Totalna kasuje wszystkich dowcipami.

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

tym szczęśliwym świecie, gdzie nie można wyjść na ulicę, by nie dostać nożem pod żebra, gdzie w miejscach najmniej spodziewanych wybuchają bomby, gdzie dzieci są zakładnikami szemranych interesów, gdzie spłonęła świątynia, niegdyś przez najstarszą córę Kościoła splugawiona, a dziś dzieląca tylko los setek, o ile nie tysięcy, kościołów w tym kraju dewastowanych, w tym świecie nieokiełznanych wolności, wręcz swawoli, gdzie normalność poczytana jest za zaprzeczenie normy, gdzie rodzina wystawiona jest na szyderstwo namiastki ją imitującej, w tym świecie nie brak wcale prawdziwych dowcipów. Nie szukajmy ich w kabaretach, gdzie owszem, pośmiać się można, ale z widowni TV kładącej się ze śmiechu nie wiadomo z czego. Dowcipy z ikrą są na co dzień w polityce. I tu śmiać się można do rozpuku.

Ponieważ trudno dziś spenetrować choćby małą cześć Internetu, biorę tradycyjnie z Niezależnej.pl
 

„Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego formacja spełni oczekiwania płacowe strajkujących nauczycieli. To nie żart. Lider Ludowców naprawdę zapowiedział już podwyżki dla nauczycieli. Jest tylko jedno „ale”. Najpierw przydałoby się wygrać wybory”

Przydałoby się też, by PSL przypomniało sobie o tym czym kiedyś było i nie chadzało po manowcach. Może wtedy warto by ostrzyć sobie zęby na podwyżki. Chociaż…..?

„Jak mówił Struzik na konferencji prasowej w Płocku, dyskusja wewnątrz PSL o przystąpieniu partii do Koalicji Europejskiej "była trudna".

„Niejedną godzinę zastanawialiśmy się jaki wariant jest lepszy. I oczywiście kierowaliśmy się nie tylko interesem PSL, chociaż musimy go bronić, bo to jest nasza partia od 123 lat, ale też interesem Polski. W naszej ocenie, dla naszego kraju nie ma innej alternatywy niż odsunięcie tych szkodników (PiS) od władzy w najbliższych, jesiennych wyborach”.

„Marszałek Adam Struzik nie przestaje zadziwiać. Tym razem baron PSL unieważnił przetarg na zakup ośmiu limuzyn dla urzędników za 642 tys. zł., aby następnie po innym przetargu pożyczyć osiem limuzyn na okres 36 miesięcy za ok. 930 tys. zł. – O co w tym chodzi? Gdzie sens i logika? Gdzie troska o publiczne pieniądze? – pyta w rozmowie z „Codzienną” Artur Czapliński, radny sejmiku mazowieckiego z PiS”.

„Panie Czapliński, a czy nie prościej byłoby zapytać, gdzie się podział zwyczajny chłopski rozsądek? Od kogo, jak od kogo, ale od człowieka z PSL, który w dodatku powołuje się na 123-letnią tradycję, rzekomo swojej formacji, która z tamtym PSLem ma tyle wspólnego co koń z koniakiem, można by wymagać choćby powierzchownej znajomości dziejów PSL w odróżnieniu od ZSL/SL, o której to formacji tak trudno wielu zapomnieć.

Lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaapelował dziś o zakończenie protestu - nie do nauczycieli, a... do Jarosława Kaczyńskiego. Najwyraźniej nie zauważył, że to nie prezes PiS strajkuje... Z drugiej strony wydarzyła się kolejna dziwna rzecz. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz pytany o deklaracje, które padają ze strony opozycji odparł, że "najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne".

Ja się panu Broniarzowi nie dziwię, PO w osobie swego wodza artykułuje tak sprzeczne ze sobą teksty, że faktycznie gdyby Schetynie udało się przekonać Jarosława Kaczyńskiego, żeby przestał strajkować w szkołach, cały miód zebrałaby szef PO, a duce ZNP zostałby przed pustym ulem. Ale Kaczyńskiego przekonać, żeby przestał strajkować…? „Nie ze mną te numery, Brunner”, jak by powiedział porucznik Kloss.

„Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że... strajkujący nauczyciele nie mają czasu na święta. Broniarz wyjaśnił, że „przerwa świąteczna nie jest dla nauczycieli”. Odnosząc się do propozycji dla nauczycieli przedstawionej przez rząd stwierdził, że po prostu mu się nie podoba”.

„To jest kolejny dzień strajku. Strajk trwa, w tych szkołach i placówkach, które podjęły strajk, mimo że to jest przerwa świąteczna, to jest to przerwa świąteczna dla dzieci i uczniów, a nie dla nauczycieli. Moim koleżankom, moim kolegom, którzy w tych placówkach w dalszym ciągu strajkują bardzo serdecznie za to dziękuję”.

Pan Broniarz wyważa otwarte wrota. Przecież poddani mu nauczyciele powinni chyba wyznawać światopogląd naukowy, a co stąd wynika, powinni w święta obchodzone przez tzw. ciemnogród, czyli ogromną większość Polaków, być na posterunku. Trzeba mieć nadzieję, że wódz ze sztabem będzie także w okopach, a nie gdzieś na plaży. Kiedyś podobno, któremuś z przywódców strajku się to zdarzyło.

***

Żeby zmącić nieco tę aurę beztroski pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź ogromnie przeze mnie cenionego aktora – nie znam innego, tak wszechstronnego jak on – którego wyznanie zapewne zasmuci wielu i zmąci ów radosny nastrój, w jaki nas wprawili niektórzy politycy. Jan Kobuszewski zawsze nas rozśmieszał, a teraz chwycił za serce, kiedy powiedział:

„Z Jasną Górą jestem związany od dziecka. Pierwsza moja pielgrzymka tutaj była chyba w 1946 roku. Byłem ministrantem w kościele Najświętszej Maryi Panny na Saskiej Kępie i niosłem sztandar św. Antoniego. Jestem tak wychowany przez mamę i ojca, przez ciotkę i moje dwie siostry, że jest to dla mnie jedno z najświętszych miejsc na świecie. A znając dobrze historię Polski wiem, kto się przed tym Obrazem modlił, kto leżał krzyżem, i kto w prochu i w radości dziękował za wszystkie łaski, których nasza Ojczyzna doznała”.

No, i po co było to mówić? Ktoś, uwiedziony tak wspaniałą deklaracją patriotyzmu i wiary, może pomyśleć, że to, co mówili panowie Struzik, Kosiniak-Kamysz, Schetyna, Broniarz, to, jak to mówią, jakaś ściema. A może nawet uwierzą, że Jarosław robi strajk w szkołach. Tak, tak, bo u nas łatwo miesza się prawdę z dowcipem. I niekiedy trudno jedno od drugiego odróżnić.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

Rzeczywiście polskie kabarety nie mają łatwo przy "totalnych" - tam jest sporo samorodnych talentów komicznych...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1587247

Pan Jan Kobuszewski jest jednym z ostatnich aktorów (być może nawet ostatnim), dla których ten zawód jest sztuką wymagającą oprócz umiejętności udawania, także wiedzy i przede wszystkim wysokiego poziomu kultury. Z ogromną przyjemnością ogląda się go na ekranie i słucha co ma do powiedzenia poza sceną a to ewenement w tym zawodzie. Zwykle lepiej jest aby aktor tylko odtwarzał libretto sztuki bądź wyuczony tekst i broń Boże nie zapoznawał nas ze swoimi własnymi przemyśleniami. Przykładów chyba każdy z nas zna bez liku - Maja Ostaszewska czy Maciej Stuhr na scenie krajowej a np. Antony Hopkins z Hollywood.

Żal, że kolegom i koleżankom pana Jana nie udaje się nawet zbliżyć do jego poziomu, choć wytłumaczenie wydaje się dość proste - pewien poziom kultury wynosi się z domu. To co wpoili małemu Jankowi Rodzice zaowocowało wrażliwym i mądrym Janem Kobuszewskim.

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1587253

Uniwersał na czasie:

https://www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1587259

że przerwa świąteczna nie jest dla nauczycieli, moja 10-letnia córka stwierdziła: "Broniarz - świąt nie będzie". Nawiązała tym do tytułu filmu: "Grinch - świąt nie będzie". Co prawda chodziło o inne święta, ale trafiła w sedno lepiej ode mnie. 

A ponieważ opozycja jak ks. napisał "kasuje wszystkich dowcipami", przeglądając informacje w sieci mam problem, które można opatrzyć jakimś rysunkiem. Czasem dostarczają mi tyle pomysłów, że zwyczajnie brak czasu na ich realizację. I, co najważniejsze, nie muszę nic wymyślać. Wszystko gotowe, na talerzu! 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1587260

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1587337

też wesoła i postępowa, maszeruje szybkim krokiem z duchem postępu i poprawności politycznej. Coraz częściej zastanawiam się czy A. Duda jest człowiekiem wierzącym? Składają życzenia dołączając zdjęcie ich Wielkanocnego stolika, na którym nie ma żadnego religijnego symbolu związanego ze Świętami Wielkanocnymi. Nie ma Krzyża, nie ma Baranka z białą chorągiewką z czerwonym Krzyżem i nie ma małej polskiej flagi, ale o chanuce nie zapomnieli.

https://wpolityce.pl/polityka/443446-para-prezydencka-zlozyla-polakom-swiateczne-zyczenia-wideo

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1587264

Dziękuję ks. Prof. Zygmuntowi Zielińskiemu za to świadectwo prawdzie, za ukazanie jak jesteśmy ogłupiani przez media i przez ludzi, którzy za wszelką cenę chcą się dostać do władzy, znaczy do publicznych pieniędzy. Niestety chciwość i głupota zapanowały we współczesnej Europie i włamują się także do Polski. Ludzie gremialnie szukają niemalże tylko tego, co przynosi korzyść, głupota zatem zyskuje nad mądrością i to w każdym aspekcie życia. Popatrzmy tylko co dzieje się nawet z papieżem Franciszkiem, z hierarchami Kościoła katolickiego, słyszy się takie rzeczy, że niepodobna tego pojąć i zrozumieć. Niestety ryba psuje się od głowy! Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1587267

... jaka na naszych oczach rozgrywana jest w Europie pod szczytnymi hasłami demokracji, fałszywie pojmowanej równości, nagłaśnianie incydentów - szczególnie tych które mają miejsce w Polsce - często prowokowanych celowo (TVN - świętowanie urodzin Hitlera, sterowane protesty i pikiety, strajk "nauczycieli" spod znaku ZNP) które w innych krajach są w znacznie większym rozmiarze stosowane na co dzień (np we Francji protesty żółtych kamizelek) - dla Polski rządzonej przez PiS z reguły zawsze kończą się unijnym sabatem czarownic pod przewodnictwem naczelnego belzebuba a dla Francji czy Niemiec amnezją i totalną "niewiedzą" ślepego i głuchego pijaka... to już nie komedia, to raczej dramat, który wynika z podziałów jakie to unijne towarzystwo lewaków rozsiewa po całej Europie, niestety również w Polsce mają swoich sługusów, którzy nie zdają sobie często sprawy, że po wykorzystaniu zostaną wyrzuceni na śmietnik historii... a ich bratanie się z jawnymi wrogami wszystkiego co polskie symbolizuje niemiecki bruderschaft, który w wersji unijnej powinien być w formie lewatywy - tak sobie nawzajem wchodzą w d...  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1587273

Świetna a diagnoza, tylko pytanie dlaczego a tej tragifarsie  wykonaniu wierchuszki UE czynnie  przyklaskuje część naszego społeczeństwa, nie mówiąc o wykolejeńcach na garnuszki PE?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1587282

Wolno Ks. Prof. uważać to za dowcipy, pewnie też bym tak uważał, gdyby nie te trzydzieści parę procent poparcia. Chciałbym, żeby ktoś mądry mi to wytłumaczył....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1587630

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1587631

Słuszna uwaga, ale tego nikt nie wytłumaczy, podobnie, jak nie można  wytłumaczyć skąd się bierze głupota, chyba, że weźmie się na serio niemieckie przysłowie Dummheit und Stolz wachsen auf einem Holz (Głupota i pycha rosną na jednym drzewie), Tu i ówdzie się to obserwuje, n.p. w Poznaniu.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1587730