Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

STAMBUŁ, 23 października (Reuters) – Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział w sobotę, że nakazał ministerstwu spraw zagranicznych ogłoszenie 10 ambasadorów z krajów zachodnich „persona non grata”. Przyczyną tej reakcji, było wezwanie przez rzady europejskich państw skierowane do władz tureckich o uwolnienie  Osmana Kavali.

Kavala jest w więzieniu od czterech lat, oskarżony o finansowanie...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Historia

Polski nastolatek, który  protestował przeciwko fałszywej historii II wojny światowej we francuskim podręczniku, został nazwany „potomkiem morderców”
Francuski podręcznik historii fałszywie oskarżył Polskę o współodpowiedzialność w eksterminacji Żydów w niemieckim obozie koncentracyjnym w Treblince. Uczeń Jakub Vaugon złożył protest. 
W marcu 2017 roku 14-letniemu Jakubowi Vaugon, który uczęszczał...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Dawno, dawno temu, bo w roku 2008 w, za górami za lasami, w maleńkim państwie zwanym Gruzja,  doszedł do władzy młody ale za to bardzo naiwny  polityk. Doszedł on do władzy poprzez rewolucję sponsorowaną i opłacaną przez  mocarstwo zwane Zachodnim. Rewolucja była zrobiona na złość mocarstwu zwanym Wschodnim. Jedyną zaletą tego władcy było to, że umiał mówić w języku Mocarstwa Zachodniego. Ten...

2.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Dyskusja o niepodległości i niezależności państwowej w dzisiejszym świecie jest  bardzo niejasna. Światowa dominacja USA jako monopolisty się kończy i świat zaczyna być dzielony na strefy wpływu innych ośrodków władzy. I tak oprócz  Waszyngtonu  dzisiaj wyłania się  Bruksela, Moskwa i Pekin. Kto gdzie jest przypisany albo jest już jasne, albo proces jest w toku. 

Takim klasycznym przykładem  do ...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Idee

Globalizacja.
Globalizacja powtarzana przez wszystkie przypadki, stała się brzydkim słowem. Za pojęciem globalizacji kryją się wszelkie spiski, wszystkie zagrożenia i  wielka niewiadoma przyszłości. Czym jest zatem globalizacja?

Kiedy pojawił się na kuli ziemskiej pierwszy człowiek, jedni mówią, że w dolinie Tygrysu i Eufratu, a inni mówią, że w Afryce, ten człowiek od razu rozpoczął globalizację...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Idee

Są sprawy ważne, mniej ważne i nieważne. Najważniejsze są sprawy życia i śmierci. Trzeba ocenić  jak ważna jest dyskusja na blogu. Spotkanie blogierów nie jest sprawą życia i śmierci. 

 Dla mnie blog jest spotkaniem klubowym i tak jak w każdym eleganckim klubie obowiązują stosowne zasady zachowania. Klub to jest elegancja w zachowaniu i słownictwie, a więc w materiale proponowanym do czytania, bo...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Głośna była sprawa szpiega Aleksandra Litwinenki, otrutego  radioaktywnym polonem. Specjalistą od szpiegów i materiałów trująco-radioaktywnych  nie jestem, więc próbowałam dociec w jaki sposób  ten polon temu Litwinence podano. Podobno papier nie przepuszcza promieni  polonu, więc można nosić w torebce w kieszeni. 
Naprawdę? Taki polon, który używa się do napędów rakietowych w torebce w kieszeni...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Historia

Chcę tu zwrócić uwagę, że w dyskusjach na temat pochodzenia, polskiego patriotyzmu i innych tego typu  rozważaniach jest mało zaakcentowana  rola kobiety. Prawdziwy Żyd  ma matkę  Żydówkę, bo co do genów ojca, to ten udział w płodzeniu nie jest taki całkiem pewny  i u Żydów  nie jest dociekany. 
Natomiast rozważanie kto jest Polakiem, wiąże się z niejasnych powodów tylko z ojcem. Rozumiem, że w...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Idee

 

 

Jesień już jest za oknem, nawet śnieg czasem prószy,

Patrzę na łzawe szyby i  ciężko mi jest na duszy,

Zatrzymaj się  czasie, słyszę  wciąż lata głosy!

Widzę odbicie w szybie i  swe siwe już włosy.  Jak ten czas szybko płynie,  lato życia  skończone, 

Czuję łzę na policzku, widzę  ręce zmęczone...

Zima życia nadchodzi,  czas na podsumowanie,

Co dobrego zrobiłam i co po mnie zostanie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
Świat

Nowe dokumenty pokazują, że zaledwie 18 miesięcy przed pojawieniem się pierwszych przypadków Covid-19, naukowcy przedstawili plany uwolnienia penetrujących skórę nanocząstek zawierających „nowe chimeryczne białka kolców” koronawirusów nietoperzy od nietoperzy jaskiniowych w Yunnan w Chinach.

Planowali również stworzyć chimeryczne wirusy, genetycznie ulepszone, aby łatwiej infekować ludzi i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Strony