Podziemie 1945 vs wybory do PE 2019

Obrazek użytkownika Gawrion
Grafika komputerowa

Zmontowane w 5 minut w GIMPIE. Grafiki nie trzeba zbytnio interpretować :D

Źródło: https://wykleci.ipn.gov.pl/zw/historia/3821,Zarys-dziejow-polskiego-podziemia-niepodleglosciowego-1944-1956.html

Grafika: 
Ocena grafiki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Warto zauważyć, że tam, gdzie nie było podziemia niepodległościowego, tam działał Wrwolf. Te tereny w dużej części nie były zamieszkane przez ludność polską, albo stanowiła ona tam mniejszość, dodatkowo podczas wojny tępioną przez Niemców. 

Jak już pisałem w komentarzu do wpisu ks. Zielińskiego, który zauważył, że poparcie dla PO pokrywa się z dawnym zaborem pruskim: 

"Pisze Ksiądz o akcji „Eindeutschung” w kontekście wygranej KE w województwach zachodnich, pokrywających się z dawnym zaborem pruskim. Co do Poznańskiego, ba nawet Opolszczyzny, to się mogę zgodzić. Ale inne z tych województw, to tzw. 'ziemie odzyskane", na których, mówiąc uczciwie po wojnie Polaków nie było, albo byli w śladowych ilościach. Ziemie historycznie słowiańskie, zostały na przestrzeni wieków bardzo skutecznie zgermanizowane, ale też po wojnie skutecznie oczyszczone z dawnych mieszkańców. Ich obecni mieszkańcy, to głównie repatrianci zza Buga oraz ludność napływowa z Polski wschodniej. Urodziłem się na tych ziemiach i do dziś pamiętam ludzi mówiących ze śpiewnym wschodnim akcentem. Wobec nich akcja „Eindeutschung” raczej nie była stosowana. I przyznam się, że nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie, których przodkowie zostali szczególnie ciężko doświadczeni przez rosyjskich i sowieckich najeźdźców, popierają de facto postkomunistyczną totalną opozycję. Do opcji niemieckiej też nie powinni mieć sympatii, bo mimo upływu lat, dalej mogą się czuć zagrożeni pretensjami Niemców do ich ziemi. 

Pewnym wytłumaczeniem może być fakt, że w dużej mierze są to ludzie wyrwani ze swojej ojcowizny i pozbawieni korzeni, co pozwalało na indoktrynację w czasach komunistycznych, ale i tu mam wątpliwości, bo swojego czasu np. Wrocław słynął z antykomunizmu. Co się więc stało z dumnymi kresowiakami, że teraz popierają partie liberalno-lewackie, LGBT i starych postkomunistów?"

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/slady-opatrznosci-bozej-nad-polska#comments

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1593512

"nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie, których przodkowie zostali szczególnie ciężko doświadczeni przez rosyjskich i sowieckich najeźdźców, popierają de facto postkomunistyczną totalną opozycję." - rozumem tego chyba nie ogarniesz, to ich stan umysłu - np. przeczytaj biografię jaruzela, choćby z wikipedii (o ile jest ona tam prawdziwa?) - wyglada na to, ze dziadek jaruzela to Powstaniec Styczniowy, ojca jaruzela (walczącego niby niegdyś w wojnie polsko-bolszewickiej) zesłano do łagru po wybuchu II wojny, a sam jaruzel z matka byli na syberii zesłani - rezultat tego taki, ze jaruzel mordował Polaków aby się ruskim przypodobać (choc osobiscie mówiąc nie pasuje mi pare rzeczy w jego życirysie i mam wątpliwości o jego autentyczność - dziwne chocby to, że jaruzel mieszkał w 1942 w tym samym mieście co jego ojciec, do którego pojechał - ojciec zmarł a jaruzel niby dopiero w 1990 roku pojechał na jego grób - jużtu sięcośnie zgadza nie mówiąc o innych rzeczach) - tak czy siak, to wygląda też trochę jak syndrom bitej żony, która zostaje przy swoim oprawcy (tyle, że tutaj jeszcze bije tych, któzy chcą tego oprawce obalić).

aha i tak sie zastanawiam jaka jest różnica miedzy rosyjskim a sowieckim najeźdźcą?

"bo swojego czasu np. Wrocław słynął z antykomunizmu." - no tak np. frasyniuk niby antykomunista za Solidarności dziś sie obściskiwał z kwasniewskim - tam muszą byc drugie a nawet trzecie dna sprawy, o których moze sie nigdy nie dowiemy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1593520

to znaczy, ze człowiek którego znaliśmy przejął tożsamość prawdziwego. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1593777

Wielu ludzi z Kresów ma ukraińskie, białoruskie i ukraińskie pochodzenie. Niby mówią o sobie, że są Polakami, ale jeszcze w latach 80-tych wielu mieszkańców tych rejonów mieszało język polski z ukraińskim. Jeszcze dzisiaj są wioski, gdzie pod sklepem gadają po ukraińsku - chcesz, to Cię do takich zaprowadzę.

Czy jest coś bardziej ohydnego od gwary lwowskiej? Tak ma wyglądać polski język? Ci ludzie nie mają poczucia dobra wspólnego. Kresowiacy to różne narody mówiące po polsku, których trzeba dopiero spolonizować. Nie mają poczucia dobra wspólnego. Galicja była przecież najbardziej zacofanym z zaborów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1593797

które kładą całą tezę na jej podstawie wysuwaną. Zapytam, a gdzie na tej mapie zaznaczone są obszary działalności Gryfa Pomorskiego? To też było podziemie niepodległościowe.

Zamieszczam mapkę Polski sprzed II wojny światowej. Czy można szukać działalności podziemia niepodległościowego na obszarach przed wojną należących do Niemiec?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3d/II_RP_adm.png/260px-II_RP_adm.png

Polakom potrzebna jest uczciwa informacja a nie dowodzenie z góry nieprawdziwych tez.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1593716

Można prosić o mapkę nasycenia wpływem ruskiej agentury a głosami oddanymi na Konfę? Żeby ktoś nie pomyślał, że ta mapka ma spiskowo przykryć mapkę Contessy ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1593771

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zostały stworzone pod konkretną tezę. Teza ta w świetle ogólno znanej wiedzy się nie broni. Co udowodniłem w obu przypadkach. Nie jestem politrukiem, który tworzy jakieś mapki pod konkretne tezy. Jeśli taka mapka pojawi się w przestrzeni internetowej z zainteresowaniem ale dbając o ty, by trolle znowu nas nie oszukały przeanalizujemy. Przeinaczenia zarówno w mapce Conetssy jak i te podałem, można je sprawdzić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1593782

Taka to grafikę rozsyłają sobie skretyniałe trolle lemingowe na portalach lisweek,naTemat i innych.

Tłumacząc wygraną PIS że ich wyborcy nie mieszkają w Polsce.

Czy ci ludzie są chorzy!?

Brak słów na takie zidiocenie i celowe dzielenie. Nie mieszkasz w Polsce jesteś PIS-opolakiem a nie Polakiem.

Chore!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1593803