Hipokryzja. Wyborcy Konfederacji wobec aborcji

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Główny zarzut, i bodaj jedyny, jaki wyborcy konfederaccy rozpowszechniają na rozmaitych forach, brzmi mniej więcej tak: PiS-owi nie przeszkadza zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

Wniosek z tego każdy powinien wyciągnąć już w nadchodzących wyborach – jesteś katolikiem i Polakiem głosuj za Bosakiem!.

Tymczasem Wojciech Cejrowski niespełna rok temu wyciągnął na światło dzienne wypowiedź tegoż Bosaka, która generalnie demaskuje go jako rzekomego bezkompromisowego obrońcę życia poczętego.

Myślę, że w Ruchu Narodowym podzielamy pogląd, że nie ma w Polsce, niestety wybory to pokazały, możliwości wprowadzenia do Sejmu formacji na radykalnie antyaborcyjnej i radykalnie antyhomoseksualnej retoryce.

Czy z tego powodu Konfederację opuścić musiała znana animatorka ruchu pro-life Kaja Godek?

Co prawda Krzysztof Bosak w obszernych wyjaśnieniach usiłował odejście Godek wytłumaczyć li tylko różnicą, co do miejsca jej ewentualnego kandydowania w wyborach (sprawa toczyła się bowiem w wakacje ub. roku), mało kogo jednak przekonał do takiej wersji zdarzeń.

Jak się wydaje sukces wyborczy Konfederacja odniosła raczej dzięki mobilizowaniu tej części elektoratu, której udało się wmówić, że PiS chce Polskę oddać Żydom.

Pałeczkę antysyjonistyczną podbijają zresztą nadal. Żenujący projekt „ustawy anty447” nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Mimo to trafił pod obrady Sejmu prawdopodobnie tylko i wyłącznie w celu propagandowym. Po prostu niemożliwe jest, by jego autorzy nie zdawali sobie sprawy, jaki to straszliwy gniot prawny.

tu:

Odsuńmy na bok powyższe. W końcu po poziomie dyskusji, jaki prezentują osoby deklarujące się wyborcami Konfederacji widzimy, że target wyborczy tego ugrupowania nie stanowią ludzie inteligentni, wykształceni, właściciele firm.

Stąd bierze się powyższy przekaz, prosty aż do bólu.

 

Ale i na to bezwstydne epatowanie rzekomo katolickim sumieniem i prawami Boga, których strażniczką w polskiej polityce ma być jedynie Konfederacja jest metoda.

Wystarczy spytać Konfederatów, a Bosaka w szczególności, skąd bierze się ich filorosyjskość, by wspomnieć JKM, który życzyłby Polsce Putina na prezydenta. A przecież i Braun niezgorszy, gdy sekunduje polityce Kremla.

Bo skoro PiS zasługuje na potępienie jako ten, który nie zakazał w Polsce wszelkiej aborcji nie licząc się zupełnie z odmienną opinią lewej strony, to czemu przymykają oczy na wielekroć większe zło, jakie dzieje się w Rosji?

 

29 marca 2018 roku Sputnik (ulubione polskojęzyczne medium wierchuszki Konfederatów, że przypomnę wywiady Grzegorza Brauna czy też JKM) przedstawił rosyjską rzeczywistość aborcyjną.

Sztuczne przerwanie ciąży zawsze było jedną z najtrudniejszych kwestii natury prawnej i etycznej. W Rosji aborcja jest dozwolona i wchodzi do obowiązkowego programu ubezpieczeń medycznych.

STANOWISKO ROSYJSKIEGO KOŚCIOŁA PRAWOSŁAWNEGO

W 2016 roku ruch społeczny „O życie" ogłosił, że zamierza zebrać milion podpisów pod petycją w sprawie wprowadzenia zakazu aborcji w Rosji. Patriarcha Cyryl podpisał ją po spotkaniu z przedstawicielami organizacji, popierając w ten sposób tę inicjatywę.

(…)

Przede wszystkim Rosyjski Kościół Prawosławny domaga się zaprzestania finansowania sztucznego przerwania ciąży przez Fundusz Obowiązkowych Ubezpieczeń Medycznych — powiedział w rozmowie ze Sputnikiem szef Departamentu Synodalnego ds. Relacji między Kościołem a Społeczeństwem i Mediami Władimir Legojda.

Ostatecznie petycja była poddana pod głosowanie, ale została odrzucona. Ruch nie poddaje się i gromadzi podpisy pod kolejną inicjatywą, aktywnie działają w sieciach społecznościowych, organizując marsze.

PUTIN: „NIC NA SIŁĘ"

Prezydent Rosji również wypowiedział się na temat wprowadzenia zakazu aborcji. Jego zdaniem należy w sposób zrównoważony podejść do problemu, ale nic na siłę, inaczej zaczną kwitnąć nielegalne praktyki aborcyjne, które stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia kobiet.

We współczesnym świecie w zdecydowanej większości krajów decyzję podejmują kobiety. Dlaczego? Ponieważ istnieje duże niebezpieczeństwo, że w przypadku totalnego zakazu, jak grzyby po deszczu, będą przeprowadzane nielegalne aborcje — powiedział Putin.

Jak wyjaśnił, z doświadczenia wielu krajów wynika, że gdy aborcja jest zabroniona, kobiety wyjeżdżają za granicę, „kwitną nielegalne aborcje, nanoszone są kolosalne szkody dla zdrowia kobiet i możliwości posiadania dzieci w przyszłości, gwałtownie wzrasta śmiertelność".

Tutaj trzeba być bardzo ostrożnym, zrównoważonym, reagować na ogólne nastroje w społeczeństwie, oprzeć się o normy etyczno-moralne. Nie można nic robić na siłę — podkreślił prezydent.

(…)

W Rosji co roku przeprowadza się około miliona aborcji lub 30 aborcji na 1000 kobiet w wieku rozrodczym (statystyka obejmuje tylko zabiegi wykonane w państwowych klinikach).

tu:

Rosja jest krajem o najbardziej liberalnym prawie dopuszczającym aborcję w Europie. Są głosy, że i na całym świecie.

Od lat w największym terytorialnie kraju świata realizowany jest z powodzeniem postulat Zielonych (przypominam, że wspierają kandydaturę Trzaskowskiego) – aborcji można dokonać także na wniosek kobiety.

Nie trzeba żadnych uzasadnień, żadnych badań, żadnych konsyliów lekarsko-psychologicznych.

Katia pisze, że chce usunąć ciążę, bo ma taki kaprys, więc aborcji, i to na koszt Państwa, należy dokonać.

To jakoś nie wywołuje głosów potępienia u konfederatów.

Co więcej, nie mogą zasłaniać się nieznajomością rosyjskich uregulowań.

12 kwietnia 2018 roku czerska żurnalistka Anna Pawłowska opublikowała na łamach Wysokich Obcasów wywiad z Lubow Jerofiejewą, szefową organizacji Rosyjskie Stowarzyszenie Populacji i Rozwoju.

Fragmenty, które powinny zrewidować postrzeganie Rosji jako euroazjatyckiej oazy chrześcijańskiej:

 

Polki mogą Rosjankom pozazdrościć liberalnego prawa. My walczymy o to, żeby aborcja nie została całkiem zakazana, w Rosji jest objęta powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Lubow Jerofiejewa: To prawda, nasze prawo w tej kwestii należy do najbardziej liberalnych na świecie. Aborcja jest bezpłatna i dostępna, i to nie tylko dla pełnoletnich kobiet. Można też kupić za 300 rubli, to jakieś 5 dolarów, tabletki escapelle albo postinor, jeśli już doszło do stosunku bez zabezpieczenia. To są środki dostępne bez recepty.

Co ważne, nastolatka może sama iść do lekarza. Od 15. roku życia może też samodzielnie podjąć decyzję o przerwaniu ciąży, lekarz nie informuje o tym jej rodziców. Wcześniej [w Rosji tzw. wiek przyzwolenia wynosi 14 lat ]) rodzice muszą wyrazić zgodę na zabieg.

W Polsce na tego rodzaju przepisy nie mamy najmniejszych szans, problemem jest nawet dostęp do aborcji w przypadkach przewidzianych prawem, np. jeśli ciąża jest wynikiem przestępstwa.

Przyglądamy się oczywiście temu, co dzieje się w Polsce. Solidaryzujemy się z Polkami, które nie godzą się na to, by państwo odebrało im wolność wyboru. Uważamy, że autonomia reprodukcyjna jest najważniejszym osiągnięciem praw współczesnego człowieka i demokratyczne państwo musi ją uwzględniać. Wraz z innymi organizacjami RANiR podpisał petycję wspierającą Polki w ich prawie do legalnej i bezpiecznej aborcji.

(…)

tu:

Hipokryzja konfederacka jest więc widoczna jak na dłoni.

I choć nie rzuca się w oczy równie mocno, jak filorosyjskość tego zwącego siebie „patriotycznym” ugrupowania to przecież aż nadto materiałów znaleźć można w necie, by dostrzec, jak bardzo prawo boskie poniewierane jest w Rosji.

 

Antypisowskim hipokrytom jest to jednak doskonale obojętne.

 

20.05 2020

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:19)

Komentarze

Proszę poczytać propozycje Bosaka: https://bosak2020.pl/wp-content/uploads/Bosak2020_NowyPorzadek.pdf

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1631138

16. Pełna ochrona życia

Jednym z fundamentów ładu konstytucyjnego musi być uznanie pełnego prawa każdego człowieka do życia. Zasada ta nie może być spełniona bez uznania prostego naukowego faktu, że życie istoty ludzkiej zaczyna się od momentu poczęcia. Jako szczególnie naganną praktykę należy odrzucić zwłaszcza legalność aborcji eugenicznej, czyli prawo do zabicia dziecka nienarodzonego ze względu na jego cechy zewnętrzne, chorobę lub nawet samo podejrzenie choroby. Dopuszczalność aborcji eugenicznej na gruncie obecnie obowiązującego prawa wpisuje niestety współczesną Polskę w ramy cywilizacji śmierci. Polska Konstytucja powinna w sposób jednoznaczny chronić życie tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci nienarodzonych.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1631192

Mordujących 1 milion dzieci rocznie. Logiczne. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1631198

Nie słyszałam, aby jakiekolwiek polskie ugrupowanie parlamentarne protestowało przeciwko aborcji w Rosji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1631204

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1631208

Jednym z fundamentów ładu konstytucyjnego musi
być uznanie pełnego prawa każdego człowieka
do życia. Zasada ta nie może być spełniona bez
uznania prostego naukowego faktu, że życie istoty
ludzkiej zaczyna się od momentu poczęcia. Jako
szczególnie naganną praktykę należy odrzucić
zwłaszcza legalność aborcji eugenicznej, czyli prawo
do zabicia dziecka nienarodzonego ze względu na
jego cechy zewnętrzne, chorobę lub nawet samo
podejrzenie choroby. Dopuszczalność aborcji
eugenicznej na gruncie obecnie obowiązującego
prawa wpisuje niestety współczesną Polskę w ramy
cywilizacji śmierci. Polska Konstytucja powinna
w sposób jednoznaczny chronić życie tych
najbardziej bezbronnych, czyli dzieci
nienarodzonych.

Pkt 16 : https://bosak2020.pl/wp-content/uploads/Bosak2020_NowyPorzadek.pdf

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634757