Witajcie! Co zrobić jeśli chcecie odzyskać dane?

Obrazek użytkownika Gawrion
Ogłoszenie

Witajcie. Na razie serwis mocno odbiega od ideału ale już działa. Pierwsza sprawa i najważniejsza - niestety straciłem backupy (powiem Wam jeszcze jak to się stało) i portal jest w stanie z maja 2020. Tak - wiem że to beznadziejna sytuacja.

Jeśli macie wszystkie wpisy, treści to możecie je dodać ponownie i dać mi znać w komentarzu jakie daty poustawiać.

Jeśli nie macie swoich tekstów, to jest duża szansa że znajdziecie je w cache google. W tym celu spróbujcie np. wyszukać w google frazę:

"gawrion blog niepoprawni"

Pierwsza wynik powinien być wynikiem z niepoprawnych. Zamiast wchodzić w link spróbujcie poszukać małej strzałeczki przy adresie.

Gdy ją naciśniecie to pjawi się napis "kopia". Po kliknięciu otworzy się wam kopia tej strony. W tym przypadku zajawki wszystkich Waszych wpisów. Tytuły będą posiadały linki do pełnych wpisów, ale nie naciskajcie ich, bo to nic nie da. Zamiast tego możecie skopiować te adresy i skonstruować adres składający się z dwóch części:

1. ]]>https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:]]>
2. https://niepoprawni.pl/blog/gawrion/wybor-jest-oczywisty

Łączycie te dwie części uzyskując link:

]]>https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://niepoprawni.pl/blog/gawrion/wybor-jest-oczywisty]]>

Jeśli Google ma Waszą stronę w cache to uzyskacie jej kopię i będziecie mogli skopiować tekst i dodać. Jeśli Google nie ma tekstu to pojawi się grafika z robocikiem. Ale nie wszystko jeszcze stracone. Okazuje się że także bing posiada zbuforowane wersje stron. W tym przypadku korzystamy wyłącznie z wyszukiwarki bing analogicznie jak w przypadku google (najlepiej wpisać cały adres szukanej strony). Niestety bing konstruuje link do cache w taki sposób, że zabiezpiecza go trzecim, zaszyfrowanym składnikiem, co uniemożliwia samodzielne wygenerowanie linku:

1. ]]>https://cc.bingj.com/cache.aspx?q=]]>
2. https://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/tohu-wa-bohu
3. &d=4988767959712922&mkt=pl-PL&setlang=pl-PL&w=dbOd_if4RnPcoW0pc3H0RawwdDyK91FQ

Łączymy i powstaje link:

]]>https://cc.bingj.com/cache.aspx?q=https://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/tohu-wa-bohu&d=4988767959712922&mkt=pl-PL&setlang=pl-PL&w=dbOd_if4RnPcoW0pc3H0RawwdDyK91FQ]]>

Jeśli powyższe się nie sprawdza, to możecie sprawdzić czy kopia strony jest w serwisie ]]>Way Back Machine]]>. W tym celu wejdźcie na tę stronę i tam wklejcie powyższy link nr 2 (swojej strony, którą szukacie). Jeśli jest to uzyskacie jej kopię.

Chcę Was bardzo przeprosić za to co się stało. Niestety jest to efektem nieszczęśliwego zdarzenia i niskobudżetowego zarządzania portalem. Niestety ale nie mam funduszy na często kosztowne rozwiązania i jest, jak jest :(

W poniedziałek, gdy serwer zniknął, byłem bardzo wkurzony i niedowierzałem, że stało się to co się stało. Od poniedziałku do dziś spałem łącznie krócej niż 16 godzin. Dodatkowo ciała dała firma domenowa, która od poniedziałku do dziś nie była w stanie prawidłowo ustawić rekordów DNS. Musiałem wczoraj wieczorem postraszyć ich sądem aby uzyskać wsparcie na właściwym poziomie, bo na moje telefony, maile reagowali na zasadzie zdartej płyty i odsyłania do kolejnych osób, bądź nowe osoby rozpoczynały ze mną dyskusje na nowo, bez kontynuacji z punktu, do którego dotarłem z inną osobą. Masakra! Nawet sobie wymyśliłem powiedzenie, że "im więcej maszyn zdobywa sztuczną inteligencję, tym częściej ludzie zachowują się jak mało inteligentne roboty"....

Portal wygląda na razie bardzo surowo, ale jest chyba jeden plus. Chodzi szybciej!!! Jest to efekt nowszego serwera, z dyskiem SSD, nowszego oprogramowania i zupełnie nowiutkiego drupala (najwyższa dostępna wersja Drupala 7). Niestety stara wersja "krzaczyła" się z powodu braku kompatybilności z nową wersją języka PHP i musiałem od nowa wszystko skonfigurować. Ręcznie kopiowałem ponad 200 tabel bazy danych, starając się na bieżąco pilnować logiki, co mogę skopiować, czego nie mogę, kiedy muszę zastąpić tabele, kiedy je złączyć, a kiedy dokonać jeszcze bardziej skomplikowanych operacji. Jednym słowem masakra. Do tej pory udało mi się dostosować portal do używalności i czeka mnie jeszcze dużo, dużo pracy.

Na razie dziwny adres strony (z "niepoprawni2" w środku) wynika z tego, że nie chcę aby Google nadpisało zarchiwizowane wersje waszych wpisów, które możecie odzyskać. Ja opisaną wyżej techniką odzyskałem wszystkie moje wpisy z całego roku i pododawałem spowrotem. Zajęło mi to kilka godzin, ale było warto. Jeśli ktoś sobie nie poradzi to mogę wraz z Małą Mi pomóc. Szczególnie chcemy przywrócić wpisy naszym najstarszym wiekiem blogerom. Będziemy działać. Niestety przepadną raczej dyskusje pod blogami, choć gdybyscie znaleźli jakieś naprawdę wartościowe i uznali że warto je odtworzyć, to dajcie mi znać.

To chyba na tyle. 

Jeszcze raz Was wszystkich bardzo mocno przepraszam!! Sam jeszcze nie pogodziłem się z tym co się stało :(

ps. znalazłem fajną stronę z zebranymi do kupy opcjami odzyskiwania danych z webowego cache:
]]>http://www.searchengineshowdown.com/archives/]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

wszystkie rankingi poznikały, nowe teksty, masakra, to już lepiej nie będzie? Może to znak, aby przestać pisać... Tyle lat poswiecenia dla tej Polski i wszystko trafia szlag...

 

Vote up!
5
Vote down!
-2

Romuald Kałwa

#1629982

Rankingi tekstów to nie problem. Problemem są treści, teksty. To jest największa strata :( 
W pierwszym momencie też pomyślałem, że to znak abym przestał to wszystko robić.... Tym bardziej że wszystko szło bardzo pod górę... :(

Wspólnymi siłami możemy przywrócić treści.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1629983

-  proszę się NIEpoddawać.

ZACHOWANE  ZAPISY  w  portalu  INTERNET ARCHIVE  / WAYBACK  MACHINE :

Saved 556 times between July 29, 2008 and August 24, 2021. 

LINK -----

https://web.archive.org/web/*/niepoprawni.pl

..... Z  mocnym uściem dłoni, wlk dzięki  za  ogrom roboty  -  pozdrawiam

wilre

Vote up!
7
Vote down!
-1


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1629987

556 archiwów dotyczy samej strony głównej. Wayback Machine ma całkiem pokaźny zasób naszych kopii się okazuje :) Muszę sprawdzić ich IP i dać jakieś priorytety, bo robią dobrą robotę :)

Vote up!
3
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630101

Przez Niepoprawni.pl nie wchodzi.

Proszę  uprzejmie przywrócić  blogi Husky i innych blogerów.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1629984

jeśli nie działa, to przez adres:
https://niepoprawni.pl/niepoprawni2/user/login

Vote up!
3
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1629988

Moje materiały jak widzę są. Brawo. Nie jest źle.Może wprowadzić nowinki techniczne skoro nowy dysk.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1629985

to muszę doprowadzić serwis do zjadliwego wyglądu :/

Vote up!
3
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1629989

- przyznam że jak portal zniknął to dopiero doceniłem jego wartość i jakie to dobro i skarb w dzisiejszych czasach - wydawało by się w wolnym i niepodległym kraju gdzie "psi kaganiec" zwany cenzura jak za moskala dalej działa skutecznie.
Tak przy okazji - przepraszam Gawrion za tamto...już się nie powtórzy.

Na koniec coś optymistycznego - za tydzień dwa wszyscy zapomnimy że było takie zdarzenie :) choć wielkie podziękowania i uznanie za trud należą się Gawrionowi - więc wielkie dzięki !!

PS - uważam że "ktoś" pomógł tej awarii.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1629986

coś tam było, ale ja nawet nie pamiętam co dokładnie. Dziękuję ;) Popsuć dysk w serwerowni to nie jest wielki problem... :/ Mógł też sam się popsuć. Nie dowiesz się prawdy.

Vote up!
4
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1629990

- mechaniczny i elektroniczny.
Mechaniczne uszkodzenie i utrata danych nie następuje gwałtownie nawet kiedy dysk zostanie uderzony (z wjątkiem uszkodzenia sektorów rozruchowych ale dysk jest wtedy i tak widoczny przez system) - choć i sam się zużywa przy pracy "igły" i talerza z silnikiem, z tym że te 3,5 cala w komp. stacjonarnych są dużo bardziej wrażliwe na udar machaniczny niż 2,5 cala w laptopach.

Najpierw zaczynają gubić dane,system się zawiesza i długo szuka, czasem robią się głośne - miałem taki który chodził jak krajzega.
Natomiast kiedy padnie elektronika i dysk jest "niewidoczny" - to się ją poprostu wymienia.
Sam co jakiś czas testuję dyski programem Victoria w wersji portable (działa z przenośnej pamięci - nie trzeba instalować do systemu) i pokazuje mi stan zużycia i porównuję czasy zapisu i odczytu danych które po miesiącach i latach cały czas się wydłużają aż nastąpią uszkodzenia sektorów i wtedy dysk należy wymienić a nawet trochę wcześniej - najlepiej zgodnie z zaleceniem producenta. Dane skasowane lub nadpisane można odzyskać do 10-ciu nadpisań ale to robią tylko specjalistyczne firmy bo talerz trzeba wymontować i założyć na specjalistyczną aparaturę.

Zrobiłem pingi serwera "niepoprawnych" i widzę że serwer jest w Polsce we Wrocławiu na ul. Swobodna 1 - taki podają adres e-mail: noc@ovh.net

Vote up!
3
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1629999

W naszym przypadku dysk przestał być widoczny dla BIOS, więc jest duża szansa że padła wyłącznie elektornika a talerze są ok. Gadam z OVH na temat kosztu wysyłki do mnie. Pewnie nie byłoby dla nich wielkim problemem podmienić elektronikę z innego dysku - a mają ich pewnie pełno z tą samą rewizją, ale ja im za mało płacę aby wykonywali takie niestandardowe usługi.

Jeśli koszty nie będą wielkie to może sprowadzę ten dysk i będę kombinować.

Tak - tym razem wykupiłem serwer w Polsce. Długo się nad tym zastanawiałem. Na pewno szybsze są odpowiedzi pakietów dla użytkowników w Polsce (około 10 razy szybciej). To był główny argument.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630022

To samo odczułem. Trafiłeś w dychę tym komentarzem. Może tak miało się wydarzyć. Może po tym wydarzeniu nabierzemy większego szacunku do siebie i skończą się niepotrzebne "napierdalanki" pomiędzy użytkownikami. 

Niezmiernie cieszę się, że ponownie jestem z wami. 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1630068

Dziękuję za wszystko trzymam kciuki za techniczne zwycięstwo i twoje poświęcenie i ciężką pracę

 

Wracamy

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0
#1629994

Wasze wsparcie jest dla mnie ważne. Gdybyście nie pojawili się tu, po awarii, to stwierdziłbym, że bez sensu to wszystko robić. Pozdrawiam!

Dobrze że jesteście!

Vote up!
4
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630021

...że serwis działa i można dodawać nowe wpisy. Ale.. z moich ponad 150 wpisów (w tym grafik i polecanych artykułów i filmów) zostały 4. Szkoda, że w praktyce nie istnieje już moja wizytówka blogera (dotyczy to także innych blogerów tu piszacych), czyli to, co wypracowałem przez ten czas publikowania tu swoich tekstów, a więc ranking najlepszych treści (najwyżej ocenionych przez czytajacych) i najczęściej czytanych. Tego nie da się odtworzyć. Nie da się też odtworzyć wartościowych komentarzy. I jeszcze chcesz nadać powtórzonym wpisom oryginalną datę i zepchnąć je w niebyt w portalowej piwnicy. Jak to możliwe, że backup nie obejmuje tak długiego okresu?

Na dodatek szalejący w portalu pałowicze nie pozwolą na przywrócenie oryginalnej oceny, więc nawet poświęcenie kilku tygodni na przywracanie wpisów nic nie da, a wprowadzi mnóstwo chaosu. Wartościowe teksty pewnie warto przywracać, ale... Mówiąc szczerze tylko ci pałujący kretyni są dla mnie motywacją dalszego tu przebywania, bo nie chcę, żeby ich chory punkt widzenia całkowicie zdominował przekaz. Tak to widzę na dziś, kiedy moja chęć powrotu tutaj waha się w okolicach 5 na skali od 1 do 100.

Vote up!
8
Vote down!
-4

Krispin z Lamanczy

#1630023

Ja nie miałem zapisanych nigdzie u siebie swoich prawie 20 wpisów. Odtworzenie z cache google lub wayback machine i ręczne dodanie zajęło mi około 1,5-2h. Jeśli masz wpisy pozapisywane gdzieś u siebie, tym łatwiej będzie...

Po takich komentarzach jak twój moja motywacja do odtwarzania serwisu spada ze 100 do 95 (w skali stu stopniowej) - staraj się dalej! :)

Vote up!
6
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630025

Zdumienie wręcz zdziwienie budzi fakt takiego podejścia do sprawy jak powyższy twój adwersarz. Wszyscy dzisiaj " stajemy na głowie" by ciebie wspierać w tej trudnej sytuacji.Na bok waśnie gdy dom się pali. Komu zależy na portalu już wiesz.

Jest nas wielu którzy pomagają Tobie Gawrion jak mogą i to się liczy.

Wspieram ciebie i wierzę w powodzenie twojej ciężkiej pracy.

Uda się MUSI !

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1630028

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zdumienie wręcz zdziwienie budzi fakt takiego podejścia do sprawy jak powyższy twój adwersarz. Wszyscy dzisiaj " stajemy na głowie" by ciebie wspierać w tej trudnej sytuacji.Na bok waśnie gdy dom się pali. Komu zależy na portalu już wiesz.

Jest nas wielu którzy pomagają Tobie Gawrion jak mogą i to się liczy.

Wspieram ciebie i wierzę w powodzenie twojej ciężkiej pracy.

Uda się MUSI !

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1630029

Moja motywacja po Twoim komentarzu spadła z 5 na 3%. Przepraszam Cię, że publikowałem w Twoim portalu. Przepraszam Cię, że straciłeś dane. Przepraszam Cię, że o tym piszę. Teraz lepiej?

Ale nie obawiaj się, bo po komentarzu kretyna, który nazywa mnie "adwersarzem" motywacja skoczyła mi do 15%.

Pozdrawiam. 

PS. a jego pałowanie podnosi moją motywację do 25%.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1630030

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Fktyczn ptrfsz sę ppsć zprzntwć l p c  ? W tj sytcj !!

Szk .

Vote up!
1
Vote down!
-7
#1630031

Wtedy Ci odpowiem.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1630032

"prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"

Vote up!
5
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630034

I na tym dyskusje można zamknąć. Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1630036

To naprawdę niestosowne porównanie. Przestań koncentrować się na swoim wielkim bólu... z łaski swojej. Nie tylko Ciebie boli ta sytuacja. Złożyłem Ci kiedyś  propozycję pomocy i nigdy jej nie wycofałem. Emocje w relacjach międzyludzkich nie służą poprawie tych relacji, ani czyjegoś wizerunku. Pozdrawiam. 

Vote up!
7
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1630042

Ulżyło ci chłopie ?

Vote up!
3
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1630061

Ale jeśli jesteś zawiedziony, to mogę coś dorzucić.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1630094

Nie przejmuj się. Jak zawsze pomogę Ci testować brachu :D

Vote up!
4
Vote down!
-2

jestem zwykłym testerem niepopków - takim najzwyczajniejszym :)

Polecanki

#1630037

Wiedziałem że na Ciebie można zawsze liczyć! Podniosłeś mi motywację z 95 do 120 w skali stustopniowej!

ps. Właśnie? Skala 100 stopniowa to od 1 do 100 czy od 0 do 99? :)

Vote up!
5
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630038

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z mojego doświadczenia wynika,że ilość wejść czyli inaczej poczytność danego materiału zależna jest  GŁÓWNIE od jego publikacji w sieci i zainteresowania czytelnika. W tym ważna jest sama treść a nie punkty czy dyskusje ( czego czytelnicy już nie doczytują )

Portale internetowe o dużym zasięgu np. Fb rozpoznawalność w nich autora i akceptowalnośc tego co pisze daje w sumie duże zainteresowanie tzw bazą. I o to tutaj chodzi nie o komentarze ( tych nikt nie czyta poza macierzystym portalem) ale o promocję materiałów wybranych przez Admina w sieci.Tzw " wartość dodana" to ciekawe materiały przyciągające czytelnika z Polski i zza granicy. Punkciki to tylko sprawa wewnętrzna portalu.

Dane mogę przytoczyć w każdej chwili analizując choćby swoje materiały pisane na różnych portalach.

W budowaniu wizerunku oraz technicznej strony NP może i o tym pomyśleć.

Pozdrawiam

 

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1630057

Być może nie na długo się tu pojawiłem,ale trzymam kciuki za powodzenie
Tu jest Polska
Tu są Polacy

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1630059

Przy powielaniu wpisów z portalu Niepoprawnych na inne portale brak jest automatycznego podziękowania i poszanowania za wykonaną pracę i automatycznego linku do danego wpisu

Vote up!
2
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1630065

Jak miałby działać taki mechanizm?

Vote up!
1
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630428

Mam już na dysku spory katalog ze swoimi wpisami. Będę to sukcesywnie wstawiał na serwis. Boję się tylko, że jak zacznę wstawiać około 160 grafik, które w międzyczasie popełniłem, to inni użytkownicy mnie znienawidzą. Niestety, każdy rysunek będzie trzeba wstawić osobno. A ponieważ teraz jeszcze rysunki wpisują się równolegle jako wpisy w blogu, to mogę zapełnić cały serwis na czas odtwarzania tylko swojej pracy moimi wpisami, wypychając przy okazji poza stronę główną tematy aktualne. To zresztą dotyczy wszystkich blogerów. 

Czy była by możliwość stworzenia np. równoległej strony tylko do zapisywania odzyskanych wpisów tak, żeby rozdzielić teksty aktualne od archiwalnych? Nie mam sprecyzowanej koncepcji, ale podsuwam jako propozycję.

Vote up!
2
Vote down!
-1

M-)

#1630099

Nie będzie problemu. W treści wpisuj datę tak jak robi Michael - ja będę aktualizował te daty i wszystko trafi na swoje chronologiczne miejsce. Razem damy radę. Mamy tu cudowną społeczność! :)

Vote up!
6
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630100

Można odnaleźć tekst także w cache bing - np.:
https://cc.bingj.com/cache.aspx?q=https://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/tohu-wa-bohu&d=4988767959712922&mkt=pl-PL&setlang=pl-PL&w=dbOd_if4RnPcoW0pc3H0RawwdDyK91FQ

Okazuje się, że przy odpowiedniej determinacji odnajdziemy wszystko ;)

Vote up!
3
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630181

Do twittera i lineked.Do fejsa tez nadal nie ma

Vote up!
3
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1630424

Promujcie Niepoprawnych Autorów!

Vote up!
4
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630427

Chcąc zrobić kopię wpisu to obecnie nie da się skopiować tytułu notki

Całą treść tak ale nagłówka już nie

Vote up!
4
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1630501

:)

Vote up!
1
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630502

Dopiero teraz, z braku czasu reaktywowałem konto. Widzę też wiele nowych (starych?) blogerów.
Niezłą jazdę @Gawrion miałeś z serwerem. Ważne, że portal działa!

Vote up!
4
Vote down!
-1

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1632113

zajrzyj

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632167