Panie Ministrze, kto dokonał tego in vitro?

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Kraj

"Cygan zawinił, Chazana powiesili".

 

Milczą ]]>media]]>. Milczy też minister zdrowia.

Może dlatego, że nikt go nie zapytał:

Panie ministrze Arłukowicz, która klinika dokonała tego in vitro?

Zacytuję dwa fragmenty ]]>tekstu p. Marzeny Nykiel:]]>

"Prof. Bogdan Chazan nie chciał zabić chorego dziecka, które poczęli „na szkle” jego koledzy po fachu. Mimo, że sam sprzeciwia się zapłodnieniu in vitro, każde istniejące ]]>życie ludzkie jest dla niego świętością. Choć dołożył wszelkich starań, by uratować upragnione i długo wyczekiwane dziecko pacjentki, która do niego trafiła, został okrzyknięty przestępcą. Według mediów „odmówił pomocy kobiecie, której płód był uszkodzony”. Kto sformułował to stwierdzenie? Lobby proaborcyjne czy pacjentka, która mogła złożyć „reklamację” na źle przeprowadzoną kosztowną procedurę in vitro? Wygląda na to, że wściekła nagonka na prof. Chazana ma zamaskować brutalną prawdę o zapłodnieniu „na szkle”.

"Ministerstwo Zdrowia powinno natychmiast zrewidować procedury i sprawdzić, czy przeznaczając prawie 300 mln złotych z wydrenowanej kieszeni resortu na refundację „in vitro” nie działa na szkodę pacjentów. Przypadek dziecka „z połową głowy i mózgiem na wierzchu” przedstawia się jeszcze bardziej niepokojąco na tle raportu, który resort Arłukowicza opublikował z dumą kilka dni temu. 1 lipca 2014 minął rok od wprowadzenia rządowego projektu dofinansowywania in vitro z budżetu. Z raportu wynika że z zarejestrowanych 11789 par, do programu zakwalifikowano 8685. W trakcie „leczenia” jest 7939 par, wśród których jest 2559 ciąż. **Jak na razie w ramach programu urodziło się tylko 214 dzieci. Co z pozostałymi? Ile z nich z ciężkimi wadami niedorozwojowymi nie przetrwało ciąży?

Z pieniędzy podatników wydano na dofinansowanie in vitro 72.4 mln zł, czyli ciąża każdej pary kosztowała budżet ok. 8300 złotych, co stanowi tylko część bardzo drogiej procedury, sięgającej od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.Jak widać system sprawdza się świetnie – publiczne pieniądze trafiają na konta prywatnych klinik a rządowy program nagania im klientów. Największy beneficjent z grona kilkunastu klinik otrzymał od resortu zdrowia ponad 17 mln złotych. **Wszystko odbywa się w świetle prawa, które wprowadziła samowładnie wąska grupka zainteresowanych. Biznes się kręci, a zainteresowani jego rozwojem zrobią wszystko, żeby utrzymać wrażenie jego nieskazitelności.

Gdyby kobieta, która zapłaciła grube tysiące za dramat ciąży i urodzenie chorego dziecka z połową czaszki, wytoczyła klinice proces, ministerstwo borykałoby się z potężnymi problemami. W następstwie powinno się wycofać z programu. Na to pan Arłukowicz, jawnie popierających biznes in vitro, nie mógł sobie pozwolić. Widać więc wyraźnie, że przerzucenie uwagi opinii publicznej na lekarza, który próbował znaleźć sposób na uratowanie życia dziecka, jest wszystkim na rękę".

Panie ministrze Arłukowicz, proszę o odpowiedź na kilka prostych pytań:

1) Która klinika dokonała tego in vitro?

2) Ile zapłaciliśmy za jej pracę?

3) Czy klinika zwróciła już te pieniądze?Jakie odszkodowania zapłaciła lub zapłaci?

4) Jaka będzie wartość odszkodowań, które zostaną wypłacone wszystkim poszkodowanym przez klinikę?

5) Czy program dokarmiania klinik in vitro milionami z budżetu państwa zostanie wstrzymany?

 

 

 

image]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Bardzo dziękuję za ten artykuł.

Pod wszystkimi pytaniami podpisuję się obydwiema rękami.

TO SĄ MOJE MYŚLI.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1430703

No to jest nas dwóch. W demokracji to juz siła ;) Pozdraiam.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1430739

Jest nas DWOJE, Żółwiu!

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1430788

No to zupełnie nieeuropejsko! Całuję rączki ;)

Vote up!
1
Vote down!
0
#1430810

Może nie "euro-pejsko", ale po POLSKU !!!!!!

Już nie jest nas dwoje, ale TROJE, bo ja jestem z Orłem.

Za staropolską, rycerską  grzeczność -  pięknie dziękuję.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1430812

ma być rozmowa z tą kobietą.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1430704

nie wytoczy bo tu nie chodzi o to żeby partactwu i antynaturalnemu poczęciu powiedzieć STOP. Tu chodzi o walnięcie w  tych wszystkich, dla których polskość to normalność i  Bóg, Honor, Ojczyzna są wartością nadrzędną. Czyli w tą najzdrowszą tkankę narodu, która zapewnia ciągłość państwa. 

 

Z drugiej strony - jeśli tak wściekłe ataki się przypuszcza na tę właśnie część Narodu to znaczy, że on nie jest taki cherlawy jak nam się wydaje. Tylko strona przeciwna może prawidłowo oszacować potencjał przeciwnika, czyli nas bo my wciąż mamy wątpliwości, że jest nas wciąż jeszcze za mało, że wciąż jesteśmy za słabi by się zmierzyć z tym plugawstwem. Taki rachunek nam wychodzi bo patrzymy na wyniki starań w rozwiązaniu problemu drogą demokratyczną, a lewactwo stosuje metodę " oko za oko, ząb za ząb". I się wcale nie przejmuje, że o metodach totalitarnych w Polsce mówi już nawet zagranica, do której powoli dociera, że III RP to wierna kopia PRL.

Pozdrawiam.

 

PS. Przydałoby się zadzwonić do Tusk Network w trakcie programu i na fonii zadać pytania, które zadał Zółw ! Tam telefon powinien się rozgrzać do czerwoności !

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1430722

Pomysł z telefonem do TVN kosmiczny :) Ciekawe czy tak łatwo jest przebić się przez ich zasieki :) Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1430741

dowego i doopa. Tyle, że pobuliłam słono za walce Chopina i inne kawałki, które w sumie sama mogę sobie zagrać (na kilku instrumentach) czekając - na Godota, na łącze tonalne  itd. . :D:D

Kiedyś.

Ostatnio nie próbowałam, ale np. mogę...  Twoje pytania do Arłukowicza posyłać do usranej śmierci na usrany adres. Oczywiście po wstępnych pertraktacjach z panią sekretarą pana ministera  Bartka A.o dupie Maryny, a potem wyjechać z grubej rury jak już będę miała na piśmie deklarację  odpowiedzi pana ministra. A wtedy to, co miałabym wyrzucić w błoto na walce i mazurki Bartka, mogę zainwestować w płatny materiał w jedynie słusznym ścieku.

Tak przy okazji jak już tu jestem - Twoje pytania do ministra Bartka zwycięzcy wysłałam pod artykuł rzepy -

http://prawo.rp.pl/artykul/757952,1123366-Matka--ktorej-prof--Chazan-odmowil-aborcji-rozwaza-pozew.html

 

cytując pytania i podając źródło. Póki co moderator ich nie puścił...

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1430758

contessa (gość) pisze: 9 lipca 2014 22:17:48

Zamiast rozważać pozew prof.Chazana matka niech lepiej rozważy pozew kliniki, która wykonała in vitro ! Jeśli tego nie zrobi, to znaczy, że została zmanipulowana i jest instrumentem realizacji politycznego zamówienia jakim jest nagonka na prof.Chazana. Zacytuję kilka pytań blogera Chłodny Żółw, które choć skierowane są do min.Arłukowicza to na niektóre z nich powinna odpowiedzieć również ona: "Panie ministrze Arłukowicz, proszę o odpowiedź na kilka prostych pytań: 1) Która klinika dokonała tego in vitro? 2) Ile zapłaciliśmy za jej pracę? 3) Czy klinika zwróciła już te pieniądze?Jakie odszkodowania zapłaciła lub zapłaci? 4) Jaka będzie wartość odszkodowań, które zostaną wypłacone wszystkim poszkodowanym przez klinikę? 5) Czy program dokarmiania klinik in vitro milionami z budżetu państwa zostanie wstrzymany?"

 

Puścił ale bez PS., w którym dodałam źródło bo - gapa - nie podałam go gdy było trzeba. Ale nic - to można sobie wygooglać dla weryfikacji. Przepraszam, że zrobiłam to bez Twego upoważnienia ale uważam sprawę za zbyt ważką by puścić ją ot tak. Twoje pytania są proste ale bardzo istotne. Są jak kamyczek, który wywala furę, wyładowaną po czub  komunałami.

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1430759

Jest coraz ciekawiej. Teraz kiedy w raporcie pojawiła się nazwa kliniki, raport krąży po sieci... a mnie dobrzy ludzie straszą, że niby dokument niepubliczny i nikt nie ma prawa go upubliczniac nawet jesli został upubliczniony... Ciekawe czy wszyscy którzy podali linka do raportu pójdą siedzieć. Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1430814

Jeśli dokument został upubliczniony, to nie jest tajemnicą.

Nie obawiaj się.

Niech się martwi ten, kto go upublicznił w sieci , a nie ci, którzy publiczną informację rozpowszechniają w celu odkłamania niesłusznych oskarżeń, jakimi obrzucany jest autorytet trudnej sztuki lekarskiej - pan profesor B. Chazan.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1430818

Natomiast z samego dokumentu jasno wynika dlaczego tak walczą o swoje kontrakty na in vitro. Np. ta klinika o której mówimy przez dwa lata ma otrzymać  za in vitro (z naszych podatków) prawie 10 milionów złotych. Biznesowo łatwo ich zrozumieć...Podrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1430843

E tam ! Dokument niepubliczny, podsłuchy nielegalne... Co jeszcze wymyślą ci sami, którzy polskie prawo łamią po 1000 razy na dzień i nagle udają regalistów.  Jeśli minister spraw wewnętrznych dał się podsłuchać to dokument niepubliczny nie ma prawa wyciec ? Niech się pilnują lepiej to nic nie wycieknie i nikt nie będzie podsłuchiwany. Teraz jak mleko się wylało i jest smród to szukają winnych tam gdzie ich nie ma. W cudzym oku źdźbło dostrzegą, ale belki we własnym to już nie...

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1430821

Takie czasy, że o umiłowania prawa najchętniej mówią ci którzy najczęściej je łamią. Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1430844