Kara za bezbożność !

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Lekko mnie zamurowało, gdy w jednym z kwietniowych numerów „Sieci” trafiłem na tutuł „Kara za bezbożność!” Andrzeja Zybertowicza. Na pierwszy rzut oka tytuł dla wielu może wydawać się szokujący, ale jednak, jak dowodzi dalsza lektura, trafny i nie budzący wątpliwości.

Autor pisze we wstępie co następuje:

„Rzecz jasna chodzi o koronawstrząs, którego ludzkość właśnie doświadcza. Twierdzę, że to kara za ludzką bezbożność. W dodatku twuierdzę to jako badacz socjolog, który nie jest osobą religijną.”

Tezę, że to kara za bezbożność sformułował autor precyzyjnie i niwe do zakwestionowania. Co innego gdyby sformułował ją odmiennie, np. „Kara za grzeczy”. Wtedy polemiści mogliby z taką tezą dyskutować.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z kim i o czym dyskutować...jeżeli poziom profesorów i doradców jest na takim poziomie...
A jednak się kręci...
A jednak państwo istnieje tylko teoretycznie podobnie tytuły naukowe czy urząd prezydenta.
A jednak ch...d...i kamieni kupa...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1629093

prof. Zybertowicza, człowieka o wybitnej inteligencji i wiedzy i polskiego patrioty.

Prymitywizm i głupota - bo Verita nienawidzi polskich patriotów i już wielokrotnie pokazywała swoją bolszewicką mentalność - choć głośno wrzeszczy, że jest "katoliczką" i rusko-narodowaą "patriotką".

          Widocznie z powodu tego bolszewickiego patriotyzmu tacy jak ona "katolicy" -- z bolszewickim zapałem atakują o. Rydzyka oraz nawet najdrobniejsze błędy ludzi z PiS czy prezydenta Dudy.

          A także wiernie popierają bolszewickich politruków ze ścierwoneonówki sterowanej przez zbrodniczą agenturę WSI i SB.

Przez ten swój bolszewicki "patriotyzm" nie chcą też widzieć antypolskiej propagandy mafii z PO.

Z tego wynika, że tym politycznym błaznom udającym "katolików" i "patiotów" nie przeszkadza, że ewentualny powrót do władzy mafii z PO -- o czym ci kretyni widocznie marzą -- oznacza powrót do bezkarnego rabowania i Polski i Polaków przez różnej maści przestępców. Tak jak mafiozi i przestępcy robili w okresie mafijnych rządów PO-PSL.

Przecież paru osobników współpracujących z PO i nienawidzących polskiego patriotyzmu jgłośno stwierdziło, że chcą "żeby było, jak było"... Czyli żeby mafiozi i przestępcy znów mogli bezkarnie rabować Polskę i Polaków!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1629105

Stu pięciu prokuratorów mianowanych przez pana Andrzeja ściga w Polsce mowę nienawiści. Dziwne, że jeszcze nie zauważyli 'zuchów' opluskwiających na tutejszym portalu kilka wybranych osób. Warto byłoby się zastanowić nad procedurą uciszenia mobbingu i wyzywania porządnych ludzi przez niniejszego stalkera. Dość tego. Wzywam administrację i stowarzyszonych do przywołania użytkownika o pseudonimie Andy-aandy do porządku i skłonienia do przeproszenia ludzi których notorycznie obraża.

Oto tekst mojej interwencji:

Dzień dobry! Zgłaszam notoryczne naruszenia mojej godności przez użytkownika Andy-aandy który nieustannie nazywa mnie 'zbolszewizowana załganą kretynka". Miara się przebrała. Stanowczo proszę o interwencję. W Polsce 'mowa nienawiści' jest karalna.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1629111

Czemu? Czy dlatego, że jak wszystko wskazuje na to jest tym "obrońcą krzyża" co dla Palikota pracował? Tu Polaków można obrażać do woli, z stalker jest pod pełną ochroną. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1629116

to widocznie jeden z owych stu pięciu siepaczy, towarzysz A-aandriej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1629119

Tak dalej być nie może. Czy my nic nie znaczymy? Dlaczego tolerujemy mobbing? To my wnosimy na ten portal wartość. Jestem tu ponad dziewięć lat. Zjednoczmy wysiłki. Wykorzystajmy pocztę wewnętrzną. Niech zadziała prawo. Na początek proponuję zmasowany szturm do Administracji. Administracja tolerując mobbing bierze odpowiedzialność na siebie. Gawrion ma narzędzia, by ukrócić bezczelne ataki hejterów. Nie chowajmy się po kątach. Do broni! na początek zbierzmy dowody.

http://www.mowanienawisci.info/sekcja/polskie/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1629123

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ale spokojnie, sami na siebie bat kręcą. Jest jedna zasada, wycie to jest rola trolla. I zawsze na koniec to wycie im przychodzi. W najbliższym czasie postaram się coś o tym napisać. Tak Gawiron ma narzędzie ale istotnym jest, by był o tym poinformowany.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1629126

Oczywiście, możemy opuścić ten portal. Znacznie lepiej będzie, kiedy autorzy wyzwisk go opuszczą. Właściciel (Gawrion) jest de facto 'zatrudniony' przez uczestników. Nie będzie nas - nie będzie portalu. Umrze śmiercią naturalną - z głodu. Zamieszczając wartościowe teksty i tolerując pomyje wylewane nam na głowę - karmimy trolli. Odwieczny dramat: czy żona alkoholika powinna uciekać z domu, czy go wykopać na zbity łeb?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1629129

Współczuję tym co mieli/mają  żony .....alkoholiczki

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1629132

Ma pani jakieś zastrzeżenia do felietonu ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1629167

Nie czuje Pan potrzeby zapytania o sens komentarza Andy-aandy?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1629344