Samochody polityków, czyli 60.000 kilometrów bezkarnej żeglugi

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Kraj

Dlaczego władcy tak bardzo upodobali sobie demokację? Prawdopodobnie dlatego, że dzięki niej mają zapewnioną bezkarność.

"Równość" to jedno z ulubionych zaklęć zwolenników demokracji. Podobno wobec prawa poddani równi są demokratycznym władcom! Propagandyści dodają do tego: "ale od władców musimy wymagać więcej!".

Jak wygląda "równość" w praktyce najlepiej pokazują rozliczenia użytkowania samochodów ludu i władców.

Przeciętny obywatel prześladowany jest przez służby skarbowe jeżeli używa samochodu służbowego do celów prywatnych. Jeśli jest właścicielem firmy, nie może zaliczyć samochodowych wydatków do kosztów działana firmy. Jeśli jest pracownikiem, musi doliczać do dochodu korzyści z tytułu prywatnego użytkowania autka.

A ministrowie? Oficjalnie dowożą swoje dzieci do szkoły służbowymi autami. Dowożą sobie do domu zakupy i pizzę. Nie płacą podatku dochodowego od tych nielegalnych bonusików, a co więcej przyznają sobie dodatkowe pieniądze za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych. Nawet gdy ich auto przejechało tylko 30 tysięcy kilometrów, wypłacają sobie pieniadze za przejechanie 90 tysięcy!

Wszystko zgodnie z zasadami "demokratycznego państwa prawnego". I ku satysfakcji wielbiącego ich ludu.

 

 

image

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

W powieści Juliusza Verne profesor Aronnax na pokładzie Nautilusa odbył podróż niemal dookoła Ziemi przepływając 20 tys. mil. Czytając, jako dzieciak, po raz pierwszy tą książkę odległość 20 tys mil wydawała mi się ogromna, wręcz nie do uwierzenia.

Jak świat skarlał... dzisiaj minister Sikorski nie może się doliczyć ponad 32 tys "przejechanych" mil i nie widzi w tym nic wielkiego.

pozdr...

/benjamin

PS: Dla dociekliwych 1 mila morska = ~ 1852 m

Vote up!
5
Vote down!
0
#1455986

Nie zapominajmy że na te przejechane przez posło-ministra kilometry składają się jeszcze tajne misje . :)

Vote up!
4
Vote down!
0

markiza

#1455988

Przypominanie o tych oczywistych patologiach III RP , szczególnie pod rządami sitwy PO-PSL naraża Autora na zarzuty. a to,że "jątrzy i dzieli", że używa "nieeuropejskiej mowy nienawiści", jest przeciw jedności i spokojowi/ bez wzgledu co w języku Po pojęcia te znaczą/ itd...na NICH pokazywanie tych oszustw i krętactw nie robi żadnego wrażenia...sami nie odejdą...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1455989

Daliśmy im na to nasze przyzwolenie po tylu matactwach,mordach,beszczelnych przekrętów,uniewinnania złodziei przez "niezależne"sądy napchane skorumpowanymi kanaliami,umarzanie przez prokurature złożoną z posłusznych krowom bydlaków spraw w które są te krowy lub ich kolesie,rodzina zamieszani ponosimy za te przymykanie oczu daleko idące konsekwencje aby przytkac swoje złodziejstwa urzędy skarbowe pastwią sie nad nami właśnie na polecenie krów a my to wszystko znosimy.

Vote up!
1
Vote down!
0

adolfnr2

#1456041