Co jest z niepoprawnymi - odpowiedź

Obrazek użytkownika Gawrion
Blog

Wpis ten jest szerszą, uporządkowaną odpowiedzią na wpis Jazgdyni oraz próbą dalszego poruszania problemów/tematów rozpoczętych w dyskusji pod tym wpisem. Jazgdyni postawił bardzo ogólne pytanie: co jest z niepoprawnymi !? Jako osoba, która w 2008 r. współtworzyła to miejsce, pisała misję, wymyśliła nazwę. Jako główny twórca, wieloletni administrator odpowiedzialny za techniczną stronę działania serwisu. Jako jeden z członków bardzo szerokiego grona, bardzo wielu ludzi którzy przewinęli się przez Redakcję W końcu jako jedyny twórca, jedyny administrator, jeden z dwóch moderatorów i redaktorów serwisu w obecnym kształcie, cieszę się że Jazgdyni zadał takie pytanie.

Diabeł tkwi w szczegółach, a im bardziej w las tym więcej drzew. Postaramy się poszukać w tym wpisie diabła, jednocześnie starając się nie zgubić w lesie. Zaczynamy :)

Słabe statystyki

Wpis Jazgdyni oparty jest głównie o informacje uzyskane z jednego z serwisów, który zajmuje się wyceną serwisów oraz szacowaniem ruchu, charakterystyki tego ruchu - cubestat.com. Witryny takie jak cubestat.com (także alexa.com) mogą posłużyć jedynie jako źródło przybliżonych danych na temat charakterystyki ruchu dla danej domeny. Nie dysponują one bowiem źródłowymi danymi. Ich szacunki bazują jedynie na pewnych próbkach (np. z wtyczek do przeglądarek) i na podstawie tych próbek witryny te, mnożąc przez różne współczynniki, ważąc przez wagi i wartości, przybliżają pozycję danej witryny - jej ruch, podział na płeć, przedział wiekowy, potencjał przychodowy itp. Na niepoprawnych jednak nie ukrywamy prawdy o ruchu i dla każdej chętnej osoby dostępne są publicznie dane na temat dokładnego ruchu w czasie rzeczywistym jak i pewne dane historyczne. Wystarczy skorzystać z ikonki umieszczonej w dolnej części strony: ]]>http://whos.amung.us/stats/lvyhekq97l2n/ ]]>Jak to jest ze statystykami? Jest sprawą dość powszechnie wiadomą, że popularność serwisu, w porównaniu do okresu swojej świetności spadła. Złożyło się na to wiele różnych czynników. Wśród głównych wymieniłbym:

  • powolne wypełnienie niszy i zapotrzebowania na takie portale. Niepoprawni są jednym z pierwszych tego rodzaju serwisów. Już po kilku latach po założeniu niepoprawnych zaczęły pączkować inne inicjatywy. Część z nich wywodzi i wzoruje się na niepoprawnych (np. inicjatywa ŁŁ, który banowany na s24 jako tomtomek szukał schronienia na niepoprawnych). Część powstała z pobudek biznesowych i poprzez postawienie sobie podobnej misji (przynajmniej pozornie) w sposób naturalny zabrała ruch - nic w naturze nie ginie. Pamiętajmy że w 2008 r. portal środowiska GP dopiero chyba się rodził, nikt wtedy nie myślał o blogach w postaci "naszeblogi". "Wsieci" także wypełniła pewną niszę i była odpowiedzią na zapotrzebowanie.
  • mniejsze, mniej żywe zainteresowanie sprawami zamachu smoleńskiego. Początek rozkwitu niepoprawnych datujemy na chwilę po dacie zamachu smoleńskiego. Poza pewną dywersyfikacją źródeł treści prawicowych (o czym powyżej) - i w sumie dobrze bo to także dywersyfikacja ryzyka zniknięcia danego miejsca w sieci - jest to także naturalny czynnik osłabnięcia zainteresowania. Może i nie dlatego, że nikomu już nie zależy na rozwikłaniu tej zagadki, a raczej dlatego że sprawa jest już tak oczywista, że pozostali tylko idioci (w tym pożyteczni) którzy wierzą w wersję pancernej brzozy.
  • z tej samej kategorii, przyczyn można wymienić zmęczenie rządami Tuska i pewne zwątpienie, które temu towarzyszy. Na początku ludzie myśleli, że dzięki orężu słowa da się zmieniać rzeczywistość. O ile ja nadal wierzę, że się da - znając ogromny mnożnik synergii, która w wypadku pojedynczych działań nigdy nie dałaby takiego silnego głosu - o tyle wiele osób zwątpiło i popadło w marazm.. Naprawdę warto robić to co robimy.
  • spadek aktywności czy odejście z tego świata znakomitych blogerów - portal wypełnia treść, treść tworzą użytkownicy, nie Gawrion. Im lepszej jakości te treści, tym większy sukces!
  • w kóńcu - najpierw problemy techniczne z serwisem, potem "dziwna polityka redakcyjna" - bany (po stworzeniu nowej wersji naliczyłem prawie 200 banów), ograniczanie wolności słowa, reglamentacja treści i poglądów pojawiających się tu, w końcu rozłam, czarny PR (Gawrion złodziej, Gawrion agent itp.) - to był ostatni cios, którzy niektórzy uważali błędnie za ostateczny. Warto pamiętać że wraz z dobrowolnym opuszczeniem autobusu i pozostawieniem kierownicy Gawrionowi, koledzy redaktorzy w słusznej trwodze o wyniki swojego nowego przedsięwzięcia zdołali zakosić wyposażenie tegoż autobusu - aluminiowe rurki, młotki do awaryjnego tłuczenia szyb, narzuty z siedzeń, baki zapasowego paliwa itp - ]]>mówię tu o przywłaszczeniu facebookowego profilu]]>. Facebook obok googla potrafi być jednym z pierwszych poważnych źródeł odwiedzin. Skutkiem rozłamu było nie tyle ograniczenie zasięgu oddziaływania serwisu, odjęcie rąk potrzebnych do pracy. W początkowej fazie przywracania strzępów serwisu i budowania nowego była to prawdziwa walka o życie tego miejsca - tylko dzięki temu że byłem szybszy od kolegów, którzy włączyli serwer, i zdołałem przegrać backup, serwis utracił tylko kilka dni wpisów.. Tym bardziej było to trudne że wraz z rurkami młotkami, paliwem, z autobusu zniknęła skarpeta z oszczędnościami - te zostały przeznaczone na portal blog and roll. Musiałem postawić wszystko na siebie i swoje zdolnośći, cierpliwość.

Ostatecznie, pomimo wszystkiego co opisuję powyżej, muszę powiedzieć, że nie jest źle. Nadal mam ochotę tworzyć i rozwijać ten serwis. Codziennie analizuję i obserwuję ruch. Na podstawie danych za ostatnie tygodnie muszę powiedzieć że stabilnie, delikatnie bo delikatnie, ale statystyki poprawiają się. Szczytowe wartości ruchu są coraz wyższe, coraz wyższe są także minima obserwowane w nocy, ze źródeł ruchu głównie spoza Europy - USA, Kanada. To czy będzie lepiej nie zależy jednak od Gawriona - to zależy tylko od Nas. Może nie nawet od Nas tylko bardziej obrazowo - od Ciebie mój drogi czytelniku! Co zrobić by pomóc tej inicjatywie? Na to postaram się odpowiedzieć za chwilę, przy czym bez pracy (w obojętnie jakiej postaci) nie ma efektów.. Niestety.. Każdy woli patrzeć na gotowe, ale gotowe jest zawsze dzięki pracy..

Zasady moderacji

Moderacją zajmuje się głównie i prawie tylko Mała Mi. Mamy określony szereg obiektywnych zasad moderacji, które mam nadzieję jak najszybciej opublikujemy w przewodniku. Głównym celem jest prezentowanie różnych poglądów i różnych punktów widzenia na różne tematy, nie tylko polityczne. Czasami nie zgadzam się z tezami podklejonych tekstów, ale dzięki uznaniu tych zasad jako przewodnie, teksty te wiszą u góry. Moderacja i wybór tekstów nie jest rzeczą łatwą - jest bardzo duże ryzyko - wręcz pewność tego - że tekst nie spodoba się wszystkim. To normalne i potwierdzone latami doświadczenia. I nie chodzi nawet o użytkowników. Zabrakłoby mi palców rąk i nóg gdybym miał wyliczać spory w samej redakcji na tle tego co powinno wisieć na niebieskim, co, tylko na stronie głównej a co wogóle. I bardzo dobrze - nie możemy być tacy sami. Bardzo trudnym zadaniem jest wyważenie przez moderatora tekstów tak aby reprezentowały mniej więcej środek. Pamiętajmy także że każdy z nas ma swoje preferencje polityczne, światopoglądowe - pokusa faworyzowania tego co swoje, dyskryminowania tego co obce jest bardzo duża - znam to także z doświadczenia. Wczujmy się w tę rolę i pochopnie nie oceniajmy. Chętnych zapraszam do pomocy - mówię serio! 

Kasa, Misiu, kasa.. Czas to pieniądz..

Wiemy w jakim świecie żyjemy? Wiemy. Wiemy że liczy się kasa! Utrzymanie serwisu kosztuje kilkaset dolarów miesięcznie - opłaty transferu, serwera - to są bardzo realne koszty które trzeba ponieść. Dane podawane przez cubestat czy inne serwisy to tylko potencjał generowanego przychodu - nie są to realne dane. Na niepoprawnych nie ma obecnie ani reklam, ani skarbonki. Wszystko idzie z prywatnych kieszeni kilku zaangażowanych osób. To spore obciążenie. Czas to pieniądz. Rodzinę trzeba za coś wykarmić. Gawrion pracuje aby podołać temu zadaniu - praca zajmuje mu około 8, 9 godzin od poniedziałku do piątku, dojazdy to około 1,5 godziny dziennie. Ile pozostaje? Kilka godzin dziennie i reszta starczy tylko na sen. No i weekendy. Moderacja, jak ktoś już słusznie zauważył to robota praktycznie na całą dobę. Powinniśmy wszyscy dziękować Małej Mi że dzielnie wywiązuje się z tego zadania. Sam bym w życiu nie podołał. Nie dostajemy za naszą pracą złamanego grosza, możemy poszczycić się jedynie masą straconego czasu i satysfakcją tworzenia tak unikalnego miejsca w sieci - prawdziwie niezależnego od polityki i kapitału. To nasz serwis. Nikt nie będzie nas szantażował karami umownymi za brak wyświetlania reklam, utraconymi przychodami, czy brakiem grantów czy "sponsoringu":) To się nazywa coś, za coś - wolność za brak zobowiązań. Oczywiście kosztem jest także mniejsza elastyczność i możliwości. Gdyby nie moje szerokie i ogólne zdolności programistyczne, silna wola, upór, nie byłoby tego serwisu. Za podobną jakość, podobną funkcjonalność, na rynku trzeba dać kilkadziesiąt tysięcy euro/dolarów - wiem bo wysyłałem zapytania ofertowe..

Jak pomóc?

Jeśli chcesz liczyć tylko na Gawriona, Małą Mi, to przestań liczyć wogóle. Zrozum że pieniądz, czas, tak samo jak motywacja (choć z tą u nas troszkę lepiej), są wartościami bardziej (te pierwsze) czy mniej policzalnymi. Wy tego nie widzicie, ale Gawrion jest na niepoprawnych prawie cały czas. To restartuje usługi w momencie zawieszenia - wtedy wydaje się Wam że to coś szwankuje z waszym netem; To analizuje ruch przychodzący i sprawdza linki prowadzące do serwisu; To analizuje logi i komunikaty z Drupala, z serwera; To walczy z bałaganem w bazie danych spowodowanym błędnie działającym tzw. cronem (modułem do okresowego wykonywania zaplanowanych czynności); To w momentach większego rozluźnienia - przewaznie przed snem, z tabletem w ręku - marzy o nowych funkcjonalnościach i planuje wenę :) ; To w trakcie jazdy samochodem do pracy/z pracy czyta, sprawdza czy działa, loguje się z komórki przez SSH, także podkleja/odkleja wpisy unikając z trudem wypadków Tak! - ryzykuję moim życiem! :) I wcale nie jest to takie śmieszne :) Na to wszystko kilka godzin... Czasami trzeba poświęcić godzinę na napisanie wpisu w odpowiedzi jednemu z użytkowników. A w tym samym czasie Mała Mi czyta, podkleja, odkleja. Raz na jakiś czas demotywuje się pochopnymi komentarzami o fatalnym doborze polecanych treści. Jesteśmy twardymi, upartymi ludźmi ale tak - przyznajemy się - potrzebujemy pomocy! I nie jest prawdą to co pisze jazgdyni - że nie trzeba pracy - bez pracy nie ma niczego.. Ja także mógłbym napisać, że mam inne obowiązki - naprawdę mam ich bardzo dużo!

Musi być praca.. Praca ta, pomoc ta może mieć różne wymiary - jeśli tylko wierzysz w naszą misję:

  • nie lubisz zobowiązań, wolisz samodzielnie planować sobie czas i jego ilość poświęconą na pracę - polecaj niepoprawnych innym, wklejaj linki z niepoprawnych do innych bardziej popularnych (mainstreamowych serwisów), polecaj artykuły na FB/NK/Twiterze, komentuj nas na FB, rób promocję serwisowi we wszelkiej innej postaci. Tylko dzięki synergii to może działać. Jeśli będzie synergia, to gwarantuję Wam sukces!
  • zaproś do niepoprawnych autorów z innych serwisów, których uważasz za ciekawych, jeśli tylko jeden z dziesięciu zaproszonych zarejestruje się i napisze coś fajnego - będzie to sukces!
  • jeśli masz dodatkowo ochotę pracować z nami w grupie - zgłoś się do mnie. Po starej redakcji została wielka tabelka z podziałem ról i róznych zadań (jest kilka osobnych działów, ponad dwadzieścia różnych zadań z różnymi cyklami wykonania, różnym stopniem zaangażowania) - na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jest jeden problem - nie płacimy w dolarach, nie płacimy w euro, nie płacimy też w marnych złotych.. :(

Jedyną formą zapłaty jest satysfakcja, choć z tą też czasami bywa źle - im dłużej "robimy" naszą misję, tym bardziej zamienia się ona w rutynę i obowiązek. Czasami przychodzą momenty zwątpienia i rezygnacji, kiedy człowiek ma ochotę naprawdę wszystko zostawić i się po prostu wyspać..

Aha - jeśli chcecie pomóc, to piszcie koniecznie przez prywatną wiadomość lub przez komentarz do tego wpisu. Na obsługę skrzynki nie mam czasu - czeka na jednego z Was :)

Pozdrawiam!
G

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (28 głosów)

Komentarze

Zastanawiam się właśnie co możemy zrobić dla Niepoprawnych. Część rzeczy już wymieniono.

Tak ad hoc przychodzi mi parę pomysłów :

1) Obecność na Facebooku, dzielmy się linkami, polecajmy etc

2) Obecnośc Twitterze, są tam obecni ludzie z mediów, tzw. trendsetterzy

3) Podawanie linków do tekstów na Wykop.pl, plus.google.com, 

4) Przesyłanie i polecanie tekstów/linków naszym znajomym. Promujmy artykuły z Niepoprawnych.

5) Dobra pozycja w google zależy np. od układu strony, grafiki, linków etc

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1425540

Każdy z Nas, któremu zależy na propagacji wolnego, niezależnego słowa, nie powinien liczyć na Gawriona, Małą Mi, Kowalskiego - powinien liczyć tylko na siebie i zakładać pewność tylko swoich działań. Zobaczcie jak zorganizowane i skrupylatne w osiąganiu celów są inne grupy światopoglądowe, które bardziej stawiają na zbiorowiska, niż na jednostkę, wolność i nonkonformizm. My mając naturalnie problemy ze zorganizowanym działaniem, zsynchronizowanym działaniem powinniśmy tym bardziej redukować dystans i uznać dyscyplinę w uczestnictwie w osiąganiu wspólnych obiektywnie celów za swój obowiązek! 

Tylko dzięki Tobie - tak Tobie - może nam się udać. 

Wystarczy tylko że Ty - tak, partykularny TY - nawalisz, to sukcesu nie będzie. 

I nie miej wtedy pretensji do innych, tylko do Siebie - tak, do SIEBIE. 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425545

Obowiązkiem wszystkich jest pilnowanie portalu. Dzięki temu, że najbardziej aktywni forumowicze i Redakcja reagują - ten portal utrzymuje się na dobrym poziomie sprzed lat. Szkoda, że kilka portali okazało się oszukańczymi, albo na tyle leniwymi, iż dały się zdominować trollom. To jest powód ich upadku lub w najlepszym wypadku utraty zaufania oraz odejścia zawiedzionych czytelników i komentatorów. Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1425736

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425541

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425543

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Naucz się czytać lemingowy debilu i spróbuj gnido zrozumieć w jakie ciągi znaczeniowe łączą się ciągi literek. Słowem zacznij czytać ze zrozumieniem. Później wykonaj skomplikowany proces, jakim jest przemyślenie co ktoś mądrzejszy od ciebie napisał. Jak już to zrobisz (zakładam że przed końcem roku przy twoim ilorazie inteligencji powinno się to udać), i wtedy możesz odpisać. Do tego czasu proponuję się nie kompromitować. Szkoda że nie ma prawnego wymogu, aby pisać mogli ci, którzy mają coś do przekazania 

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1425576

Dixi - rozmawialiśmy. Ja po prostu nie uznaję czegoś takiego jak desant z NE. Nawet jeśli założyć, że ktoś przyszedł skądś, to jest to normalne. Nie można obwiniać zbiorową odpowiedzialnością ludzi za to że byli na portalu o niejasnych powiązaniach. Z drugiej strony skoro nawet był ten desant, to dlaczego byli tubylcy którzy bądź to - oddawali pole, bądź uciekali się do nieczystych zasad? Banowania, dyskryminacji, robienia nagonek - nieładnie. Z trzeciej strony - nie można robić z gęby cholewy - skoro regulamin nie nakłada ograniczeń w rejestracji i aktywności, to nie będziemy falandyzować.. 

To jaki był portal w 2008 roku łatwo sprawdzić - cofnij się do wpisów z 2008, 2009 r. to nie ja rozpocząłem politykę znikania, wywalania, dyskryminowania ludzi. Ten wariat - Gawrion - zawsze, choćby 1 na całą resztę Redakcji bronił zawsze wolności, misji, umów, sprzeciwiał się instrumentalnemu traktowaniu Regulaminu. Został za to sprofilowany przez kolegów psychologów z Redakcji osobowością z zaburzeniami natury obsesyjno-kompulsywnej - jako chory psychicznie. Bo kurczowo i bezkompromisowo chciał trzymać się zasad, kosztem pogorszenia stosunków towarzyskich w Redakcji. Coś jak wariat Kaczyński :-) 

Dla mnie bez zasad, bez idealizmu nie ma niepoprawnych. Jeśli mam to robić bez tego - przestanę to robić wogóle..

Vote up!
15
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425547

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... b w nj n byłm ngdy n chcłm być.
Ty twrdzłś, ż będzsz pblkwł nwt rbn, nn bnwl mn z wytykn gntm, ż są gntm.
Prtl, tk, jk znmy, kńczą sę.

Rzwlł j njprw Jnk jg Sln 24, ptm pr ŁŁ z ch Nwym krnm.
Trz płw pszących t drn, którym wydj sę (wmówn m t), ż są &qt;prwdzwym rdktrm&qt;, &qt;pblcystm&qt;, &qt;trm (jk tylk mgą lcą zrbć wrszówkę w &qt;rl&qt;, w Sc tylk sę &qt;pdkljją&qt;, gdz sę d), lb ptnwsk knl błkcząc z klk rbl.
Knc.
P zwdch.
Npprwn byl spłcznścą.
Trz zstł z tg g.wn.
Strłm sę, z wszystkch sł, przcwdzłć tm.
T wy, Włśccl (ngl bjwn, jk jż plczylśc t dlry) spprzylśc sprwę.
Trz msz JzWS BbRs hrb RsPtn &qt;Lcky Svn&qt; Psdnrdwą Prdłę , B-n-r zś -  &qt;Jn Bgtk w Rd Wnt&qt;, dzlc jszcz kprfgczng dzdk Ttkwskg...
F!!!!
Ptn zcr KGB-wsk łpk.
T z zgętym kckm tchórz nnsty:):):)

Vote up!
4
Vote down!
-12

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425549

Widzę że wraca Urban, więc muszę coś raz na zawsze wyjaśnić. Tak - gdyby Urban założył konto to bym go nie zbanował, jeśli trzymałby się zasad. Z tym że także ten Urban musiałby znieść krytykę prawdy, bez żadnej taryfy ulgowej. I Urban to wie, dlatego się nie zarejestruje. Z tego powodu jest to wyłącznie figura retoryczna, której po prostu niektórzy nie zrozumieli. Było dużo prób zakładania profili na niepoprawnych polityków (głównie przed wyborami). Kiedy dowiadywali się że nie będzie moderowania komentarzy pod ich blogami, zapał magicznie znikał. Zdawali sobie sprawę że ich fałsz szybko tu wyjdzie. Tak samo jak wyszedłby fałsz i cynizm Urbana. Dixi - jesteś inteligentny - rozumiesz. Nie mów że nie chciałbyś mieć Urbana na schrupanie?? 

Własność zaczęła być problemem wtedy, kiedy Gawrion odmówił przekazania domeny. Btw - znalazłem umowę notarialną na domenę. Są tam jasno wypisane zasady użyczenia domeny, jasne warunki rozwiązania umowy :-) W skrócie - nie ma misji, nie ma domeny :-) Niedługo Gawrion wariat wrzuci :-)

Przyjmując Twoją tezę o tylu agentach wpływu, jest to także dowód na tezę o kompletnej impotencji blogerów prawicy. Na 5 agentów nie ma w 40 milionowym kraju przeciwwagi blogerskiej dla tych 5 agentów. Dixi - to się kupy nie trzyma :-) Daj mi desant 10 wspaniałych - niech piszą świetne teksty. Będziemy podklejać. Dixi - bądź poważny :-) Zobaczymy ilu Putin jest w stanie dać ludzi :-) 

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425554

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... b sm nwl mm&qt;:):):)
Był spłcznść, jst włsnść.
Pzstnę pnm sb n prywtnym blg (strszym nż wszystk prtl).
Cb zrbłbym czystkę, jkj njstrszy Swt n pmęt:):):):)

 

Vote up!
4
Vote down!
-13

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425557

Własność była zawsze - własność jest immanentnym składnikiem wolności. Własność decyduje o kontroli. Tu właściciel od samego początku zadecydował, że przedmiot tej własności będzie służył realizacji wolności nie tylko właściciela, ale i celom wyższym, o których w misji. Jeśli sugerujesz jakieś pożytki natury osobistej, majątkowej-osobistej, to spróbuj to udowodnić. Nie ma ich. 

Dixi - czuj się swobodnie, ale pamiętaj o zasadach - dla wszystkich jednakowe. 

Vote up!
12
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425562

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Vote up!
3
Vote down!
-9
#1425584

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Dixi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... wiedziałbyś, że to ja wyszperałem zdjęcie mapy na pół.upkach i opatrzyłem nim kiedyś swój post (przez co weszło do bazy obrazków).
Potwierdza się obserwacja, że małpy (szczególnie po moskiewskiej tresurze pawłowowskiej) więcej rozpaprzą, rozsypia i oos.ają, niż zeżrą.
Tak stało się właśnie z portalem Niepoprawni.

Vote up!
3
Vote down!
-8

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425664

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Strzeliles sobie tym wpisem w noge - chcesz wiedziec dlaczego ?

 

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1425667

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1425683

Cham intelektualny to osoba która rzeczywiście, posiada wiedzę i nie można o niej powiedzieć, że jest ograniczona pod jej względem. Ale swoje racje przedstawia w sposób prymitywny, traktując drugą stronę dyskusji jak wroga którego trzeba zniszczyć. Wszystkimi środkami, także chamstwem, nadmierną ironią oraz bluzgami. Cham intelektualny nie uznaje racji drugiej osoby. On musi mieć zawsze rację. Nie zakończy sam dyskusji, póki druga osoba będzie odpowiadała, póty on będzie walczył, chyba, że temat ulegnie przedawnieniu. Chamy intelektualne charakteryzują się też poczuciem wyższości, uznają swoich dyskutantów za mniej inteligentnych od nich, gorszych, piszących głupoty oraz bzdury. Wytykają najdrobniejsze błędy by tylko dowalić drugiej osobie. 

Vote up!
10
Vote down!
-8
#1425577

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1425583

Józefie, Ty nie bądź taki   Jožin z bažin  ?!

To co wkleiłeś powyżej, to efekt jak się spuści  Ciebie  na chwilę z oczu :-)) ?

Jesteś tutaj od czterech miesięcy i  masz prawo nie wiedzieć, że Gawrion i Dixi zakładali ten portal i napewno poradzą sobie , bez twojego kabareciku.

Dlatego proszę : nie dolewaj oliwy do ognia OK ?

A, teraz posłuchaj i popatrz :

Vote up!
11
Vote down!
-7
#1425590

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

mozemy ja od wielu ,wielu lat jestem na tym forum

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1425607

 

Proponuje wziąć sobie na wstrzymanie, nie dać się szantażować i pomalutku, sukcesywnie robić swoje. Wystarczyło że dwie kolejne notki nie trafiły na niebieskie i juz mamy krytykanta.Nie przejmować sie zarzutami braku profesjonalizmu od kogoś kto sam przynaje się do kilkunastu fachów co świadczy że w żadnym z nich zbyt wiele nie potrafi skoro ciagle sie szuka (tak jak portali)-  nowych. Przecież dobry okulista nie szuka drugiej specjalizacji w ginekologi.

PS. Wreszcie widać że cała przyczyna tego półpaszkwilu na Niepoprawnych ; zgryźliwych, złosliwych przysrywanek dla administrujących portalem leży w tym stwierdzeniu; " A jest dużo bardzo dobrych tekstów, które pętają się po peryferiach strony, albo szybko wpadają do czarnej dziury.. Wystarczy aby nie były to notki wieszcza, (we jego własnym mniemaniu) i bedzie dobrze. Bo przecież :" Już miałem tak, że zacytowano mnie w telewizji. Fajnie było..." jest esencją w tym "naparzaniu".

Vote up!
15
Vote down!
-4
#1425550

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... dl Dgn.
Pwltk, pwltk, będz ptnwsk rzj...
tlntystów zmtą różn zdnwn Nthnl...
Ndczkn, knl!

Vote up!
4
Vote down!
-14

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425551

Tak się właśnie zachowujesz. Ale nawet złodziej ma swój honor.  Ty honoru nie masz bo przyłazisz tu gdzie juz dawno smród po tobie powinien sie wywietrzyć. Przyłazisz tu i znowu smrodzisz jak jakiś putinowski Eurozjata.

Niepoprawnych usiłują zmieść różne zadaniowane myszki Dixi...
Niedoczekanie, kanalie!

Nie spodziewaj się ode mnie daszej dyskusji bo ja nie dyskutuję  z osobnikami bez zdolności honorowej.

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1425558

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

---

Vote up!
2
Vote down!
-11

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425563

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425564

Kiedy przed lustrem ćwiczysz swoje monologi to rozmawiasz z agentem, szmaciarzem i moskiewski burkiem. I uważaj . Choćbyć nie wiem jak głośno szczekał siebie nie zaszczekasz.Wracasz tu ciagle bezczelnie ja wierny , dobrze zadaniowany kundel.

A o honorze to nawet nie potrafisz rozmawiać bo nie masz pojecia co to jest. gdybyś miał go choc odrobinę to byś sie tu nie bezwstydnie nie wkradał.

Vote up!
11
Vote down!
-5
#1425566

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

.. psch ch.jków zpścłś.

  &qt;zdlnśc hnrwj&qt; brdzą njmncy (lb &qt;pżytczn dc&qt;)
Żn!!!!
Ndl tg n wdzsz???

 

Vote up!
5
Vote down!
-13

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425567

Obsikujesz nogawkę Gawrionowi i jednocześnie zagladasz mu w oczy i miłosiernie prosisz o o ratunek?

Dawno sie tak nie ubawiłem. Pojdę spać w podwójnie dobrym humorze. Napisz coś jeszcze. Jesteś na dobrej drodze do pełnej kompromitacji.

Vote up!
12
Vote down!
-5
#1425568

ze swoja sitwa w administracji starych niepoprawnych i przy okazji narobiles wiekszego smrodu jak w latrynie na placu czerwonym, nasrales we wlasne gniazdo.

Te gniazdo Gawrion juz oczyscil z tego szamba co narobiles , a ty mozesz se czyscic swoje zasrane gacie, a nie nowych NIEPOPRAWNYCH.

Gnojkiem to ty jestes tutaj nie Nathanel i to  bez ambicji i honoru bo tych co tu sa i  dalej pisza  zmieszales z blotem, zaczym wypad stad zrobiles z wielkim

hukiem   i odgrazaniem ze wiecej tu nogi nie postawisz.Z ludzmi bez honoru sie nie dyskytuje tylko olewa porannym moczem tak ze nie obrazaj znowu tu ludzi i powiem ci w twoim jezyku zebys lepiej zrozumial - paszol wont desantowcu.

Vote up!
14
Vote down!
-2
#1425573

Kolego Dixi . Przypominam!!!

 

 

Jedna tabletka różowa rano, jedna zielona wieczorem. Proszę nie mylić porządku. Więcej nie da się zrobić w tym stanie, możemy tylko zatrzymać postępy szaleństwa. Twoj doktor Klich

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1425580

To wstrzasajace, ale o co chodzi ?

 

od momentu przeczytania tej wiadomości mój świat już nie będzie taki sam a ludzie na których patrzę będą wyglądać inaczej. ta traumatyczna wiadomość pozostawi swoje piętno w mej psychice do końca życia.. w najblizszym czasie postaram sie zorganizować Marsz Równości Lemingowychi Bałwanów, to niedopuszczalne, że w XXI wieku zyją bałwanofoby. Nie taką kulture pielęgnujemy w sobie od 1000 lat – jak jest zima to się ją szanuje ! u nas nie szanowali i co ?? od 10 lat ..................nie ma zimy…

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1425581

 Jak czasem widzę te twoje wypociny- to jestem za obozami dla psycholii i okrutnym niewolnictwem."

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1425578

 

Mała Mi jest WIELKA skoro praktycznie sama administruje. Co to za niewdzięczna robota wie każdy kto spróbował. Ja nawet , mając propozycje zajęcia się adminowaniem, nie odważyłem sie próbować. Proszę mi tylko nie zarzucać że sie podlizuję.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1425552

Trochę smutno mi się zrobiło, kiedy przeczytałam, że tak w istocie, to kruche są podstawy Niepoprawnych i nie trzymają się trwale gruntu. Jedna osoba, choćby nie wiem jak "barczysta", chyba nie podoła  na dłuższą metę. Wsparcie Małej Mi jest nieocenione.

 Czego życzyć Redakcji? Chyba wiary, bo kiedy ona sama wątpić zaczyna, to nastrój, niczym zaraza, ogarnia Niepoprawnych. Kiedy jest wiara, pojawia się i animusz.

 Jest takie powiedzenie: Spokój w rodzinie, bo ktoś zginie! Nie chciałabym już więcej oglądać pożegnalnych wpisów.

 Otwarcie na Nowych jest doskonałą formą ożywienia portalu, zwłaszcza kiedy kolejny Bloger wiedzie za soba całą rzeszę wiernych czytelników.

Zatem: Gość w dom - Bóg w dom! Bądźmy bardziej serdeczni dla tych, którzy do nas dobijają. Niech ta Wyspa Szczęśliwa będzie schronieniem i bezpieczną przystanią.

 Gawrion i Mała Mi: serdecznie pozdrawiam i dziekuję za wszystko, co robicie na Niepoprawnych  dla Niepoprawnych.

Ilustracja jest doskonała. Wyjątkowo dobrana:) Tam, pod tym nocnikogarnikiem, to pewnie ja się skryłam? :))

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1425553

Wiarę mamy! Całkiem dużo, ale czasami przydałaby się pomoc. 

Ilustracja całkiem przypadkowa - znalazłem to wpisując w yandex.com "niepoprawni" - była to pierwsza grafika w wynikach. Nie wiem czyjego aurorstwa:

http://ursa-tm.ru/forum/index.php?/gallery/sizes/3717-niepoprawnipl/medium/

Symbolika może być złowieszcza, ale przypadkowa. Chciałem utrwalić ten rysunek. :-)

Uznajmy że niedźwiedź to portal a żaby to trolle :-) 

Chyba że macie inny pomysł :-) 

Vote up!
11
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425560

DOBRA RADA:   -   TROLLOŻABKI  do garnka z zimną wodą - poggrzewać pomalutu to nie zauważą że sie ugotowały!!!!!

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1425572

niepoprawni się rozwijają. Wystarczy sięgnąć pamięcią do początku startu i porównać ze stanem obecnym. Jest coraz więcej autorów i przede wszystkim jest dyskusja bez wulgaryzmów jakie królowały na poprzednich niepoprawnych, że czasami aż mdliło. Być może niektórym brakuje tamtej atmosfery, ale tutaj jej nie znajdą. Osobiście oceniam ten portal jako bardzo merytoryczny i poważny i daj Boże aby tak dalej było. Myślę też, że będzie znajdować tu swoje miejsce coraz więcej autorów, którzy mają coś mądrego do powiedzenia. To zaś, że niektórzy z nich odeszli z np i w nowej wersji nie wrócili, to nie wina Gawriona tylko atmosfery wytworzonej przez poprzedników. Według mnie idzie ku lepszemu.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-3

Szpilka

#1425561

Portal pomalutku  idzie do przodu.!!!! Miło popatrzeć, ze niektóre notki  jak za dawnych czAsów przekracaja już ponad tysiąc odsłon. Nie narzekajmy tylko promujmy notki o wartościowych tresciach

gdzie się tylko da. !!!!! Nie ma co narzekać czy notka jest promowana czy nie te które są interesujace i tak mają więcej odsłon niz niektóre promowane. Apel do komentatorów !!!! promujmy Niepoprawnych gdie się tylko da!!!!! codziennie promuje przynajmniej 2 notki!!!! zachecam do aktywności to zajmuje tylko kilka sekund!!!! Pozdrawiam poprawnie NIEPORAWNYCH!!!!

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1425570

Witaj Gawrionie!

 

Ogłaszam swój osobisty sukces, bo zdecydowałeś się podjąć dyskusję i pogadać o kłopotach i przyszłości.

Wbrew supozycjom zawodowych malkontentów typu Dixi i Nathanel, których nb. omijam szerokim łukiem i nie wdaję się w jałowe dyskusje, pisząc, co napisałem kieruję się sympatią i troską o niepoprawnych. Mam taką wadę, a może i zaletę, że przywiązuję się do miejsca w którym jestem. To oczywiście czasami skutkuje negatywnie, jak wtedy, gdy powinienem już dawno spieprzać z Nowego Ekranu, a ja tam gnuśnie za długo siedziałem. Lecz miałem też obowiązki. Wspaniały człowiek, Andarian, który krótko był rednaczem, dał mi moją zakładkę Klub Dyletantów i swobodę jej redagowania. Ona zresztą nadal istnieje, tylko, że ja już nie mam nic z tym wspólnego. Nieważne. Teraz za mój dom uważam niepoprawnych i staram się dbać, by było w nim, jak najlepiej. Na początku było trudno. Poprzez zmasowaną nagonkę byłem na granicy ostracyzmu, gdy swoim działaniem przyprawiłem parę postaci typu Dixi, cz OnK, o chorobę psychiczną. Jednakże, mając świeże spojrzenie, słusznie oceniłem sytuację, z czego jestem dumny i stwierdziłem, że racja i prawo jest po stronie Gawriona. Jak widać, tej słusznej decyzji podjętej na początku, trzymam się wienie cały czas. Cieszę się, że w taki sposób pomogłem Gawrionowi skutecznie rozprawić się z wewnętrzną kliką. Tak, tak - to była typowa klika składająca się z redaktorów i blogerów, którzy uznali się za nieomylnych władców portalu. Pod tym względem Dixi ma rację - dokonałem desantu. Tylko głupkowi zaślepionemu czekistowską czujnością poszukiwania wrogów pomyliły się moje cele. Bo ja właśnie jego i smoka widziałem jako agentów i szkodników rozwalających świetny portal.

Jak widać, po secesji, towarzystwo się rozpierzchło w różne strony, co dowodzi, że była to struktura ad hoc do zniszczenia niepoprawnych.

 

Ale do rzeczy... Przyjmuję Gawrionie, że mój tekst uznałeś za istotny. A widzisz, odnośnie moderacji, tekst ten cały czas przebywał na nizinach, gdzie rzadko ktoś zagląda. Staram się rozumieć motywację Małej MI (którą podziwiam i jednocześnie współczuję cięzkiej roboty). Najprawdopodobniej uznała ona tekst za krytyczny wobec portalu, więc i szkodliwy. A nie było moim zamiarem szkodzić, czy zabawiać się krytykanctwem. Wprost przeciwnie. Zależy mi na dyskusji - co robić, zeby było jeszcze lepiej. Tak, jak podejrzewałem - szef, Gawrion pracuje i musi zarabiać na chleb. To mu daje za mało czasu na portal. Zrozumiałe, choć nie optymalne.

Jak to już w tekście napisałem - dokonał wiele, ba... doprawdy wielka robota. To dobry skrypt i przyjazny. Ale jak widać, to kosztuje. Gawrionie, uruchom skarbonkę, a ja deklaruję stałe miesięczne, w miarę możliwości, wpłaty. Także - proszę bardzo - dysponuj moją osobą. Wiedz tylko, że nie jestem informatykiem i są okresy, gdy niestety muszę się całkowicie wyłączyć, gdy wracam na morze.

 

Co do statystyk, to wiem, że podając 3Obieg, zastosowałem brzydki trick. Tomek ma pieniądze i ludzi. Nie wiadomo skąd, ale ma.

 

Cd.

 

Vote up!
6
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425575

Zygmunt Korus jest nie tylko bohaterem 1968 roku, ale też świetnym dziennikarzem. Miałem wątpliwości poczetkowo, ale okazuje się, że dobrze zrobiłem, gdy wrzuciłem ten tekst na niezależną. Okazuje się, że mamy tam dużo przyjaciół, którzy interesują sie i przejmują niepoprawnymi.

 

A oto parę cennych uwag Zygmunta Korusa:

"Panie Januszu, mnie te statystyki nie zaskakują. Gdy odeszło tych pięciu z "niepoprawnych" odetchnąłem, ponieważ tak mnie flekowali w komentarzach, że mi się odechciało tam wrzucać teksty. Zachowywali się na tym portalu jak jakaś propagandowa szajka... Niczego dobrego im nie życzę, zresztą to nie ma żadnego znaczenia, bo to głąbie... Proszę się zastanowić: czy myślący człowiek wpadłby na taką nazwę portalu "Blog-n-roll" i liczył na sukces? [...]

Co innego spadek Gawriona. "Niepoprawnych" roztrwonił bardzo nieprzychylnym edytorem, zwłaszcza wrzucaniem ilustracji. Umieściłem parę tekstów, ale jak zobaczyłem, że zdjęcia nie wchodzą szybko i trzeba rozwiązywać zagadki, by to wszystko pokonać, dałem sobie spokój. To samo jest w "radiownet": żeby tam umieścić tekst i zestaw fotografii, należy przeznaczyć pół dnia. Ja z takiej zabawy pro publico bono wypadam. Prostota, i jeszcze raz prostota! Co by nie powiedzieć "Nowy Ekran" (obecnie "Neon24") leje wszystkie portale pod względem łatwości poruszania się tam autorów i komentatorów na łeb! [...]

Ale najważniejsza sprawa, którą Pan spostrzegł: Gawrion w pewnym momencie podtrzymał chaos, który zawsze na początku się pojawia - z powodu rojowiska autorów od lasa i sasa. Ten portal nie ma tzw. gradacji wartości inskrypcyjnych! Bzdury oraz imponderabilia są skotłowane. To odpychało od razu - mnie po paru wejściach zaglądanie tam przestało wciągać. Teraz tam w ogóle nie zaglądam: wskutek rozbieganych oczu, które mi na pewno Gawrion sprokuruje. Dzięki, nie wsiadam. [...]

Panie Januszu, obecnie sieć to magma, w której latarniami morskimi są dobre pióra. Których się szuka. I tego należy się trzymać. Stawiać na mądre, ale i odważne, niezależne głowy."

........................

Nie do końca zgodziłbym się z Zygmuntem, że edytor jest nieprzychylny. Trzeba sobie tyko zadać nieco trudu, by go pojąć i opanować.

Nie mniej, to chyba też cenne uwagi z boku.

 

Cd.

Vote up!
8
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425579

Niezależna, czyli naszeblogi, ma takie motto u góry:

Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Podoba mi się to. Jednoznacznie i zdecydowanie określa profil portalu.

 

Powinniśmy sobie zadać trochę trudu i starać się zdefiniować - chcemy, żeby jakim portalem niepoprawni byli?

Otwarym na wszystko, to trochę za szeroka platforma (a wiemy co się z platformami dzieje)

Czy niewątpliwie jesteśmy witryną:

- patriotyczną

- prawicową,

- konserwatywną,

- antylewacką,

- antyplatformerską,

- antysystemową,

- antyglobalistyczną,

???

Ja bym jeszcze dodał - antyrosyjską i - antyniemiecką, bo to nasze największe zagrożenia i musimy być tu czujni.

Jakieś credo albo manifest pewnie by się przydał.

 

Pozdrawiam, to na tą chwilę dosyć przemyśleń.

Vote up!
5
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425582

Kiedy weszłam w kontakt z Gawrionem, obiło mi się o uszy, że Gawrion chciałby, aby portal tolerował wszelkie punkty widzenia od środka politycznego spektrum do skrajnej prawicy.

Po potyczkach z pewną bałwochwalczynią UE okazało się, że Gawrion niekoniecznie celuje w dotarcie do tej grupy odbiorców, a w imię wolności słowa, być może także zwiększenia ilości odsłon, dopuszcza dyskusje z lewactwem. Moim zdaniem lewactwo trzeba tępić, a nie z nim dyskutować, szczególnie, gdy sytuacja polityczna i gospodarcza Polski jest alarmująca. Ale to jest zupełnie inna para kaloszy.

 

Po ostatniej awanturze o wpisy rzekomo prorosyjskie i szeregu wypowiedzi o rosyjskiej agenturze, rusofilach, rosyjskiej agitce, rosyjskim desancie, o kacapach, o kacapskiej propagandzie itd., itp., powtarzaniu oszczerstw i potwarzy, jako żywo przypominających czasy Smoka Gorynycza i Dixi, z przykrością stwierdzam, że widzę coraz mniej różnic pomiędzy starą i nową odsłoną Niepoprawnych. Sprzyja temu, między innymi, system ocen wpisów, niemożność kontrolowania wpisów na własnym blogu i osobiste poglądy Administracji. 

 

Mając poglądy libertariańskie (nie mylić z liberalnymi, ani z poglądami JKM),  będąc wyznawcą tradycji i wartości odziedziczonych po przodkach, którzy zbudowali państwo polskie bazując na cywilizacji łacińskiej, bądąc zwolenniczką samowystarczalności, swobodnej działalności gospodarcyej, suwerenności osobistej i osobistej odpowiedzialności w niezależnym państwie zbudowanym na zasadach katolicyzmu, sądziłam, że portal, który mieni się prawicowym i patriotycznym, jest dla mnie odpowiednim miejscem. Coraz częściej jednak mam wątpliwości, a walenie głową w mur nigdy nie było moim zamiarem. Dobrze by było, aby szanowny Gawrion w końcu zdeklarował, jakie poglądy popiera - bo jakieś popiera, a może także, abyśmy wszyscy umówili się co rozumiemy pod pewnymi pojęciami, szczególnie tymi kończącymi się na -izm?

 

I tak: jazgdyni pyta, czy jesteśmy witryną

patriotyczną  - bardzo subiektywne pojęcie, bo niektórzy patrioci chcą Polski suwerennej, a inni patrioci chcą Polski podległej takim czy innym mocarstwom, dalekim i bliskim

- prawicową  - jest tu wielu zwolenników PiS-u, który nie jest partią prawicową. Zwolennicy UE też nie są prawicowcami, bo socjalizm to jest lewica, a nie prawica, a zarówno PiS, jak i UE promuje socjalizm. Mało tego, UE wdraża socjalizm w życie w zawrotnym tempie, a PiS często głosuje identycznie z PO, które jest zagorzałym zwolennikiem UE.

- konserwatywną - o jakim rodzaju konserwatystów tu mowa? Neokonserwatyzm to też konserwatyzm. To też jest pojęcie niesłychanie szerokie i niejednoznaczne.

- antylewacką - dla tych, którzy faktycznie śledzą wydarzenia W USA, Kanadzie i UE - nie mam tu na myśli śledzenia wiadomości w mediach głównego nurtu, dla tych, którzy są uważnymi obserwatorami wydarzeń dnia dzisiejszego i umieją znaleźć analogie w nie tak odległej historii, jest jasne, że świat zachodni raźno maszeruje ku systemowi totalitarnemu, bo zarówno faszyzm, gdzie rząd jest podwładny korporacjom, jak i socjalizm są, lub prowadzą do totalitarnej kontroli obywateli. Antylewactwo musiałobysię równać sprzeciwowi polityce zarówno USA jaki i UE, na co nie wskazują wpisy chyba znakomitej większości blogerów i komentatorów.

- antyplatformerską - tutaj chyba wszyscy się zgadzają, a jednak należałoby się przyjrzeć dokładniej różnicom pomiędzy poszczególnymi partiami.

- antysystemową - czy mówimy to o systemie socjalistycznym, czy innym, czy systemie w szerokim tego słowa znaczeniu? Anarchia chyba raczej nie wchodzi w grę?

- antyglobalistyczną - czy faktycznie Niepoprawni propagują państwo w jak największym stopniu samowystarczalne, niezależne i współpracujące na drodze wymiany handlowej korzystnej dla obu stron z szerokim gronem państw, bez względu na panujące w nich systemy polityczne? Tylko w  ciągu ostatnich kilku dni znalazłam parę peanów na cześć istniejącego systemu bankowego, a więc, czy faktyczniejesteśmy antyglobalistami?

???

 

Dlatego też, zgadzam się z jazgdyni, poniewań poratl jest własnością Gawriona, czas by był, aby Gawrion wypowiedział się na temat, kim jesteśmy.  Od czasu, kiedy wystartowała nowa odsłona Niepoprawnych, upłynęło dość sporo czasu, a sekcja "o nas" mówi na ten temat bardzo niewiele.

Także, aby Niepoprawni uświadomili sobie dokładnie, po której stronie politycznego spektrum plasują się ich sympatie i poglądy.

 

Vote up!
6
Vote down!
-6

Lotna

 

#1425587

Witaj,

 

mam nadzieję, że zauważyłaś, iż ciebie przeprosiłem za swój gniew i pochopne słowa?

 

Nie to, że wydawałaś mi się zbytnio pro-rosyjska, tylko, że byłaś (jesteś?) tak bardzo anty-ukraińska, spowodowało moje wzburzenie. Dlaczego nie dać młodemu narodowi chociaż trochę szansy?

 

Ale do rzeczy... Tak, uważam, że powinno się określić. Jak podałaś, pojęcia są bardzo szerokie, ale po to tu jesteśmy, żeby się spierać i wypracować jakieś rozsądne stanowiska. Wcale nie koniecznie identyczne.

Nie zapominajmy, że bez przerwy jesteśmy manipulowani i lewacka oraz ruska nowo-mowa podrzuca nam semantyczną sieczkę. Dlatego warto docierać do źródeł i uściślać oraz tłumaczyć sobie (Koneczny jest bardzo przydatny, a ze współczesnych Krasnodębski, Kierżun, Legutko. Michałkiewicz, Łysiak, Ziemkiewicz, czy Coryllus już niestety mniej). Chociaż takie rzeczy, jak patriotyzm, czy konserwatyzm, oraz lewactwo czuje się już intuicyjnie w moim wieku.

Nie mniej, dobrze by było, gdyby tak, jak Ty, wiodący tu koledzy, z Gawrionem na czele bliżej się określili.

Na przykład ostatni wpis o JKM (bardzo dobry dla mnie) wykazał, że raczej korwinistów tutaj nie mamy.

 

Zwróć uwagę na słowa Korusa. Bardzo ważne jest, gdzie co jest umieszczone na stronie. Moderator ma mozliwość ustawiania wpisów, tak aby był pewien porządek w dziale redakcja poleca (na dole oczywiście wpisy są posegregowane chronologicznie). Fakt, to zajmuje sporo czasu. Ale zapewne by procentowało.

 

Co jeszcze? Na Naszych blogach, pod wpisem są duże, widoczne linki do facebooka i twittera. Jest też guzik =Udostępnij=, co pozwala wrzucić natychmiast link i zajawkę na swoją stronę fejsa. To wszystko jest dobre propagandowo.

 

 

 

Serdeczności

 

Ps. Poszedłem, sprawdziłem - oczywiście tutaj też są te guziki, tylko nie rzucają się w oczy =Share=. Teraz, jak już załapapałem, bedę tutaj stosował =Podziel się= i =Udostępnij=

Vote up!
5
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425589

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika maruś nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... cześć Żeglarzu .

Może dlatego, że bardzo sobię cenię,  znajomość z Tobą,,,pozwolisz na chwilę "prywaty" ?

Dopiero dzisiaj rano, mogłem przeczytać cały ten wątek .Jestem zdruzgotany.

Dlatego moje chapeau bas, za to,  że nie wziołeś udziału w tej pyskówce.

Wiem, czym jest dla Dixi-ego ten portal, dlatego ciągle mam nadzieję, że usłyszę wreszcie ... tak , chyba się myliłem - sorry ?!!

serdeczności,

Marek

.... Januszu, jesteś marynarzem a kazdy człowiek morza - to Wojownik.

Dlatego napewno wiesz, że z tymi co kibicują Putinowi i atakują Ukraińców w tych okolicznościach,... po prostu się nie podaje ręki i nie rozmawia !!

Edukować to można i należy gimnazjalistki albo studentki, ale nie stare habety, które chcą wyjmować gorące kasztany, naszymi rękami .

ps.

//  nie wiesz co u Contessy ? coś Jej nie widzę ?!!

 

Vote up!
6
Vote down!
-10
#1425596

Patrz: wypowiedź marusia, który się cieszy, że jazgdyni nie brał udziału w pyskówce, ale sam chętnie dołoży do innej pyskówki. 

Dlatego napewno wiesz, że z tymi co kibicują Putinowi i atakują Ukraińców w tych okolicznościach,... po prostu się nie podaje ręki i nie rozmawia !!

Edukować to można i należy gimnazjalistki albo studentki, ale nie stare habety, które chcą wyjmować gorące kasztany, naszymi rękami .

Jaskrawy przykład: chamstwo i usiłowania zdyskredytowania za wszelką cenę osób o odmiennych poglądach jest tolerowane na Niepoprawnych jakby nic się nie zmieniło. Maruś, który powinien tańczyć rocka z kilkoma innymi osobami, które nie mają nic ciekawego do powiedzenia oprócz inwektyw, czeka na przeprosiny Dixi - osoby  która walnie się przyczyniła do rozłamu Niepoprawnych i spadku poczytelności, a teraz co rusz pojawia się w purpurze i rozwala dyskusję, ubliżając wszystkim jak popadnie. Administracja nie reaguje, albo reaguje bardzo słabo, bo Dixi nie wystąpił powyżej po raz pierwszy.  Maruś również.

Oto jedna z przyczyn, dlaczego poczytność Niepoprawnych spada, bo choć z pewnością istnieje grupa osób, którą cieszą i fascynują tzw. nawalanki, większość czytelników jednak chciałoby rzeczowej i kulturalnej dyskusji na tematy dotyczące Polski. 

 

Vote up!
8
Vote down!
-7

Lotna

 

#1425603

... no proszę...dlaczego tak sobie kadzisz ?

Jesteś pewna , że miałem na myśli Ciebie ?

Ten tekst nie jest na twoją poobijaną główkę - więc daruj sobie

ps.

A u nas kasztany już przekwitają :-)))

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1425605

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

a ja mam juz wisnie oraz prawie dojrzale czeresnie

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1425609

Tak, zauważyłam i mam nadzieję, że się to nie powtórzy. Pozwól, że w tym wątku nie odniosę się do sprawy Ukrainy.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Lotna

 

#1425604

Do Twojego pierwszego akapitu pasuje idealnie komentarz do JzG. http://niepoprawni.pl/comment/1425758#comment-1425758 Napiszę tylko dodatkowo - ten portal nie będzie nigdy miejscem na sianie "propagandy prawdy", która tak naprawdę jest bardzo często alternatywnytm kłamstwem. Stąd taka formuła związana z wolnością słowa i równością reguł dla użytkowników. Stąd formuła z usytuowanymi na złotym środku przywilejami i prawami Redakcji, Moderacji względem całości użytkowników realizowanymi na podstawie obiektywnych, przejrzystych i równych reguł ingerujących  tylko w razie uzasadnionej potrzeby, a nie z klucza. Dodam tylko, że pomimo braku czytelnych znaków i deklaracji jest w tej całej filozofii głęboko zakorzeniona myśl chrześcijańska (chrześcijaństwa właściwie pojętego), która dość zdecydowanie wyklucza z wachlarza metod "brak dialogu" i "tępienie" kogokolwiek. Już wiem dlaczego u Lotnej, która mieni się katoliczką, katolicyzm na podanej przed chwilą liście wartośći na ostatnim miejscu. Przepraszam za złośliwości ale przy Twoim doborze słów i sformułowań nie mogę oprzeć się aby użyć ich w innej, bardziej złośliwej konfiguracji :)

Idąc rozpoczętą myślą z konsekwencją - dlaczego nie ma kontrolowania komentarzy przez samych utorów wpisów? Dlatego że w takiej wersji kłamstwo wycinałoby bez żadnej refleksji prawdę. Natomiast wielu rycerzy prawdy, powodowanych bardzo wielkimi pokusami, chęcią odwetu, zemsty, robiłoby dokładnie to samo, siejąc "propagandę prawdy". Prawda potrzebuje kłamstwa i starcia z nim. Dodatkowo - oprócz dwóch kategorii logicznyh - prawdy i kłamstwa (zera i jedynki) mamy kategorię oceny, której weryfikatorem jest jedynie sumienie autora. W świecie ludzkich emocji bardzo często dochodzi do zagubienia "ocen" w żywiołowej walce prawdy z kłamstwem, i oceny często kategoryzowane są przez inne osoby o odmiennych ocenach jako kłamstwa i vice versa. Przypominam że portal służy także do wymiany poglądów, czyli często subiektywnych ocen, których prawdziwość (szczerość) weryfikuje jedynie sumienie. Oczywiście można wypowiadać pozornie ocenę kłamiąc - np. mówię że "uwielbiam róże", w głębi wiedząc, że "kocham tylko tulipany", ale nie chcę siętu rozwodzić i dla zobrazowania argumentacji wystarczy prosty modelowy przykład.

Lotna - oczywiście że naturalnie będziesz mogła z czasem zauważać coraz mniej różnic pomiędzy starymi standardami a nowymi - to naturalna cecha pamięci - ulatnia się. Nie będę Ci jednak proponował suplementów wspomagających pamięć - byłoby to niegrzeczne. Dodatkowo - wolę organoleptyczne metody weryfikacji prawdy. O wiele skuteczniejszym i tańszym sposobem przywrócenia pamięci będzie próba rejestracji na wortalu o wdzięcznej nazwie "pisz bloga i się turlaj". :) Gwarantuję Ci że będziesz miała odświeżoną pamięć raz dwa. Tam masz nawet wymarzoną przez Ciebie funkcję usuwania komentarzy przez autorów! Jestem pewien że Twoja wolność na tym portalu zakończy się właściwie nawet nie z rejestracją, a z próbą rejestracji :)

Lotna - śmiało pytaj mnie o wszystko - napiszę całą prawdę o sobie. Opowiem Ci o moich poglądach, choć powyżej masz już temat na małą rozprawę na temat osobistego poglądu Gawriona na prawdę i na kłamstwo. Najlepiej gdybyś badanie zrobiła i udokumentowała w formie wywiadu. Brak mi czasu na uzewnętrznienia w postaci publicznych deklaracji poglądów, ale forma wywiadu moglaby być interesująca :)

Założenie że grupa ludzi może umówić się na wspólnotę poglądów sprecyzowanych nie co do kierunku i wektora, a szczegółowo co do konkretnej wartości - co do odcienia i barwy poglądu - jest bardzo niebezpieczne. Historia pokazała, że bardzo wiele fanatycznych grup ludzkich z powodu kilku książek idiotów, poszła takimi torami. Najpierw dobrowolnie - to nazywamy rewolucją (przewyższenie czynnika ilościowego nad jakościowym); później - przymusowo - w momencie kiedy wiodący rewolucję czynnik jakościowy spełnił cel w postaci obalenia oponentów politycznych i nie musiał krępować się pozorami. To sięnazywa totalitaryzm - nie będziesz w stanie mnie na takie coś namówić nawet tu - wirtualnie na portalu. Dlaczego podałem to tak jaskrawo? W  misji masz precyzowane główne cele co do kierunku i zwrotu wektora - myślę że wystarczy. Kolejny argument za tym, że nie trzeba aż tak precyzyjnie umieszczać się w ramach fanatycznej sekty polityczno-światopoglądowej. Walczmy z problemami, które widać gołym okiem - złodziejstwo, oszustwa, brak konsekwencji dla tych działań. Później, jak już wywalczymy swoje zaczniemy ubierać dzieci w mundurki. Jeszcze jedno - założenie że grupa ludzi (im liczniejsza tym trudniej) może umówić się na konkretne poglądy (abstrahując od oceny ryzyk takiego działania) jest bardzo trudne jako takie. Ja odpowiadam sam za siebie i można moje działania i poglądy streścić w deklaracji: będę rozmawiał z Tobą i z każdym innym dopóki będziemy szczerze rozmawiać o ocenach; kiedy wyczuję w Twoim głosie kłamstwo, to z całą mocą przeciwstawię mu prawdę którą znam. NIe potrzeba się określać pięćdziesięcioma precyzyjnymi sformułowaniami okreslającymi poglądy polityczne, światopoglądowe czy wyznawane religie. Nigdy nie będę wymagał od użytkowników tego portalu deklaracji światopoglądowych przy rejestracji w serwisie czy nawet nadaniu rangi blogera.

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425769

Dziękuję za twój słowotok, dzięki któremu wbrew temu co piszesz, określiłeś się bardzo wyraźnie.

Nawiasem mówiąc, pamięć mam dobrą, martw się o swoją własną.

W każdym razie jest to ostatni raz, kiedy wypowiedziałam się na temat tego portalu, który wyraźnie chyli się ku upadkowi wbrew twoim optymistycznym prognozom.  Może właśnie o to chodziło, skoro trolle nadal bezkarnie chodzą w purpurze, a impertynencje są nie tylko tolerowane, ale i rozdawane przez właściciela.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Lotna

 

#1425800

Czy na pewno odróżniasz libertarianizm od... libertynizmu?:):):)
PS
Libertarianizm nie uznaje państwa (niemal całkowicie), więc jest jak najdalszy od patriotyzmu, a tradycyjny katolicyzm jest jak najdalszy od feminazizmu.
Libertarianizm to, paradoksalnie, najbliższy krewny... komunizmu.
Wszystko się zgadza:):):)
PS
Gawrion, czy Lotna nie pełniła u Ciebie Wysokiej Funkcji Moderatora???

Vote up!
1
Vote down!
-3

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425802

Odniosłem się do konkretnych problemów które poruszasz. Jeśli zbyt dużo rzeczy na raz (choć dzięki formie pisemnej miałem nadzieję utrzymać porządek) dało Ci wrażenie słowtoku to nadajmy numerki i okreslmy bardziej hasłowo problemy - spróbuj się odnieść a następnie znaleźć relacje z tematami 1 i 3 - są ogromne:

 

1. Jak łączyć katolickie/chrześcijańskie wartośći o których piszesz, że z nich wyrosłaś, z tępieniem ludzi, grup ludzi i kwalifikowaniem ich jako niegodnych dialogu? Coś mi tu nie gra logicznie - któraś z Twoich deklaracji jest fałszywa - tzn jest nieprawdą. Ująłem to bardziej złośliwie wykorzystując sformułowania, których używasz do mnie i portalu. Ty możesz i jest to konstruktywna krytyka, ja to robię i wychodzi impertynencja..

 

2. Jeśli uważasz że nie ma różnic pomiędzy niepoprawnymi teraz, a niepoprawnymi wtedy, to znaczy że zapomniałaś. Jeśli zapomniałaś i efektem Twojej niepamięci, jest czynienie publicznie zarzutów mnie, to jest to także mój problem - logiczne. Proponuję prosty eksperyment. Stara ekipa prowadzi portal dla blogujących i turlających się. Myślę że próba rejestracji i aktywności tam będzie najlepszym empirycznym dowodem na Twoje tezy. Swoją drogą czuję, że doskonale wiesz jaki byłby wynik i nie podejmiesz tej próby, dlatego to kolejny moim zdaniem dowód na to ze coś nie gra w Twoich deklaracjach - nie jest zgodne bądź z prawdą, a nawet jeśli uznać że to Twoja ocena, to jest nieszczera, bo moją oceną jest to, że doskonale czujesz różnice.

 

3. Podałaś założenie - że powinniśmy się precyzyjnie określić - politycznie i światopoglądowo. Jest oczywistym dla mnie że chcesz to zrobić po to (bo po co innego) aby móc określić jednych niepoprawnych jako koncesjonowanych (zgodnych z oczekiwaniami), drugich jako niezgodnych. Od tego o krok do tego aby dyskryminować lub wręcz wywalić tych, dla których przyrząd do mierzenia poglądów nie wykazał poprawnego światopoglądu - tak to odczytałem. Dałaś do zrozumienia że misja niewiele mówi i potrzebujesz jasnych deklaracji światopoglądowych od Gawriona, od portalu, od innych. Po co? No przecież nie po to by się rozszerzyć, ale po to by się zawęzić. Dlatego napisałem Ci, że taka tendencja radykalizacyjna jest niebezpieczna - pokazały to wielokrotnie doświadczenia z historii. Wytłumaczyłem Ci dokładnie na czym polega zagrożenie - dokładna, wręcz sterylna uniformizacja poglądów prowadzi do powstawania totalitaryzmów, które przejawy braku szacunku do narzucanych wartości i reguł właśnie "tępią", a co dopiero mówić o dialogu, "dyskusji".

 

Skupiając się głównie na wnioskach z pkt 1 i 3 można uznać, że nie rozumiesz misji niepoprawnych, bo przecież to portal stworzony z powodu ograniczania "dyskusji" "tępionych" przed 2008 r. na innych portalach. Niepoprawni powstali właśnie w celu zapewnienia wolności słowa, braku cenzury, braku reglamentacji poglądów osób które zechcą dyskutować - przeciez jest to słowo prawie w słowo opisane w misji. Oczywiście dodatkowo stawiamy dodatkowe cele - poszanowanie prawdy, w tym prawdy historycznej dotyczącej Polski, wspólna troska o Polskę, promowanie patriotyzmu, chcemy promować postawy obywatelskie. Z tym że nawet ostatnie ograniczenia nie oznaczają, że wszelki inny pogląd ma być "tępiony" i nie będziemy dopuszczać choćby "dyskusji" z poglądami, które mogłyby byćwyrażone gdzieś bardzo radykalnie i ostro a nie są.

 

Myślę zdecydowanie że w obecnej polskiej rzeczywistości bardzo dobrze widać kto jest oszustem, złodziejem, cynikiem, które obszary Państwa kuleją i dlaczego, gdzie wyciekają pieniądze i kto za to odpowiada, aby niepotrzebnie się radykalizować. Powiem więcej - przy takich założeniach (wiadomo co dokłądnie kuleje) niepotrzebne radykalizacja ogranicza tylko obszar oddziaływania i rekrutowania stronników, którzy mogliby nam pomóc zmienić rzeczywistość. Powiem jeszcze więcej - dla osób świadomych stopnia patologii, ogólności zarzutów dla władzy i potencjalnego społęcznego niezadowolenia, radykalizacja (zamiast budowania antysystemowych nastrojów na bazie oczywistego niezadowolenia) jest idealnym celem dla marnowania społecznej energii, która mogłaby się przerodzić w wielką synergię przeciwko złodziejskiej władzy. Myślę że ideowy lewicowiec czy wręcz lewak jest w stanie zjednoczyć się z ideowym prawakiem czy prawicowcem w celu przeciwstawienia się kłamstwu, złodziejstwu i oszustwom.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425820

1. Widzę, że łapiesz za słówka i bardzo się przyczepiłeś do tego mojego tępienia. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, że chodzi o zwalczanie poglądów a nie tępienie w sensie fizycznym? Jesteśmy wszak portalem blogerów a nie komórką organizującą kontrrewolucję.

 

Jak się zasady katolicyzmu mają do tępienia nie "niektórych grup osób", jak byłeś to uprzejmy powiedzieć, a konkretnie lewactwa  - bo takiego konkretnego słowa użyłam w moim pierwszym komentarzu? Ano tak, że to właśnie lewactwo wyznaje ideologie zaprzeczające naukom katolicyzmu i chrześcijaństwa, a poza tym to właśnie lewactwo tępi nauki chrześcijańskie jak i samych chrześcijan, w tym katolików. Niesienie lewackiej demokracji zawsze wiąże się z represjami chrześcijan, łącznie z fizyczną ich eliminacją. O profanacji symboli chrześcijaństwa w Polsce i samych katolików, w Polsce chyba nie muszę wspominać, bo zapewne pamięć masz wyśmienitą.

 

2. Twoja chęć ukazania mnie jako kłamcy jest porażająca. Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Powiedziałam wyraźnie, że widzę coraz mniej różnic a nie, że nie widzę różnic pomiędzy starymi i nowymi Niepoprawnymi.  Owszem, jest to moja opinia, do której według twojej zasady mam wszelkie prawo i mam prawo ją wypowiedzieć. Wydawać by się mogło, że jako właściciel dbający o dobro portalu i jego uczestników, mogłaby ona cię zainteresować, ale najwyraźniej to nie ma dla ciebie znaczenia, choć z pewnoością wypowiadam się w imieniu co najmniej kilku innych osób, które są uczestnikami portalu. Na przykład Nathaniel powiedział:

 

"Napisałeś: " Lotna ma pełne prawo swoje zdanie przedstawić i je obronić "

Otóż moim zdaniem tak rodzą sie konflikty. Faktycznie każdy ma mozliwość przedstawić swoje zdanie. Ale dlaczego musi je bronić ? ano dlatego ze inni je ATAKUJĄ a przy tym najczęściej nie samo zdanie a autora wypowiedzi i to osobiście. Forum natomiast nie jest do tego aby atakować mających inne zdanie, wmawiać im że są idiotami lub zdrajcami lub antypatriotami ale aby , jesli ma się inne wyobrażenie o sprawie - przedstawić swoje zdanie i argumenty na ich poparcie. Kto potrafi lepiej operować słowem i faktami niech ocenią Czytelnicy. "

http://niepoprawni.pl/comment/1425611#comment-1425611

 

Sądziłam, jak widać niesłusznie, że jako właściciela i administratora interesuje cię, czy Niepoprawni są portalem, gdzie obala się argumenty kontrargumentami, czy daje się popisy chamskiego dyskredytowania interlokutorów za pomocą inwektyw.

 

3. Dla ciebie jest oczywiste, że chcę wysterylizować portal pod wzglądem ideologicznym, a dla mnie jest oczywiste, że nie mam ochoty na powtórkę z rozrywki w postaci ubliżania mojej osobie tylko z tego względu, że ne dzielę poglądów większości, o czym pisałam powyżej. Sieć jest wielka, a jak powiedziałam walenie głową w mur nigdy nie było moim zamiarem. Od ciebie zależy, czy na Niepoprawnych będą się ścierały poglądy czy będą się odbywały konkursy plucia na przeciwnika i chciałabym wiedzieć, czego oczekiwać, bo konkursy plucia mnie nie interesują, bo to one właśnie prowadzą do totalitaryzmu poprzez tępienie wyznawców innych poglądów na portalu, czego  ty rzekomo tak bardzo chcesz uniknąć.

Oczywiście dodatkowo stawiamy dodatkowe cele - poszanowanie prawdy, w tym prawdy historycznej dotyczącej Polski, wspólna troska o Polskę, promowanie patriotyzmu, chcemy promować postawy obywatelskie.

Akceptowanie i tolerowanie chamstwa dyskutantów, oszczerstw i inwektyw w stosunku do interlokutorów  nie ma kompletnie nic wspólnego ani z poszanowaniem prawdy historycznej, ani z promowaniem patriotyzmu, ani z promowaniem (właściwej) postawy obywatelskiej. Wręcz przeciwnie.

 

Myślę że ideowy lewicowiec czy wręcz lewak jest w stanie zjednoczyć się z ideowym prawakiem czy prawicowcem w celu przeciwstawienia się kłamstwu, złodziejstwu i oszustwom.

 

No cóż, myślenie ma przyszłość.

Interesujące, z jakimi to ideowymi lewicowcami czy lewakami, którzy z założenia ich ideologii są oszustami i złodziejami, chcesz budować lepszą Polskę. Z marksistami czy z genderystami molestującymi dzieci, z lewactwm wyznającym eugenikę i oganiczenie populacji, z narodowymi socjalistami w stylu banderowców,  czy też z socjalistami europejskimi narzucającymi multikulturalizm, ograniczającymi jakąkolwiek inicjatywę i suwerenność, usiłującymi stworzyć homo neo-sovietus i utworzyć nową cywilizację na gruzach naszej cywilizacji chrześcijańskiej. 

Nie życzę ci powodzenia, bo ja takiej Polski i takiego świata nie chcę.

 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Lotna

 

#1425950

1. Argumentujesz, że chrześcijanin powinien być mściwy, żądać odwetu, nie wybaczać winowajcom, nie kierować się dialogiem. Tyle wniosła Twoja odpowiedź. Jest to właśnie zaprzeczenie chrześcijaństwa. Nie jestem święty, nie zawsze nadstawiam policzki ale warto dać szansę każdemu - choćby do dialogu. Dlatego szansę na zarejestrowanie , na komentowanie ma każdy. 

2. Gdyby Twoja opinia nie miała znaczenia, to bym Ci nie odpowiadal. Cieszę się że jednak widzisz jakieś różnice.

3. Już to kiedyś pisałem (mogłaś nie czytać) - na niepoprawnych nie będzie straży portalowej i cenzury prewencyjnej, nie będę zastanawiał się z urzędu jaką grubą skórę ma jaki użytkownik. Ja dopuszczam względem siebie ostrą krytykę i ostre sformulowania. Pipą jakąś nie jestem i sobie świetnie radzę - byłbym zły gdyby ktoś traktował mnie nadopiekuńczo i nie pozwalał przyjmować i odwzajemniać ciosów. Jeśli masz jakieś naruszenia regulaminu, to mi je prześlij. Pamiętaj tylko że portal nazywa się niepoprawni.pl a nie np. delikatni.pl,  wrazliwi.pl. Oczywiście że chamstwo nie ma nic wspólnego z pojęciem patriotyzmu, czy prawdy - tak samo jak np. "wzrost" nie ma nic wspólnego z "inteligencją". Znam zarówno uprzejmych niepatriotow, kosmopolitów z bardzo wysoką ogładą, jak i chamów mówiących przeważnie prawdę. Znam wielu uczciwych socjalistów z którymi (pomimo że jestem gospodarczym liberałem i obyczajowym konserwatystą) mógłbym na chwilę przestać kłócić się o charakter (prywatny/państwowy) służby zdrowia, szkół, więziennictwa i zastanowić się jakie kary uchwalić dla złodziei urzędników i jak zmienić prokuratury by bezwzględnie zaczęły ścigać przestępstwa przeciwko Państwu. Jednym z takich uczciwych socjalistów jest Jarosław Kaczyński. Radykalizowanie się, zamiast prób budowania szerokiego frontu jest głupią strategią. Przykład - połącz poparcie kilku uczciwych partii z wczorajszych wyborów i zauważ o ile bardziej efektywne byłyby gdyby występowały razem jako komitety.

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425975

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, już to mówiłam. Nie dorabiaj teorii do tego co powiedziałam, a przede wszystkim nie przekręcaj tego, co powiedziałam, bo ani słowa nie mówiłam o mściwości ani o odwecie. Mówię o obronie wartości katolickich i cywilizacji łacińskiej. Dobrze by było gdyby udało ci się zauważyć różnicę.

Vote up!
3
Vote down!
0

Lotna

 

#1425988

Najpierw piszesz że trzeba tępić, nie dyskutować. Pytam jak się ma do chrześcijaństwa. Odpowiadasz że tępić nie fizycznie i dodajesz że to oni tępią nas. Jak to inaczej rozumieć jak nie usprawiedliwienie dla pierwszego zdania? Tak rozumiem jak piszesz, jakich środków wyrazu uzywasz. Na odbiór języka pisanego składa się nie tylko rozumienie poszczególnych wyrazów. Ważna jest ich kolejność, kolejność zdań, akapitów, kontekst waski (wpis, inne komentarze), kontekst szeroki (inne Twoje komentarze w zupełnie innych dyskusjach). Jesteśmy istotami inteligentnymi :-) 

Vote up!
1
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1426004

Jest misja okreslająca cel, jest regulamin określający zasady przy czym walka o osiągnięcie tego celu, walka o prawdę, nie będzie odbywała się metodami kłamstwa. To kłamstwo panicznie boi się prawdy, gdyż bez wysiłku jest w stanie ona obnażyć najmniejsze potknięcie kłamstwa. Prawda oczywiście (w odróżnieniu od kłamstwa) jest w stanie egzystować bez tego drugiego (bez kłamstwa), ale dla swojego tryumfu (w odróżnieniu od kłamstwa) potrzebuje mniej czy bardziej brutalnego z nim starcia. Kłamstwo dałoby wiele (i daje) by egzystować bez prawdy i w sumie jest to jego najważniejszym celem (udawanie prawdy). Prawdziwą wartość prawdy poznajemy dopiero przy zetknięciu jej z kłamstwem. W innym przypadku walka o prawdę staje się bezprzedmiotowa.

Poruszyłem specjalnie ten wątek, gdyż czuję, że za chwilę padłyby pytania z zarzutami dla szkodliwej wolności słowa. Przedrostek "anty" oznacza "przeciw", nie "zamiast". Walka prawdy z kłamstwem jest łatwa dopóki istnieje odpowiednia ilość ludzi aktywnie walczących o nią :) 

 

Vote up!
2
Vote down!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425758

Dzięki za przekazanie. 

1. Edytor mamy najlepszy open source. Zanim dokonałem wyboru przetestowałem wszystkie. Był pewien problem z stylami obrazków (i nie wyświetlały się prawidłowo razem z tekstem), ale poradziłem sobie z tym jakiś czas temu. 

2. Treści - za treści odpowiadają autorzy. To użytkownicy wybierają tematy, nie Redakcja. Robimy bardziej za moderatorów. My staramy się wybierać, to co jest najbardziej wartościowe biorąc pod uwagę misję i zasady. 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425748

Będę leciał bez rozwlekania, bo z jednej strony mam mało czasu, z drugiej więcej komentarzy do odpisania. 

1. Tak - Mała Mi nie jest od polityki. Mamy zasadę że w razie wątpliwości nie podkleja. Tutaj wątpliwości miała tym bardziej, że sama została niesprawiedliwie oceniona. Wykonuje robotę rzetelnie, zgodnie z przyjętymi kryteriami. Ja przyjąłem wpis jako poruszający tematy, które faktycznie można rozwinąć. 

2. Skarbonka - uruchomimy. 

3. Pomoc - dziękuję. Zgadajmy się na PW jest sporo rzeczy które można robić nie mając wiele czasu. Na pewno coś by się znalazło. 

Vote up!
1
Vote down!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1425745

Dzięki za te odpowiedzi.

 

Jak jest zrozumienie, to nie ma konfliktów. Dlatego też zawsze należy drążyć, aby tą jedyną prawdę wyłuskać.

Pozdrawiam

 

Mam nadzieję, że Mała MI się nie obraziła? Jeśli tak, to gorąco przepraszam. Nie chciałem

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425767

Prawicowi,lewicowi,libertyni.....dziś wiele osób zamieszkujących tereny Polski ma problemy z ustaleniem swojej tożsamości.Np.tusk ,kto on? Polak czy Niemiec?Katolik czy libertyn?

A ty chciałabyś aby portal określił i zadeklarował swoją tożsamość.Wydaje się,że w obecnie panującym pomieszaniu pojęć i wartości jest to niemożliwe.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

Verita

#1425598

...a ja się cieszę, że jest jak jest...powinno więcej ludzi tu pisać, nie rozumiem ruchawek w tematyce ukrainy, ale wiem, że i @Lotna ma pełne prawo swoje zdanie przedstawić i je obronić ...powinna mieć taką możliwość i nie rozumiem wrzutek typu NP robi się jak neon...to nieporozumienie...NP jest w tej chwili jedynym portalem w którym praktycznie nie ma cenzury..oczywiście jest możliwy trolling jak przy postach Lotnej kiedy jakieś dziwne towarzystwo się sprzęgło i waliło plusy i minusy...ja wyłączyłem się z oceniania, bo to było bez sensu...

...na NP nie troluje administracja, tak, jak na neonie, a wprost przeciwnie...MAŁA MI ...WIELKI SZACUN DLA CIEBIE ZA TWOJĄ ŻMUDNĄ ROBOTĘ ADMINA...powinnaś zmienić nick na Wielka Mi...i to z wielkiej litery...ja tutaj nie żartuję w tej chwili...

...ja bym zacytował klasyka, czyli O. Rydzyka ...alleluja i do przodu...sam fakt, że Gawrion co miesiąc wypatrasza się z dolców, żebyśmy mogli swoje zdanie przedstawić powinno mobilizować ludzi, aby jednak pisali tutaj...niepoprawni.pl to coś na styl harley davidson...to coś, co im starsze, tym lepsze..jak dobre wino...ja sam ulągłem się tutaj i błąkając się po pustyni wysłuchując przez jakiś czas syreniego śpiewu łazarzów, oparów, spirytusów...jak wielu z nas...odnajduję tutaj normalność, wymianę opini, dyskusje...może nie są teraz burzliwe, ale dajmy czas...ja jestem optymistą...NP, to medium, które ma wielką szansę być znów znaczącym się portalem w blogosferze...pozdrawiam ...oczywiście niepoprawnie

 

ps...trzaby może, aby ta skarbonka wróciła i może byśmy szanowni blogerzy, komentatorzy, czytelnicy wrzucili jaki grosz na obsługę serweru ...co myślicie ???

 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1425600

teraz uswiadomiony o stanie kasy NP - i ja dorzucilbym pare funciakow

tylko komu i jak

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1425610

Moja prosba pozostala bez echa.

Czyli co ? Kasa gra

Vote up!
1
Vote down!
0
#1426397

Będzie skarbonka, ale zrobienie tego wymaga czasu, którego brakuje mi na inne rzeczy. 

Vote up!
1
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1426400

 To jest kwestia bardzo wazna - o czym nie trzeba nikogo przekonywac

Pozdrawiem niepoprawnie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1426402

Napisałeś: " Lotna ma pełne prawo swoje zdanie przedstawić i je obronić "

Otóż moim zdaniem tak rodzą sie konflikty. Faktycznie każdy ma mozliwość przedstawić swoje zdanie. Ale dlaczego musi je bronić ? ano dlatego ze inni je ATAKUJĄ a przy tym najczęściej nie samo zdanie a autora wypowiedzi i to osobiście. Forum natomiast nie jest do tego aby atakować mających inne zdanie, wmawiać im że są idiotami lub zdrajcami lub antypatriotami ale aby , jesli ma się inne wyobrażenie o sprawie - przedstawić swoje zdanie i argumenty na ich poparcie. Kto potrafi lepiej operować słowem i faktami niech ocenią Czytelnicy.

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1425611

..na nełonie..trzeba cały czas udawadniać, że się nie jest wielbładem...katolik napisze post, a zawisze i inne kereonory i naftalini udawadniają , że katolik to wielbłąd...nie wiem jak tam Ci się wiedzie, ale nic nie musisz udowadniać, jakoś Cię tam nie atakują...i tu  jest pies pogrzebany...bo tam jacyś katolicy -inaczej...z elementami buddyzmu i atlanci pełną gębą, a co ważne ...SŁOWIANIE :)))))))))

 

TRYBEUS...ja idę tylko jedną drogą...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
7
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1425621

Może w innym momencie dziejowym dziwne pytania  Jazgdyni o "niewyrabianie", "gonienie w piętkę" Gawriona, uznać należałoby za zupełnie normalne i wręcz podyktowane troską,  ale w okresie przedwyborczym, tuż przed metą,  zawoalowane pretensje, podśmiechujki, jątrzenie, dyskredytowanie pracy administratora i całego portalu nie można uznać za takową. To coś innego, aż strach pomyśleć co.

 

Spytam krótko Jazgdyni.

W CO TY GRASZ ?

Vote up!
6
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425619

Skoro 10 maja Elig omówiła juz to wszystko tu: http://niepoprawni.pl/blog/6182/co-sie-dzieje-w-prawicowej-blogosferze to jaki jest sens czy cel aby do tego wracać? Pytanie jest jak myślę zupelnie retoryczne. Niechby spróbował cos takiego wysmarować Targalskiemu to by zobaczył ucho od śledzia a nie tamten niszowy portal.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1425627

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przyznm szczrz, ż przżyłm spr rzczrwn. 

tk n mrgns, t  dzwę sę trszkę Gwrnw, ż pdjął tę prwkcyjną dysksję, zmst zmknąć prwktrw jdczkę n pzwlć kmklwk srć w Gwrn gnzd.

TzW

 

Vote up!
4
Vote down!
-7

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425628

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To ma być portal na poziomie,

Nie tylko taki, który tobie wystarcza.

Vote up!
4
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425636

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Portal jest na poziomie. A jak z Tobą dobry człowieku ?

Vote up!
4
Vote down!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425651

Po co te złośliwości? To nic nie wnosi do tematu.

Ty uważasz, że jest dobrze, a ja uważam, że mogłoby być lepiej.

Co jest złego w dążeniu do poprawy? I po co te zwariowane supozycje spiskowe, ze niby wybory mają wpływ na to co piszę.

Jesteś rozsądny facet, ale czasami mnie zaskakujesz.

 

Mimo tego pozdrawiam serdecznie

Vote up!
5
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425653

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zamilcz parchu!

 

Mam opublikowac materiały z Torunia?

Nie? To pisz sobie spokojnie, a ja będę milczał.

Ja cię omijam, więc i ty się nie wpieprzaj,

Vote up!
3
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425635

Ty przecież głupi nie jesteś!

 

W dupie mam różne wybory, w których różnym bałwanom chcecie fundować pensje w wysokości 70 000 zł miesięcznie i potem dożywotnią emeryturę 8 000 zł.

Pokaż tekst, gdzie pisałem o jakiś wyborach????

 

Jestem tu i teraz. Gawrion rozumie. Kto patrzy na moment? Politycy! Ja nie jestem jednym.

Odpieprzcie się w końcu od sytuacji bieżącej i zajmijcie się naszymi sprawami. Dobrze ci tancerzu? Wszystko OK? To po co kombinujesz?

Vote up!
3
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425634

Cyt : "Pokaż tekst, gdzie pisałem o jakiś wyborach????"

Nie sugerowałem, że pisałeś coś o wyborach. Sugerowałem, że w  momencie ważnej decyzji społecznej (wybory do UE) niepotrzebnie  podjąłęś drazliwy temat. a do tego przerobiony już wcześniej.

Dla mnie to czas konsolidacji nadrodwej , budzenia społeczeństwa z letargu, próba dokonania wyłomu, a Ty jak piszesz masz wybory  w dupie.

 

Ani to polskie, ani patriotyczne, ani obywatelskie. Wyglada bardziej na jakąś małostkową zawiść o wysokość pensji  eurodeputowanych w najlepszym przypadku,  a w najgorszym, na celowe mącenie wody.

 

Vote up!
5
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425652

O jakim mąceniu ty mówisz!?

Tylko ty wyśledziłeś tu jakieś mącenie. Nie piszemy dzisiaj swiadomie o wyborach, to warto porozmawiac o własnym podwórku.

Ty nigdy domu nie sprzątasz? Nie resetujesz komputera?

Myślisz, że Gawrion nie potrzebuje naszych opinii?

Weź przestań.

Vote up!
4
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1425657

Popatrz na to tak : jak sytuacja nie pozwala na normalną pracę (1 maja) - sprząta się warsztat ! Jest cisza wyborcza - można u siebie pozamiatać.

Vote up!
2
Vote down!
-1

#1425646

Masz rację. Tyle, że sprzątać, znaczy sprzatać i nie jest to to samo co oskarżać kierownictwo o to, że brak zbytu na produkowany towar, park maszynowy częściowo niesprawny, załoga zmęczona a  płace niskie,  itd. itp.

To może jednak, nie sprzatać tego 1 maja, tylko odpoczywać, pojechać na majówkę, a ci co tego nie lubią,  niech idą w pochodzie, bo szturmówka widać przyrosła im do ręki.

Vote up!
5
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425654

Obiektywnie masz rację ! Nawet dostałeś punkcik. Staram się.. Nie , inaczej : nie włączam się, bo dalej jestem tu tylko gościem. Stąd to "znikanie nicka". Zamknięcie się na własnym blogu z wyłaczoną dyskusją staje się coraz bardziej kuszące. 

Vote up!
2
Vote down!
-1

#1425659

.......co z tego, skoro ryby - piszą tylko na niby , a rak - byle jak.....

Materiał publikowany musi wnosić nową informację, lub ciekawy wniosek, którego inni nie zauważyli. Czytanie opinii pisanych na siłę, bo jest temat, bo "inni" już napisali, bo ja potrafię lepiej - to katorga od której uciekam na niwę zawodową.

Pewnego dnia ten "nick" zniknie. 

Vote up!
2
Vote down!
-2

#1425645

Cyt  : "Pewnego dnia ten "nick" zniknie".  - jak wszystko :))

Vote up!
3
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425656

W przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia wlasciciela. Awantura w "rodzinie" umiejetnie podsycana przez " obiektywnych" doprowadzila do moim zdaniem splaszczenia portalu. Tematow mocno kontrowersyjnych brak, bo co bardziej bojowi przeszli na inne pozycje a to ma tez wplyw na liczbe odwiedzajacych i komerntujacych. Szkoda, bo przybylo "towarzystwo" wzajemnej adoracji, ktorego nie bede lokalizowal, robi to samo, a czytanie ich tworczosci jest malo interesujace, nie pasuje nawet  do nazwy portalu. Ale na szczescie zostalo jeszcze troche "starej gwardii" ktorej teksty raduja serce. Mam nadzieje, ze pozostana odporni i niepoprawni.  

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1425671

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

---

 

Vote up!
1
Vote down!
-10

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425662

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pały za skasowany (bo był źle "ulokowany" komentarz!!!
Więcej "pał" niż... kreseczek???:):):):)
Żenua!
c.b.d.u.
PS
Tak agenci i trolle korzystają z "wolności słowa"...
PPS
Nie musisz dziekować, Gawrion, za robienie Ci "ruchu w interesie"!:):):)
Za chwilę mi się znudzi.

Vote up!
0
Vote down!
-7

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425761

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...jg pzm stl rśn&qt; (cś m t zpchnł PRL-m dmldm, lb... Tskm:):):))
Śwdczy tym wększść pwyższych kmntrzy.
Szczyt mrytrycznj dysksj kltry!!!:):):)
N.... LT!:):):):)
W tym mjsc mszę szczgóln pzdrwć sbę, któr twrtym tkstm nwwyłł (t, n NP)d wyszkwn drsów ldz mrdwn ch.
Jkś Tpcr?
Mm skny łtw znjdę (chć m s n chc)
Gdyby ktś był nprwdę złślwy, zmknąłby prtl &qt;w trymg&qt;, z wzywn d zbójstw zmknął &qt;kltrlng blgr n pzm&qt; lb z krtk, lb w pkj wyśclnych mękk ścnch.
Rżnych góźb dpszczl sę tż nn &qt;wspnl&qt; blgrzy, &qt;flry prtl&qt; (md n... Ptn), jk chćby fct psdnm Jzgdym, czy nsłwny Styr....
N mc pjęc jkjklwk dysksj, trll gnc, tępn wś jst... ndn pzbwn sns, b tcy &qt;tryśc łnw&qt; (jk mwł, tż były blgr NP, bbk n Włsny Kszt), mnżą sę jk... &qt;tryśc łnw&qt;.
N rzmm tż, ddm n knc, jk nn, nby t sznjący sę, &qt;pwzn pblcyśc psrz&qt;, mgą wytrzymc w tkm twrzystw.
PS
Wyrzy współczc, Gwrn!

Vote up!
1
Vote down!
-10

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425749

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ilość "pał" to też rodzaj statystyki i świadczy o tym, czym stali się Niepoprawni.
Gdybym chciał naprawdę "rozwalić portal", mogłem to zrobić jednym palcem, bo Szanowny Dział Naruszeń nie reagował na zgłoszenia (wielokrotne) różnych ewidentnych przestępstw (co też mam udokumentowane).
Na razie tylko obrzydzenie, smutek, żal i... litość bierze...

Vote up!
1
Vote down!
-7

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425753

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Płakać trzeba w spokoju. Tylko wtedy ma się z tego radość.
Janusz Leon Wiśniewski

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1425777

... podpis?:):):)
(...)"Jest także stałym felietonistą miesięcznika Pani. Książki: Intymna teoria względności, Molekuły emocji, Sceny z życia za ścianą, Zbliżenia, Ukrwienia oraz Moja bliskość największa są zbiorami tekstów drukowanych na łamach tego czasopisma."(...)
Reszta równie imponująca!:):):)
Satyr, to Ty?:):):)
PS
Nie wymieniam się danymi osobowymi.
Jeszcze bym na tym stracił:):):):)

Vote up!
1
Vote down!
-4

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1425787