Śmieszne państwo Platformy Obywatelskiej

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Sprawa dopalaczy jest świetną ilustracją państwa pod rządami PO. Państwo to jest całkowicie bezradne, brak jakiejkolwiek myśli, brak choćby namiastki planu działania. Jednocześnie twórca takiego stanu państwa jest w mediach przedstawiany jako sprawny polityk, chroniący państwo przed oszołomami, rozkładem itp. Sprawa dopalaczy pokazuje jednoznacznie że stan państwa dorównał do poziomu swych twórców. Prześledźmy historię wojny z dopalaczami...

Gdy wybuchła I z nimi wojna-Donald twardo-jak tylko on potrafi- stwierdził... 

Premier zapowiedział, że ustawa ma wejść w życie w ciągu miesiąca, a dzięki temu problem dopalaczy zostanie definitywnie rozwiązany. Tusk spodziewa się w tej sprawie pełnego poparcia w parlamencie. - Jeśli uda się to zrobić w ciągu miesiąca, to problem dopalaczy rozwiążemy definitywnie i radykalnymi metodami - powiedział premier.money.pl 5-X-2010

Jak było w praktyce? W praktyce było tak: sklepy z dopalaczami funkcjonowały sobie nadal. Młodzi ludzie przechodzili koło nich codziennie, oswajali się z ich obecnością w przestrzeni publicznej. I tak po cichu, przez lata problem narastał. Gdyby przez parę lat pozwolono istnieć np. sklepom z heroiną, to byłby taki sam skutek...Ale media, dziennikarze pozwalali Donaldowi i jego partii na wszystko nawet na opowiadanie głupot jak te cytowane powyżej. Nikt, nigdy nie pytał Donalda gdzie to definitywne rozwiązanie. Wiadomo-nie wolno tego zrobić. Krytykując Donalda, pomagamy Kaczyńskiemu. Jedna krytyka może ruszyć lawinę. Przecież każdy wie jak wygląda państwo pod rządami PO. Kolejnym tego przykładem było wypowiedzeń ie wojny hazardowi-oczywiście po jej ogłoszeniu ilość punktów z maszynami do gry wzrosła wielokrotnie. Ale któż by z tego robił platformie zarzut?  Ale wróćmy do dopalaczy..

Mija pięć lat, wybucha II wojna z dopalaczami. Powodem są setki poważnie potrutych, nałogowców którzy lądują w szpitalach. Co robi PO-oczywiście stawia całe państwo na nogi, wypowiada wojnę. Jaki wódz, taka wojna. Jaka armia, taka walka. Przynosi to komediowe sytuacje. Policja aresztuje człowieka który jej zdaniem stoi na czele grupy przestępczej handlującej dopalaczami. I co?   

Król dopalaczy w Katowicach zatrzymany. To on odpowiada za handel śmiercionośnymi dopalaczami Mocarz na terenie Katowic. Policjanci mówią wprost, że to zorganizowana grupa przestępcza organizująca handel dopalaczami. dziennik zachodni 15-VII-2015

Co robi sąd? Sąd wypuszcza delikwenta za poręczeniem majątkowym i uzasadnia to tak.. 

Prezes Sądu Rejonowego Katowice-Zachód sędzia Jarosław Gwizdak podkreślał, że "sąd orzekał na podstawie przepisów całkiem niedawno znowelizowanych przez Sejm". - Sąd się do tych przepisów stosował. tokfm.pl 15-VII-2015Nie wiem czy ten "król" by rzeczywiście winny, chodzi o coś innego. Obecna władza stworzyła system który jest całkowicie bezbronny, bezwładny. Z jednej strony nie potrafi powstrzymać handlarzy, nie potrafi stworzyć prawa które powstrzyma ekspansję dopalaczy. A jeśli już policji uda się kogoś zatrzymać to prawo jest tak stworzone, że torpeduje wysiłki policji. Stąd organa ścigania próbują naginać prawo by skutecznie ścigać sprzedających dopalacze. Np. w Krakowie w Prokuraturze Apelacyjnej oskarżono handlującego nimi o handel środkami śmiertelnie niebezpiecznymi dla zdrowia.....Oczywiście pytany o tę sprawę adwokat stwierdził że taki zarzut nie ma szans w sądzie. 

Cała ta sporawa nadawałby się na komedię w stylu Barei, gdyby nie to że giną ludzie. Ludzie giną przez całkowity bezwład państwa które nie potrafi powstrzymać handlarzy. A wcześniej nie potrafiło zamknąć sklepów z dopalaczami. Teraz zaś stworzyło prawo które pozwala chodzić tym handlarzom na wolności...A rządzący nie mają żadnego pomysłu co zrobić. Gdyby wcześniej rozliczano platformę z jej zaniechań, dziś zapewne bylibyśmy w lepszej sytuacji. A jesteśmy w śmiesznym państwie.. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:9)

Komentarze

obywateli - ale na pilnowaniu, zeby obywatele nie bogacili sie za szybko, nie mysleli samodzielnie i byli jak najbardziej uzaleznieni od rzadu.

Dlatego - byc moze - juz Tusk obiecal walke z dopalaczmi - bo jak sie ktos uzalezni od dopalacza - to trudniej bedzie go uzaleznic od rzadu... z tym, ze "walka" z dopalaczami w wykonaniu Tuska wygladala zupelnie tak samo jak slynna kastracja delikwentow dokonujacych przestepstw seksualnych - czyli byla to "walka" wirtualna.

Dla Premiery Kopacz Tusk to mistrz niedoscigniony - wiec trudno sie spodziewac, zeby "walka" prowadzona przez rzad w jakiejkolwiek dziedzinie (oprocz walki z PiS-em) byla skuteczna - bo nie o to chodzi, by walke wygrywac, wazne zeby walke toczyc... wtedy zawsze mozna wytlumaczyc, ze zabraklo srodkow np. dla glodnych dzieci... bo rzad musi ciagle o wszystko walczyc...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1487853

Wszystkie  "wojny" wydane przez PO patologiom i przestępstwom nie miały sensu bo toczyły sie tylko w telewizorze. W realnym świecie wszyscy wiedzą ,że PO nie ma zamiaru i planu z niczym walczyć. Tylkio odsunięcie tych szkodników od władzy daje pewną szansę na odmianę....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1487866

"wojny" wydane przez PO patologiom i przestępstwom nie miały sensu bo toczyły sie tylko w telewizorze. 

Pełna zgoda

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1487875

A mnie interesuje, KTO wymyślił nazwę DOPALACZE którą obecnie wszyscy, nawet szanowny blogier, sie posługuje. Zobaczcie, że skutecznie to zmiękcza przekaz, że to nie handel narkotykami, którymi są te substancje ewidentnie, pewnie jak inne syntetyczne typy Extazy (nie wiem, nie znam się ,więc może się mylę) a to że są pakowane w śmieszne torebeczki i że jest na nich napis NIE ZAŻYWAC to tylko obraza dla zdrowego rozsądku opinii publicznej, no i furtka dla Policji czy Prokuratury. Jak może Sąd unac, że za 10 tyś zł można sobie kupic wolnośc, uzasadniając, że skoro sie przyznał (do czego, że sprzedawał torebeczki z napisem UWAGA MOZE SZKODZIC???), to znaczy że nie będzie matgaczył.To nie prawda, że procederu handlu narkotykami, w wersjii jak w Polsce, nie da sie opanowac, trzeba tylko chciec!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1487867

Myślę że nazwa "dopalacz" powstała by nazwać ten typ narkotyków. Tak jak mówi np. o energetykach zamaist napój orzeżwiający czy oranżada..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1487876