Czy JKM i G. Braun są w opozycji do K. Bosaka?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Na tzw. "strajku przedsiębiorców" był m.in. JKM i G. Braun, który uznał, że agresywni protestujący są jego "asystentami" i ostentacyjnie wtórował hasłom na tym strajku organizowanym przez szemranego kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Kogóż tam nie było: być może trochę ludzi prowadzących mały biznes, ale w większości to stali antypisowscy "ulicznicy" od LGBT do KODU czy Obywateli Rzeczpospolitej. I z nimi wespół zespół protestowali JKM i G. Braun.

Jedno jest zastanawiające. Kandydatem Konfederacji jest K. Bosak i jak to się ma do tego poparcie JKM i G. Brauna dla jego konkurenta czyli P. Tanajno. Przedziwne to postępowanie. Nieprawdaż? Czy tacy liderzy jak wyżej wymienieni są już w opozycji do K. Bosaka, który reprezentuje narodowców?

 
Powyższe pytanie wydaje się zasadne bowiem Konfederacja jest zlepkiem trzech formacji: Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja Janusza Korwina-Mikkego (5 posłów), Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna (1 poseł) i Ruchu Narodowego na dziś reprezentowanego przez kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka (5 posłów).
 
Czy jest możliwa trwała koalicja tych ugrupowań? Sądzę, że długookresowo nie, tym bardziej, że ich podstawy ideologiczne są rozbieżne. Narodowcy odwołują się do przedwojennej endecji i R. Dmowskiego, Korwinowcy są skrajnymi liberałami a ugrupowanie G. Brauna jest pod względem wartości niejednoznaczne, choć nawiązuje - jak sama nazwa wskazuje - do historycznych monarchistycznych tradycji królewskiej Polski.
 
W wyniku prawyborów w Konfederacji, jej kandydatem na prezydenta został narodowiec K. Bosak. Według wielu nastąpiło to po zaskakującym "dogadaniu" się jednego z kandydatów w prawyborach Artura Dziambora (KORWiN) z Ruchem Narodowym. Czyżby teraz te tarcia wewnątrzpartyjne dawały upust w postacie hasania dwóch liderów w postaci JKM i GB? Wszystko jest możliwe, choć jak na razie na "zewnątrz" formacja wydaje się stabilna, przynajmniej jeżeli chodzi o głosowania w Sejmie. Zobaczymy jak długo ta stabilność zostanie utrzymana, co jak sądzę w perspektywie kilku lat będzie raczej niemożliwe.
 
Wielokrotnie pisałem, że dużym obciążeniem dla Konfederacji jest JKM, do którego nie mam za grosz zaufania. Jego skrajne poglądy ośmieszają samą ideę konserwatywno-liberalną a on sam jest pod względem tej idei teoretycznym ekscentrykiem i dziwię się, że przez tyle lat udaje mu się funkcjonować w polskiej polityce. Poza tym swoją postawą i zachowaniem skłania do określenia go jako zwolennika putinowskiej Rosji.
 
G. Braun z kolei prezentuje poglądy zupełnie abstrakcyjne, choć jako reżysera bardzo go ceniłem. Mało tego! Ceniłem go też za niezależne poglądy wypowiadane w licznych komentarzach i spotkaniach publikowanych w niezależnych, internetowych mediach. Można sobie wyobrazić jak więc wobec tego zawiodłem się na nim, co opisałem w notce: "Czy te filmy mogły kłamać? Czyli kilka słów o G. Braunie i Konfederacji", gdzie napisałem m.in. "On niby katolik i konserwatysta stanął w jednym szeregu z osobami kojarzonymi z lewactwem i "sodomą i gomorą". Ciekawe czy witał się z nimi sławnym już zwrotem "Szczęść Boże", który z pewnością zabrzmiałby wśród uczestników wiecu kuriozalnie i absurdalnie. Niestety to już drugi polityk Konfederacji, który - obok JKM - przedkłada swoje wartości nad nienawiść do J. Kaczyńskiego i obecnie rządzących. Zdałoby się powiedzieć, że dla niego "cel uświęca środki", co wydaje się być haniebne zważywszy, że obalenie dzisiejszego rządu oznaczałoby powrót do władzy antypolskich szubrawców spod znaku PO-KO czy też Lewicy lub chwiejnego PSL. Taka postawa G. Brauna jest dla mnie zadziwiająca... Czyżby jego całe dotychczasowe publiczne działanie było jeno grą, która miała na celu jego uwiarygodnienie w oczach prawdziwych polskich patriotów? Oby nie!".
 
Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu w Konfederacji przewagę osiągną narodowcy i będą w stanie stworzyć konstruktywną i narodową opozycję, która w sumie jest Polsce potrzebna. To jest realne a nie abstrakcyjne jak idee JKM czy G. Brauna.

Pozdrawiam


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:20)

Komentarze

   Kontrkandydatem A. Dudy jest M. Jakubiak, a PiS zbierał dla M. Jakubiaka podpisy. Kontrkandydatem A. Dudy jest W. Kosiniak- Kamysz, a partyjny organ telewizyjny PiS,  jakim jest TVP, we wszystkich swoich kanałach "pompuje" W. Kosiniaka- Kamysza aż do obrzydzenia, tak jak jeszcze do niedawna PiS pompowało W. Czarzastego i jego komunistów. Nie przypuszczam, by wbrew najszczerszej nienawiści ze strony "magdalenki", Konfederację udało się rozbić, gdyż na scenie politycznej nie ma szans na to, by na prawicy mogły realnie istnieć 3 podmioty polityczne, jeden liberalno- libertariański, drugi konserwatywno- monarchistyczny i trzeci narodowo- liberalny. Dlatego stworzenie jednego ugrupowania na prawicy budzi taką trwogę i właśnie dlatego media rządowe starają się zrobić z Konfederacji "czarnego luda". Na razie- dzięki Bogu- Konfederacja powoli rośnie w siłę i nawet próby skorumpowania posłów Konfederacji przez J. Kaczyńskiego nie powiodły się. Spełnia się najgorszy sen "magdalenki", w którym "pogrobowcy" Endecji wracają i w następnych wyborach mogą już stać się "języczkiem u wagi". Wracając do samego protestu o którym mowa, warto by było zdymisjonować ministra od milicji, bo tak się składa, że część interweniujących milicjantów miała niekompletne umundurowanie. Pozaklejali sobie nazwiska, co stoi w sprzeczności z regulaminem. Trudno też dostrzec u milicjantów "blachy" w widocznym miejscu. Tak, dotarliśmy do punktu, w którym Marszałek Sejmu olewa ciepłym moczem Regulamin Sejmu, milicja ma w głębokim poważaniu kwestie tak podstawowe jak umundurowanie w trakcie pełnienia służby, zorganizowanie tak banalnej sprawy jak wybory kończy się totalną kompromitacją. Mamy wyjątkową kastę, która nie musi stosować się do "kwarantanny narodowej" i gromadnie śmiga sobie po Warszawie w asyście ochrony i paparazzich. Mamy w końcu urzędującego prezydenta, którego żona jedzie sobie 300 km, by w gronie rodzinnym obchodzić Paschę, podczas gdy w tym samym czasie, za "nieuzasadnione wyjście z domu" ciemny lud dostaje grzywny przekraczające roczne ciemnego ludu dochody. Ludzie mają prawo protestować, bo na tym polega wolność słowa. "Nie zgadzam się z tym, co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć." Amen.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

              

#1630220

Jak napisałem to też bym się cieszył, gdyby powstała jednolita formacja narodowa a nie jakaś hybryda trzech różnych ideologii, na których fundamencie stoją zarówno narodowcy, jak i skrajni liberałowie czy też monarchiści. Proszę zauważyć, że spośród nich tylko myśl narodowa ma szanse na realne funkcjonowanie, reszta do realna abstrakcja, która nie ma szans bytu. Czy w Polsce mógłby funkcjonować król albo skrajny liberalizm jak gaworzy JKM? To są całkowicie wydumane i niemożliwe do realizacji cele. 

Ponadto zgadzam się, że ludzie mogą protestować. Czy kiedykolwiek za PiS-u nie pozwolono demonstrować publicznie? Teraz jest sytuacja, która wobec pandemii koronawirusa wymaga środków nadzwyczajnych. Gdyby protestujący przestrzegali norm sanitarnych (maseczki, odległości, itd) to spokojnie by postali, wykrzyczeli swoje i rozeszli się do domu. Natomiast oni prowokowali policję i przez to, że nie nie mieli maseczek to jeszcze próbowali prowokować fizycznie. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1630260

"Jak napisałem to też bym się cieszył, gdyby powstała jednolita formacja narodowa a nie jakaś hybryda trzech różnych ideologii".

To samo można powiedzieć o ZP. Wszelkie koalicje obciążone są grzechem układów, układzików i nie zawsze rozsądnych kompromisów.

"Ponadto zgadzam się, że ludzie mogą protestować."

Pośród zasłużonych na tym "forum" wydajesz się jednym z nielicznych, którzy dopuszczają krytykę rządzącej formacji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630267

Na tym forum jest więcej wyważonych osób, ale niestety bywają zagłuszane przez nieliczną, ale za to bardzo hałaśliwą grupkę osób ... nazwijmy to - mniej wyważonych (i to po obu stronach barykady). Jak wiadomo łyżka dziegciu beczkę miodu zepsuje.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630304

Aż się właśnie zważyłem. Ach ta kwarantanna.

94.5kg.....przed kolacjom

8-)))))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630388

to dlatego....

Mnie też przybyło, ale nadmiar dodatkowego tłuszczyku poszedł mi w brzuch, w środek pola podstawy, więc trudniej całość z położenia równowagi wytrącić. Nawet przed kolacjom (z akcentem na -om)

Na pocieszenie (lub zmartwienie) dodam, że, jak zresztą zauważył krzysztofjaw, z wiekiem tak bywa.

;-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630429

I śniadaniom i obiadom też trzeba się "przyjrzeć"
Miłego dnia
Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630434

sprawia, że nie podchodzę do spraw fanatycznie. Mimo, że nieraz mnie "ponosi", ale zawsze warto spojrzeć na niektóre sprawy z dystansu. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1630314

   Ja akurat wolę, gdy prawica jest skonsolidowana, gdy w ramach jednego ugrupowania działają ludzie reprezentujący różne nurty prawicowe. Choćby dlatego, że- jak wspomniałem- pojedynczo nie mają szans na wejście do parlamentu.  Z drugiej strony- na jednej liście wyborczej mogę dobierać sobie kandydata do parlamentu według aktualnej potrzeby. Raz mogę oddać głos na libertarianina, a innym razem na narodowca. Chciałbym też dokonać pewnej korekty. Trudno mówić o hybrydzie, jeśli wszystkie wchodzące w skład Konfederacji partie, wywodzą się z tego samego pnia ideologicznego. Owszem, są pewne różnice w akcentach, jednak nie są one tak wielkie, jak wielkie mogłyby się one wydawać. Mało tego, wprowadzenie zmian, które wspólnie postulują siły wchodzące w skład Konfederacji, to robota na minimum dwie kadencje Sejmu, tak więc o jedność jestem spokojny. Muszę też podkreślić, że funkcjonariusz w sytuacji którą opisałem, nie ma prawa podjąć żadnych czynności służbowych, ba, taki funkcjonariusz nie ma prawa opuścić komendy. Jeśli nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec tych, którzy dopuścili się tych rażących zaniedbań, to w przyszłości należy wyciągnąć konsekwencje wobec ministra nadzorującego milicję. Może, po kolejnych wyborach, ruszy w końcu program "cela+" i zobaczymy polityków wleczonych w kajdanach. Na początek dobrze by było wlepić po 30.000 PLN kary wszystkim tym, którzy złamali zasady kwarantanny. Od Jarosława K., aż po Agatę K.-D. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

              

#1630317

W którą stronę ten świat idzie ? Zaraz Konfederaci pójdą na jakąś Paradę Równości i zaskoczą wszystkich.

Braun ma asystenta LGBT, Korwin przytula Tanajno, a Bosak powołuje się na Hartmana.

Prawdziwi Polacy. Patrioci.

Elity Cieciej eRPe:Jedna wielka rodzina, niedługo przytulą się do PO i razem zapłaczą nad Polską  taki pakt Ribbentrop-Mołotow

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630223

   Dawaj chłopie więcej takich, bo również dzięki tak absurdalnym i groteskowym chwytom propagandowym, poparcie dla Konfederacji rośnie! Tak właśnie pożyteczni idioci przyczyniają się do sukcesu! Przecież nikt poważny nie potraktuje takiej lipy poważnie, a nawet partyjny PiS-owski beton zderzy to z faktami ( rosnące podatki, rosnący zamordyzm, cenzura w partyjnych mediach, żenująca propaganda) i da się znacznie łatwiej przekonać, by dać Konfederacji szansę!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

              

#1630227

Trwa na Niepoprawnych bicie piany. Więc nie głosujcie na PIS konfederacyjne pelikany.
Myślicie że codzienne fejki o PIS-ie robią tu jakieś *uce?
Otóż nie, to tylko konfederacyjne ruskie onuce
Amen
Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630229

   Witaj! Ja ich nie rozgraniczam. Konfederacja, gołym okiem widać, że to wydmuszka SBcji i byłych Służb, jak Palikociarnia i kukizy, próbująca się nieudolnie podpiąć pod Ruch Narodowy. Bratając się z gangsterką komuny, pokazali swoją twarz. Fałszywe miernoty. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1630233

Gazprom płaci, FSB wymaga...jeszcze trochę to dołącza do ubeckich emerytów śpiewając komuno wróć
Po pandemii należy przekształcić tzw. szpitale jednoimienne z zakaźnych na psychiatryki. Pacjentów z konfederacji nie zabraknie
pzdr.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630236

   Bardzo mnie cieszy, że jedyne co możesz powiedzieć w kontrze na rzeczowe argumenty, to głupawe wierszyki i obrazki najniższego lotu. To tylko potwierdzenie bezsilności i zacietrzewienia. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

              

#1630254

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1630283

ileż rozumu?!

 

szuru szuru

ileż rozumu

ma jego guru?!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1630287

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630297

inni są na tych samych prawach!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1630303

Już mieliśmy jednych chłopców kopających piłkę z D. Tuskiem na czele. Nie są nam potrzebni następni. Być może za cztery lata Konfederacja (o ile się nie rozpadnie) przekształci się w prawdziwie narodową partię, czego z przychylnością jej życzę. Na razie działają jednak tak, że dla mnie jest to nie do przyjęcia. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1630261

Mamy podobne spojrzenie na JKM. Co do Brauna, to juz pisalem, ze troche razi mnie jego nieco przesadna "katolickosc" i nie ufam mu calkowicie.

Chyba troche sie mylisz, ze Narodowcy odwoluja sie do przedwojennej Endecji i R. Dmowskiego.

Nie znalazlem u nich mysli Dmowskiego i ND-ekow o podporzadkowaniu sie Rosji.

Raczej kult Obozu Wielkiej Polski, ONR ABC, a dalej Z.J. i NSZ - czyli " Raz sierpem raz mlotem bic ruska holote".

Osobiscie mam pozytywne zdanie o Konfederacji, bo uwazam, ze przyszlosc nalezy do mlodych. Zdaje sie ze niektorzy z nich tez sie poznali na JKM.

 Ja juz dosyc mam karuzeli tych samych postaci krecacej sie przez trzy dekady i (w najlepszym wypadku) patrzacej sie spokojnie jak Polska jest demontowana i przekazywana w obce rece.

Pozdrawiam serdecznie.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1630256

Ja nie mam negatywnego zdania o całej Konfederacji, ale JKM czy G. Braun po prostu mi nie odpowiadają. Szkoda, że moje złudzenia co do G. Brauna zostały negatywnie rozwiane. Ale cóż tam... nie mam dysonansu poznawczego (powyborczego), bo na Konfę nie głosowałem i teraz też nie zagłosuję. Wierzę, że na polskiej scenie jest miejsce dla młodych i to własnie narodowców, ale czekam aż w tym kierunku podryfuje Konfederacja. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1630262

Ja nie mam negatywnego zdania o całej Konfederacji, ale JKM czy G. Braun po prostu mi nie odpowiadają. Szkoda, że moje złudzenia co do G. Brauna zostały negatywnie rozwiane. Ale cóż tam... nie mam dysonansu poznawczego (powyborczego), bo na Konfę nie głosowałem i teraz też nie zagłosuję. Wierzę, że na polskiej scenie jest miejsce dla młodych i to własnie narodowców, ale czekam aż w tym kierunku podryfuje Konfederacja. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1630263

- które dały im wsparcie wyborcze i swoje głosy.

W większości to radykalna prawica i z całą pewnością ci ludzie czują się wpuszczeni w kanał ściekowy przez liderów tej partii.

Liderom konfy natomiast wystarczy że dostali się do Sejmu i mogą bezpośrednio oddziaływać na niszczenie PiS-u co zresztą robią każdego dnia bo tylko o to i wyłącznie im chodziło.

Rolą TVP jest dopuścić do głosu drugi i trzeci "garnitur" tej partii- czyli działaczy i członków z regionów aby zaczęli dawać głos swojej dezaprobaty dla kierunku jaki obrała konfidencja.

Tak w najprostrzy sposób można doprowdzić do ich upadku bo głosy wyborcze w całości powrócą do PiS-u.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1630265

 

"O co tak naprawdę chodzi Konfederacji?"

Pyta Pan, pytają inni, pyta wielu.

Konstruktywne działanie nie polega na samym stawianiu pytań ale na poszukiwaniu "nie głupich" odpowiedzi na nie.

Dlaczego G.Braun, który dotychczas jako autor wartościowych filmów dokumentalnych i publicysta, zachowuje się tak jak ostatnio możemy zaobserwować jest pytaniem ważnym, jeśli będziemy poszukiwać i znajdować na nie logiczne odpowiedzi.

W tym celu dokonajmy oceny naszej polskiej sytuacji na tle sytuacji w skali geopolitycznej, gdyż od kilku ostatnich wieków nasze polskie losy są wynikiem gry mocarstw o panowanie w Europie, Eurazji i od kilkudziesięciu lat o panowanie nad światem z globalizacją i NWO w tle.

Takie analizy byłyby podstawą do tworzenia strategii do zmiany tej
sytuacji na lepszą dla społeczeństwa, Narodu i państwa.

Każde poważne państwo na świecie oraz władze go reprezentujące muszą dążyć do tworzenia elit, kompetentnych i odpowiedzialnych za państwo i jego obywateli, co może się dziać, gdy państwo posiada właściwie ukształtowany system edukacji, na czele z uniwersytetami stojącymi na wysokim poziomie pod względem jakości naukowej i etycznej jego kadr.

Takie elity mogłyby być kompetentnym zapleczem władzy politycznej i tworzyć wartościowe strategie rozwoju państwa we wszystkich istotnych dziedzinach jego funkcjonowania.

Tego Polsce brakuje coraz bardziej, bo ten poziom edukacji i uniwersytetów ciągle spada, co ma swoje uzasadnienie w interesach obcych mocarstw, kontrolujących polską sytuację polityczną. 
Dla takich działań jest wiele ograniczeń, które muszą
być wyartykułowane i dobrze wykorzystane do budowy strategii działania politycznego i geopolitycznego. Nie powinno być wątpliwości co do istoty przebiegu wydarzeń na świecie i w Polsce w okresie końca zimnej wojny i tzw. transformacji ustrojowej.

Proces ten był inny od tego z końca I WŚ i odradzającej się
Rzeczpospolitej po 123 latach zaborów.

Wtedy sprzyjająca Polsce sytuacja geopolityczna końca I WŚ wsparta była czynem zbrojnym Polaków, która pomogła odrodzić się suwerennej Rzeczpospolitej z poszczególnych Jej części rozdartych przez państwa zaborcze.

Tymczasem proces prowadzący do powstania III RP po zimnej
wojnie, był wynikiem nie zwycięstwa na polu walki ale porozumień zwycięskiego Zachodu z przegranym ale nie pokonanym fizycznie imperium sowieckim.

To właśnie ta różnica w przebiegu procesów odradzania
się i powstania II RP, od tego prowadzącego do powstania III RP, jest
przyczyną kłopotów Polski, trwających już ponad 30 lat.

Procesy zachodzące po zakończeniu zimnej wojny nie
przyniosły Polsce suwerenności, ale polegały na przesunięciu Polski i innych "demoludów" z sowieckiej do zachodniej strefy wpływów.

Po II WŚ i niepowodzeniu przekształcenia koalicji antyhitlerowskiej w planowaną unię euroazjatycką, zbudowano żelazną kurtynę oddzielającą strefę wpływów ZSRR od strefy wpływów USA/Zachodu i rozpoczęto
zimną wojnę, której celem miało być zastąpienie bolszewickiego komunizmu, eurokomunizmem jako jego formą bardziej cywilizowaną a przez to łatwiej akceptowalną przez obywateli państw zachodnich.

W tym celu realizowano plan Marshalla jako podstawę do budowy zjednoczonej Europy a na "ojców założycieli" wybrano polityków
chrześcijańskiej demokracji czyli Roberta Schumanna z Francji i Adenauera z Niemiec(bo po II WŚ społeczeństwa Europy Zachodniej były jeszcze w dużym stopniu konserwatywne i "Europę Ojczyzn" akceptowały).

W międzyczasie dokonywano inżynierii społecznej i przekształcano te społeczeństwa w duchu lewicowym, eurokomunistycznym a przełomowym okresem była rewolucja pokoleniowa/obyczajowa z 1968 roku po której to "elity" z niej wyłonione zaczęły przejmować stery nie tylko władzy politycznej ale również nad uniwersytetami i mediami o zasięgu globalnym.

W okresie zbliżającym się do końca zimnej wojny(okres od II
połowy lat 70-tych XX wieku) wspólnoty europejskie zaczęły jawnie przyjmować za podstawę swego rozwoju Manifest z Ventotene, początkowo zatytułowanym „W kierunku wolnej i zjednoczonej Europy” napisany przez włoskiego komunistę A. Spinellego wraz z Ernestem Rossim.

W 1979 roku Altiero Spinelli został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego a po zwycięskiej zimnej wojnie i powstaniu w 1992 roku UE, został jej patronem.

Powstanie UE w 1992 roku, było krokiem przygotowującym do wchłonięcia"demoludów", odzyskanych w wyniku korekty porządku jałtańskiego na korzyść USA/Zachodu(w tym czasie niekwestionowanym polityczno militarnym przywódcą/kierownikiem Zachodu były USA).

Jak to bywa z kompromisami, ten pomiędzy zwycięskimi USA/Zachodem a przegranym ZSRR/Rosją bywa, przedmioty kompromisu w tym Polska,
miały niewiele do powiedzenia w sprawie ułożenia wewnętrznych swoich spraw, bo te powierzono agenturze "wysokich umawiających się stron" i taki stan jest do dnia dzisiejszego utrzymywany.

Dlatego podejmowane próby upodmiotowienia III RP(rządy
Premiera Olszewskiego, rząd PIS-u w latach 2005-2007 i śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego w latach 2005-2010 oraz obecny rząd PIS/ZP napotykały i napotykają na zdecydowany opór eurokomunistycznych Niemiec/niemieckiej UW i Rosji, bo były i są przeszkodą do budowy euroazjatyckiego, lewicowo-liberalnego kołchozu zwanego EURAZJĄ, warunku koniecznego do budowy NWO i Rządu Światowego.

Za tymi procesami w skali globalnej stoją globalne instytucje finansowe i korporacje, którym przewodzą dwie najpotężniejsze familie:- Rothschildów - Rockefellerów wraz z kilkoma innymi (w sumie to 6 najważniejszych klanów finansowych na świecie i BlackRock - nazywany właścicielem wszystkich właścicieli).

Problem tej globalnej sytuacji na świecie polega na tym, że to globalne konsorcjum klanów finansowych nie jest reprezentatywne dla cywilizacyjno - rasowej reprezentacji ziemskiej populacji, ale reprezentuje przedstawicieli jednej cywilizacji, czyli cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie czyli cywilizacji rasistowskiej, co dla Autora tego tekstu nie jest niczym odkrywczym.

Zasady tej cywilizacji są niekompatybilne z naszą łacińska cywilizacją, która przez wieki budowała wielkość i potęgę Zachodu, który jest podstępnie opanowywany przez tę cywilizację, wrogą cywilizacji łacińskiej.

Cechą ich działania w sferze podporządkowywania sobie kolejnych państw Zachodu jest opanowywanie przez swoją agenturę, wszystkich segmentów elektoratu wyborczego(powiada się, że kto by w wyborach nie wygrał, to zawsze będzie ich wygrana) i z tego punktu widzenia musimy patrzeć na oferowanych nam polityków i partie polityczne.

Polska jako kraj o wyjątkowej populacji katolików/chrześcijan, jest poddawany "czarowi" polityków typu "Matka Boska" w klapie czy pozdrawiających często i namolnie:"Niech będzie pochwalona Maryja zawsze Dziewica!", czy "Szczęść Boże".
To jest działanie psychologiczne na katolicki elektorat, mało zorientowany w kulisach polityki a zwłaszcza manipulacji elektoratem.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1630271

Swobodnie Pana odpowiedź mogłaby stać się odrębną i bardzo ciekawą dla wielu notką. Zresztą uważam, że pisze Pan za mało :;)))). 

Cywilizacja żydowska niestety opanowała w sferze liderowej niemal cały świat, m.in. poprzez ubezwłasnowolnienia go kredytem. Ta finansowa ich przewaga rodzi w ich umysłach różne abstrakcyjne marzenia takie jak NWO. Oczywiście, że konieczne do tego jest zbudowanie Eurazji od Lizbony do Władywostoku. Inną rzeczą jest czy ma to być radykalne i szybkie jej zbudowanie czy też powolne, drobnymi kroczkami. Wśród establishmentu cywilizacji żydowskiej istnieją pod tym względem rozbieżne plany a tych różnic co niektórzy dopatrują się pomiędzy tzw. masonerią rytu szkockiego a rytu francuskiego (dr S. Krajski). Jeszcze inni mówią o nadrządzie w postaci  Iluminatów. Czy tak jest w istocie? Do takiego spojrzenia na rzeczywistość można swobodnie dojść obserwując takie organizacje jak Klub Bilderberg, Komisja Trójstronna, Komitet 300 itd. 

A Polska? Nie stać nas na neutralność, czego by sobie życzyło wielu. Na dziś mamy jedną alternatywę: kondominium rosyjsko-niemieckie lub amerykańsko-izraelskie. Na dziś wybieram to drugie, ale faktycznie do tego musimy mieć we władzach polskich mężów stanu, wykształcone elity a z tym jest coraz gorzej.  

Ma Pan rację z obniżką jakości nauczania na uczelniach wyższych. Bardzo o tym mocno wypowiadał się profesor Wolniewicz. Zresztą ja sam tego doświadczyłem mając możliwość oceniania prac magisterskich i doktorskich. Koszmar... kiedyś dzisiejszy doktorat jest często na poziomie dawnego magistra a magister na poziomie licealisty. 

Zbudowanie nowych elit to przedsięwzięcie na lata, stąd należy chuchać i dmuchać na tych, którzy mają choć namiastki mężów stanu, bo są nam niezbędni w tym turbulentnym świecie. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1630277

Swobodnie Pana odpowiedź mogłaby stać się odrębną i bardzo ciekawą dla wielu notką. Zresztą uważam, że pisze Pan za mało :;)))). Z

Zanim dobrnęłam do końca notki, miałam takie samo odczucie, ale krzysztofjaw ubiegł mnie w jego wyrażeniu. :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630312

"Zresztą uważam, że pisze Pan za mało"

Jest to moje celowe działanie spowodowane tym, że moje indywidualne wpisy są przez administratorów na portalach a zwłaszcza na S24,  systematycznie "spychane do piwnicy" a zamieszczenie komentarza na blogu blogera, który trafia i utrzymuje się stronie głównej, daje szansę zapoznania się z zawartymi w nim tezami przez większą ilość czytelników.

ps

Podaję link do tekstu z Gościa Niedzielnego pt. "Politycznie poprawna Biblia w Danii":

(...)

Chrześcijanie i żydzi na całym świecie protestują przeciwko wydaniu przez Duńskie Towarzystwo Biblijne politycznie poprawnej Biblii. Na ile się tylko dało wymazano z niej słowo „Izrael”, zastępując sformułowaniem „my”. Poznikały też takie wyrażenia jak: grzech, łaska, miłosierdzie i przymierze.

(...)

https://www.gosc.pl/doc/6300406.Politycznie-poprawna-Biblia-w-Danii

Pragnę zwrócić uwagę na czas działań "nowoczesnych" tłumaczy Pisma Świętego:

"-  Już w 2012 r. ukazało się tłumaczenie Nowego Testamentu...."

" - Ta sama wymówka pojawiła się również obecnie, gdy wydano „zaktualizowany” Stary Testament. "

 

Dla niezorientowanych podam co w 2012 roku działo się w geopolityce.

Po pojawieniu się napięć w polityce resetu USA-Rosja na tle rozbieżności interesów USA/Izrael-Rosja na BW(Syria), prezydent B.Obama spotkał się w marcu 2012 roku z prezydentem Rosji Miedwiediewem i zapowiedział "bycie bardziej elastycznym" podczas spodziewanej drugiej kadencji mającej się zacząć w styczniu 2013 roku, byleby Rosja podjęła II-gi etap polityki resetu, którego celem było powstanie EURAZJI, etap niezbędny do realizacji projektu NWO.

Już w kwietniu 2012 roku papież BXVI był poddawany naciskom skłaniającym go do abdykacji na rzecz kardynała Bergoglio z Argentyny, lewicowca od młodości i będącego w bliskich związkach z działaczami LGBT(np. Gustavo Vera, polityk i działacz LGBT z Argentyny). 

Już po śmierci JPII w 2005 roku, globaliści poprzez homoseksualne lobby w Kurii Rzymskiej i w Episkopatach w krajach Zachodu, próbowali wypromować Bergoglio jako kandydata na papieża, ale Bergoglio nie zdecydował się kandydować.

BXVI zwlekał z ogłoszeniem decyzji o abdykacji do ogłoszenia wyniku wyborów prezydenckich w USA a ogłosił ją po oficjalny objęciu urzędu przez B.Obamę po 20.01.2013 roku.

II-giego etapu polityki resetu nie podjął W.Putin(odrzucił ofertę ustępstw Obamy a dotyczyły one zgody USA na powrót państw bałtyckich do rosyjskiej strefy wpływów a Polska miała mieć status kondominium rosyjsko niemieckiego).

W tym czasie w UE przygotowane były projekty z tym związane, np. nowe zasięgi kontroli ruchu lotniczego.

Nad obszarem wschodniej Polski włącznie z Warszawą, kontrola ruchu lotniczego(i opłaty z tym związane) miały trafić do Wilna, które miało być w rosyjskiej strefie wpływów w ramach EURAZJI.

Obecna publikacja "nowoczesnego" tłumaczenia Starego Testamentu zbiega się znowu z rokiem wyborczym w USA, gdy globaliści liczą na zwycięstwo swojego kandydata i kontynuację projektu NWO.

Pandemia ma im w tym pomóc(dlatego mają wsparcie Chin, WHO i ONZ- organów zdominowanych przez globalistów.

Przyspiesza też projekt powołania religijnego ONZ-tu(padły propozycje by Franciszek został przywódcą tej nowej. "nowoczesnej" ogólnoświatowej religii(by nastała "jedna owczarnia i jeden pasterz) a potwierdzają to dzisiejsze międzyreligijne modły o ustanie pandemii(jeśli to poskutkuje "ustaniem" pandemii, to będzie paliwem propagandowym na rzecz globalistów i ich ogólnoświatowej religii czyli będzie to powtórzenie zabiegu/triku kapłanów egipskich opisanego w powieści B. Prusa pt. "Faraon"("Zaćmienie Słońca wzbudza strach wśród ludności, dzięki niemu kapłan przejmuje władzę w Egipcie").

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1630366

Dziękuję za link, ale "poprawianie" Nowego Testamentu nie jest nowością. Właśnie przygotowuję pewien post nawiązujący własnie do zmian w tej Księdze. Będzie on rozszerzeniem tego, jaki napisałem kilka lat temu. Wie Pan... papież Franciszek, o którym też pisałem nie wzbudza mojego zaufania i nie wzbudza od samego dnia objęcia swojej funkcji a jego dziłania prowadzą KK donikąd. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1630368

I jeszcze jedno. Moje dogłębne posty, np. na temat Talmudu i jego znaczenia we współczesnym świecie również były "spuszczane do piwnicy" i to nie tylko na salonie24. Piszę różnie, raz krócej, raz dłużej, ale zawsze to, co myślę. Nawet Pan nie zdaje sobie sprawy jak w prywatnych wiadomościach zostałem za ten cykl o Talmudzie wyzwany od antysemitów a nawet polskim szowinistą. Nie mogli oficjalnie w komentarzach, bo powoływałem się na źródłach, których nie mogli podważyć. Podobna sytuacja była, gdy publikowałem nt. WSI i roli służb specjalnych. Wtedy w e-mailach nawet mi grożono: mnie i mojej rodzinie. I znów podobnie było (negatywnie), gdy pisałem, że odpowiedzialnymi za tragedię smoleńską nie są tylko Rosjanie, ale i też kraje zachodnie, w tym poza oceanem. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1630372

   Witam! Szkoda każdego dnia zwłoki, aby w szkolnictwie wprowadzić podmiotowość Polski jako państwa i ojczyzny. Tam musi wybrzmieć patriotyzm oparty na prawdzie historycznej, którego przykładów mamy bardzo wiele. Czas zakończyć z fałszywą indokrynacją młodych umysłów. Niestety na uczelniach potrzeba radykalnej dużej miotły. Całość Pańskiej wypowiedzi postrzegam bardzo pozytywnie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1630302

ma zupelnie inne przyczyny, niz tylko brak "podmiotowosci Polski jako panstwa i Ojczyzny"?

Metode "duzej miotly" zastosowano w polskim szkolnictwie w latach 1945-70 skutecznie "wymiatajac" ludzi o pogladach innych, niz uznawane przez wladze. Kazda taka "wymiana" odgornie przeprowadzona powoduje obnizenie poziomu nauczania fachowego - a samym patriotyzmem - niezaleznie jak pojmowanym - z "prawa"czy z"lewa" brakow w wiedzy sie nie uzupelni.

 Szkolnictwo wyzsze -  jego Koryfeusze - to kolejna "nadzwyczajna kasta" wyrosla z tych samych korzeni co "kasta sedziowska". Po II wojnie byli jeszcze na uczelniach profesorowie przedwojenni - jednak byli ograniczani w swoich mozliwosciach, zabroniono im kontaktow z Zachodem, ograniczano badania - wszystko po to, zeby "wychowac" nowe pokolenie naukowcow - podleglych i uleglych "socjalistycznej" wladzy.

Dzisiaj polskim szkolnictwem (nie tylko wyzszym) rzadza wychowankowie  socjalizmu - i trudno oczekiwac od nich czegos wiecej - niz obrony istniejacego stanu.

 Sa "odporni" na wiedze plynaca z zewnatrz - wobec czego poziom badan ( w wiekszosci) w Polsce jest na bardzo niskim poziomie - a sukcesy polskich naukowcow maja miejsce prawie wylacznie wtedy, gdy badania prowadzone sa... poza polska, przez naukowcow, ktorzy w kraju nie mieli szans rozwoju - sekowani przez  rzadzacych nauka polska.

Znam wiele przypadkow, gdy naukowcy polskiego pochodzenia (urodzeni wkraju, jak i za granica) chcieli przeniesc swoje badania do Polski - zostalo to zablokowane, uniemozliwia sie prace wysoko wykwalifikowanej (na zachodzie) kadrze w kraju - bo stanowia oni zagrozenie dla istniejacych ukladow. Byliby  w stanie  zmienic polskie uczelnie i polska  nauke -sa blokowani przez.. polskich naukowcow bojacych sie zachodniej konkurencji.

Wystarczy udroznic przyjmowanie do polskich uczelni naukowcow o polskich korzeniach pracujacych na Zachodzie - wielu z nich chetnie wroci do kraju - jesli beda mieli warunki do pracy i do nauczania.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630338

   Witam! Mnie nie chodzi o poglądy z prawa, z lewa.Widzę nadal, że stoisz na rozdrożu.... Może postrzegając obecną rzeczywistość z niesmakiem kurtuazyjnie negatywnie patrzysz na lewą stronę. Tu nie ma wyborów. Albo Polska dążąca do suwerenności, albo dalsze zniewolenie, już w Euroazji. Brak Dekomunizacji, stworzył nam hybrydy, zdradę, kolaboranctwo i zaprzaństwo. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1630341

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1630272

Lodzia szuka ratunku w ramionach Brauna

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630279

lody dla ochłody

 

ci przedsiębiorcy

to mają chody

gdzie porno i duszno

obecna Lodzia

i lody dla ochłody 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1630307