Klonowy Liść - blog

Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Skrócony tekst zamieszczony w The National Interest, autorstwa  hinduskiego autora, pracownika naukowego - dr Jagannath Panda.  Ciekawe spojrzenie  na obecny układ  Indie- USA - Rosja  a również na Chiny - Rosja - Indie.Can Putin Bring Out the True Potential of India-Russia Relations? | The National Interest

Wizyta Władimira Putina w New Delhi 6 grudnia wskazuje, że historyczne partnerstwo między...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Idee

Są sprawy ważne, mniej ważne i nieważne. Najważniejsze są sprawy życia i śmierci. Trzeba ocenić  jak ważna jest dyskusja na blogu. Spotkanie blogierów nie jest sprawą życia i śmierci. 

 Dla mnie blog jest spotkaniem klubowym i tak jak w każdym eleganckim klubie obowiązują stosowne zasady zachowania. Klub to jest elegancja w zachowaniu i słownictwie, a więc w materiale proponowanym do czytania, bo...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Dawno, dawno temu, bo w roku 2008 w, za górami za lasami, w maleńkim państwie zwanym Gruzja,  doszedł do władzy młody ale za to bardzo naiwny  polityk. Doszedł on do władzy poprzez rewolucję sponsorowaną i opłacaną przez  mocarstwo zwane Zachodnim. Rewolucja była zrobiona na złość mocarstwu zwanym Wschodnim. Jedyną zaletą tego władcy było to, że umiał mówić w języku Mocarstwa Zachodniego. Ten...

2.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

STAMBUŁ, 23 października (Reuters) – Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział w sobotę, że nakazał ministerstwu spraw zagranicznych ogłoszenie 10 ambasadorów z krajów zachodnich „persona non grata”. Przyczyną tej reakcji, było wezwanie przez rzady europejskich państw skierowane do władz tureckich o uwolnienie  Osmana Kavali.

Kavala jest w więzieniu od czterech lat, oskarżony o finansowanie...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Historia

Chcę tu zwrócić uwagę, że w dyskusjach na temat pochodzenia, polskiego patriotyzmu i innych tego typu  rozważaniach jest mało zaakcentowana  rola kobiety. Prawdziwy Żyd  ma matkę  Żydówkę, bo co do genów ojca, to ten udział w płodzeniu nie jest taki całkiem pewny  i u Żydów  nie jest dociekany. 
Natomiast rozważanie kto jest Polakiem, wiąże się z niejasnych powodów tylko z ojcem. Rozumiem, że w...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Dyskusja o niepodległości i niezależności państwowej w dzisiejszym świecie jest  bardzo niejasna. Światowa dominacja USA jako monopolisty się kończy i świat zaczyna być dzielony na strefy wpływu innych ośrodków władzy. I tak oprócz  Waszyngtonu  dzisiaj wyłania się  Bruksela, Moskwa i Pekin. Kto gdzie jest przypisany albo jest już jasne, albo proces jest w toku. 

Takim klasycznym przykładem  do ...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Kultura

W dyskusjach  pojawia się  często stwierdzenie, że deprecjacja polskiej władzy, kultury, szkolnictwa,...itp,  jest wynikiem tego, że do głosu doszła "prymitywna prostacka wiocha", a  głos utraciły "miejskie elity".

Aby być narodem, trzeba mieć ziemię. W przeszłości, w wielu państwach,  obywatelem był  tylko ten,  kto  posiadał ziemię, a zamożność z posiadanej ziemi, była ważniejsza niż  "nowe...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Idee

Nie wiem jak się mieszka w Polsce, bo mieszkam w Kanadzie 40 już lat i niektórych polskich problemów  nie "czuję."  Dziwi mnie i nie bardzo rozumiem, dlaczego tak bardzo wszyscy są skupieni na rządzie centralnym. Mało się czyta o polityce lokalnej i o tym co się dzieje w najbliższym otoczeniu rodzin.

Napiszę więc jak  to wygląda "z grubsza" w Kanadzie. 

Rozumienie pojęć; demokracja i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Historia

Polski nastolatek, który  protestował przeciwko fałszywej historii II wojny światowej we francuskim podręczniku, został nazwany „potomkiem morderców”
Francuski podręcznik historii fałszywie oskarżył Polskę o współodpowiedzialność w eksterminacji Żydów w niemieckim obozie koncentracyjnym w Treblince. Uczeń Jakub Vaugon złożył protest. 
W marcu 2017 roku 14-letniemu Jakubowi Vaugon, który uczęszczał...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Historia

Początki.

Najstarsze zapiski rodu pochodzą z wieku XVtego kiedy to Wincenty Gronowski poślubił Elżbietę (ur.1385), córkę starosty sandomierskiego, Ottona z Pilczy.  Potomkowie Wincentego przyjęli nazwisko Pilecki. Elżbieta z małżeństwa z Gronowskim urodziła pięcioro dzieci. Jej mąż umarł w 1410 roku, jak podają był otruty przez krzyżaków. 

Elżbieta ma wielkie zasługi dla rodu Pileckich, głownie...

2.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Głośna była sprawa szpiega Aleksandra Litwinenki, otrutego  radioaktywnym polonem. Specjalistą od szpiegów i materiałów trująco-radioaktywnych  nie jestem, więc próbowałam dociec w jaki sposób  ten polon temu Litwinence podano. Podobno papier nie przepuszcza promieni  polonu, więc można nosić w torebce w kieszeni. 
Naprawdę? Taki polon, który używa się do napędów rakietowych w torebce w kieszeni...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Nowe dokumenty pokazują, że zaledwie 18 miesięcy przed pojawieniem się pierwszych przypadków Covid-19, naukowcy przedstawili plany uwolnienia penetrujących skórę nanocząstek zawierających „nowe chimeryczne białka kolców” koronawirusów nietoperzy od nietoperzy jaskiniowych w Yunnan w Chinach.

Planowali również stworzyć chimeryczne wirusy, genetycznie ulepszone, aby łatwiej infekować ludzi i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Gospodarka

Globalizacja ekonomiczna jest to kooperacja gospodarcza, która  polega na międzynarodowym przepływie kapitału inwestycyjnego  przy   minimalizacji ograniczeń celnych.
 System globalizacji działa jak naczynia połączone, które umożliwiają  przepływ kapitału   z państw  bogatych, gdzie koszty produkcji są wysokie, do  państw o  najniższych kosztach produkcji  
Działanie globaizacji nabardziej widać w...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Idee

Globalizacja.
Globalizacja powtarzana przez wszystkie przypadki, stała się brzydkim słowem. Za pojęciem globalizacji kryją się wszelkie spiski, wszystkie zagrożenia i  wielka niewiadoma przyszłości. Czym jest zatem globalizacja?

Kiedy pojawił się na kuli ziemskiej pierwszy człowiek, jedni mówią, że w dolinie Tygrysu i Eufratu, a inni mówią, że w Afryce, ten człowiek od razu rozpoczął globalizację...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Humor i satyra

Scenka rodzinna z przyszłości w rodzinie Gates. Występują Bil Gater (BG) i Melinda Gates (M#7) Komputery, roboty i inni...
Jest rok 2050. W gabinecie pełnym ekranów i  stosów pieniędzy, przed dużym ekranem siedzi zgrzybiały staruszek i  obserwuje  kolorowe migające na ekranie wykresy. To jest Bill Gates w swoim królestwie. 
W pewnym momencie zwraca się do ekranu i pyta:
 

BG." Jak ma na imię moja...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Z ludzkich osiągnięć i zasług, największą uwagę przyciągają  informacje o zgromadzonym majątku, zasobach bankowych, kapitale trwałym w postaci środków produkcji w skali globalnej.  Można przeczytać, że tylko nieliczna grupa (pojawia się czasem liczba 300) osiągnęła ten nadzwyczajny status niesamowitej wielkości bogactwa i  są to ludzie  najgorszej kategorii i odmiany, bo te zasoby są owocem...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Humor i satyra

Zwyczajny  dzień w zwyczajnej rodzinie starszych ludzi na emeryturze. Dziadek, Babcia, Wnuczek...

Pukanie do drzwi: wchodzi Wnuczek Michałek, przez Babcię pieszczotliwie zwanym Misiem :
Wita się z Babcią i dziadkiem...głośnym... cmok, cmok, cmok, ...

Wnuczek: -Dziadku, dzwoniłeś masz jakąś sprawę, oto jestem. 
Dziadek: -Zaczyna być upowszechniana idea międzypokoleniowej solidarności i pomocy w...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (7 głosów)