Irytujący aspekt postawy antyżydowskiej i jego konsekwencje

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jest wiele powodów, dla których mamy prawo nie lubić wielu Żydów, takie jak ewidentny rasizm i pycha, ale jest też taki powód, którego z kolei ja nie lubię. Otóż nie lubię, gdy trafiam na maniakalne krytykowanie Żydów wywołane kompleksem niższości wobec sukcesów ludzi tej nacji. Te sukcesy nie biorą się znikąd, są po prostu efektem troskliwego wychowania dzieci. Wszystkie dzieci żydowskie są zadbane i starannie wychowane i to od pokoleń, a co z dziećmi polskimi ?

Problem w tym, że, generalnie rzecz biorąc, polskie dzieci nie są wychowywane w ogóle, są jedynie hodowane, a potem sobie kiepsko radzą i mają pretensje do całego świata, bo ich rodzice rzekomo nie mają czasu na wychowanie. Mają, mają, tyle że nie potrafią go wykorzystać..Tego stosunku do wychowania dzieci dowodzi także krytyczny stosunek wielu środowisk do programu 500+, którego zadaniem jest zlikwidować ubóstwo i wyrównać szanse dzieci przezs profilaktyczne zapobieganie różnym formom wykluczenia. Proszę sobie poczytać, co o takich programach pomocowych sądzą renomowani psycholodzy społeczni, bo to co sądzą na ten temat domorośli ekonomiści trąci wiochą. 

Mało tego, że polskie dzieci nie są wychowywane, są na dodatek źle edukowane przez kiepskich nauczycieli, bo co to są za nauczyciele, jeśli należą do takiego związku jak ZNP ? A skutki tego braku wychowania i braku edukacji widać potem w pyskówkach na portalach internetowych. 

Wielokrotnie pisałem o tym, że niezbędna jest w Polsce kompletna zmiana ustrojowa i przemeblowanie struktur oraz priorytetów, prowadzące do oparcia naszej cywlizacji na edukacji, a nie na ekonomicznych wskaźnikach PKB. No, ale arywiści chcą się tylko nachapać. 

To fatalne pomylenie priorytetów sprawia, że rosną wskaźniki depresji i samobójstw wśród dzieci i młodzieży, a potem w felietonie w "Do Rzeczy" blogerka Kataryna podnosi problem prześladowań dzieci o "odmiennej orientacji seksualnej". Po pierwsze takie dziecko doświadcza dezorientacji co do swojej tożsamości wskutek zderzenia norm społecznych z własnymi odczuciami spowodowanymi jakimiś zaburzeniami. Błędnie więc Kataryna posługuje się pojęciem "orientacji", a po drugie nie jest to jakiś objaw "homofobii", lecz wyżej wskazanego ogólnego braku wychowania, które nie wykształciło empatii i jest wzmagane przez wadliwe interakcje w grupie rówieśniczej.

A teraz ktoś zamierza kompletnie zdewastować polskie wychowanie i edukację przez kartę LGBT.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:22)

Komentarze

   Witam! Krótko mówiąc, kłania się Kindersztuba. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1583747

A w salonie24 komentatorka motywowana właśnie zawiścią, zakwestionowała sukcesy Żydów: 

"Jakie znow sukcesy odnesli Zydzi?
Jakie sukcesy odnosza?
Jezeli krytykuje to za konkrety ."

Myślałem, że to nie ulega wątpliwości: lista laureatów nagrody Nobla.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1583749

To ostatnio rowniez stalo sie dyskusyjne... , bowiem od czasow Boleslawa , to Nobla daja chyba za kare..., a Obamie znowu , dajac za to co dopiero chce uczynic..., rowniez nie dodaje " animuszu" tej calej skandynawskiej zabawie...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1583800

świetnego publicysty Krzysztofa Kłopotowskiego "Geniusz Żydów: Na polski rozum".

Z okładki tej książki:

Żydzi stanowią 2 promile ludności świata. Zdobyli 23 procent nagród Nobla.

Jak to się dzieje. Jak powielić ich sukces? Ostra i niepoprawna politycznie książka Kłopotowskiego.

 

"Książka - myślozbrodnia. Autor stawia najtrudniejsze pytania o stosunki polsko-żydowskie, o ich przyszłość. Chce tę przyszłość uwolnić od kompleksów. Czy się na to odważymy."

-- prof. Andrzej Nowak, historyk i publicysta

"Żydzi - jak dowodzi Krzysztof Kłopotowski, specjalista od zadawania niewłaściwych pytań - są nie tylko ofiarami Holocaustu. To również naród, który potrafi skutecznie mobilizować elity do swoich celów.

Autor sądzi, że Żydzi jako patrioci prowadzący twardą walkę o swoje potrzeby odsuwają na bok wątpliwości intelektualne, czy etyczne. Świat słucha tych, którzy wytrwale i energicznie dbają o swoje interesy. Kłopotowski domaga się tego samego od Polaków."

-- prof. Jan Żaryn, historyk i publicysta

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1583783

   Kindersztuby brak, co niektórym rodzicom, oraz dużej części nauczycieli, którzy edukują nasze młode pokolenie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1583812

Witaj Zetjocie

 

Prawda i prawda.

Ta pierwsza prawda to fakt, że żydzi przykładają wielką wagę do wychowania w swoich wartościach, a następnie do należytej edukacji. Oczywiście w ścisłych ramach swojej kultury, więc nie uczą szacunku do każdego człowieka, kurtuazji, a nawet higieny osobistej. Tego, jeśli chcą muszą się nauczyć od nas.

Natomiast obecnie kindersztuba, późniejsze wychowanie i edukacja leży nas na łopatkach. Proces się pogłębia, bo już rodzice dzieci nie zostali dobrze wychowani, więc w domu brak właściwych wzorców.

Gdyby nie fakt, że dzieciaki mamy inteligentne, to społeczeństwo szybko by spsiało.

A jawny antysemityzm, który się dzisiaj objawia, a który właściwie parę lat temu nie istniał, został społeczeństwu socjotechnicznie zaimplementowany przez wrogów Polski, bo potrzebny jest właśnie wizerunek Polaka - antysemity i ksenofoba. Z przykrością obserwuję fajnych internautów, którzy tak prymitywnie dali się zaprogramować. Fakt... agenci takiej narracji czuwają, aby podtrzymywać te głupie emocje,

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583752

Doszedłem do wniosku, po latach obserwacji, że termin "antysemityzm" nie ma wyraźnego, jednoznacznego desygnatu, jest więc pojęciem sztucznie skrojonym i nadętym, by mógł służyć jako pałka, przy różnych okazjach jako wygodne narzędzie dla uzytkownika, ułatwiające miganie się od dyskusji. " Z antysemitami nie dyskutuję.".

W związku z tym przestałem używać pojęcia "antysemityzm".

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1583754

Słuszna uwaga, bo po dokładnych badaniach dzisiaj wiemy, że Semici to Lewantyjscy Arabowie, Żydzi (nie wszyscy), Asyryjczycy/Syryjczycy, Maronici i Druzowie (miałem z nimi kontakt w Libanie) i jeszcze kilka nacji. Dodam, że Maronici są chrześcijanami, a większość Semitów to muzułmanie.

Lecz jak zwykle - Niemiec wymyślił antysemityzm i Żydzi zawłaszczyli sobie całą grupę narodów o identycznym genotypie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583759

Jednakową jak antypolonizm, antygermanizm czy antysowietyzm!. To terminy, którymi określamy naszych nie edukowalnych i śmiertelnych wrogów!.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1583840

Tu się nie zgodzę, bo tu nie chodzi o język w aspekcie słowotwóstwa. Nie ma bowiem żadnego porównania co do częstotliwości użycia określenia "antysemityzm" z pozostałymi określeniami tego typu. Świadczy to wyraźnym przegięciu i używaniu go w celach innych niż czysty przekaz informacji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1583858

juz to czytalem gdzies taka sama sztanca odbita coraz to sie pokazuje ku chwale chazarskiej dziczy.

Propaganda zydostwa pierwwszej klasy kosztem polskich dzieci.

Autor pisze to ci mu zadali bo nie ma pojecia chyba albo raczej nie chce go miec jak sa wychowywane zydowskie dzieci.

Takiej nieokrzesanej chamskiej  dziczy jak male zydlaki nie spotka sie nigdzie na swiecie ,ktore przyjezdzaja do Polski w ramach tresury nienawisci do Polakow w swoich wycieczkach szkolnych.Ich rasitowska  edukacja polega na wychowaniu w przeswiadczeniu ze sa rasa nadzedna i nainteligetniejsza,nie maja zadnej kultury ani oglady ich edukacja to zaklamanie historyczne ograniczone do ich potrzeb rzadzenia i poniewierania innymi stosujac prawo zydowskie ktore im pozwala okrasc,oszukac zgwalcic czy zamordowac goja jako zwierze bez zadnej dla nich odpowiedzialnosci - to wychowanie autor tu gloryfikuje.

Wikekszosc szkul zydowskich sa na niskim poziomie ngdyz maja okrojony material i jak juz mowilem zaklamana historie.Owszem sa elitarne szkoly w ktorych sie szkoli juz starszych wybranych z zydowskiej choloty na przyszlych VIPow.

Na to ida duze pieniadze najczesciej ukradzione z kieszeni gojow.Dziecku zydowskiemu latwiej jest dostac sie tez do dobrych uczelni i w nich jest windowane ,ale to nie dzieki jakiejs super inteligencji tylko dzieki swojemu pochodzeniu i majetnosci.Tak ze tylko kasa i kumoterstwo stwarzaja obraz sueper inteligentnej nacji ,goj mu si byc dwa razy bardziej inteligentny od przecietnie inteligentnego zyda ,zeby mial szanse dobic sie takiego samego stanowiska.

Jesli chodzi o wychowanie ortodoksyjnych zydow to jest to tylko tresura,

Zgodzic sie jednak musze ze sytem edukacji w Polsce to dno od czasow kiedy to zydokomuna zagoscila po 45 roku w Polsce,Wlasnie sytem zydokomuny spowodowal celowe zdebilnienie narodu polskiego poprzez ulozenie programow nauczania co pokutuje do dnia dzisiejszego.I tu autor nie zauwaza zydowskiej roli w wyniszczeniu i podporzadkowaniu sobie oglupianego narodu polskiego wrecz przeciwnie laje rodzicow ktorzy w tym sytemie nie maja za duzo do powiedzenia ,ba malo maja czasu gdyz sa biedni i musza pracowac ponad sily aby zaspokoic podstawowe potrzeby swoich dzieci,bo zydoskobangsterski sytem w Polsce ich okrada z ich pracy .Dlaczego Polacy pracujac tak ciezko zatrabiaja 3 razy mniej niz na zachodzie ?.Bangszter zydowski Morawiecki swoje dzieci wyslal do elitarnej szkoly zydowskiej w Warszawie bo go na to stac i po tej szkole wysle je do zydowskich uniwersytetow ,a pozniej dzieki kasie i znajomosci beda rzadzic swiatem jak ich tataus zucajac gojom jakies nedzne ochlapy w postaci 500+

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1583766

Proszę mówić na temat.

Skąd się bierze nadreprezentacja Zydów w zawodach bardzo opłacalnych i wymagających wysokich kwalifikacji intelektualnych ?

Stąd, że w rodzinach żydowskich przywiązywano dużą wagę do wychowania i kształcenia dzieci, to po pierwsze.

Po drugie, jest pytanie dlaczego przywiązywano w rodzinach żydowskich taką wagę.do tego ?

A dlatego że Żydzi mieli ograniczony dostęp do urzędów czy ziemi, które można im było odebrać, więc postawili na ten rodzaj bogactwa, którego im nikt nie mógł zabrać, czyli na kompetencje intelektualne czy umiejętności.

Trzeba szukać wyjaśnień racjonalnych, zamiast dawać upust swoim kompleksom. Nikt Polakom nie zabrania wychowywać swoje dzieci i wybierać takich polityków, którzy zadbają o ich edukację. Mniej myśleć o dobrach materialnych a więcej o duchowych. 

A ponieważ Żydzi mają duże możliwości, więc mogą efektywnie zaszkodzić przeciwnikom jeśli to będzie w ich interesie. Żeby tego uniknąć też się trzeba kształcić.

Więć proszę przestać pleść dyrdymały o wiecznie żywej żydokomunie, i leczyć swoje kompleksy w ten sposób, bo to prowadzi na ścieżkę błędnej analizy, braku ustalenia konkretnych przyczyn i kolejnych porażek. 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1583781

Powyzszy komentarz, to pelna prawda, zreszta jak caly artykul rowniez. Moim komentarzem uzupelnil bym ewentualnie w jaki sposob Polacy zostali doprowadzeni ( historycznie) do takiej sytuacji. Oczywiscie pelna zgoda co do historycznych uwarunkowan edukacji wsrod zydow. Jednak masoneria od stuleci zmieniala nie tylko Swiat, ale w tym rowniez Rzeczpospolia. A dzis, to konsekwencja nie tylko " wczoraj", ale i przedwczoraj. Zydzi jednak nie tylko stawiali na dobra intelektualne. Nie zapominali rowniez o dobrach materialnych. Po prostu umieli pogodzic oba aspekty naszego zycia. Poza tym zydzi , to grupa, ktora nie jest jednoistna masa. Maja rowniez swoje frakcje i roznosci. No i mamy jeszcze tzw.przechrzty.Zasymilowane, pozornie zasymilowane i ynteresowo zasymilowane. To sa kolejne gradacje zydostwa.Faktem jednak i to bezspornym jest, ze wszyscy oni klada nacisk na nalezyta edukacje. Natomiast moralnosc i etyka powiazana jest u nich jedynie z ich spojrzeniem na zydowska cywilizacje i tutaj wylania sie nam duzy oddzwiek spoleczny w kazdym kraju, gdzie zyja. Poza tym maja wiele przywar, ktore potrafia ekonomicznie i politycznie wykorzystac, jak np. korupcje. Naturalnie to nie jest ich wymyslem, ale potrafili doprowadzic to do perfekcji i miedzy innymi stanowilo to i stanowi ich sile polityczna i nie tylko ta. Zydzi bowiem jako masa  nadal nie utozsamiaja sie z panstwami w ktorych zyja, lecz maja bardziej sklonnosci wrecz plemienne.Nie tozsamosc z narodem wsrod ktorego egzystuja, ale chec podporzadkowanie owego swoim interesom i dazenie by dany narod opanowac i to w kazdym aspekcie zycia.Slowem wykorzystuja edukacje jedynie w aspekcie instrumentalnym, a nie jako calosc rozwoju duchowego czlowieka. Roznice miedzy cywilizacja lacinska i zydowska sa nie do pogodzenia i stad rowniez problemy i ich konsekwencje.

Zetjot ladnie z Pana strony, ze stara sie Pan pogodzic rozne frakcje na Niepoprawnych, tym szczegolniej, ze uzywa Pan do tego po prostu prawdy. A ta w tym konkretnym artykule faktycznie traktuje i to celujaco o niedoborach edukacyjnych Polakow i powodow takiej sytuacji. Polacy juz dawno temu i to jako Narod przestali byc ambitni, ale nie zapominajmy, ze pierwsze krwawe lata PRL-u bardzo im w tym pomogly. A lata wczesniejsze tj. napasc ZSRR i Niemcow, ktorzy wymordowali nam wiekszosc elity Narodu i wysiedlajac w bydlecych wagonach Polakow z naszych wschodnich terenow na dziki wschod ZSRR , jak i z pozostalych terenow II RP do Niemiec i Austrii na roboty, tysiace porwanych polskich dzieci do Rzeszy, to rowniez sa aspekty owego zaniedbania w edukacji lat pozniejszych. Ze juz nie wspomne o "utrudnieniach" w edukacji dla szlachty w PRLu. Wiekszosc Polakow, ktorzy opuscili w ten czy inny sposob nasz kraj podczas II w.sw. czy tez po niej wykazuje juz inny stosunek do edukacji. Jest wiec to niejako miernikiem, ze to nie jedynie polskie lenistwo a priori jest powodem sytuacji, o ktorej Pan wyzej napisal i nie moze byc argumentem calkowicie skonczonym... Faktem jest, ale... nie do konca spojnym w swoim zalozeniu. Innymi slowy Panskie zalozenie i jego argumentacja jest sluszna, ale to jedynie jedna strona medalu...i mysle tu o " leniwych Polakach".

pzdr. 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1583793

Podtrzymuję tezę o leniwych Polakach, z tym, że rozumiem to jako lenistwo intelektualne. Zaserwuję teraz agument sprzed chwil paru - mecz Polaków z Austrią: mamy czterech znakomitych graczy z przodu a zespół gra marnie i męczy się z poprawnie, ale niezbyt lotnie grającymi Austriakami. Brak wyobraźni i refleksu/uwagi u graczy, którzy nie są w stanie przytrzymać piłki i się z nią pobawić. W każdym meczu to samo..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1583828

Podtrzymuję tezę o leniwych Polakach, z tym, że rozumiem to jako lenistwo intelektualne. Zaserwuję teraz agument sprzed chwil paru - mecz Polaków z Austrią: mamy czterech znakomitych graczy z przodu a zespół gra marnie i męczy się z poprawnie, ale niezbyt lotnie grającymi Austriakami. Brak wyobraźni i refleksu/uwagi u graczy, którzy nie są w stanie przytrzymać piłki i się z nią pobawić. W każdym meczu to samo..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1583829

Podtrzymuję tezę o leniwych Polakach, z tym, że rozumiem to jako lenistwo intelektualne. Zaserwuję teraz agument sprzed chwil paru - mecz Polaków z Austrią: mamy czterech znakomitych graczy z przodu a zespół gra marnie i męczy się z poprawnie, ale niezbyt lotnie grającymi Austriakami. Brak wyobraźni i refleksu/uwagi u graczy, którzy nie są w stanie przytrzymać piłki i się z nią pobawić. W każdym meczu to samo..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1583830

Tak, ale nie wszyscy... po prostu mamy bardzo zle szkolnictwo i to od szkoly podstawowej...Uwazam, ze to nie jest lenistwo, tylko forma znajdowania sie mlodziezy, a nawet dzieci w tym systemie. Wielu lemingow ma nie tylko wyzsze wyksztalcenie, ale nawet sie doktoryzowali i to juz w III RP. Kilku zapewne nawet tutaj popisuje.Wnioskuje z zasobu ich wiedzy i percepcji... Wiec leniwi nie sa, a jednak piramidalnie glupi... z czego to wynika? ano moim zdanime z formy wyksztalcenia, a nie z lenistwa. W Izraelu wiekszosc uzywa medycyny germanskiej i maja wspaniale wyniki zdrowotne. To jeden z przykladow u zydow i goi. Z nauka nie jest inaczej... Zydzi ucza sie innego przekazu, a ich mentalnosc doprowadza do osobistej korektury w ramach plemiennych potrzeb... Dla nich pewne aspekty nie sa w ogole brane pod uwage, a u nas stanowia podstawe wszystkich prawd...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1584059

Po części się zgadzam jeśli uwzględnić aspekt systemowy. Ale opróćz aspektu systemowego mamy aspekt wyborów indywidualnych i do tego odnosi się moja teza o lenistwie i ogłupieniu..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1584153

Niepotrzebnie napadasz na zetjotai go obrazasz . Piszecie obaj bowiem rownolegle..., a nie wzajemnie do siebie i obywdaj wzajemnie nie zrozumieliscie intencji drugiego. Zetjot napisal o innym spojrzeniu i uzyl innych argumentow. Ty znowu rowniez napisales prawde, ale Wasze prawdy powinny sie jedynie uzupelniac w swoich roznych aspektach tego samego tematu. Wilku poza tym " wylewasz nieco dziecko z kapiela" Gdybys przypomnial sobie cala rzesze " mlodziezy socjalistycznej" PRLu i to lat np. 50 lub 60- tych, to bys calkiem po prostu zauwazyl indoktrynacje podobna do tej, ktora wpajaja mlodziezy izraelskiej wycieczkujacej Auschwitz... Syjonizm bowiem nie wiele rozni sie od komunizmu. Dalej w tym co napisales masz calkowicie racje, tzn. , ze zydzi calkowicie opanowali nasz kraj i podporzadkowali sobie wszystkie dziedziny zycia spolecznego. Uczynili to poprzez korupcje, ale rowniez przez... nalezyta edukacje... Naturalnie mielismy w PRLu wielu wybitnych Polakow, ktorzy rowniez zostali nalezycie wyksztalceni ( kilku mamy na tym Portalu), ale to byla mniejszosc... Zydostwa w kraju mamy kilka milionow ( wielu z nich to spiochy, ktorzy uaktywnia sie dopiero po legalizacji Polin) i wielu z nich poznalismy w polityce i gospodarce po 89`... Juz fakt, ze mogli zajac stanowiska w rzadzie i byc prezydentami, jak i opanowac prawie wszystkie departamenty i wojsko swiadczy o ich sile przebicia i zorganizowaniu. Edukacja zajmuje w tym znaczaca role...

pzdr.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1583798

Masz RACJĘ świętą Wilku w każdym Swoim słowie. No i Twój koment jest BAAAAAARDZO na temat.

Pozdrawiam Polskiego Kanadyjczyka. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1583945

"Polski samobójczy dramat polega na tym, ze nie żydowskie,
ale polskie instytucje opanowane są przez „autorytety”,
które powtarzają największe żydowskie kłamstwa,
jak to o współpracy Polski z niemieckimi ludobójcami."

żyd czarcie nasienie,
Dybie na ludu zniszczenie.
(Przysłowie staropolskie).

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#1583779

Tak Krzyśku, czarcie nasienie, i tego nikt nigdy, i nic już nie zmieni. 

A tutaj pod linkiem na dole rozmowa z Panem Wojciechem Sumlińskim na temat tego bardzo dobrego wychowywania żydowskich dzieci. Achhhh,

jak dooooobrze te dzieci żydowskie wychowywane. Aż strach!

https://www.youtube.com/watch?v=tXyYvmfHKnE

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1584139

Poziom wiedzy studentów jest skandaliczny.

Podobno program "W tylewizji" przeprowadził sondaż przed budynkiem uczelni na temat najprostszych danych geograficznych - jakie kraje sąsiadują z Polską i parę innych rzeczy związanych z mapami Polski. Efekt był miażdżący. Winowajców jest dwóch - leniwi uczniowie i ich głupi rodzice oraz nauczyciele, którzy źle uczą i przepuszczają nieuków do nastepnej klasy. Podobno jakiś nauczyciel postanowił nie udzielić promocji 80% uczniów w jednej klasie i dopiero się zaczęło.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1583786

polskich uczelni to też żydowski sukces - w dziedzinie chowu niewolników. Ale ty się uparłeś przekonywać, że za sukcesy ich jednak trzeba cenić, a przynajmniej nie krytykować.
Więc się może zastanów w końcu - zasługuje pasożyd na pochwałę za to, że redukuje zdrowy organizm do roli swojego żywiciela, i jeszcze go przy tym znieważa uważając za niższą formę życia?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4
#1583811

Fakt, lubie Twoja dociekliwosc :-))))))

jednak nie zaprzecza ona racjom zetjota. Zydzi dbaja o wyksztalcenie... Mnie sie bardziej wydaje, ze zetjot nie przekonuje nas , ze mamy zydow za to cnic, tylko ukazuje fakt, ze zydzi dbaja o wyksztalcenie, co jest faktem bezspornym... Ukazuje tym samym metodyke zydostwa i tyle ! A ze musial zachaczyc o polskie szkolnictwo i lenistwo Polakow, no coz ? prawda jest prawda i nie mozna ja naginac do swoich potrzeb, czy tez malowac na ladne kolory...

Malo tego. Zydostwo poswiecilo w czasie II w.sw. czesc swoich ograniczonych wspolbraci na zaglade, by miec teraz srednie IQ okolo 120, jak zadny inny narod na Swiecie...mowimy o zydowskiej swiatowej Diasporze..., a nie jedynie o Usraelu...

I to jest bezdyskusyjny fakt..., a wiec kefas z... mysle , ze zetjot chcial nam cos z gruntu innego przekazac niz chwalenie zydostwa za edukacje...

Dalej krytykowac ich za sukces nie sposob, co najwyzej jak ten sukces wykorzystuja... O tak ! tu na krytyke jest wiele miejsca i cala wiecznosc tego Swiata bylaby potrzebna by ta kratyke wypowiedziec...

Ale nie sam sukces... on jest bowiem godny podziwu, choc w swietle tego wielomilionowego mordu na wspolbraciach tak samo wstretny i obcy naszej cywilizacji i naszym sumieniom...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

chris

#1583815

Żydzi w dbałości o wykształcenie nie są żadnym wyjątkiem, bo każdy wykształcony i zasobny rodzic o to dba. Tym co stanowi o ich wyjątkowości, to ułatwienia w dostępie do konfitur. Bo nie ma takiej uczelni na świecie (zachodnim), nie ma takej organizacji, która nie traktuje preferencyjnie przedstawicieli tego prawniczego narodu.
A zetjot pisze przecież o jakimś maniakalnym krytykowaniu Żydów wywołanym kompleksem niższości wobec sukcesów ludzi tej nacji.
Ilu takich maniaków spotkałeś w życiu?

To że zetjot ma jakieś kompleksy, to bije niemal z każego jego tekstu i komentarza ale teraz możnaby pobawić się w zgaduj zgadulę, na jakim tle?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1583826

Głupstwa Pan wygadujesz i to jeszcze jakie!!! Proszę, oto dowody.

Dzisiaj stałem w kolejce do kas w hipermarkeicie, a za mną stała jakaś para z dzieckiem, które chyba było dzieckiem tej pani z poprzedniego związku i miałem ochotę uciec z tej kolejki, żeby nie słuchać rozmowy tych koszmarnych ludzi. Biedne dziecko wychowywane w takim ukladzie, a to nie jest żaden wyjątek.

Ponado opublikowałem notkę o koszmarnych standardach życia w prowincjonalnej Polsce rządzonej przez uklady

Oprócz tego opisałem, jak Polacy - młodzi Polacy nie potrafią ze sobą wspólpracować w trakcie międzynarodowego meczu piłki nożnej..

Wystarczy tych casusów czy jeszcze mam dorzucić parę, parę milionów, prawdę powiedziawszy ?

Rzeczywistości nie należy oglądać z perspektywy wishful thinking.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1583859

Na co komu te ortaliony?
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1583939

Co byśmy bez tych Żydów zrobili? Zawsze jest na kogo zwalić własne defekty. Radzę nie pleść banialuków na forum a wziąć się za działalność w realu i zwiększyć realną efektywność strony antykomunistycznej.

  1. Przypominam o metodologii, że analiza ma być strukturalna i trzeba udowodnić wpływy na poziomie strukturalnym i nie wprowadzać motywów personalnych. Motywy personalne może rozpatrywać psycholog lub psychiatra i to tylko w kontekście konkretnych z nazwiska osób.
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1583831

do gojów i wmawianie dzieciom, że goj to bydlak, który został stworzony do tego by służyć żydom daje im pewność siebie i to jest częsćią ich sukcesu. Sukcesy są przeważnie wynikiem nastawienia psychicznego. Zagadnienie jest bardziej skomplikowane niż wynika to z wpisu autora i niektórych komentarzy. Widzę, że niektórzy wolą samobiczować się, a inni pomagają Michnikowi w stosowaniu wobec Polaków pedagogiki wstydu. Nikt z nich jakoś nie zwraca uwagi jak olbrzymie pieniądze, które idą z pewnych środowisk na rozwalanie szkolnictwa, rodziny i duraczenia. Z przemysłu filmowego zrobiono ośrodek demoralizowania całych społeczeństw. Nikt z nich nie zauważył w swoich komentarzach działalności Sorosa. Dobrze, że polskie dzieci nie są wychowywane w nienawiści i pogardzie do innych i nie na naukach talmudu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584142

My tu gadu gadu a tymczasem Concita Wurst nie jest już Concitą a stała się Wurstem.

Znudził się jej wizerunek kobiety z broda i została 100% facetem

Lewactwo to chorobowy stan umysłu

Czekam aż znudzi się mu/jej bycie człowiekiem i zostanie np psem i wtedy pogoni się ją/go jak kundla

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1583789

Nie wiadomo po co? jak to sie ma do tematu? edukacja debila z Austrii?

Czy musza nas obchodzic jednostki, a do tego calkowicie pomylone?

Jak to sie ma do systemu edukacji w Astrii, na ten przyklad?

Jak to sie ma do zydostwa? Wurst akurat nie jest ani zydem ani parchem, to zwykly austryjacki zboczek i tyle !

Jaki sens robic mu reklame ? to juz uczynilo zydostwo poprzez muzykowanie w Europie...konkurs Eurovision..

Poza tym, gdy temu facetowi znowu sie we lbie odpowiednio poukladalo, to chyba dobrze ? mezczyzna to mezczyzna. Pochodzi z Gmunden tj. nad pieknym jeziorem Traunsee niedaleko od Salzburga, wielu nawet nie wie, gdzie to jest...Wiec ? co nas obchodzi jakis Thomas Neuwirth ?

Znowu spuszcznie tematu do klozetu....tylko w jakim celu ?

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10

chris

#1583806

Podobno mamy grać bez spalonych,żeby nas nie posądzano o anysemityzm

8-))))))))

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1583803

fauli ze strony... " wlasciwej druzyny" , bez autow i kornerow :-))) i moze nawet ci z lawki rezerwowej dolacza do swojej druzyny, by ilosciowo mieli " latwiej"...

Husky piszesz, tez " na temat"..., ale chociaz dowcipnie...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1583807

autor napisał:

Te sukcesy nie biorą się znikąd, są po prostu efektem troskliwego wychowania dzieci. Wszystkie dzieci żydowskie są zadbane i starannie wychowane i to od pokoleń

To twierdzenie jest tak samo prawdziwe jak twierdzenie że za holokaust odpowiedzialni są naziści i Polacy (Naród Polski).

Skąd się biorą sukcesy Narodu Żydowskiego opisał szczegółowo pan Dylewski tutaj: https://norwid.neon24.pl/post/85091,jak-sie-robi-nagrode-nobla "Jak sie robi nagrode Nobla".

Tak w literaturze jak i ze świadectw rodzin żydowskiej części Krakowa czy Sosnowca może pan łatwo się dowiedzieć że tylko jedno dziecko wychowywane było troskliwie. Reszta dzieci musiała robić na wykształcenie i pozycję pupila. Słusznie pisał Pogonowski o 1000letnim terrorze rabinów i przeciw nim sprzeciwiały się zubożałe lewackie ruchy żydów ateistycznych. Bieda sosnowieckich żydów była przerażająca. Mieszkali w ziemiankach gdzie tuż za Przemszą w Mysłowicach ludzie mieszkali w domach z cegły i kamienia. Osobiście słyszałem relacje starszego pana który wybrał się za granicę trójkąta trzech cesarzy żeby zobaczyć kupiecki Sosnowiec.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1583816

Dalem Ci plusa, bo naturalnie masz racje. Tyle, ze my mowimy o innych czasach i innych zydach. Ci o ktorych Ty napisales musieli zginac w Holocauscie, bo wlasnie psuli zydom IQ. Tutaj sie rozchodzi o "przechrzty" i tzw. zasymilowanych zydow i o tych, ktorzy jako " wybrani" mieli szanse takimi sie stac. To co do historii. A dzisiejszy "szydzi" i to od dobrych 50 lat dbaja o wyksztalcenie jak nikt inny...

I widzisz norwidzie? czasami trzeba spokojnie i uwaznie...i Ty masz racje i zetjot, tyle , ze o innych szydow sie rozchodzi. I jak napisalem dzisiaj rowniez jest ich wiele frakcji i masci...

A, zeby Ci rozjasnic, to napisze, ze przeciez nie kazdy Polak, to Polak i szydowskie towarzystwo calkiem wylaczam z mojego zdania... bowiem roznic miedzy Polakami, a tzw.polakami i obywatelami polskimi jest wiele, a nawet bardzo wiele...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1583823

Pan masz po prostu zeza, zeza do tego historycznego. Chyba Pan nagle zapomniał o zaborach i ich skutkach, dla różnych grup populacji. Żydom znakomicie się powodziło w I RP, bo mieli znaczną autonomię. Zabory sprawiły,że stali się obywatelami kategorii B lub C i podlegali rozmaitym szykanom - tu trzeba by zajrzeć do ustawodawstwa poszczególnych krajów jeśli chodzi o konkrety.

Portal niepoprawni oznacza niepoprawność polityczną a nie niepoprawność merytoryczną. Więć proszę się trzymać standardów merytorycznych i nie popadać w fantastyczne dywagacje . 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1583833

Wracając do zdania które uznałem za bzdurę.

czytamy:

"Wszystkie dzieci żydowskie są zadbane i starannie wychowane i to od pokoleń."

Z tego co pamiętam to pokolenie liczymy jako 20 lat bo tyle mniej więcej upływa do pojawienia się nowego pokolenia. W twierdzeniu że staranne wychowanie jest realizowane od pokoleń należy domniemywać że jest tych pokoleń minimum 2-3. Skoro zatem słucham opinii polskich żydów dotyczących promocji jedynie wybranych dzieci, gdzie mniej inteligentne/posłuszne/urodziwe/bezwzględne są spychane na margines żydowskiej społeczności zarówno w obecnym pokoleniu jak i pokoleniach ich poprzedzających to zdanie autora jest fałszywe do szpiku kości. Nadmieniam że znam relacje Żydów z dzisiejszej Jerozolimy.

Skoro autor kłamliwego zdania nie raczył nawet zerknąć na zalinkowany przeze mnie artykuł polecam również wielce pouczającą żydoamerykańską lekturę  (która stoi u mnie na półce)

Fenomen żydowski? Ze studiów nad etniczną aktywnością

Kevin B. MacDonald

Tłumaczenie: Jerzy Morka

Wydawnictwo: Wektory

Polskie wydanie kontrowersyjnej książki Understanding Jewish Influence: A Study in Ethnic Activism Autor, przedstawiając dystynktywne cechy żydowskiej kultury i osobowości, drobiazgowo ukazując je na przestrzeni dziejów, wykorzystuje zarówno żydowskie, jak i nie-żydowskie udokumentowane źródła.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/81344/fenomen-zydowski-ze-studiow-nad-etniczna-aktywnoscia

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1583835

A poziom wiedzy dzieci żydowskich? Rozmawiałam z dzieciakami żydowskimi w Izraelu wielokrotnie w atmosferze pikniku czyli wypoczynku, zabawy, imprez sportowych w miejscowościach trudnych do odnalezienia na mapie, ale także w kluczowych aglomeracjach. Normalne dzieciaki, takie same jak nasze w Polsce. Różnice ZASADNICZE pojawiają się w wieku przedpoborowym. Można się ze mną, naocznym świadkiem, nie zgodzić, ale cała kindersztuba w tym momencie ulega zepsuciu. Proszę oto krótkie dwa filmy a jest tego w Internecie całe panoptikum:

https://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

https://www.youtube.com/watch?v=V5QkArTA0Hc

Indoktrynacja młodzieży polskiej w latach 60/70 w stosunku do indoktrynacji młodzieży żydowskiej ma się tak jak pięść do nosa! W II WŚ (nie generalizuję!) wymordowano w większości biedotę żydowską czego rozwijać nie będę. Natomiast okupanci Polski: Niemcy, Rosjanie i współpracujący z nimi kolaboranci m. in. narodowości żydowskiej a po II WŚ komuniści z piekła rodem skutecznie wymordowali cały kwiat inteligencji polskiej. Tak... żydzi zawsze dbali o staranne wykształcenie dzieci co było przyczyną dysharmonii już w II RP! W czasach komuny rodziny żydowskie z Izraela przesyłały regularnie co miesiąc po 200 dolarów na każde dziecko żydowskie dla najbliższej rodziny mieszkającej w Polsce na naukę... języka angielskiego. Polska rodzina robotnicza w PRL zarabiała miesięcznie ~ 30 dolarów! Konkurencja w edukacji? Syn robotnika nawet bardzo zdolny bardzo rzadko bywał studentem politechniki. Zwykle kończył szkołę zawodową i dokładał zarobione pieniążki do rodzinnego budżetu! W II, III i V LO w Gdyni, w latach 60/70 młodzież z rodzin robotniczych stanowiła ułamek procenta! Jak jest obecnie? Należałoby sięgnąć do stosownych opracowań. I w USA, i we Francji, i w WB, i w Niemczech, i w Izraelu a także w Polsce dzisiejsza młodzież z wiedzą podstawową bywa nie halllo! Proszę zapytać młodego nowojorczyka pierwszego z brzegu, gdzie jest Warszawa hahaaa! Zabawki elektroniczne banalizują młodzież na całym świecie!

Maniakalne krytykowanie Żydów wywołane kompleksem niższości wobec sukcesów ludzi tej nacji? Generalizujesz, zetjot, ba – manipulujesz albo jesteś… wróżką co wróży z fusów, trawy, wosku i lotu jaskółek! Stosunek do wychowania razy krytyka 500+ podzielone przez domorosłych ekonomistów, całka z nauczycieli tych co to ostatnio pan Prezydent mówił, że mają pełną rację tylko wymagania z kapelusza (i tu miał słuszność jak najbardziej) oraz pierwiastek z pyskówek portalowych stanowi razem typowe austriackie gadanie po linii i na bazie!

Od maniakalnej krytyki Chazarów wywołanej kompleksem niższości wobec sukcesów ludzi tej nacji, poprzez hodowlę nieuków i wspomniane wyżej dyrdymały ocierasz się o dalszą bieżączkę wkładając mydło i powidło do jednego gara.

A twoje, zetjot, przesłanie (jako spin doktora) jest porażająco proste o czym doskonale wiesz i ja też!

PS

Wiem, wiem… za dużo tu symetryzmu. Wiem również (co już w maju ub. roku zapodałeś) - osobiście z dwojga złego wolisz Żydów, Amerykanów i banały podobnie jak Skwieciński.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

casium

#1583824

Z braku czasu ograniczę się do jednego punktu - bardzo cenię publicystykę Skwiecińskiego. Ustępuje może tylko Wildsteinowi, żeby uczynić zadość symetryzmowi, którego jestem przeciwnikiem. Głupota 60 % Polaków, którzy nie głosują racjonalnie jest faktem niepodważalnym. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1583834

Proszę mnie nie przedrzeźniać :-)) Przecież wiem i podałam, że wolisz Skwiecińskiego i szydów a Polaków (powtórzę bo już raz napisałam) - nienawidzisz. Te procenty to z flaszki czy z pustej głowy bo szukam w danych GUS i NIC na ten temat nie zapodają?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1583836

A jaki jest procent idiotów uwidoczniony w każdym sondażu nie chodzących na wybory i głosujących na postkomunę, czy też w sondażach wskazujących poparcie dla rządu bądź w sondażach notujących wskaźniki zaufania ? Przecież te sondaże nie dotyczą krasnoludków, lecz żyjacych tu i teraz Polaków.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1583860

Zapytaj pan, panie zjot, psychiatry o ile takie badania przeprowadził.

Jak cię, zjot, określić bez obrazy skoro suwerena nazywasz idiotą?

Grubiańsko panie zjot, bez kultury... prymitywnie, urągliwie, etc. - Amen! 

PS

Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.

~ Forrest Gump

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

casium

#1583873

Teraz mam chwilkę czasu więc podam może najważniejszy argument na temat Żydostwa; Z uwagi na charakter etniczny i społeczną specyfikę struktura spoleczna żydostwa była jednorodna - nie było u nich chłopstwa, mieszczaństwa, arystokracji, więc awans zyciowy miał charakter bardziej solidarny i demokratyczny, liczył się intelekt i moralnośc, znacznie bardziej niż w innych spolecznościach etnicznych, które trapione były konfliktami społecznymi.

Zdania więc nie zmieniam. Takie są przeważające czynniki społeczne, a przypadkami wyjątków od tej tezy nie warto się zajmować.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1583861

"Żydzi przestańcie kłamać"!

"Jest bardzo pilna potrzeba aby uświadomić polskiemu społeczeństwu, zwłaszcza młodemu pokoleniu, oszukaństwa praktykowanego na wielką skalę w tysiącach artykułów publicystycznych, książek oraz filmów zarówno amerykańskich jak i polskich, gdzie przedstawia się Żydów jako osoby wyłącznie szlachetne i tragiczne. Natomiast Polaków przedstawia się jako ich nieprzejednanych wrogów, nikczemnych zawistników, którzy za okazane im dobro (ciekawe jakie?) odpłacają się zoologiczną wprost nienawiścią. Nierzadko przedstawia się też Polaków („Malowany ptak”) jako zwyrodniałych zbrodniarzy, gorszych nawet od niemieckich oprawców. Poza tym Polacy to wobec Żydów hołota, biedota, nędza, która potrafi tylko reagować nienawiścią, zamiast zdobyć się na szacunek dla lepszych od siebie, bardziej wykształconych, inteligentniejszych (...)".

https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/c5bcydzi-przestac584cie-kc582amac487-stanisc582aw-witkowski.pdf

cyt. : „Z uwagi na charakter etniczny i społeczną specyfikę struktura spoleczna żydostwa była jednorodna - nie było u nich chłopstwa, mieszczaństwa, arystokracji, więc awans zyciowy miał charakter bardziej solidarny i demokratyczny, liczył się intelekt i moralność (…)”.

Zjot? Pan przypadkiem nie jest od naszych górali z Golan Heights? Żyd w Rzeczpospolitej przez sześć wieków głównie zajmował się handlem, wyszynkiem i LICHWĄ!!! Intelektu zero - sprytu wiele! Moralność żyda? Hahhhaaahhhaaaaaa Chyba, że taka bagsikowa?

„Dla przeciętnego Polaka był i jest żyd przede wszystkiem zabawny, śmieszny, komiczny, dowcipny, dobrodusznie chytry, — jest doskonałym materyałem dla karykaturzysty i komediopisarza”: TEODOR JESKE-CHOIŃSKI „POZNAJ ŻYDA”!

https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/poznaj-c3a5c2bcyda1.pdf

PS

 Oto przeciętny Żyd od lat przeszło dwóch tysięcy: urodzony megaloman, „wybraniec,“ arogant, wróg wszystkich innowierców, obłudnie potulny, gdy czuje nad sobą mocna pięść, bezwzględny, gdy może rozkazywać, w stosunku do „gojów“ zawsze świadomie nieuczciwy, niesumienny handlarz, szachraj, urodzony materyalista, wytrwały, cierpliwy, nieoszczędzający ani siebie, ani innych, gdy zmierza do jakiegoś wytkniętego celu, solidarny w swojem otoczeniu, w swoim narodzie, przywiazany do swojej wiary z fanatyzmem woli semickiej.
 Charakterystyka ta odnosi się oczywiście tylko do Przeciętnego Żyda, każdy bowiem naród wy daje z siebie natury wyjątkowe.
 Co Esra i Nehemia rozpoczęli, tego dokonał, zamknął ostatecznie Talmud. Nie może znać dokładnie psychologii Żyda, kto nie otarł się o Talmud.

~T.J.CH.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1583871

Każdą kulturę należy obejrzeć z obu stron - od wewnątrz i od zewnątrz. Błąd moich polemistów polega na tym,że przyjmują tylko jeden punkt widzenia - zewnętrzny. Ewidentny błąd.

Poza tym trzeba pamętaćże każda kultura rozwija się w oparciu o mechanizmy zawarte w niej samej, a mechanizmy interwencji zewnętrznej mogą ją unicestwić. Możę jednak ją unicestwić ślepota na własne wady..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1583875

Antysemityzm to słowo znaczy"najlepszy biznes i ochrona na świecie". Jak czuję się zagrożony, coś mi grozi, czy ktoś mi grozi albo zagląda do kieszeni czy oskarża mnie nawet, to bronię sie tym słowem. Nie trzeba być Żydem żeby używać tej broni, w koncu jest RODO.

Każdy może używać tego przywileju, nawet goje w jarmułkach czy zwykli Chazarzy zresztą to też goje, Mało jest prawdziwych Żydów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1583837

propagandowy stereotyp myslowy, nie pozwala mu na wysuwanie innych prawd  niz ta jedynie sluszna narzucona nam Polakom jako podludziom przez zydowska propagande.Inteligentni zydzi smieja sie z hasla typu ze Polacy wyssali nenawisc do zydow z mlekiem matki, smieja sie z gloszonego antysemityzmu w Polsce, bo swiatli zydzi wiedza ze to jest bron mafi syjonistycznej ,aby cos ugrac ,a wlasciwie zyc kosztem innych.Autor tylko propagauje antypolska narracje mafi syjonistycznej.

Nie ma tez zadnej narodowosci zydowskiej i podawanie ze zydzi sa lepsi jako narod od Polakow jest juz klamstwem i manipulacja.Zyd staje sie nagle zydem kiedy mu sie to oplaca to znaczy keidy okazuje sie ze nagle w danym panstwie sa tak rozwiniete struktury zydowski i przywileje dla zydow ze nagle zaczyna obchodzic chanuke.

Autor wmawia nam ze nasa obrona przed zydostwem ich kalstwami pazernoscia i zlodziejstwem jest jakims antysemityzmem,moze niedlugo bedziemy przepraszac zyda zebedzie sie meczyl jak nas bedzie wieszal, bo to juz bylo- chodzi mi o rachunek z Rakowieckiej za naboj uzyty do egzekucji zolnierza niezlomnego wyslany do rodziny zamordowanego przez zydowska bezpieke w 48 roku.

Mam na co dzien kontakty z zydami ,mam wielu znajomych zydow , bywam  czasem na imprezach zydowskich,nawet mam jarmulke wymagana na uroczystosciach ,wspolpracowalem z nimi,znam wiele opini osob zatrudnionych przez zydow jako pomoce domowe,nie jedna wodke razem wypilismy w doddatku zakaszajc moja niekoszerna  kielbasa prowadzac czasem wcale niepochlebne dla zydow dyskusje, ale nigdy nie klamliwe z mojej strony i zawsze mowiec prawde ukazywalem dowody i do tej pory zawsze mnie ci zydzi szanowali,ale nigdy sie nie ukorzylem czy nie pokazalem po sobie jakiegos zakopleksienia.

Ci zydzi z ktorymi mam kontak to ludzie wyksztalceni zamozni ale intelektulanie przecietni ,a swoja pozycje zawdzieczaja w wiekszosci ukladom.

Autor swoja opinie bazuje na polskim podworku,w swiecie poza USA gdzie edukacje sie kupuje , juz tych tak inteligentnych  ponad inne nacje zydow jakos nie widac.I tak z wlasnego pdworka np. w Kanadzie okazuje sie ze zydowscy  absolwenci z jednego z najlpeszych  opanowanego przez zydostwo uniwersytetu McGill nie pracuja w najlepszych co idzie prestizowych i najlepiej platnych biurach adwokackich,najczesciej chalturza na wlasne konto badz pracuja na panstwowych posadach za grosze ale za to majac kontrolke nad pieniedzmi panstwowymi, ktore mozna dac swoim w postaci dotacji,grantow,czy kontraktow.Dlaczego ich nie ma w tych najlepszych biurach, ano bo sa za malo inteligentni, aby przejsc rekrutacje i za leniwi zeby tam pracowac, bo mlody adwokat po szkole to zapieprza prze pierwsze lata na okraglo ,zydzi nie daja rady.To samo z wynikami na uczelniach nie opanowanych przez zydoska kadre ,zydzi maja srednie wyniki jesli juz sie tam znajda wola "ich" uczelnie gdzie nagle sa chempionami.Tak ze moj obraz zydow jest z pierwszej reki i wsrod nich czuje sie rownym a ci z nich co probowali mnie ponizyc,ale  po cietej  ryposcie, bardziej mnie szanuja jak innych etnikow. Od zyda nigdy nie uslyszalem ze jestem antysemita za to od wielu Polakow tak.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1583839

Zgadzam się z Zetjotem jeśli chodzi o niedobory w nauczaniu polskich dzieci, ale niestety poza niezaprzeczalnym dziedzictwem PRL III RP ze swoimi zaprzałymi elitami okrągłostołowymi - przyjrzyjmy się kto tam dominuje, walnie przyłożyła się do tego, aby Polacy byli źle edukowani!

Z pewnością też polscy rodzice nie dbają o to, aby ich dzieci były dobrze wychowane i wykształcone - brak kindersztuby wspomnianej przez Ronina.

Jednak dowodem na sukcesy żydowskiej, a w zasadzie chazarskiej nacji z pewnością nie może być liczba przyznanych im  nagród Nobla, skoro wiemy, że przede wszystkim komitet noblowski promuje lewaków i treści lewackie, czego przykładem są także niby polskie nagrody nobla, głęboko antypolski manipulant, litwak Miłoszak zamiast wspaniałego poety Brańczaka, czy postkomusza i nikczemna, przynudzająca Wisława zamiast niewątpliwie genialnego i nieporównywalnie lepszego od niej poety Herberta.

Cóż wobec tego za wartość mają takie jak ww. i wiele innych nagrody Nobla w kategorii literatury - jest to moim zdaniem taka sama manipulacja jak wiele innych i szkoda temu poświęcać czas, a już w szczególności traktować to jako wyjątkowe osiągnięcie jakiejś nacji!

Ponadto, gdyby rzeczywiście chazarzy mieli tzw. dobre wychowanie, wykształcenie, to skąd borą się wśród nich tacy nikczemni, amoralni nienawistnicy, ludzie wrogo nastawieni do wszystkich innych nacji jak Hartmaniak, Michnikor, Engelkiniak, Grosiak i mnóstwo innych epatujących żrącą nienawiścią w szczególności do Polaków!!!

Inną zupełnie sprawą jest ich nadreprezentacja na wszystkich stanowiskach kierowniczych, niestety także w polskim rządzie, nie mają nic wspólnego z ich wiedzą, kulturą, czy wykształceniem, wystarczy przypomnieć ich "osiągnięcia", a wynikająca przede wszystkim z ich konsekwentnej i bezpardonowej postawy wobec innych!!!

Zatem trzeba zadbać o wykształcenie i wychowanie polskich dzieci i to jest najważniejsze, ale chazarstwo z ich dominującą nienawiścią i pogarda do innych nacji, do świata i próbą podporządkowania wszystkich własnym nikczemnym interesom, nie może być żadnym pozytywnym przykładem!!!

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1583843

Wspaniały, rozsądny z wnioskami płynącymi od serca - KOMENTARZ!

1000 : 1000

PS

Nie znam, a żyję już trochę na tym Świecie, żadnej polskiej rodziny, która wychowywałaby swoje dzieci w nienawiści do Żydów, Chazarów, Murzynów, etc.!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

casium

#1583849

Zgadzam się z Waszymi komentarzami, mój napisałem zanim zdążyłem przeczytać Wasze.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584146

Mam pytanie - czy czytał Pan/Pani księzkę "Pułapki umysłu" amerykańskiego/żydowskiego psychologa, laureata nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii behawioralnej,Daniela Kahnemana, który obalił tezy o racjonalności tez tradycyjnych ekonomistów?

Czy jest w niej jakikolwiek ślad lewactwa ? Chyba wrećz przeciwnie.

Radzę poczytać i prześledzić jakie są pułapki umysłowe, w które wpadają co poniektórzy komentatorzy w tej dyskusji.. 

Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie zmienić nazwę portalu na

POPRAWNI POLITYCZNIE, NIEPOPRAWNI MERYTORYCZNIE

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1583863

"....wystarczy przypomnieć ich "osiągnięcia", a wynikająca przede wszystkim z ich konsekwentnej i bezpardonowej postawy wobec innych!!!"

Różnica ma cywilizacyjne podstawy; Polacy wychowywani, kształtowani na Ewangelii (cywilizacja łacińska) a oni na Talmudzie(cywilizacja żydowska).

Etyka jest pochodną cywilizacji i obowiązujących w niej zasad.

W cywilizacji łacińskiej źródłem prawa jest prawo naturalne(Boże) i prawo stanowione nie może być z nim sprzeczne a w cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie i jego wielowiekowych interpretacjach, źródłem prawa jest prawo stanowione przez Żydów i zmienne wraz ze zmieniającymi się warunkami i okolicznościami ich życia i ze zmieniającym się ich interesem.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1583879

Nie o to tu chodzi.Nie zajmujemy się treściami kultury, lecz formą przekazywania kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1583887

......krytykowanie Żydów wywołane kompleksem niższości wobec sukcesów ludzi tej nacji.......

Kompleksem niższości ??? Wolne żarty! wobec kogo ? Wobec nacji potępionej przez Syna Bożego Jezusa Chrystusa, Którego zamordowali wrzeszcząc do Piłata - ukrzyżuj go ! ukrzyżuj !?? Krew jego na nas i na syny nasze.  Pokazali swą wyższość - obdarowali życiem zbrodniarza i mordercę Barabasza.....Piłat umył ręce.

Dla mnie na tym łez padołku jeno Księga Ksiąg jest Autorytetem. Jej Słowa.

A TAM Słowa Jezusa mówiące o żydach - plemię żmijowe, dzieci Szatana......A jeden z żydów, mądry i wyjątkowy powiedział kiedyś o Polakach - POLACY TO NARÓD GENIUSZY, GDYBYM SIĘ URODZIŁ POLAKIEM, PEWNIE BYŁBYM JESZCZE MĄDRZEJSZY..... Człowiekiem, który wyrzekł te słowa był Albert Einstein. Jest gdzieś filmik na necie, na you tube, zrobiony przez żyda. Reportaż właśnie na temat żydów. No i tam, na tym filmiku jest nagranie z wizyty tego operatora w Izraelu, w domu pewnej starszej kobiety, właśnie żydówki. Ona tam mówi słowa na temat  żydów, jacy to oni są, i dlaczego. Co jest dla nich najważniejsze.  Proponowałbym Ci Zetjocie zamiast dywagować tutaj tak..... na ich temat, odnaleźć ten filmik i posłuchać u źródła. Co też TA żydówka mówi o swych współbraciach??? A jeśli chodzi o tych noblistów, to też miałbym wątpliwości. Wpadła mi kiedyś w oko informacja na temat właśnie laureatów nagrody Nobla z dziedziny literatury i poezji. Informacja ta mówila, że najwięcej tychże laureatów w tych dwu dziedzinach miało polskie korzenie...... No i wspomnę tutaj jeszcze jedyną w Historii kobietę, Polkę, która zdobyła Nobla w dwóch dziedzinach nauki - w fizyce, i w chemii. Ta Noblistka, to oczywiście Nasza Wielka Maria Skłodowska po mężu - Curie. A obecnie przyznawane Nagrody Nobla, jak Zauważył jeden z przedmówców, zdezawuowane zostały przez noblistów pokroju "naszego"  Bolka, Obamy no i jeszcze jednego zza oceanu, chyba Al Gore mu było ??? Nobla dostał za bzdo w temacie globalne "ocipienie". taką wlaśnie "wartość" mają te dzisiejsze noble które sobie przyznaje "wybrany" naród.

Na zakończenie wrócę do Księgi Ksiąg - żydzi to plemię żmijowe, dzieci Szatana.....

A potwierdzeniem powyższego "spowiedź" żydowskiego rabaja. Chyba można mu wierzyć jeśli mówi, że ich bogiem jest Lucyfer:

https://www.youtube.com/watch?v=y7POLK-2hnE

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1583844

Zakres tematyczny notki określiłem na początku i tu go powtórzę:

"Jest wiele powodów, dla których mamy prawo nie lubić wielu Żydów, takie jak ewidentny rasizm i pycha, ale jest też taki powód, którego z kolei ja nie lubię. Otóż nie lubię, gdy trafiam na maniakalne krytykowanie Żydów wywołane kompleksem niższości wobec sukcesów ludzi tej nacji. Te sukcesy nie biorą się znikąd, są po prostu efektem troskliwego wychowania dzieci. Wszystkie dzieci żydowskie są zadbane i starannie wychowane i to od pokoleń, a co z dziećmi polskimi ?"

Wyraźnie napisałem ? Wyraźnie, więc proszę się trzymać tematu, nie interesują mnie tu opinie na inne tematy. I nie będę wchodził w to, kto ma jaką belkę lub słomkę w oku.

 

Zachowuj się, człowieku, racjonalnie. Kto walczy z kompleksami fundowanymi nam przez cały okres tzw. III RP ? Wszystkie media niezależne o tych kompleksach piszą. Większość Polaków chciała być poklepywania przez przedstawicieli Zachodu i ten kto na tych kompleksach jechał wygrywał wybory. Światowy Kwaśniewski !

Panie, widzisz i nie grzmisz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1583864

Nie próbuj mnie, i NAS TUTAJ prostować waćpan, skoroś sam skrzywiony. I TO tak.......

jak widać z każdego słowa.

A wracając do tego wychowania dzieci polskich o czym wyżej zabredziłeś waść znów:

.......Te sukcesy nie biorą się znikąd, są po prostu efektem troskliwego wychowania dzieci. Wszystkie dzieci żydowskie są zadbane i starannie wychowane i to od pokoleń, a co z dziećmi polskimi ?

Czuję głęboką i dozgonną wdzięczność Dla Mojej Mamy, MATKI POLKI, Która wpoiła we mnie od maleńkiego Miłość Do Boga i do Języka Polskiego. Byłem najmłodszy z naszej piątki, i wciąż pamiętam Jej kochane oczy, ciepło rąk, i Jej słowa, Jej wskazowki jakim być, i jak przez życie iść. Dziękuję Ci Mamo.

Dziękuję Ci Tato - ŻOŁNIERZU POLSKI, UŁANIE WRZEŚNIOWY. Dziękuję Ci za TO, że Nauczyłeś mnie Patriotyzmu, Nauczyłeś mnie kochać Polskę, od wtedy, gdy byłem malutki, kiedy wszędzie panoszyło się żydowskie UBe, bandyci którzy mordowali i ścigali wszędzie Twoich Przyjaciół Polskich ŻOŁNIERZY.  Rozlała się wszędzie ta żydowska dżuma i cholera przywieziona na ruskich tankach do Polski, a jej pomiot bezustannie i dziś także niszczy na wszelkie sposoby ZDROWĄ SUBSTANCJĘ NARODU, starając się JĄ ZNISZCZYĆ, by zawłaszczyć ŚWIĘTĄ POLSKĄ ZIEMIĘ! By na JEJ gruzach wznieść kretyński jakiś polin.  Widzę, że już i na niepoprawnych zaczyna się szerzyć kult żydostwa. Aj ! Waj!  NIEDOCZEKANIE WASZE zetjoty. 

Byłem wczoraj na ważnym spotkaniu w sąsiednim stanie w Clark New Jersey, w Polskiej Fundacji Kulturalnej. Spotkanie z cyklu Przystanek Historia. Tematem tegorocznej wizyty Przedstawicieli IPN z Białegostoku Są KSIĘŻA NIEZŁOMNI. Których ta wstrętna bandycka żydokomuna ścigała i mordowała w okrutny sposób. Po głównej prelekcji pana z IPN, głos zabrał między innymi jeden ksiądz obecny na sali. Starszy człowiek. Opowiedział trochę o sobie, o tym, że znał osobiście Księdza Jerzego Popiełuszkę. Opowiedział jak był w "wojsku polskim" razem z Ks. Jerzym. Opowiadał jak tam było, jakim trzeba było być by przetrwać i nie dać się zażydzić. Opowiadał też o Naszym JPII, o Jego wpływie na to co się w Polsce zadziało. Co się zadziało na na świecie. Opowiadał, jak polskie żydokomusze służby próbowały opanować Polski Kościół. A na koniec swego wystąpienia, gromkim głosem powiedział, że TO POLACY SĄ NARODEM WYBRANYM......

Od dawna TA myśl mnie nie opuszcza. I myślę, że żydzi także o TYM wiedzą, i stąd to ich opluwanie Polaków na każdym kroku, szerzenie na świecie całym kłamstw o współpracy polskiego rządu z nazistami niemieckimi podczas walk w getcie warszawskim!!! O polskich obozach śmierci, o wyssaniu antysemityzmu z mlekiem matki!!! Stąd ta ich nienawiść niewyobrażalna do Polaków. Kłaniają się  tutaj słowa żyda, Borysa Lewartowa alias Bronisława Geremka podczas rozmowy z dziennikarką Polityki Hanną Krall, gdy na jej słowa - pan bardzo nie lubi Polaków? rzeczony Borys Lewartow alias Bronislaw Geremek wtedy POP, czyli żyd udający Polaka, premier  polskiego rządu odpowiedział - NIE LUBI PANI HANIU ??? JA ICH NIENAWIDZĘ!  Czym były te słowa w ustach "polskiego" premiera? Czyż nie skutkiem "dobrego" wychowania??? Zadbany Borys Bronuś, i dobrze wychowany był.  Ohhhh! Jak dobrze, i jak starannie. Jak wielu POPów dziś.

TO jest to dobre wychowanie żydowskich dzieci Panie Zetjot. Widzimy wszyscy. Meme i tate tak dobrze wychowywali małego Boryska. A meme i Borysek zostali uratowani z holocaustu przez Polaka. ZAWDZIĘCZALI POLAKOWI ŻYCIE! 

Tate Boryska  zginął z rąk Niemców, a meme poślubiła wybawcę Polaka, no i od tamtego czasu zaczęła nosić nazwisko Geremek, a mały żydek Borysek Lewartow zaczął się nazywać Bronuś Geremek.  No ale meme - już Geremek dalej wychowywała małego Bronusia "dobrze".  Nienawiść do Polaków wyssana z mlekiem meme. TO są TE dobre skutki wychowania!  Daj se Panie Zetjot na wstrzymanie. Nie siej TU na Niepoprawnych wrogiej Polsce - prożydowskiej propagandy. Dość jej w uśmiechach danielsowych judaszy, i innych POPów, co w NASZEJ POLSCE dziś Pełnią Obowiązki Polaków.  

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1583912

Niektórzy z moich polemistów w zapale polemicznym nie zdążyli się zorientować, że właśnie własnym przykladem udowodnili trafność mojej tezy.

Jeżeli wypowiadamy się na jakiś temat, to możemy dysponować 1.przykladem indywidualnym, i możemy koncentrować się na cechach tego indywidualnego przypadku, 3. możemy ten przypadek rozpatrywać w kontekście sytuacyjnym lub też 4. możemy rozppatrywać ten przypadek jako ilustrację pewnych prawidłowośći zbiorowych, statystycznych, albo też 6. jako wyjątek i musimy wyjaśnić dlaczego to wyjątek.

Te same miary i kryteria przykladamy do Polaków i do Żydów i wiadomo że w obu populacjach występują ludzie porządni i gnoje i ciekaw jestem dlaczego miałbym lepiej traktować polskich durniów i gnojów, których proporcje znamy z sondaży od żydowskich durniów i gnojów, których proporcji nie znamy. Czyżby niektórzy polemiści tak polubili panów Trzaskowskiego i Rabieja czy Niesiołowskiego lub Czarzastego ? A na takich ludzi chce głosować ok. 60% polskiej populacji. Czy to rozumna populacja?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1583877

Pewnie nikt mojej notki już nie przeczyta, ale mimio wszystko napiszę. Pełna zgoda że należy położyć nacisk na wychowanie i kształcenie dzieci. Może nawet na pomoc materialną ich rodzicom. Ale nie ma mojej zgody na kształcenie wykwalifikowanych kadr dla Niemców za moje ciężko zarabiane pieniądze.

Studenci już na trzecim roku studiów medycznych dostają z Niemiec ofert pracy z zagwarantowanym wynagrodzeniem. Mój znajomy zaś wysłał do szkoły lotniczej dwóch synów. Dodam - ci to dopiero kosztują podatnika. Pytam - jesteś pewien że będzie dla nich praca? Tak - odpowiada. W Lufthansie i w Delcie. - Chyba nie myślisz że uczą się po to by latać w Polsce?

Szczęka mi opadła. Polski emeryt płaci podatki za które najpierw państwo płaci młodym po 500 zł każdego miesiąca (ile to wynosi?... ponad 100 tysięcy?) później opłaca ich szkoły podstawowe, średnie i studia, po to tylko żeby pokazywali mu swój kuper i dali dyla na inne pastwiska.  A potem płacz że nie ma pieniędzy na oświatę. A skąd ma się brać kiedy oświeceni nie budują polskiej gospodarki tylko niemiecką? Na to mojej zgody nie ma. Tyle macie ludzie pieniędzy że nie wiecie co z nimi robić? A może nie potraficie problemu rozwiązać?

W takiej Kanadzie nie mówiąc już o Stanach, absolwent może dawać dyla bo sam sobie opłacił studia. A konkretnie to wziął pożyczkę wyższą niż cena domu i musi ją spłacać przez 25 lat bez względu na to gdzie mieszka i pracuje. No ale polski podatnik jest bogatszy od kanadyjskiego! Stać go by kształcić niemieckich i angielskich pracowników.

Powiem krótko: nauka od szkoły średniej w górę powinna być płatna. Uczeń powinien pokrywać 100% kosztów swojego kształcenia. Kropka.

By płatne kształcenie było dla Polaków jakoś do strawienia państwo polskie powinno dawać wszystkim uczniom bez wyjątku pożyczkę za którą mogą się uczyć ile dusza zapragnie. Ale muszą wiedzieć że jest to pożyczka a nie coś co należy im się za darmo jak miska psu. Miska należy się jedynie za podstawówkę. 

Kiedy absolwent kończy szkoły, ma obowiazek co miesiąc tę pożyczkę w ratach spłacać. Rozłóżmy ją na 20-25 lat. I tutaj proponuję salomonowe rozwiązanie:

Jak długo absolwent płaci podatki w Polsce, tak długo podatnik spłaca za niego raty. Absolwenta jego nauka nic więc nie kosztuje. Jednak z momentem rozstania z Polską, od dnia kiedy przestaje płacić podatki MA OBOWIĄZEK SPŁACAĆ TE RATY SAM. Jesli tego nie robi rozsyła się za nim list gończy jak za każdym złodziejem. Jak za każdym Kanadyjczykiem czy Amerykaninem który jest winny bankowi pieniądze.

Jeśli ansolwent powróci na stałe do kraju to podatnik znów zaczyna za niego spłacać. Ale nie ma zwrotu tego co winien był płacić gdy nie mieszkał w Polsce. To dopiero zaczęło by się kombinowanie. Dokładnie tak samo powinno być z 500+. Nie komunistyczna darowizna a pożyczka. Wyjeżdżasz - zwróć pożyczkę. Też rozłożymy ci ją na 20 lat.

Niech mi ktoś powie że było by to niesprawiedliwe. W moim słowniku niesprawiedliwe jest kształcenie Niemcom i Angolom pracowników dzisiaj za nasze podatki.

O - jeszcze coś. Skoro Niemcy składają naszym przyszłym lekarzom i inżynierom oferty pracy, mogą przynajmniej zwrócić Polsce koszty ich studiów. Wtedy pożyczka była by spłacona od razu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1583896

Oczywista oczywistość. Ale powiedz to Pan lemingom, to dopiero się oburzą.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1583914

pff

irytują stereotypy ale sam propagujesz taki pochwalny dla Żydów?

tak to było kiedyś, z dziećmi ich inteligencji oraz kupców- a mimo tego istniał bezmiar żydowskiej nędzy, która była wręcz przysłowiowa, niczym galicyjska.

 a o głupocie żydowskiej to nie słyszałeś?

 

a jak jest dzisiaj? widzialem takie przemądrzałe dzieciaki żydowskie, tj. młodzież.

czy wiecie, że popularni "influencerzy" na yt i fb objaśniają nam świat z pozycji inteligencji zydowskiej a g.. wiedzą? prezentują takie braki wiedzy, że nawet nie wiedzą, kiedy rozpoczal się holocaust ani jak do niego doszło. jakby choć przeczytali jedno hasło z wiki, mogliby choć poudawać. taka to inteligencja. o amerykańskich i innych college'ach nie wspomnę. trochę ich się napatrzyłem, kiedyś rozgryzałem paru i z ciekawości obczajałem ich znajomych. intelektualna bieda z nędzą.

Gross i inne szury też pewnie geniusze odniesli sukces dzięki wspaniałemu wychowaniu a Polacy im tylko zazdroszczą, bo gorsi, co?

a co się dzieje w tradycyjnych rodzinach wierzących żydów? a czemu tam i ówdzie tylu świrów, tylu arogantów, tylu agresorów? jakie cechy kultywowali przez wieki- czy kult rozumu z kulturą, czy zacofanie z sekciarskim fanatyzmem? tam i swoich uciskano, oszukiwano i prześladowano. nie bez powodu uciekano ze sztetli i gmin, co najmniej do "bundu", nie bez powodu, mimo wielorództwa, co i rusz groziła im zapaśc demograficzna, nie bez powodu szukali nowej krwi i neofitów. no piękne wzorce, ktoś tu się nabrał na mądrości rodem z dowcipów i kabaretów żydowskich czy nielicznych zasymilowanych artystów (ich sztuka w większości też ssała).

 

nie zgodzę sie też z tym, jak to źle są wychowywane polskie dzieci.

niby gorzej, niz poprzednie pokolenia- ale czy wszyscy muszą dostawac w tyłek i byc traktowanym jako komputerek do zaprogramowania? Polacy radzą sobie- należy porównac sie z innymi, mają swoj rozum oraz spryt życiowy. nie wszyscy też mogą  byc geniuszami z liceum, z perspektywą na bycie genialną elitą. to sprawa rodziców- a rodziców wychował poprzedni ustrój wraz z ich rodzicami.

poza tym świat się zmienił. dziś się nie siedzi godzinami z dziećmi, by wychować patriotę, który chętnie odda życie. dziś real wymaga twardziela, który nie da się zjeść a przebije się, by zarabiać kasę. nie sami rodzice i szkoła są problemem ale świat, który kreuje swoje oczekiwania wobec dorastających. z większościa tych rzeczy nalezy się pogodzić, bo zwyczajnie świat się zmienił i są one naturalne dla nowych pokoleń- a najczęsciej to tylko nowa otoczka dawnego, bo i kiedyś wcale nie było tak wspaniale (może poza patriotyzmem i kulturą osobistą ale trzeba brac poprawkę na zmiany i calej kultury)

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583938

żydowskim. Oczywiście ta postawa nie dotyczy wszystkich żydów ,ale ich znakomitej większości.Dyskutowałabym też ze stereotypem świetnego wychowania żydowskich dzieci w kontekście złego wychowania młodych Polaków.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

mika54

#1583946

A gdzie tu jest jakiś ton pochwalny dla Żydów ? Może stwierdzenie faktu uznaje pan za pochwałę ? Dane statystyczne są jednoznaczne i trzeba je akceptować. Zupełny brak logiki wykazują niektórzy polemiści opierając się na wishful thinking - proszę zwrócić uwagę, że w języku polskim, czyli w polskiej kulturze, nie występuje precyzyjny odpowiednik angielskiego "wishful thinking" i to jest brak symptomatyczny. Istnieje, owszem, określenie bliskoznaczne - pobożne życzenia, ale mi się ono nie podoba ze względów na stronnicze konotacje religijne.  .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1583971

Dobrego słowa/idiomu rzeczywiście nie ma, więc używa się zwrotu myślenie życzeniowe.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1583979

No tak, ale to kalka z angielskiego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1584006

To znaczy, mamy siedzieć cicho, nadstawiać drugi policzek i nie reagować na kłamstwa i opluwanie? Nie mamy prawa bronić się i wskazywać palcem podłości tych, którzy nas oczerniają na całym świecie, chcą nas okraść i zrobić z nas niewolników?  I robią to ludzie, którzy dzisiaj istnieją tylko dzięki Polakom. Chyba piętnaście lat temu poleciała do Szwecji Barbara Spectre, amerykańska profesor, która postanowiła "wyleczyć" Szwedów z nietolerancji.

Jak wygląda dzisiaj Szwecja chyba każdy wie. Czy autor nie wie kto wprowadza LGBT do szkół, donosi do Brukseli i Berlina, kto zniszczył polski przemysł itd.? Czy autor nie wie kto zdejmuje z Niemców odpowiedzialność za zagładę żydów, a razem z nimi przerzuca tę odpowiedzialność na Polaków? Czy autor nie wie co żydzi robili z żydami? Czy autor nie wie kto wydawał wyroki śmierci na polskich patriotów i ich torturował w UB-kich więzieniach?

Jeżeli nie, to radzę poszperać po internecie i poczytać, materiałów jest dużo. Bardzo polecam książkę żydowskiej pisarki Hannah Arendt o procesie Eichmana w Jerozolimie. Polecam także książki E. Kurek, M. Żebrowskiego, R. Nowaka i innych. Pilot Stanisław Skalski kilka lat przed śmiercią w wywiadzie dla tygodnika "Przekrój" powiedział: po powrocie do Polski byłem bity i torturowany przez żydów.

W pierwszym zdaniu autor pisze, że mamy prawo nie lubić wielu żydów i jednocześnie irytuje go antyżydowska postawa Polaków. To nie jest antyżydowska postawa, lecz przypominanie im historycznych faktów. Dodam jeszcze, że w tytule jest błąd, powinno być napisane "jej"  a nie "jego".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584045

Czesc, to nie tak. Autor ukazuje, ze zydostwo jest bardziej pilne niz goje i to jest fakt bezsporny. Inna rzecza jest jaka maja moralnosc, etyke i co z tym wyksztalceniem pozniej robia. Ze skorumpowali caly Bozy Swiat, ze ten Swiat siedzi u nich w kieszeni, to juz inna inszosc. Nie nie mamy siedziec cicho, mamy przede wszystkim uczyc nasze dzieci i wnukow ! Tzn. douczac sami ! bo zydostwo stworzylo ministerialnie takie szkolnictwo, ze o dupe potluc. Powtarzam, autor napisal jedynie roznice w edukacji i moim zdaniem uczynil to nadwyraz trafnie. C7 opisala Izrael. To inna bajka. Izrael, co prawda to tez zydzi, ale to jest normalna panstwowosc. Jest taka korupcja, ze nawet Epfraim Kishon  lata cale to opisywal. Kraj ten wiec choc zydowski nie calkiem odnosi dzisiejsza swiatowa diaspore.... paradoks sam w sobie. A ludzie jak np. Ilan Pappe zostaje wyrzucony z Izraela, bo pisza o swoim panstwie i to nie zawsze pochlebnie, ale za to zawsze prawdziwie..

pzdr.milej niedzieli i

Szczesc Boze

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1584062

Do mnie jest ten komentarz ?

No to ja go skomentuję krótko i stosownie - nie ucz Pan ojca dzieci robić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1584154

Tak potrafia namieszac, ze juz nie wiadomo kto do kogo pisze...

Ja przewaznie tytuluje, by wlasnie bylo wiadomo..., no chyba , ze wynika jasno z kontekstu zdania...

A odnosnie zydostwa, to zgadzam sie z Panska teza calkowicie. Zydzi niczym przyslowiowi kujony ucza sie wybornie, a cwiczenie intelektu stalo sie dla nich wrecz obsesja. 

Jednak aspekt,o ktorym wspomnialem powyzej, a wiec brak u nich moralnosci, gdy posluguja sie nabytym wyksztalceniem jest tak samo obskorny, jak i ich chec " mechanicznego" tworzenia Swiata... bez duszy, bez nalezytego optymizmu i zadowolenia.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1584160