Jakim prawem i dlaczego mamy płacić Żydom dodatki do ich emerytur?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Niedawno mówiło się głośno o tym, że polskie lasy mają stanowić wyimaginowany ekwiwalent (po raz wtóry odszkodowawcze zadośćuczynienie) dla Żydów za ich bezspadkowe mienie pozostawione w Polsce. Na szczęście próba prywatyzacji lasów jeszcze się nie udała i miejmy nadzieję, że nigdy nie dojdzie do jej realizacji a tym bardziej też nie dojdzie nigdy do wypłaty niesłusznych odszkodowań dla Żydów w wysokości kuriozalnych 65 mld USD.

 

Niestety w ubiegłym roku polski rząd już znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego. O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt  polskiego podatnika latem tego roku. By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką. Uposażenie będzie bezpośrednio przelewane przez polskie instytucje na konta uprawnionych do pobierania emerytury kombatanckiej. Nowe przepisy, które zostały już zatwierdzone przez polski parlament i prezydenta Bronisława Komorowskiego, weszły w życie w październiku 2014 roku dla mieszkańców Unii Europejskiej, a dla mieszkańców reszty świata nabędą moc prawną w kwietniu tego roku [1].

 

Podobno ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (niestety - wedle mnie - antypolskiej grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu), który powiedział, że "chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju".

 

Obłuda pana Browna - przedstawiciela "przedsiębiorstwa Holocaust" - jest wprost porażająca. Dlaczego to Polacy mają płacić za krzywdy doznane przez Żydów z rąk niemieckich nazistów czy stalinowskich, sowieckich oprawców? Przecież ci ostatni tworzyli terror i oni są za niego odpowiedzialni i to oni - czyli Niemcy i Rosja - winny wypłacać owe emerytury a nie Polska. Krzywdy owe były owszem doznawane na terenie dzisiejszej Polski, ale tylko dlatego, że ona wcześniej była zniewolona przez te dwa totalitaryzmy i przez tych ciemiężycieli cierpieli - oprócz Polaków - również Żydzi.

 

Powyższe, niebezpieczne i aberracyjne myślenie zawarte w stwierdzeniu pana Browna jest chyba praprzyczyną uważania niemieckich obozów zagłady na terenie Polski za "polskie obozy koncentracyjne" tylko dlatego, że znajdowały się właśnie na terenie Polski okupowanej przez Niemcy. I powoduje ono także artykułowanie żądań odszkodowawczych od Polaków za niemiecki Holocaust. To tak jakbyśmy za morderstwo dzieci dokonane przez terrorystów okupujących określoną szkołę winili dyrektora, nauczycieli i właściciela owej szkoły... (tak dla przykładu)

 

Jest też inny (choć powiązany z wcześniejszymi) niebezpieczny kontekst płacenia Żydom emerytur za zbrodnie nazizmu. Jest to de facto przyznanie się właśsnie, że w jakichś sposób czujemy się odpowiedzialni za nazizm a tym samym może sami byliśmy nazistami i byliśmy współwinni za Holocaust. Płacenie tych emerytur daje argument takiej fałszywej i antypolskiej narracji tworzonej od lat na całym świecie przez Niemcy (teraz już nie mówi się o niemieckich zbrodniach a o nazistowskich a nazistami przecież mogą być wszyscy i Polacy też) i wiele międzynarodowych środowisk żydowskich... bo skoro płacimy to czujemy się winni, nieprawdaż? Temu musimy cię przeciwstawiać na każdej płaszczyźnie i na tej opisywanej w tej notce. 

 

Więc pytam: Jakim prawem i dlaczego Polska ma płacić Żydom dodatki do ich emerytur a nie faktyczni ich wojenni oprawcy?

 

Pozdrawiam

 

[1] ]]>http://www.pch24.pl/polska-sfinansuje-emerytury-50-tys--zydow,23463,i.html]]>

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (22 głosy)

Komentarze

to raczej wyjątkowa słabość państwa i narodowe lenistwo, powodujące brak zainteresowania mas sprawami dla nich

fundamentalnymi.

Mało tego, są jeszcze głosy nawołujące do wysyłania tego słabiutkiego państwa, by uczestniczyło w nie swoich zadymach

wojennych.

Z czym do ludu?

Dajemy dzień w dzień d...y na własnym podwórku a pchamy się na inne, jakie to naiwne i niebezpieczne zarazem.

Pozdrawiam. " 5" za poruszenie ważnego tematu.

 

Vote up!
13
Vote down!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1468150

Niedawno pisałem, że tak naprawdę większosć Polaków nie interesuje się najważniejszymi dla nich sprawami. Zachowują się jak niewolnicy, od których nic nie zależy. Są okradani przez państwo, są przez niego okłamuywani i oszukiwani... O co? I dalej duża liczba dalej wychwala obecne rządy. Ręce opadają.

A poruszony w notce temat jest rzeczywiście ważny i smiem twierdzić, że jest preludium do faktycznego zapłacenia Żydom mitycznych odszkodowań w wysokości 65 mld USD, bo skoro płacimy emerytury za niemieckich nazistów i sowieckich bolszewików to przecież i możemy za nich płacić odszkodowania a może i iddać im nasze lasy i ziemię... a może jeszcze utworzyc jakąś mityczna Judeopolonię? Któż to wie...

Pozdraiwiam i dziękuję za "5"

Vote up!
11
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1468155

Coz wypada mi sie z Toba znowu zgodzic 100%.

Vote up!
5
Vote down!
-2

casey

#1468267

 "Mało tego, są jeszcze głosy nawołujące do wysyłania tego słabiutkiego państwa, by uczestniczyło w nie swoich zadymach wojennych.

Z czym do ludu?.

Czyżby?.     https://www.youtube.com/watch?v=YPUhpzGKWnM

Vote up!
4
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#1468440

Czyżby wyborczy bieg wsteczny włączył?

Warto jest to wyjaśnić w wywiadzie

Byśmy nie leżeli na ich ladzie

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-4

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1468161

PiS dziwnie wplasowuje się w ten trend "oddawania Żydom" za nazistów..dlatego ja już nie nabiorę się na pomagdalenkowych kuglarzy...Kaczyńscy też byli w Magdalence

 

L. Kaczyński twierdził, że nie było spisku w Magdalence...zaliczam tą wypowiedź do trzeciej prawdy Tischnera, czyli "gówno prawdy"...nie było spisku, rozmawiali o pogodzie :))...taka tam sielska rozmowa "w rodzinie"

 

pozdrawiam Krzysztofie !

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1468167

Zacząleś się już leczyć?

Coś nie widać...

Może nasz okres karencji?

Wścieklica to ciężka przypadłość, która zazwyczaj kończy się impotencją i uwiądem przyrodzenia

Vote up!
5
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1468193

Zażądac od zydów odszkodowań  dla rodzin pomordowanych i przesladowanych w okresie komunizmu przez zydowske ub. Za uniemozliwianie mozliwości wykształcenia i izolacje społeczną to co sie w naszym kraju dzieje zasługuje na ogólne potępienie nie tylko przez nasz naród ale przez wszystkich co mają obowiązek być nam wdzięczni .Jednak jak widać podelców nie stać na szlachetne uczucia.

Vote up!
12
Vote down!
-1

adolfnr2

#1468180

Takie są konsekwencje braku zdecydowanej reakcji na nieuzasadnione roszczenia żydów.

Tylko zdecydowany sprzeciw,poparty konkretnymi przykładami,może przyhamować

bezczelność żydostwa.Tu nie można wdawać się w łagodną polemikę,bo to tylko ich rozzuchwala.

Vote up!
9
Vote down!
-1

przeciw bezprawiu

#1468184

Vote up!
4
Vote down!
-1

Stasiek

#1468187

Z całą pewnością - dostosowując się do zapisów tej bezprecedensowej ustawy, przegłosowanej prawie jednogłośnie przez "polski sejm" - cała Ameryka Północna siedzi już na walizkach. Amerykańscy Indianie wreszcie znaleźli to czego tak długo szukali, czyli precedens prawny do wysiedlenia wszystkich bezprawnych przybyszów!

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1468188

Według tej notki, co innego napisala gazeta izraelska, twierdząc, że sa to odszkodowania, a faktycznie chodziło o zmianę sposobu wypłacania świadczeń komabatantom.

Głowna różnicą jest to, że osoba która odbiera rentę i nie mieszka w Polsce, nie musi już posiadać otwartego rachunku bankowego w naszym kraju. W tekście nie ma jednak mowy o dokładnej wysokości tej renty. Co więcej: sama ustawa nie zmieniła przepisów regulujących kto może być uznany z kombatanta a kto nie, zmieniła jedynie przepisy dotyczące formy wypłacania rent.

Wiadomo natomiast, że istnieją konkretne przepisy regulujące zasady jej przyznawania, z których jednym z istotniejszych jest stan majątkowy osoby poszkodowanej. Nie dotyczy rzecz jasna tylko Żydów, ale wszystkich polskich obywateli którzy ucierpieli w czasie II wojny światowej, a którzy mieszkają za granicą. Co więcej: liczba pięćdziesięciu tysięcy wydaje się co najmniej niesprawdzona.

Niemniej sprawa cały czas jest niejasna, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych do tej pory jej nie skomentowało.

https://marucha.wordpress.com/2014/06/11/polskie-odszkodowania-za-holokaust-prawdy-i-polprawdy/

Jeśli posłom podano to w taki sposób, to nie dziwię się, że głosowali za poprawką. Trudnp dojść prawdy zwyczajnemu czytelnikowi.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1468189

(posiadanych nieruchomości, ruchomości, zasobów w banku? To byłby chyba antykataster:)) ) oraz raczej nie jest zależny od wysokości otrzymywanych świadczeń (od tego co wpływa kombatantowi co miesiąc).

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1468248

Dla chcącego nic trudnego, gdyby ci co tak wiele o tych emeryturach dla żydów piszą sprawdzili najpierw co jest w tej ustawie to najzwyczajnie poszliby po rozum do głowy i przestali pisac idiotyzmy

 

http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/677_u.htm

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1468252

W swoim poście podnoszę przede wszystkim absurdalność faktu płacenia w ogóle dodatków Żydom za represje odniesione przez nich na terytorium Polski przez niemieckich nazistów i bolszewickich sowietów. Inna kwestią jest np. nalezne im swidczenie za pracę w Polsce w okresach pokoju. To są dwie różne sprawy. Zresztą radość środowiska HEART z noweli tej ustawy była i jest symptomatyczna. 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1468261

Witaj

 

Moja mama, ktora w momencie wybuchu wojny chodziła do gimnazjum i miała 16 lat, została skierowana do przymusowej pracy u bauera w Niemczech.

Jak to bodajże Gierek załatwił, dostała jednorazowo nędzne grosze odszkodowania z Niemiec.

My mamy tak wspaniałych negocjatorów, którzy wprawili sie w zakładaniu mycek, że Żydom, bezwzględnym handlarzom i kombinatorom oddadzą tysiąc razy więcej, niż się im należy. To jest q...a 5 milionów euro miesięcznie, czyli 40 milionów zł , a rocznie pół miliarda złotych.

Jak sprawę z Żydami załawili Niemcy? A jak z kontami Szwajcarzy?

Kto zna szczegóły?

I wiecie, Żydów nie winię. Jak znaleźli idiotów, to ich doją. To my ponownie jesteśy dupki.
Jak z polskim złotem w Bank of England i niemieckimi repatriacjami za II WŚ (coś około biliona)

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1468190

Oczywiście, że to my jesteśmy sobie winni. Zamiast jasno odparować, żeby szukali swoich roszczeń u Nimców i Rosjan to my poyulnie mamy im płacić. Zgroza. 

Ale też trzeba się naprawdę zszokować postawą Żydów. Próbują z nas zrobić oprawców... W imie czego i dlaczego?

Śledziłem losy ich nienawiści do Polaków i doprawdy do dziś nie jestem w stanie zrozumieć tego ich antypolonizmu. Może to jakis kompleks wobec Polski za uratowanie przez nią losów europejskich Żydów (vide: Kazimierz Wielki), może obsesyjna antykatolickość i misja jej - katolickosci -  zniszczenia w Polsce, może kompleks przed wielkością i historia Polski, może.... jest tego więcej, ale w sumie dochodzę do wniosku, że obecni chazarsci Żydzi są po prostu pewnego rodzaju pasożytem, który po prostu pasożytuje tam gdzie żywiciel mu na to pozwala a nie ma go u żywiciela stosującego skutecznie środki pozbawiające go życiodajnych soków. Tak trzeba zrobić  dziś w Polsce. Koniec z "przedsiębiorstwem Holocaust".

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1468228

Najgłośniej ujadają Żydzi amerykańscy. Tak chyba maskują poczucie  winy. Przecież to oni nie ratowali swoich rodaków z Oświęcimia, mogli ich wykupić, albo próbowac złagodzić ich los, ale woleli udawać, że nie wiedzą co się tam dzieje. To oni nie przyjęli okrętu St Luis, z europejskimi Żydami, który bląkał się u wybrzezy, potem powrócił do Europy. Mogli uratować choćiaż tych 900 osób.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,120074,title,Dramatyczny-rejs-z-938-uciekinierami-z-Niemiec-do-Hawany,wid,12306769,wiadomosc.html?ticaid=114717

Vote up!
7
Vote down!
0
#1468239

Żydów w ogólności nie ma co za to winić, ale można a nawet trzeba tych choćby z loży BB (czy jakoś tak)!

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1468201

loze BB.
Moze mi tak ktos przypomni.

Na pyatnie autora dlaczego Polacy placa Zydom dodatek ,to odpowiem no bo Polacy chca placic - innego wytlumaczenia nie ma.
Nie slyszalem o jakis zbiorowych ,protestach, strajkach ,wyjsciach na ulice przeciwko temu.
Zreszta Polacy wybrali se zydowskoszabesgojowy rzad to ten rzad tak rzadzi,aby ich ziomalom bylo dobrze.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1468211

Nie my im chcemy płacić, tylko oni sami chcą sobie płacić. 

https://www.youtube.com/watch?v=0IF9y5d5fe8

Vote up!
3
Vote down!
-1

TYBERIUSZ

#1468445

Powody dla których zakazano loży BB (czy jakoś tak) działalności krótko przed wybuchem II wojny światowej nie były raczej błache. Domyślam się, że Lech Kaczyński  miał tego świadomość, ale mimo to postawił na konia, który go zwyczajnie wystawił "do wiatru", po tym jak nastąpił "wielki reset".

PS Proszę serdecznie BB nie mylić z Brigitte Bardot. 

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1468221

"mimo to postawił na konia, który go zwyczajnie wystawił "do wiatru", po tym jak nastąpił "wielki reset"".

I to chyba był największy błąd L. Kaczyńskiego. Loża  B'nai B'rith (Polin ) jest tak antyskrajnie Polska, że juz dziś należałoby jej zakazać działalności w Polsce a wniektórcch sprawach pociągnąć ją do odpowiedzialności karnej (razem i w postaci jej prominentnych członków, choćby Hartmana).

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1468234

 w dzisiejszych czasach - skoro np. jak czytam we Francji w 1978 BB zawarło umowę z partiami "prawicowymi", że nie zawrą sojuszu z FN Le Pena. i nie chodzi mi o to czy istniała jakaś chocby potencjalna "antysystemowość" Frontu Narodowego, tylko o to jak funkcjonuje "demokracja"

Przepraszam, ale nie moge się powstrzymac "tak antyskrajnie Polska":)) To chyba: środkowopolska inaczej?:)))

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1468243

Oczywiście miało być: "tak skrajnie anty-Polska". To tak w ferworze mysli i nie nadażaniu z jej przelewaniem na klawiaturę :)

Pzdr 

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1468259

1. Sprawa nowelizacji - pytanie zostało zadane słusznie i potwierdza to nawet ten komuniat urzędowy zamieszczony wyżej, zapewne wbrew intencjom zamieszczającego, który raczej miał zamiar osmieszyc pytanie. Dlaczego słusznie? Bo nawet jesli rzeczywiscie nowelizacja dotyczyła wyłącznie poboru należnego dodatku - takie wielkie ulatwenie jest de facto rozszerzeniem grona beneficjentów.  Z reguły np. firmy czy urzędy skarbowe nie zwracają za coś tym, ktorym się należy, lecz tym którym się należy i się upomnieli/postarali.

1a Nie jestem przekonany czy rzeczywiscie wyłącznie była to kwestia ułatwienia, jakoś nie potrafię sobie wyobrazić by "tamci" rezygnowali dotychczas, bo brak konta itp

2. Sprawa 2 - sprawa prawa sprzed nowelizacjii, czyli komu przysługuje dodatek kombatancki. Powinien chyba np obejmowac osoby narodowości polskiej oraz obywateli polskich (w tym Żydow), którzy mają je do dziś. Albo raczej  takich co przepracowali w Plsce ileś lat - wszak to dodatek do czegoś, a nie czysta zapomoga, i do tego wypłacany z kieszeni podatnika polskiego, a nie z ZUS - a więc benficjenci mają, w swoim ograniczonym  kwotowo zakresie, sytuację lepszą niż większość polskich emerytów, czyli taką jak "mundurówka" i okolice.

No ale do takich rozwiazań,propolskich, potrzeba  - jakby to powiedzieć by być au courant z teraźniejszością - państwa, a nie państwa istniejącego teoretycznie. Wygląda na to, że katalog benficjentów ustalono tak, by móc uzyskać poklepanie po plecach od tych co się liczą.

Ciekaw jestem czy ustawa wprowadza rozróznienia etniczne, bo na pewno nie każdy Polak dostał za to że jest Polakiem, ale wiemy jak jest traktowane mordowanie/prześladowanie Żydów w czasie ostatniej wojny. Czy aby nie jest tak, że każdy Żyd został uznany za kombatanta, bo holo i td?

A komunikat? Z jednej strony wygląda, że to fajnie, że głos opinii publicznej zmusił ich do tłumaczenia się. Z drugiej strony sądzę że to balon próbny, próba przed 65 mld $. Sadzę, że sprawę nagłośniły nie tyle, albo nie tylko, (albo po prostu możebyły odpowiednio inspirowane) środowiska/media bardziej lub mniej patriotyczne. Wydaje mi się, że sprawę nagłosniły lub wspomagały nagłośnienie, "słuszne" siły, aby sprawdzić reakcję, przy czym mając na podorędziu "dobre wytłumaczenie". No i by sprawic by nastepne reakcje były słabsze.

Tak to funkcjonuje - chyba byłyby wieksze protesty przeciw wysyłaniu szkół na poklosie, gdyby nie to, że wcześniej byli "sąsiedzi" i jakieś tam reakcje, a potem "złote żniwa" i juz słabsze reakcje

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1468240

"zapewne wbrew intencjom zamieszczającego, który raczej miał zamiar osmieszyc pytanie." - domysł nie całkiem słuszny, to miało być "złośliwe". Chodzi o to, że wszyscy biją pośrednio w PiS jako winnego ustawy rekompensującego coś Żydom, gdy w rzeczywistości to zmiana w zasadzie redakcyjna czegoś, co już istniało. Co do całości spraw - żywię podobne obawy i trzeba patrzeć "na ręce wszystkich złodziei". Tym bardziej, że mogą już istnieć tajne porozumienia, bądź obietnice - jak te z lasami.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Stasiek

#1468298

Zarobia na tym adwokaci zydowscy z nowego yorku. Tu liczy sie szmal nawet od swoich trzeba sciagnac.

Vote up!
6
Vote down!
0

casey

#1468268

Niemcy mordowali Zydow,okupujac Polske,a my placimy Zydom emerytury! Jezeli mielibysmy Polski rzad, to dawno ubiegalibysmy sie od Niemcow reparacji wolennych!  Krew sie gotuje ,ze rzadzi nami czerwona zlodziejska cholota!!!

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1468277

Po słowach, a raczej "antypolskich rzygowinach" Hartmana widać jak na dłoni, jaki jest stosunek loży BB (czy jakoś tak) do Polski i Polaków. Toż to czysty rasizm! Największym jednak skandalem jest to, że żaden organ teoretycznego państwa nie podjął żadnych kroków przeciwko otwartemu głoszeniu haseł skrajnej nienawiści na tle narodowościowym i rasowym.  Zamiast tego można się spodziewać, że to raczej niepoprawnym (i podobnym) zechcą zgotować nową Kristallnacht albo w najlepszym razie wsadzić do syberyjskich kibitek.

I jak tu się dziwić posłom-osłom (poza dwoma wyjątkami) z "polskiego sejmu", którym "ktoś" podsunął propozycję nie do odrzucenia, a to stado spolegliwych baranów w podskokach i z głośnym beczeniem wyrażającym aprobatę, po prostu zagłosowało za!   

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1468283

Cechą charakterystyczną żydów jest upier....ć w wszelkich sporach i negocjacjach.

Oni bez tego żyć nie potrafią.

Przykładem tego,trochę na wesoło,jest stary kabarecik, który załączam:

https://www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0&feature=related

Vote up!
5
Vote down!
-1

przeciw bezprawiu

#1468293

Bo ta nacja już tak ma, pieniądz usprawiedliwia wszystko. Wśród rzymskich legionów oblegających Jerozolimę był przecież też oddział żydowski - za pieniądze. Gdy w knesecie w latach, nie pamiętam, 60-tych, czy wcześniej - o tym dyskutowano, to stwierdzenie, że na tym zarobili, było wystarczającym usprawiedliwieniem. Nie wiem, ile w tym prawdy, to wyczytane wówczas gdzieś...

Vote up!
6
Vote down!
-1

Stasiek

#1468300

Zostaliśmy oszukani. Zmiany ustrojowe miały przynieść wolność, a zwłaszcza wolność słowa. Jeżeli dzisiaj większość mediów jest w rękach zagranicznych a w zdecydowanej części w niemieckich, to znaczy ze nie mamy tego prawa wypowiadania się o jakie walczyliśmy. Polskojęzyczne rządy ustanawiają prawa takie jakie im podpowiadają zainteresowani mocodawcy, wykorzystując przejęte media do urabiania odpowiedniej ideologii, która te prawa usprawiedliwi (Jedwabne i polski antysemityzm mają się dobrze bo w mediach nie docieka się prawdy). Dlatego mamy „ polskie obozy koncentracyjne” na zachodzie, a ostatnio u nas „ofiary żołnierzy wyklętych” nie mówiąc o zmowie milczenia w sprawie zeznań obecnego prezydenta. Tu należałoby zapytać jakie będzie następne „hasło” naszej najnowszej historii? Media rozpiszą konkurs? Dziwi polaków bezczelność pana  Browna, ale nie dziwi mediów w których powinno wrzeć! Dzięki temu ciągle aktualne jest przysłowie „Cygan zawinił, kowala powiesili”. Aż się prosi by nie tylko zagraniczne, ale i nasze media pozwać do sądu za oczernianie polskiego narodu.

Pozdrawiam niepoprawnych

Vote up!
4
Vote down!
0

trzeźwy

#1468311

Nazwiska noszą ludzie którzy zadecydowali o wypłatach nie wiadomo za co,kosztem biednych emerytów polskich.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1468373