Kiedy będziemy głosować w wyborach na prezydenta?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
 

Pytanie zawarte w tytule wydaje się zasadne w dzisiejszych okolicznościach stanu epidemii koronawirusa.

 

Jak na razie obecne władze skłaniają się do utrzymania terminu wyborów przypadających na dzień 10 maja 2020 roku. Z kolei cała opozycja jednym głosem apeluje o przełożenie wyborów na czas po zakończeniu stanu epidemii i zagrożenia epidemicznego.

 

Jest wiele argumentów przemawiających za oboma konkretnymi rozwiązaniami i uciekając od bieżączki politycznej można wybiórczo wskazać na poniższe.

 

Za terminem 10 maja przemawiają zapisy Konstytucji RP oraz jak na razie na tyle skuteczne metody walki z koronawirusem, że nie ma konstytucyjnych podstaw do wprowadzenia jednego ze stanów nadzwyczajnych: klęski żywiołowej, wyjątkowego czy wojennego a tylko po ogłoszeniu jednego z tych stanów mogłoby nastąpić przesunięcie terminu wyborów.

 

Dodatkowym argumentem za utrzymaniem terminu wyborów jest fakt, że tak naprawdę nie wiemy ile czasu potrwa walka z koronawirusem a później walka z jego skutkami i na czas tych walk należałoby mieć już jasną sytuację, kto jest w tym okresie Prezydentem RP wybranym w 2020 roku.

 

W nawiązaniu do poprzedniego akapitu można sobie wyobrazić sytuację, że epidemia koronawirusa będzie trwała dłużej niż np. 3 miesiące i będzie - jak zapowiadają niektórzy eksperci - powracać falami wiosenno-jesiennymi nawet przez rok czy półtora roku. Co więc wtedy? Czy aż tyle czasu mógłby obowiązywać stan nadzwyczajny i wydłużona kadencja obecnego prezydenta?

 

Kolejnym argumentem za terminem 10 maja są oczywiście obostrzenia i ograniczenia swobód obywatelskich podczas trwania jednego ze stanów nadzwyczajnych. Musimy sobie zdawać sprawę, że ogłoszenie takiego stanu nadzwyczajnego niesie za sobą całkowitą i niedemokratyczną władzę obecnie rządzących. Uprawnienia dla rządu i prezydenta w czasie tych stanów są bowiem takie, które nic nie mają wspólnego z demokracją i wolnością. Więc godząc się na stan nadzwyczajny godzimy się na drastyczne ograniczenie naszych demokratycznych swobód obywatelskich. Już dzisiaj przecież mamy przy stanie epidemii wiele ograniczeń a w czasie stanów nadzwyczajnych byłoby ich znacznie więcej.

 

Za przełożeniem terminu wyborów są oczywiście - ponownie pomijając bieżączkę polityczną - argumenty związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Jest oczywiste, że gdyby do połowy czy końca kwietnia 2020 roku epidemia koronawirusa nie została w większości opanowana i mielibyśmy dalszy skokowy wzrost zakażeń to należałoby wprowadzić stan nadzwyczajny i przesunąć termin wyborów.

 

Można się też zastanowić czy kolejnym argumentem za przełożeniem terminu wyborów nie jest obecny brak możliwości prowadzenia normalnej kampanii wyborczej kandydatów na urząd prezydenta RP. Z tym konkretnym argumentem wiąże się też tzw. "demokratyczność" i powszechność wyborów, bowiem w stanie epidemii ludzie mogą bać się wychodzić z domów na głosowanie w dniu 10 maja a to może być podstawą nawet do podważania wyników wyborów.

 

Jedno jest pewne. To czy wybory odbędą się 10 maja czy też później (kiedy?) zależy wyłącznie od tego, czy da się zahamować rozprzestrzenianie się wirusa a liczba zachorowań zacznie spadać. Jeżeli tak się stanie przed wyborami to winny się one odbyć w wyznaczonym terminie. Natomiast gdybyśmy jeszcze "walczyli" i liczba zarażonych znacznie by rosła to należałoby wprowadzić stan nadzwyczajny i przełożyć wybory.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Czy Ty sadzisz, ze to ma jakiekolwiek znaczenie?  Nie ma sensu roztrzasac to siano, kiedy juz wszystko wiadomo i bez wzgledu kiedy to nastapi Prezydent zostanie prezydentem i wszystko potoczy sie tak, jak dotychczas sie toczylo.

Z gory na dol.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622840

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

sągnmy k. 20 kwtn. T prgnzy mją tndncję krczącą w trmny późnjsz. d tj dty m zmnjszć sę lczb nwych zkżń. N dzń dzsjszy brdz ptymstyczn szcnk mówą 9 tys zrżnych. 10 kwtn czyl 20 dn późnj &qt;nsz krysztł tczjąc g dzbny&qt; chcą przprwdzć wybry. Przypmnm, ż kwrntnn trw 14 dn. fzę kstrmlnj lczby zkżń, wywłnj mswym sptknm przy rnch nlży spdzwć sę mędzy 15 20 mj. P 20 mj będzmy ml kljn sptkn przy rnch, tym rzm n cmntrzch. Będz wymrł lktrt PS, czyl ldz p 60, którzy pójdą pprzć drn. Jśl drn n wygr w trz, c jst brdz prwdpdbn, b myślący lją t wybry, t w trz n m szns. Jg lktrt zjm rny n prchy. T będz knc PS. Kdy trybnł stn dl &qt;krysztł jg dzbnów&qt;?

Pmętjmy, szczgóln c, którzy mją jszcz rdzców. T n my będzmy frm, t będą n.

 

Vote up!
4
Vote down!
-10
#1622847

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Masz jeszcze rodziców? Jeśli tak, to czy jesteś gotowy na to, by przyszłe Dziady obchodzić je z nimi na cmentarzu? A jeśli nie, czyli jesteś w wieku "poborowym" czyli powyżej 60, czy chcesz się z nimi tak szybko spotkać na tamtym świecie? Mądre przysłowie mówi, że nie warto się tam śpieszyć, w grobie zdążymy się należeć. Chwalebnym jest polec za Ojczyznę, ale czy warto za kolejne 5 lat sezonów narciarskich dla tego Adriana?

Vote up!
4
Vote down!
-9
#1622850

Mam nadzieję że dla takiego elektoratu jak ty czyli 60+ masz już zarezerwowana urnę.A według badań Gówna Koszernego wyborcy opozycji zdechną lada dzień z braku testów.Więc na wybory nie pójdą.Ten w Brukseli już sra w gacie od kilku dni bo mu testu nie zrobili.A wielki atlant pewnie na mszę już dał.
Ty też?

Vote up!
9
Vote down!
-4

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622853

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

masz pecha, znów trafiłeś kulą w płot, ale to u ciebie norma, co komentarz się kompromitujesz brakiem informacji. Nie należę do elektoratu 60+. Mógłbym ci podać kilka informacji dla ustalenia mojego wieku, ale myślę, że to będzie dla ciebie matematyka na zbyt wysokim poziomie. Nawet jak zdejmiesz skarpetki to palców zabraknie. Ja martwię się o swoich rodziców i teściów, nie o siebie. A ty kogo zamierzasz w urnach wynieść, bo przecież pójdą oddać życie za kolejne 5 lat szlusowania "narciarza" i robienia pośmiewiska z Polski (wycieczka po korwety do Australii, wycieczka do USA, gdzie spotkał się na wysokim szczeblu z burmistrzem tamtejszego Bytomia, a wynikiem spotkania są opłaty dzierżawę placyku w tamtejszym parku. Byśmy mogli oglądać naszego strażnika żyrandolu w pozycji ministra spraw zagranicznych Rosji, przy prezydencie USA, byśmy mogli widzieć, jak nasz strażnik żyrandola przemawia jak równy z równym z ambasador USA. Będziemy żyli w świecie według Kiepskich z PiS, pobawimy się, tylko kto wyciągnie nasz kraj z tej ruiny?

Jak na razie wirus atakuje tych "mądrzejszych inaczej" w parlamencie. Może jak trafi kilku idiotów, to pozostali pójdą po rozum do głowy? Jest nadzieja?

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1622862

Przepraszamze aż tak cię odmłodziłem.Ale powinenes się cieszyć .To że jesteś w wieku Rysia to żaden wstyd.Zobacz jak on się zdrowo trzyma i ciebie jeszcze przy życiu trzyma

Vote up!
8
Vote down!
-4

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622867

Ofiara to jesteś od dnia gdy się okociłeś

Vote up!
7
Vote down!
-4

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622854

To miało być dowcipnie? Bo wyszło idiotycznie.

Vote up!
2
Vote down!
0

Stasiek

#1622990

380 osób zaraziło się koronawirusem w Belgii podczas masowego seksu grupowego

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/380-osob-zarazilo-sie-koronawirusem-w-belgii-podczas-masowego-seksu-grupowego?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 

Tylko czy mają Belgowie tyle inspiratorów

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1622865

Inspiratorów i burdeli zastępczych ,,, )))

Pzdr

Vote up!
7
Vote down!
-2

krzysztofjaw

#1622871

plan na epidemie?
-odwołać wybory
jest pan bezpieczny ?
-odwołać wybory
uprawia pan sex?
-odwołac wybory
przyleciały bociany!!!
-odwołać wybory
jada pan mięso?
-odwołać wybory
Po wygraniu p,Kidawy-będzie radość?
-odwołać wybory......nie może jednak

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1622901

Mają swoją narrację. Jak zawsze zresztą. I z reguły ta narracja jest przesiąknięta hipokryzją. To nie jest jakaś polksa konstruktywna opozycja, to - a mówię o PO-KO - zdrajcy i grandziarze, którzy już dawno winni zostać wyeliminowani z polskiego życia społeczno-politycznego. Widać to na przykład w czasie tej epidemii. To są szaleńcy lub obłąkani... I w jednym i w drugim wypadku są odpowiedni specjaliści: lekarze lub egzorcyści. 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1622977

No i psychiatrzy....

Vote up!
1
Vote down!
0

Stasiek

#1622992

To Owsiak do Belgii eksportuje swoje Woodstock'i?

Na blogu, ktory podales, sa interesujace informacje na temat Hollywood i niektorych moznych tego swiata.

Moze to nie calkiem fake news. Czas pokaze.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/clinton-biden-spielberg-oprah-winfrey-madonna-kogo-wsypal-harvey-weinstein

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622877

Wychodzi na to, że Chińczyk jedzący zupę z nietoperza rozwalił system na całym świecie.W tym i wybory w naszym kraju

Vote up!
6
Vote down!
0
#1622878

Jezeli Chiny potrafia produkowac ciupagi goralskie, to dla nich zadna sztuka, by wyprodukowac nietoperza z wirusem i Chinczyka, ktory go zjadl,

Vote up!
6
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622892

Właśnie znalazłem pięć kafli. 

Tak trzeba żyć.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1622900

Ja to milionerem bylem.

Vote up!
3
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622914

Proszę obu Panów o umiarkowanie w piśmie i zaprzestanie wobec siebie ataków "poniżej pasa". To nie to miejsce i nie ten czas. Ja przedstawiłem swoje zdanie i mam nadzieję, że emocje trochę opadną. 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1622870

Tak trzymac!

Vote up!
4
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622874

Pracuję m.in z Włochami i nie raz o tych sprawach rozmawiałem, myślę, że rozumiem to głębiej. Oni rzeczywiście na początku uznali, że przecież żaden wirus nie będzie ogrnaniczał ich praw obywatelskich a do nic należy esspresso co kilka godzin, ale gdy dotarło iż następni mogą być ich rodzice, (to w większości ludzie młodzi, rodzice nastoletnich dzieci, to już głowy otrzeźwiały. Dlatego uważam każdego, kto namawia do urn wyborczych w czasie, na dziś dzień przełomu (początku spadku dziennej liczby zakażeń, za zdrajcę interesu i zdrowia Polaków, którego należy niezwłocznie surowo osądzić. Nie interesuje mnie, że z każdym dniem szanse Dudy utrzymywane kłamliwą propagandą maleją, bo Polacy coraz lepiej rozumieją iż ten rząd zawsze ich traktował za "naród głupi i przekupny". Dlatego proszę cię autorze, nie warto brać na sumienie śmierci tylu ludzi, bo jeśli, nie daj Boże, po tych wyborach, jeśli PiS nie zmądrzeje, pojawi się drugi rzut, te ofiary również będą na twoim sumieniu.

To, że dziś Polska jest zieloną wyspą na mapie Europy wynika tylko i wyłącznie z małej wydolności systemu kontroli. Znamy stan na 4 dni wstecz, bo tyle trwa średnio uzyskiwanie wyników badania, a jak wiemy te lawinowo rosną. Dziś spokojnie przekroczyliśmy 1000 zarażonych, oby tyle, moje prognozy będziesz mógł sprawdzić za 4 dni, bo wtedy pojawią się wyniki próbek pobranych dziś i mam nadzieję, że zrozumiesz iż namawianie dziś, iż opowiadanie, że musimy iść do urn, bo wymaga tego wielokrotnie łamana przez PiS konstytucja jest zbrodnią na Polakach.

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1622889

                           do polskości i polskich patriotów!

                           Czyli -- "zwisza"-jący po bolszewicku "zwisza czerwony"...

Bolszwicko-rosyjskie wytyczne jak łgać z nienawiścią do polskich patriotów dostaje od sowiecko-rosyjskiej agentury na swojej filorosyjskiej ścierwoneonówce - sterowanej przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych sowieckich organizacji w PRL - WSI i SB!

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
7
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1622906

Dlaczego, ile razy słucham, czy czytam kogoś z opozycji zawsze przychodzi mi na myśl test na inteligencję...

Vote up!
4
Vote down!
0

Stasiek

#1622995

Premier BoJo ogłasza nowe surowe ograniczenia życia w Wielkiej Brytanii w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od tego wieczora ludzie muszą pozostać w domu, z wyjątkiem zakupów podstawowych potrzeb, codziennych ćwiczeń, wszelkich potrzeb medycznych i podróży do i z niezbędnej pracy.

Sklepy sprzedające towary nieistotne będą również zamykane, a zgromadzenia publiczne dla więcej niż dwóch osób, które nie mieszkają razem, są zabronione.

Liczba ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii osiągnęła 335.

Jeśli ludzie nie będą przestrzegać zasad, policja będzie mogła je egzekwować, w tym poprzez grzywny i rozproszenia zgromadzeń, powiedział Boris Johnson w telewizyjnym oświadczeniu z Downing Street.

Inne pomieszczenia, w tym biblioteki, place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu oraz miejsca kultu muszą również zostać natychmiast zamknięte.

Parki pozostaną otwarte do ćwiczeń, ale spotkania będą rozproszone.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1622879

Szmata brukselska tusk:
"Jest rzeczą ważną, żeby decyzje o terminie wyborów podejmowali nie politycy, którzy nie ponoszą żadnej konstytucyjnej i prawnej odpowiedzialności jak Kaczyński, tylko autorytety naukowe, medyczne i moralne".

Oczywiście: Michnik, Grodzki, Rzepliński, Hołdys, Pinior,Ruszkiewicz,Wrzodak i dziennikarz

Vote up!
9
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1622887

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ale rzeczywiście, ważnym jest by decyzje o wyborach nie podejmowały "szmaty", żoliborska, nowogrodzkie, czy te spod żyrandola bo te zaślepione słupkami prą do posłania Polaków na śmierć, a ludzie którzy mają wiedzę o aktualnym stanie. Inaczej będzie czekało nas to

Andrzej Duda dziękuje:

A tego na pewno nie chcemy.

Vote up!
5
Vote down!
-9
#1622891

Wiesz HIENO

ŻYCZĘ CI by to było pod TWOIM grobem !!!!!!!!

LUDZKA PADLINO !!!

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622893

Niech żyje jak najdłużej i dostaje coraz większego amoku z nienawiści. Aż końcu zapije się na śmierć, o ile HIV wcześniej go nie wykończy.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1622911

Nawet lewacy tak nie robia

Vote up!
4
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622917

spadaj na drzewo, banany prostować. Miarka się przebrała. Niestety, system demokratyczny ma taką ułomność że chamstwo zrównuje z najlepszymi intencjami.

Innym proponuję ignorować gamonia, szkoda naszych nerwów i miejsca na ekranie, a niska punktacja to symbol tylko.

Honic

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1623036

Tusk krytykuje strategię rządu w walce z wirusem. Tymczasem liczba zgonów: -Włochy: 6.077 -Hiszpania: 2.207 -Francja: 860 -W.Brytania: 335 ... Polska: 8. Tusk jest zwykłym trollem na poziomie Rosatiego, albo i Giertycha.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622915

D. Tusk jest sfrustrowany, ale dla niego w Polsce miejsca już nie ma. Niech się cieszy, że "Złota Pani" postawiła go na czele swojej europejskiej partii. Taka fucha i tyle pieniędzy i zero odpowiedzialności. To idealne miejsce dla Tuska. A jezeli tak to niech się zamknie i o Polsce się nie wypowiada.
Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1622980

#1622899

National Geographic przedstawia.

Gra wstępna w okresie godowym Physeter macrocephalus

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1622903

Ciekawy skok Bosaka, do tej pory był zawsze poniżej Biedronia i Hołowni.
Sondaż prezydencki USC (zdecydowani):

Andrzej Duda 51,3%
Małgorzata Kidawa-Błońska 20,0%
Władysław Kosiniak-Kamysz 10,5%
Krzysztof Bosak 7,9%
Robert Biedroń 6,9%
Szymon Hołownia 3,5%

To kolejny sondaż pokazujący rozjazd między PAD a MKB. Podczas epidemii POKO popadła w obłęd

Vote up!
8
Vote down!
0
#1622907

Przeciez to wszystko nie ma najmniejszego znaczenia, skoro wiadomo, ze Duda bedzie dalej prezydentowal.

Nawet sie nie wysila by podac nam, jaki to program bedzie realizowal.

Szkoda tylko pieniedzy na ten kosztowny cyrk.

Acha, zapomnialem dodac, ze jezeli ktos wierzy w sondaze - to sam sobie  szkodzi. :-)

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622974

Chyba nikt na to jeszcze nie zwrócił uwagi, ale termin majowy niesie też pewne niebezpieczeństwo.
Otóż, jeśli ta "pandemia" nie zostanie szybko odwołana to sporo ludzi ze strachu może po prostu zostać w domu. Natomiast kodziarsko-peowskie oszołomstwo jest tak nakręcone, że pójdą choćby to nawet miały być ich ostatnie wybory.
Gdyby taki efekt miał miejsce to kierując się wyłącznie sondażami może być spore zaskoczenie.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1622943

To dlaczego POKO tak zdecydowanie żąda przełożenia wyborów, kiedy ma wygrana 10.05 w kieszeni?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1622951

Wcale nie pisałem, że polszewia ma cokolwiek w kieszeni, zwróciłem tylko uwagę, że może wystąpić dosyć nieoczekiwany efekt majowy. Oni pewnie kalkulują, że będą mieć lepszą pozycję gdy się ujawnią negatywne skutki gospodarcze.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1622979

Nalezy zrozumiec, ze zadne i to absolutnie zadne argumenty, nie zmienia terminu wyborow przezydenckich.

Zreszta Prezes Kaczynski twierdzi swoja postawa, ze ta cala epidemia to lipa, a Trzaskowski nawet ograniczyl komunikacje, by ludzie w wiekszym scisku dojezdzali do pracy. 

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622978

Jeśli epidemia to lipa to skąd dzisiejsze kolejne zaostrzenie przepisów i dokąd ma to nas zaprowadzić?

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1623022