugestią zadośćuczynienia przez Federację Rosyjską za niewolniczą pracę Ślązaków. Wówczas usłyszeliśmy z ust Pana Prezydenta Władymira Putina o gotowości do zadośćuczynienia. Sprawy Ślązaków niestety reprezentuje państwo polskie i sprawa ta utknęła w tzw. polsko-rosyjskiej komisji do spraw trudnych i od kilkunastu lat jest niezałatwiona.
W trakcie obchodów 70. rocznicy wybuchu wojny polsko-niemieckiej w 1939 r., będącej dla Polski początkiem II wojny światowej, zaprotestowaliśmy przeciwko fałszowaniu historii przez Polskę dla potrzeb doraźnych, podkreślając współpracę Polski z Niemcami przed tą wojną. Również w 2008 r. sprzeciwiliśmy się agresji Gruzji na Osetię Południową, za co w Polsce dokonano na nas medialnej nagonki. Protestowaliśmy też, kiedy strona polska samowolnie zamknęła pawilon rosyjski na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
Mamy nadzieję, że Wasza Ekscelencja przekaże naszą prośbę władzom Federacji Rosyjskiej, aby w swoich poczynaniach uwzględniły odrębność Ślązaków od Polaków oraz uwzględniły fakt, że nie mamy wpływu na poczynania władz polskich, które są z natury antyrosyjskie i rusofobiczne.
Życie z ciągłym zagrożeniem, zwłaszcza atomowym, nie należy do przyjemności, dlatego też prosimy o przekazanie naszej prośby władzom Federacji Rosyjskiej o niekierowanie ewentualnych rakiet z głowicami jądrowymi w kierunku terytorium Śląska.


za Związek Ludności Narodowości Śląskiej

Rudolf Kołodziejczyk
Andrzej Roczniok

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Niech opcja niemiecka najpierw zapozna się z tym, co pisał niegdyś prof. Miodek, bo już wtedy domagano się uznania niemieckiego jako jęz. regionalnego. Nauka polska ma swoje prawa i oceny a wszelkie opcje powinny się do tego zastosować.

Vote up!
4
Vote down!
0

Szpilka

#1660815

Przykład z „językiem śląskim” pokazuje czym jest demokracja. Sejm może przegłosować dosłownie wszystko. Ustawa mówiąca, że 2+2=5? Nie ma problemu.
Wystarczy większość i jest.
Demokratyczna większość debili.
A dzięki komu ci debile zostali wybrani?

Dzięki debilom.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1660817

Oczywiście, masz rację.

Vote up!
2
Vote down!
0

Szpilka

#1660819

 A Duda Miękiszonem zwany tym razem pokazał że pewne rzeczy Trzeba Zrobić.

 Ryzykując znów problemy z jakąś fuchą po kadencji. A już

trochę ich ma.

 Jednak przypomnienie tekstu deklaracji zdrajców

sprawiło u mnie nerwowe grzebanie po kieszeniach.

 Kurde, nie ma. Jest! 

 Kozik zostawiony w szufladzie otworzył się sam... 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

brian

#1660816

Warto wspomnieć, że jeszcze w poprzedniej kadencji Buzek załatwiał poza polskim rządem pieniądze z UE dla Śląska. Samo w sobie jest to nielegalne, a co dopiero zasilanie ruchów autonomicznych. Niebezpieczna sytuacja, tym bardziej brawa dla Prezydenta Dudy

Vote up!
4
Vote down!
0
#1660818

Vote up!
5
Vote down!
0
#1660820

 Po co po śląsku?

 Dla niego to była przecież metafora czy inny termofor.

 Ja bym takiemu złamasowi kazał pogrzebać w kronikach Miastowsi.

  Gdy nastała szwabska okupacja, miejscowi ewangelicy pochodzenia niemieckiego podpisywali volkslistę. By uratować skórę. Ale Proboszcz Parafii Ewangelicko Augsburskiej tego nie zrobił. Dlaczego? Wiedział że musi dać przykład. Wierności. Ale czy taki zmutowany psychoszwabensyn o niej cokolwiek wie?

Vote up!
5
Vote down!
0

brian

#1660821

Brawo prezydencie. Brawo

Vote up!
5
Vote down!
0
#1660823

Brawo Prezydent.

Nareszcie utarł nosa tym wichrzycielskim "kohutom". Ciekawe dlaczego ten Kohut, nie wystąpi o prawa dla mniejszości Polskiej w szwabskim landzie. 

Serdecznie pozdrawiam. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1660827

wyrok spiżowy

 

z ognia pradawnego

język stalowy

językoznawcy ludzkości

wyrok spiżowy

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1660824

Decyzja prezydenta jak najbardziej dobra i logiczna. A ten list Ślązaków do jego ekscelencji śmierdzi fejkiem. Gdyby to jednak była prawda , to jest to idiotyzm jakiego świat do tej pory nie znał.

To samo powinni zrobić z "w Ukrainu",:to rusycyzm. Ja z serca i za prof. Miodkiem " jadę na Ukrainę"

Vote up!
3
Vote down!
0

Gosia

#1660826

  Ale ten liścik czy jakmutam ma już parę latek. I obojętne jak, powstał w troszkę innej sytuacji.

 Choć szczucie to samo.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

brian

#1660831

Vote up!
2
Vote down!
0
#1660833

 Znana szeroko przepowiednia: i Rosjanie wystrzelą na terytorium Polski pocisk atomowy o gigantycznej mocy.

 Amerykańscy specjaliści przekierują go na Berlin...

 O tzw. Shleissen ani dudu. Może po prostu już nie było o czym prorokować?

Vote up!
1
Vote down!
0

brian

#1660842