Edukacja szkolno-obywatelska?!

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

  Masz rację-pewnie można je przekwalifikować!Z pewnością znajdzie się odpowiedni,zaprzyjaźniony ośrodek szkoleniowy,który z chęcią z magistrów pedagogiki np."zrobi" kolejne hostessy do obsługi ruchu turystycznego(choćby naszego lokalnego).Doczedpić im można "uszy i ogonki" -będą kolejne "króliczki" i moga śmigać z kufelkami piwa!A te,które nie przejdą "castingu"... jazda do PUPy dopychać sie po miotłę!Pańtwo na to stać,bo "licznik Balcerowicza" ma wystarczającą ilość miejsc na cyferki z przodu na NASZ narodowy dług!Co niektórzy w samorządach zapominają,że -PAŃSTWO TO MY!!!Na dziś to około 25 tys.PLN(brutto) na "głowę"!Nasze dzieci mają ten dług spłacać!!!W Bałtowie szczególnie wszyscy dorośli i rozsądni ludzie chyba już powinni przestać wierzyć w "Mikołaja".A może są jeszcze tacy??Już wracam do tematu-a więc...
...w wreszcie wolnych budynkach(wyremontowanych zaledwie kilka m-cy temu za niemałe gminne pieniądze) będzie można...no właśnie co???Znów będziemy zmuszeni prosić naszych czołowych biznesmenów,aby wyrządzili nam łaskę i zechcieli godnie je zagospodarować za przysłowiową "złotówkę"??!!A gdyby jeszcze robili "fochy"można im dorzucić pełen-"full-serwis" podobny do tego jaki ma budynek byłego "GOKu",gdzie swoją bazę znalazł "Krzemienny Krąg"-pełen "wypas"(grzanie i woda za "friko"-nie ma nawet wodomierza!).Czemu gmina nie pobiera opłat za podnajem lokali od "Bałtka"(stypy,komunie i inne tego typu imprezy)?!-min.tu należy szukać kasy!a takich miejsc jest wiele.
Nie pchać trzynastoletnich dzieci z gimnazjum między dorosłych uczniów technikum-mają czas,aby poznać "smak i uroki"dorosłego życia!Nie powinno się ich narażać na przedwczesne"pokusy"!Psychika dziecka jest ważniejsza od samej"czystej ekonomii" - o tym powinniście wiedzieć.No... zależy co dla kogo jest większą wartością- kasa i kolesiostwo,czy też człowiek?!
A tak wogóle obserwując tak pospieszne,długofalowe decyzje to mam pewne wątpliwości w... moralne prawo tych,którzy teraz takie decyzje podejmują,bo wedle wszelakich formalności to wybory w Bałtowie jeszcze sie nie skończyły.Werdykt sądu okręgowego w Kielcach jeszcze nie zapadł,a według prawnej logiki wybory są uznane po zakończeniucałego trybu odwoławczego-co póki co nie nastąpiło!A sytuacja samego p.Jabłońskiego nie wygląda zbyt różowo,bo zatajając fakt(bardzo wysoce prawdopodobny!) popełnienia przestępstwa w podległym mu urzędzie przez p.Dasiosasam w ten sposób staje się współwinnym-to logiczne chyba dla wszystkich?!Powstaje pytanie-czy może on sprawować obecny urząd??!!Tymi wątpliwościami zajmuje się własnie prokuratura,więc.... 
To nie jest protest złożony przez jakiegoś..."oszołoma",lecz przedstawiciela poważnej partii politycznej jaką jest
PIS,a zakładanie z góry,że sprawę "załatwi Lokalna-GTW" jest może i uzasadnione,lecz... póki co stanowczo przedwczesne!!!Sprawa nie dotyczy juz tylko Bałtowa,czy też Ostrowca,lecz... całego PISu,bo jeśli nie potrafi zająć się takąmałą gminą,to do ....... z takim PIS!!!
Mam nadzieję,że nie dojdzie do tego,abym stojąc przed lustrem splunął i nie
powiedział sobie-"ale byłeś głupi!,że wlokłeś dzieci za każdym razem do urny,że ciągle namawiałeś innych,aby teżzawsze chodzili na wybory,że... byłeś aż takim....frajerem!" i mam nadzieję,że nie zacznę mówić swoim dzieciom-"miejcie to wszystko w ..... (czterech literach)!"
Sądzę,że niebawem wszystko się wyjaśni.

Pozdro. baltowcom

z forum Ostrowiec

"Demokracja Bałtowska" na stronie : www.baltow.cba.pl

Ocena wpisu: 
Brak głosów