Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog
Tenisowy mecz kobiecych reprezentacji Izraela i Polski nie był jakimś nadzwyczajnym wydarzeniem. Po wyrównanym meczu Polki wygrały 2:1.  "Nadzwyczajne" były za to wydarzenia na trybunach.

Kibice cały czas obrażali polskie zawodniczki. Wyzwiska były soczyste. Mówiąc w największym skrócie: fani z Izraela dali popis niespotykanego na kortach innych krajów chamstwa. A jak do tych sportowych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Zauroczyła mnie relacja Babci Weatherwax.

Świetna fotoreporterska robota :) Trzeba to powielać, bo nikt nie uwierzy, że tak było... (poniższy materiał został przeze mnie bezczelnie skopiowany ze strony Babci Weatherwax).

 

Plac Zamkowy

 

Babcia Weatherwax :)

 

Kawiarnia "Telimena", opanowana przez "obciachowców"

 

"Obciachowiec" radykał

 

Ławeczki na Krakowskim Przedmieściu

 

Młodzi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

1) Marsz Moherowych Beretów planowany jest na 19 marca (szczegółowe informacje w "Czytelniach na powietrzu")

2) Decyzje o przeprowadzeniu akcji podejmują lokalno-miejskie Komitety Moherowe (na spotkaniach 12 lutego w "Czytelniach")

3) Pomoce naukowe (tekst piosenki, melodia na mp3, zalecenia co do zestawu gadżetów i umundurowania) są już przygotowane i wysyłane zainteresownym (na podane przez...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Znów okazało się, że piszę po próżnicy. Kilka razy wyjaśniałem już, jak działaja "rynki" finansowe i dlaczego, mówiąc w uproszczeniu, z drogi ku katastrofie nie ma odwrotu :) I co? Ano, nic.

Na pierwszej stronie "onet.pl'  znów pojawiła informacja o "zaskoczeniu" coraz gorszymi ocenami wiarygodności finansowej kolejnego kraju UE.  Tym razem chodzi o Portugalię.

- To jest zaskoczenie dla rynku - ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Marek Migalski  był bardzo delikatny wobec politycznych konkurentów.

Występ przedstawicieli komitetu tworzonego przez 160 zawodników popierających Bronisława Komorowskiego był i śmieszny (jak teledysk  z ruandyjskimi tańcami Władysława Bartoszewskiego)  i straszny (jak wezwania do wojny domowej Andrzeja Wajdy).

Świadomie, czy nie... skompromitowali swojego faworyta!

 

 

A miła dla ucha jamajska...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Idee

Ludzie dobrej woli są - częściej niż inni - bezradni wobec kłamstw. Nie używają tej broni, więc z reguły prostolinijnie zakładają, że inni też jej nie użyją.

Kiedy w jednej z notek napisałem, że demokracja  oznacza tworzenie cywilizacji kłamstwa, jeden z zacnych Czytelników mocno się obruszył... Poniżej cytat.

"Te bzdety można tylko porównać do od lat nachalnie głoszonej przez POkomunistów i...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (19 głosów)
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Oficjalnie przyjmuje się, że winna jest brzoza. Za rzekomą zbrodnię - bez jakiegokolwiek śledztwa, badań, analiz - została ścięta (możliwe, że jej szczątki zostały skremowane i wrzucone do oceanu razem ze szczątkami Osamy bin Ladena).

W zbrodnię sympatycznego drzewka prawdopodobnie nie wierzy nikt. Opowieść o brzozie od początku przedstawiana była w sposób bajkowy... być może właśnie po to, żeby...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

 

Na początku czerwca tego roku dowiedziałem się, że na świecie istnieje... Blogerka Intuicja. Fakt ten wstrząsnął mną niezazbytnio. Najwidoczniej nie dopisała mi żółwia intuicja...

Szybko okazało się, że koleżanka Intuicja to prawdziwy gejzer dobrych pomysłów :))). A do tego jeszcze ma umiejętność przekonywania do realizacji swoich genialnych wizji nawet ta zapyziałych reprezentantów "...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Nasze demokratyczne państwo prawa przygotowuje kolejną niepodziankę.

Z tych najbardziej niespodziewanych.

fot. niepoprawni.pl

Zanim zajmiemy się futurologią,  podaję zestaw lektur wprowadzających dla młodzieży: 

Czy ONI zawłaszczyli państwo? 

"Demokracja wieszatieli"

"Kto następny? Padło na jasnowidza"

"Sprawa Olewnika. Zamiast jasnowidza zginął..."

Przestępcy to często ludzie niezwykle...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Redaktor Łukasz Warzecha zamieścił na swoim blogu  23 pytania związane z katastrofą pod Smoleńskiem.  Dorzucam pytanie nr 24. Ściśle związane z pytaniem nr 23.

Poniżej umieszczam listę pytań, które budzą moje wątpliwości. Nie wykluczam, że część spośród nich ma całkiem racjonalne, przypadkowe wyjaśnienia, których nie znam m.in. dlatego, że wymagają specjalistycznej wiedzy, niemniej uważam, że na...

0
Brak głosów

Strony