Wszystkich Świętych czy Halloween?

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Idee

Przyszedł XXI wiek. A przełomu nie ma... Wśród katolików ciągle spotkać można tzw. intelektualistów, czyli (zgodnie z ogólnie przyjęta definicją) ludzi niezdolnych do samodzielnego myślenia. Jak można ich przed kociołkiem intelektualizmu uratować?

Klasyczny intelektualista świeci światłem odbitym. Bez GW nie wie co myśli, bez TVN nie wie co czuje... Po spożyciu medialanego papu intelektualista staje się odporną na argumenty twierdzą. Dlatego... jeśli chcesz go ratować, musisz do niego docierać jeszcze przed porą karmienia!

Na przykad w sprawie "Halloween". Zanim media dadzą mu wysokonergetyczną paszę (o związanej z tym niby-świętem wspaniałej, nieszkodliwej zabawie) zaaplikuj intelektualiście ten krótki film...

 
 
]]>image]]>
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (20 głosów)

Komentarze

róbcie wszystko co w waszej mocy aby to ohydne , antychrześcijańskie "święto" nie zostało "wprowadzone" do Polski . Komuś bardzo zależy na tym aby zniszczyć Dzień Zaduszny i Wszystkich Świętych .

Vote up!
16
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1447911

Proszę o wsparcie akcji katolickich duchownych w organizowaniu obchodów "HollyWin", przy jednoczesnym kontestowaniu obcych i szkodliwych zabaw tzw.halloween.
Stop antychrześcijańskiej ofensywie!

Vote up!
14
Vote down!
0

Kriss66

#1447948

To tylko takie "supermarketowe" święto, które jest równie świętem co dzień dziecka, czy "walentynki". Geneza jest prosta - w protestanckich Stanach Zjednoczonych nie ma kultu świętych, więc i nie ma tego święta. Za to w sąsiednim Meksyku, dzień Wszystkich Świętych jest przepełniony karykaturalną symboliką śmierci; szkielety, czaszki, wszystko co łączy się z umarłymi jest eksponowane bez smaku, ale w zbożnych intencjach. Ktoś kiedyś zauważył w tym markentingową niszę i poszło! Zeby to jakoś "podpiąć" do jakiegokolwiek obyczaju sięgnięto do All Hallows Eve, co znaczy po prostu "Wigilia Wszystkich Swiętych" i tyle.

To nie jest żadne "święto" w którym ktoś coś wyznaje, deklaruje, czy popiera lub zwalcza. To tylko sponsorowany przez handel "festival" i pretekst do imprezy.

Bardziej obawiałbym się genderu i tego co niesie ze sobą lobby zboczeńców - to jest prawdziwe zagrożenie. Halloween to przy tym tylko dziecinna igraszka, bo tylko tym miał być od zarania.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1447992

to nie jest święto , dlatego w moim komentarzu słowo święto ująłem w cudzysłów . To "święto" jest bardzo promowane przez satanistów i tych , którzy chcą zniszczyć polskie święta i polskie tradycje . Mamy wystarczająco dużo pięknych polskich tradycji i świąt , nie potrzebujemy importować dziadostwa z zagranicy .

Vote up!
10
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1448014

Trafnie ujęte. U mojego syna w szkole chcą zrobić z tej okazji "imprezę", już zaprotestowałem przeciw temu, ale inni rodzice niestety - nie widzą przeszkód... medialne pranie mózgów robi swoje, nie mam do nich żalu, ale mój syn w tym satanistycznym rytuale nie będzie uczestniczył...

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1448015

że "zabawa" nie uda się . Ciekawe ilu rodziców nie pozwoli swoim dzieciom na wzięcie udziału w tej "imprezie" , gratuluję decyzji .

Vote up!
7
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1448024

Wiem o dwójce dzieci, które nie wezmą w tym udziału, bo znam ich rodziców, reszty rodziców nie znam, mój syn jest przedwcześnie wziętym sześciolatkiem, po reformie Tuska, tak że jeszcze nie wszyscy rodzice się  znają, ale sądzę, że większość rodziców poczuje się zobowiązana do wysłania dzieci na to... po prostu pewnie sądzą, że nie wypada inaczej, bądź myślą, że tak trzeba. Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1448026

Przecież to też "święto" czysto pogańskie. Jakieś wróżby, lanie wosku, czy ołowiu, przepowiednie... I też podłączone do świętego, w tym wypadku Andrzeja. Dzieci się w to bawią w szkołach, robią zabawy... Chyba jest nawet "gorsze" od Halloween! Tam nikt nie wrózy, ani nie wieszczy...Nie jest marketingowo wykorzystywane, ale tylko dlatego, że u nas nie ma umiejętności marketingu. Gdyby andrzejki były w USA to byłoby tak samo promowane jak Halloween. Ja mam takie (może niesłuszne) podejrzenie, że ten cały Halloween jest nielubiany, bo przyszedł z USA. Jest obecnie fala antyamerykanizmu, może słuszna, i dla niektórych wszystko co stamtąd to zło. 

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1448042

Sprawa jest jednak poważna. Zachęcam do obejrzenia tego filmu.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1448058

Jaki święty patronuje Hellowen? Żaden! Więc to jest istotna kwestia, różniąca to święto demonów, od Andrzejek i św Andrzeja

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1448107

to wigilia dnia Wszystkich Swiętych i to ma w nazwie. All Hollows Eve

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1448115

To nie jest katolickie święto, tylko satanistyczne, naśmiewanie się ze śmierci, są szkodliwe i sprzeczne z wiarą.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1448119

spokojnie i wyraźnie...

To NIE JEST ŻADNE ŚWIĘTO.

Święto jest 1.11.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1448126

Zgadzam się, że nie jest to żadne święto, tylko festiwal zła. Twoim zdaniem powinniśmy bezkrytycznie podchodzić doo tego zła, bo idzie do nas z Ameryki? Zapomnieć o tym, żeśmy Polakami i Katolikami?

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1448193

 

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona jest po Edykcie Mediolańskim, a więc od roku 313 n.e.  W ten dzień odwiedzamy groby swoich bliskich zmarłych, zapalamy na nich znicze i modlimy się za spokój Ich duszy. Czcimy nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym.

Z kolei w Dzień Zaduszny (2 listopada) wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, pokutujących za grzechy w czyśćcu. Chodzi więc o tych zmarłych, którzy nie mogą wejść do Nieba, ponieważ mają jeszcze pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości. I o tym powinien wiedzieć każdy, kto nazywa siebie katolikiem. W praktyce – niestety tak nie jest. 

Bo oto okazuje się, że obecnie a więc dokładnie 1701 lat od ogłoszenia tego edyktu, mamy do czynienia w świecie zachodnim, a także – o zgrozo – i w Polsce z wyraźnym nawrotem pogańskich praktyk. Między innymi w postaci propagowanego przez dorosłych i w wielu szkołach, a nawet przedszkolach tak zwanego „święta Halloween” – z gruntu święta antychrześcijańskiego.

Jeśli katolik z różnych względów pała nienawiścią do osób duchownych, to w imię czego poprzez branie udziału w „święcie Halloween” podważa prawdy o świętych obcowaniu, odpuszczeniu grzechów, zmartwychwstaniu ciał i żywocie wiecznym? Świadczy to bowiem o jego niewiedzy, że „Halloween” swymi korzeniami sięga do pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Dla niektórych łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci. Jest zatem świętem z gruntu antychrześcijańskim, bowiem jest sprzeczne z par. 2117 i 2126  Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Zatem każdy człowiek, także niewierzący – nie powinien w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, a powinien chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudo-świętem. Moda na Halloween, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, a z taką gorliwością propagowana jest przez ośrodki antykatolickie – czyni spustoszenie szczególnie w młodych umysłach. Powoduje, iż młodzi tracą poszanowanie dla prawd objawionych w Piśmie Świętym, szydzą wprost z nich. Zjawisko to a priori oddala od Boga. Komuś bardzo zależy na tym, aby Rzeczpospolita straciła miano kraju katolickiego.

Tekst ten mojego autorstwa ukazał się przed rokiem tutaj: http://prawymsierpowym.pl/index.php/2013/10/wiara-katolicka-a-halloween/#more-2901.

      

Vote up!
6
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1448004

Janku jak rok temu dyskutowaliśmy na ten temat . Byłeś wtedy optymistą , pisałeś , że halloween w Polsce nie przyjął się , co mnie bardzo ucieszyło . Jak widać rządząca banda nie poddaje się i dalej wciska Polakom wszystko to co obrzydliwe i niemoralne .

Vote up!
4
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1448027

Panie Romanie, nie ma takiej plugawej idei, która by nie znalazła w Polsce naśladowców.

Trafia do nas cały syf współczesnego świata. Niech Pan sobie nie robi nadziei :/

We współczesnej Polsce (?) mieszka luźna wspólnota ludzi mówiących względnie tym samym językiem ale nie ma ona nic wspólnego z silnym, zorganizowanym wspólnotowo społeczeństwem, świadomym swoich praw ale i obowiązków wobec Ojczyzny. To jest przerażające! Oczywiście jest te 20-30% ludzi światłych mających w sercu Boga i Ojczyznę ale reszta...

I to właśnie ta reszta, kształtowana przez lata przez sowieckich kacapów, zdrajców i zbrodniarzy, a obecnie przez lewackich nihilistów chłonie każdą "papkę" pozostając niezdolna do samostanowienia.

Przepraszam ale poczucie wspólnoty podczas pogrzebu Papieża, obchodów smoleńskiej zbrodni czy Marszy Niepodległości to jedynie ułuda. Żałuję bardzo :(

Vote up!
7
Vote down!
0

Kriss66

#1448031

Piszesz, że uczestnictwo w halloweenowych zabawach sprawia, że młodzi "tracą poszanowanie dla prawd objawionych w Piśmie"??? Ej... a w jaki sposób?

Czy młodzi, którzy oblewają wodą dziewczyny na wsiach grzeszą? Czy zabawa andrzejkowa sprowadzi na dzieci piekło?

A topienie marzanny? Że już nie wspomnę seksualnie wyuzdanych wianków puszczanych rzeką w przesilenie letnie...

Myślę, że problem jest wyolbrzymiony, jest to komercha i kicz, tradycja obca, ale żeby od razu takie wnioski... troszkę to dęte. Armata na wróble.

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1448044

opinie druidów z GW, że Halloween nie ma nic wspólnego z satanizmem są tylko opiniami druidów. Natomiast argumenty przedstawione zostały w załączonym filmie.

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1448059

Chodzą poprzebierane dzieciaki od domu do domu i zbierają cukierki. Nie wiem co to za satanistyczny film, ale na tym to polega, przynajmniej w USA.

A po pewnym czasie zacząłem oglądać rzeczony film, ale to głupawe dzieło. Pełne "twierdzeń", ale bez dowodów.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1448117

https://www.google.com/search?q=halloween+decorations&client=firefox-a&hs=UlE&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=yStRVPWEK4GtyATarICoBg&ved=0CHAQsAQ&biw=1120&bih=609&dpr=1.5

Tak wyglądają amerykańskie domy i trawniki przed nimi , "ozdobione" trumnami naturalnej wielkości z kościotrupami w środku . To wszystko "okraszone" glosami (nagraniami) z zaświata a Ty porównujesz to do śmingusa-dyngusa . Dlaczego popierasz małpowanie ? Tu chodzi o powolne wyeliminowanie Zaduszek i Wszystkich Świętych , niszczy się wszystko co polskie , łącznie z polskimi tradycjami i polskim językiem .

Vote up!
6
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1448089

... nasz kolega Muni ma takie poglądy, jak starożytni Indianie z dorzecza Dniepru :-)

Tak więc skoro nasze argumenty nie trafiają, to choćbyśmy tu jeszcze ich użyli setkę, to i tak nie przekonamy Muniego. No cóż, ma prawo mieć takie poglądy, ale już niekoniecznie musi się z nimi dzielić na publicznym forum z uwagi na brak podstawowej wiedzy z Katechizmu Kościoła Katolickiego i braku umiejętności konstruowania związków przyczynowo-skutkowych.

 

Pozdrawiam,

   

Vote up!
6
Vote down!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1448097

W takim razie mówię: PAS :)

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1448106

w Meksyku wieszają wszędzie kościotrupy i czaszki na Wszystkich Świętych - to łamie katechizm? A może oni mają inny?

To właśnie jest argument, a to co ty nazywasz argumentem, to tylko ci się wydaje. Daj mi konkretne przykazanie które łamie przebranie się za wróżkę i zbieranie cukierków! Jest to niepolska tradycja, ale nie dorabiajcie na siłę szatańskich rogów do wszystkiego co nie z waszej zakrystii.

A gdybyś miał WIEDZĘ, czym tak bardzo się chwalisz, to byś się nie wygłupiał, bo jak widać nie masz jej aż tyle. Ale może za to wysnujesz na podstawie meksykańskich zwyczajów jakiś związek przyczynowo - skutkowy, który ich wszystkich wsadzi wprost do piekła?

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1448122

i wzorowana na KATOLICKIM Meksyku. Czyżby meksykańscy katolicy grzeszyli? Więc nie przesadzajmy. "Nasze" andrzejki to jeden wielki grzech. Wróżby, wróżenia... to złamanie przykazania! Przebieranie się za kościotrupa NIE jest grzechem, chociaż głupio wygląda. I tak się to u nas nie przyjmie więc jest to temat na siłę kreowany. 

To właśnie ten nurt dewocyjno-wiocho-polski. Nie będę jadł tortellini, a tylko polskie pierogi z kapustą i tylko po przeżegnaniu ich.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1448120

jak jakiś członek sekty Muna . Właśnie do Meksyku przeszło to dziadostwo ze Stanów . Co masz na myśli pisząc : To właśnie ten nurt dewocyjno-wiocho-polski. ? Piszesz jak młody , wykształcony , postępowy i z dużego miasta .

Vote up!
3
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1448125

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kassandra nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Satyr,

Widzę, że odtrutkę na magię Halloween’u znajduje Pan w orędziu ks. abpa Marka Jędraszewskiego i nie znanej mi bliżej Pelargonii.

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=be8bfe2b9cac4945e760de22397ec295

http://blogmedia24.pl/node/65260

P.S. Czyż nie szkoda ludzkiego czasu na kompilacje tekstów?  Wierzę, że byłoby wszystkim lżej gdyby załączał Pan do tekstów, które Pan publikuje, odnośniki do ich autorów.  A tak od siebie, to lubię czytać tylko orginały.

Pozdrawiam nie-Halloweenowo

Vote up!
2
Vote down!
-6

kassandra

#1448141

... na moje wpisy. Widzę już nie pierwszy raz to Twoje uprawianie krytykanctwa (nie myl z krytyką) i czepiania się moich artykułów. Masz oczywiście prawo do krytyki, ale konstruktywnej, a to nie to samo, co pospolite krytykanctwo. Ja też spotykam się z takimi wpisami, których "nie trawię", których treści poddaję pod wątpliwość. Wówczas podważając ich treść bądź stwierdzając plagiat lub kompilację, staram się nie insynuować i argumentuję zgodnie z prawdą. A prawda jest tylko jedna. Nie ma dwóch lub więcej prawd na ten sam temat. Zatem jeśli już argumentujesz, że mój artykuł na temat halloween był - jak to określiłaś - kompilacją, to na przyszłość bardziej się postaraj, bo nie trafiłaś z argumentacją.

Otóż J.E. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki opublikował swój tekst (link podany przez Ciebie) w dniu 27 października 2013 o godz. 00:00. Przecież nie czekałem na niego od północy. Nawet nie wiedziałem, że się ukazał w internecie. To dopiero dzisiaj się dowiedziałem od Ciebie, że taki istnieje. Natomiast mój tekst na temat hallween po raz pierwszy ukazał się na portalu Blogpress.pl 28 października o godz. 11:16 tutaj: http://blogpress.pl/node/17793, a potem na prawymsierpowym.pl. 

Jeśli chodzi o "skompilowanie" tekstu z Blogmedia24.pl, (http://blogmedia24.pl/node/65260), co mi zarzucasz, to zwróć uwagę na godzinę publikacji artykułu autora pod nickiem Intix na tym portalu. Ten ukazał się o godz. 18:25, a mój o 11:16. Więc kto od kogo korzystał z tekstu i kompilował? Jeżeli w ogóle kompilował, bo posiadanie wiedzy na przedmiotowy temat u katolika należy uznać za normalność.

 

Również pozdrawiam nie-halloweenowo,

      

  

Vote up!
4
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1448187

Cytaty wyjęte z komentarza podpisanego przez Satyra:

„ ... nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym.”

„Chodzi więc o tych zmarłych, którzy nie mogą wejść do Nieba, ponieważ mają jeszcze pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości.”

„ ... obecnie a więc dokładnie 1701 lat od ogłoszenia tego edyktu, mamy do czynienia w świecie zachodnim, a także – o zgrozo – i w Polsce z wyraźnym nawrotem pogańskich praktyk.  Między innymi w postaci propagowanego przez dorosłych i w wielu szkołach, a nawet przedszkolach tak zwanego „święta Halloween.” ”

„Dla niektórych łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci.”

„ – nie powinien w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, a powinien chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudo-świętem.”

Powyższe sformułowania pochodzą z Listu pasterskiego na chrześcijańskie świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych, pióra Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego ks. Marka Jędraszewskiego:

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=be8bfe2b9cac4945e760de22397ec295

Wyznam, że choć zaskoczona nie byłam, to jednak poprzestałam w swoim komentarzu na nazwaniu procedury - „kompilacją tekstów”.

Przygotowana też byłam zakończyć tę sprawę na jednym, jedynym komentarzu (oraz antycypowanej akcji pałkarzy), gdyby nie odpowiedź Satyra.  A w niej, bez-troskie albo bez-myślne (w tym właśnie kontekście) cliché, że „prawda jest tylko jedna”.

Przypomnę więc może tutaj pewną sytuację, którą przywołał na nowo w swojej homilii kapucyn o. Gabriel Bartoszewski. Otóż, kiedy dziennikarz francuski w rozmowie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II zapytał go o to, które zdanie z Ewangelii „ ... gdyby trzeba wybierać ... Ojciec Święty by nam polecił?”  późniejszy Święty całkowicie go zaskoczył.  I zamiast oczekiwanego przez dziennikarza wskazania Chrystusa: „Miłujcie się wzajemnie, jako i ja was umiłowałem" Andre Frossard usłyszał co innego: „Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli".

Również Benedykt XVI napisał przed tygodniem, że „prawda jest ważniejsza zarówno od realizmu, jak i od pokoju.  A odrzucenie prawdy zabija wiarę.” Zatem ciągle prawda jest najważniejsza.

O prawdę warto więc się spierać i walczyć. A posądzenie o „krytykanctwo” to doprawdy drobiazg w tym kontekście.

P.S. Gdybym była marksistką, to w obliczu takiej ilości „zapożyczeń” powiedziałabym, że ilość przechodzi w jakość.  A ta jakość pewnie ma już nowe imię.  Jakie to byłoby imię? ...

Vote up!
3
Vote down!
-5

kassandra

#1448272

Jak administracja portalu definiuje plagiat?

Ile przywłaszczeń w jednym komentarzu spełnia warunek wystarczający aby nazwać go plagiatem?

Z jakimi konsekwencjami liczyć się musi osoba popełniająca na niepoprawnych.pl plagiat?

Vote up!
3
Vote down!
-4

kassandra

#1448381