Co na to panowie Braun i Skiba, ale Polak milczeć nie może

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

OKO.Press

PiS atakuje szefa ZNP: Postkomunistyczny agent-śpioch wysadza polską szkołę w powietrze

Jakub Szymczak19 MARCA 2019

Dwa tygodnie od ogłoszenia daty strajku nauczycieli, ministerstwo nie kwapi się z dialogiem i rozwiązaniem sporu. Przedstawiciele PiS i prawicy dalej atakują nauczycieli, a szczególnie szefa ZNP, Sławomira Broniarza. Marzy im się grzeczny strajk. Używają starych kłamstw, mówią o szantażu, wysadzaniu szkolnictwa w powietrze i wykorzystywaniu dzieci

82 proc. Dulkiewicz to triumf wolnego miasta Gdańsk. Ale 18 proc. na prawicowych fanatyków to dużo

Jakub Szymczak Magdalena Chrzczonowicz Piotr Pacewicz 4 MARCA 2019

E Aleksandra Dulkiewicz dostała więcej głosów niż Paweł Adamowicz w wyborach 2018. Gdańsk zagłosował za polityką miejską, demokratycznymi wartościami i niezależnością dumnego miasta. Ale 18 proc. na Brauna i Skibę, anty-europejczyków, tropicieli spisków, antysemitów, homofobów musi niepokoić. Bo trudno o gorsze warunki dla takich kandydatów niż w Gdańsku

Niezależna.pl 21 III 2019
 

„Beata Kempa skomentowała dziś nieodpowiedzialne działania prezesa ZNP Sławomira Broniarza, który w swoisty sposób szantażował Polaków, zapowiadając paraliż systemu edukacji. - "Prezes ZNP, to karierowicz, któremu na sercu leży bardziej polityka niż dobro dzieci – oceniła dzisiaj minister w kancelarii premiera Beata Kempa”.

Komentarz:

Cenię panią Beatę Kempę, ale co do pana Broniarza nie ma zgody. Do robienia polityki ma on tyleż kwalifikacji, co zbudzone co dopiero misie tatrzańskie, do tańca. Kiedyś ponoć uczono takich w Smorgoniu. Natomiast co do robienia własnej kariery, jest niedościgniony. Przecież urzęduje bodajże od 1982 r., a wtedy przebierano na takie stanowiska. Partia wiedziała kogo na nie stawiać. A to, że się ostał do czasów IV RP, to już ekstra klasa, tyle że nie są w niej rządzący, ani część nauczycieli. Trudno się mówi.

Poważniejsza sprawa i chyba powinni się tym zainteresować ludzie, którym musi z urzędu zależeć na tym, by Gdańsk nie stał się tym, czym był w 1939 r. Już pisałem o tym na Niepoprawnych.pl 24 I 2017 r. w artykule pod tytułem Zamiast wolnego miasta Gdańska żądamy używania rozumu. Tekst do tej chwili ma 305 673 wejścia, co świadczy o tym, że temat jest, oględnie mówiąc, delikatny, budzi zaciekawienie, a może i zaniepokojenie, a gesty i wypowiedzi w wykonaniu nieodpowiedzialnych osób były głupie i szkodliwe dla Polski wtedy, gdy generował je Hitler, i nie przestały takimi być dzisiaj. Ten „triumf Wolnego Miasta Gdańsk”, to raczej triumf głupoty, jaką jest używanie takich określeń, kiedy żyją jeszcze ludzie, którzy w interesie Freie Stadt Danzig, 1 września 1939 r. stracili wszystko co było im drogie. Czym w końcu jest ta „niezależność dumnego miasta?

wiem czy tolerancja sięga aż tak daleko, że dziś musimy czytać tak nieodpowiedzialne wypowiedzi i czy opozycja, nawet najbardziej totalna, do ich artykułowania jest uprawniona? Na to niech odpowiedzą kompetentne czynniki. Lekceważyć tego nie można w żadnym wypadku.

Zygmunt Zieliński.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

Gorzkie Żale po niemiecku w Olsztynie dla Warmiaków

Jakie są dziś właściwie Proboszcza kościoła cele?

Bo Warmiacy byli germanizowani przez szwabów

 

http://www.nspj.com.pl/index.php

"następnie o godz. 15.15 – Droga Krzyżowa w języku niemieckim dla Warmiaków,"

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1583778

Polacy zawsze byli tolerancyjni, a nawet "przychylni" i uprzejmi dla obcych. To jest obecnie " wyjscie na przeciw"... mniejszosci niemieckiej, ktora.... w przyszlosci moze okazac sie wiekszoscia i to nie tylko na Warmii i Mazurach... Wiec... chuchaja na gorace, a nie na zimne ;-))) W Niemczech w bardzo wielu parafiach sa msze po polsku i to jest w porzadku.

Mysle, ze w Polsce nie powinnismy czynic z tego problemu i to pomimo trudnych uwarunkowan historyczno-politycznych. Natomiast wiekszym problemem czy tez rzeczywistym problemem jest w jaki sposob owi Niemcy znalezli sie po 45` w Polsce , jaka jest ich rola i ich stosunek do naszego panstwa ? I jaki jest ich stosunek do niemieckiej polityki wzgledem naszego panstwa... To sa chyba wazniejsze aspekty tego problemu...

pozdrawiam

Szczesc Boze

Vote up!
9
Vote down!
-8

chris

#1583782

Droga Krzyżowa w języku niemieckim !!!dla Warmiaków!!!

Trafiony zatopiony, cały wywód księdza profesora poszedł się formatować. Dyć to nie nabożeństwo niedzielne dla Polaków w Niemczech po polsku, nie niedzielne dla Niemców w Polsce po niemiecku, ale: DLA WARMIAKÓW!!!

Prawdziwy nokaut dla 300 000 czytelników z niezależnej.

Vote up!
7
Vote down!
0

norwid

#1583791

progresywny kościół po polsku

adresParafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. A. Mickiewicza 10
10-509 Olsztyn

kontoNordea Bank 88 1440 1228 0000 0000 0188 9443

proboszcz:ks. kan. mgr lic. Janusz Wieszczyński

wikariusze:

ks. mgr Mariusz Chlewicki
ks. mgr Mateusz Spakowski
ks. mgr Michał Tyczyński

rezydenci:

ks. mgr Leszek Muzyka
ks. mgr lic. Radosław Czerwiński

duszpasterz
pomocniczy:ks. kan. prof. dr hab. Andrzej
Kopiczko

Ani jednego niemieckiego nazwiska w parafii wśród księży ale droga krzyżowa DLA WARMIAKÓW po niemiecku!

Widać ktoś uznał że tak musi być i BASTA!

4. Od bieżącego roku rozpoczyna się w parafiach Olsztyna i okolic PRAKTYKA KOŚCIOŁÓW STACYJNYCH. Polega ona na całodziennej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazji do spowiedzi świętej. Nasza parafia przyjęła stały termin – piątek II. tygodnia Wielkiego Postu. W tym roku będzie to zatem najbliższy piątek. Tego dnia zostaną odprawione w naszym kościele dodatkowe nabożeństwa: o godz. 11.00 – Msza św. z kazaniem; o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie o godz. 15.15 – Droga Krzyżowa w języku niemieckim dla Warmiaków

http://www.nspj.com.pl/index.php

Vote up!
4
Vote down!
0

norwid

#1583794

Nie  wszystkie nazwiska z koncowka ski czy cki sa wlascicielami Polakow... jak i inne nazwiska...

Argumentacje znajdziesz w moim komentarzu ponizej, a jak bedziesz dociekliwy, to i znajdziesz biografie tych duchownych , ich ojcow i dziadow.... matek , babek i prababek...

Czasami, to nawet nie " genetyka" lecz zwykle "zboczenie" percepcji...Duchowni tez ludzie i niektorzy maja swoje "odchylki".

Od wielu lat istnieje mocna indoktrynacja i ingerencja zydostwa w katolicyzm, by nadac mu przynajmniej przyjazdnego stosunku do zydowskiego stosunku do religii i tym samym wyzszosci zydow nad pozostalymi. Cos na wzor Swiadkow Jehowy...( sekta, ktora wyszla z chazarskiego judaizmu , tj ma chazarskie konotacje)  tyle, ze ci ostatni zadawalaja sie "ochlapami", a zydzi chca miec caly " pot" w tej grze...tzn. cala ludzkosc... Zydowski ynteres w tym temacie chetnie kolejny raz posluzy sie cudzymi rekoma, byleby dolozyc polskim katolikom i ich rozmontowac. I to nie tyle rozchodzi sie o jakiekolwiek aspekty religijne. Nic bardziej mylnego. Rozchodzi sie o fakt, ze obecnie jedynie nasza wiara laczy nasz Narod w calosc...zreszta jak zawsze w trudnych historycznych sytuacjach...Wiara Katolicka byla jedyna sila, ktora pozwolila przetrwac Polakom wywiezionym do Kazachstanu i nie tylko tam... Nasza wiara jest sola w oku zydostwa, gdyz jest czescia skladowa narodowego motta : BOG HONOR OJCZYZNA ! i calkiem nie pasuje im to do POLIN...

Vote up!
9
Vote down!
-7

chris

#1583813

w Boga Jedynego. Napisałem raczej o tym, podobnie jak przed wiekami czynił to ksiądz Piotr Skarga, że wnet przyjdzie nam czytać lewicową prasę jak to Kościół germanizuje Warmię. Zamiast kiwać palcem Braunowi ksiądz profesor powinien pochylić się nad jeszcze nie wywleczonym problemem katolickiej germanizacji ziem polskich doby współczesnej. Daje bowiem paliwo działanie przytaczanej parafii wszelkim wrogom kościoła.

Vote up!
5
Vote down!
0

norwid

#1583827

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No tak, kazdego irytuje cos innego. Mnie osobiscie przed wieloma laty calkowicie zirytowalo zdanie... Wybaczamy i prosimy o wybaczenie... Prawie , ze nie dostalem zawalu... Z tych ust takie zdanie, kierowane do takich oprawcow... i przeciez rowniez Episkopat ... Wiec czasami dzieja sie rzeczy..., ze tylko gorale ze Wzgorz Golan rozeznaja sie w temacie ;-)))

Vote up!
3
Vote down!
-5

chris

#1584157

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tego krotkiego artykulu uzyl panow Brauna i Skibe retorycznie, czy tez z pewna intencja? a jezeli tak , to z jaka?

Szczesc Boze

Vote up!
6
Vote down!
-8

chris

#1583784

Autor użył nazwiska Brauna wkurzony że gość z niemieckim nazwiskiem ma czelność walczyć o polskość Gdańska, czego sobie widocznie Episkopat nie życzy, a życzliwe pióro księdza profesora delikatnie napomina parafian w czym ów niefrasobliwy nietakt nastąpił.

Takich czasów dożyliśmy, niemiecki BRAUN walczy o polskość a księża z polskimi nazwiskami walczą o niemieckość. PARANOJA.

Vote up!
10
Vote down!
0

norwid

#1583796

42

1 Oto mój Sługa, którego podtrzymuję.
Wybrany mój, w którym mam upodobanie.
Sprawiłem, że Duch mój4 na Nim spoczął;
On przyniesie narodom Prawo4.
2 Nie będzie wołał ni podnosił głosu,
nie da słyszeć krzyku swego na dworze.
Nie złamie trzciny nadłamanej,
nie zagasi knotka o nikłym płomyku.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=514

Księża jednakże dołamywać muszą bo widocznie środków na renowacje nie będzie z bogatych niemieckich diecezji.

Vote up!
7
Vote down!
0

norwid

#1583801

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Od czasow no powiedzmy szesnastego wieku w Hiszpani zydzi, by sie tam jeszcze chwilowo utrzymac musieli placic characz i wysylac choc jednego syna z rodziny na ksiedza katolickiego i jesc wieprzowine co demonstracyjnie ukazywali wystawiajac gar z gotujaca sie wieprzowina przed dom na ulice w danym miescie czy innej miescinie. Czy Ty zdajesz sobie sprawe ilu zydow przez te stulecia "ulokowalo sie" w Kosciele Katolickim w Europie i na Swiecie i jaka jest ich tam rola ?

Na intencje autora odnosnie przytaczania tych nazwisk, to jednak bym chcial sam poczekac i uslyszec to od Niego...

 

Vote up!
6
Vote down!
-9

chris

#1583810

bo przecież:

Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi – Hugon Hajducki

https://norwid.wordpress.com/2011/01/03/judaizm-przeciwko-mojzeszowi-gnostycki-mesjanizm-sabbataja-cwi-%e2%80%93-hugon-hajducki/

fragment:

Kochanek Szehiny

Przyszły „mesjasz” przyszedł na świat w żydowskiej rodzinie przedstawiciela handlowego brytyjskich i holenderskich kompanii handlowych w anatolijskiej Smyrnie w 1629 r. Od najmłodszych lat interesował się gematrią i kabałą. W wieku dwudziestu dwóch lat (1648) w trakcie iluminacji „dostąpił łaski” uświadomienia sobie, że jest od dawna zapowiadanym „mesjaszem”. Głos powiedział Sabbatajowi: „Ty jesteś zbawcą Izraela, mesjaszem, synem Dawidowym, pomazańcem Boga Jakubowego, ty zbawisz Izrael!”.

 

Wracając do kwestii intencjonalnych autora komentarza -  proszę sobie zobaczyć to: http://niepoprawni.pl/ludzie/zygmunt-zielinski

Obawiam się że ksiądz profesor nie dysponuje wystarczającą ilością czasu na odpowiedź. Tym bardziej że brakło mu czasu aby wziąć w cudzysłów czy użyć kursywy do obcych tekstów własnej notki.

Vote up!
3
Vote down!
0

norwid

#1583825

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W porzadku, dalem plus punk.Widze, ze wszystko pasuje na swoim miejscu.Rozumiesz o co sie rozchodzi. Powyzej z mojej strony ,to nie byl zaden atak, ot tak sobie by Cie troche polachotac pod zeberkami i wlasnie sprowokowac dalsze konkretne komentarze, co tez uczyniles. Mysle, ze sie rozumiemy. Dziekuje.

pzdr.

Vote up!
3
Vote down!
-5

chris

#1584155

człowieka i chwałą Bogu. Pan Braun jest wielkim polskim patriotą broniącym skutecznie Polski i polskości ! Przypisywanie mu innych intencji i działań to zwyczajne przyprawianie gęby.

Vote up!
6
Vote down!
0

mika54

#1583947

Takie "wolne miasta" - od jakiejkolwiek kontroli rządu - to pomysł "totalnych" oraz ich mocodawców na niszczenie Polski...

Vote up!
11
Vote down!
0

Yagon 12

#1583842

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

1. wolne od czego lub kogo ?

2.jezeli wolne, to wczesniej czy pozniej trzeba zapelnic, a kim zapelnic, jak nie ... swoimi, by pilnowali  "swojego" porzadku i... tubylcow tudziez innych przyjezdnych... ?

 

Calkiem proste i funkcjonuje przez wieki cale..., no wkoncu WLODARZE dostaja nerwa i wywalaja ich na zbyty pysk !

Cala Europe przewedrowali i wszedzie to samo...

A pozniej biedni  krzywia historie i klamia, ze to byly pogromy... jakie pogromy?

 Za chachly, za pierze i na powietrze swierze.

Vote up!
3
Vote down!
-5

chris

#1584156

Co tu sie dziwic? Polska nie jest panstwem suwerennym od 1939 roku. Ale po 1989 nie jest suwerenna jesli nie na zadanie to z przyzwolenia wiekszosci Polakow. Reszta jest konsekwencja.

 

Zreszta co tu sie dziwic jesli nie tak dawno Polacy dali sobie zrabowac 153mld zl uskladane w OFE. Jak to ich nie ruszylo to mozna sie zastanowic kim sa? Wyobrazcie sobie, ze we Francji rzad zrabowal Francuzom 150mld euro ich oszczednosci. Protesty zoltych kamizelek to dziecinna zbawa w porownaniu do tego co by sie dzialo gdyby im taka kase zrabowano.

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Vik

#1584228