Zamiast maszyny do szycia, wychodzi mi kałasznikow

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Czuję się trochę jak ów robotnik z anegdoty, pracujący w zakładach "Łucznika" w Radomiu, wytwarzających maszyny do szycia. Biedak dziwił się, że, czasami, gdy składał te maszyny, to mu wychodził kałasznikow. Składam ci ja i rozkładam pieczołowicie te polityczne klocki, i za każdym razem, choć wszyscy wokoło mówią o demokracji, to i mnie wychodzi, zamiast demokracji, kałasznikow.
 
No bo proszę popatrzeć  Nawet red.Bogumił Łoziński z Gościa Niedzielnego, pisma niezależnego, pisze, parę numerów wstecz, iż
 
"Teza, że Polska jest krajem niedemokratycznym, nie jest prawdziwa."
 
Po czym w innym miejscu zgadza się z twierdzeniem min.Sienkiewicza, iż
 
"Państwo nie istnieje praktycznie."
 
Pan redaktor nie dostrzega, że te tezy są sprzeczne ? Albo jest demokracja, albo państwo istnieje tylko teoretycznie.
 
Jeszcze w innym miejscu red.Łoziński stwierdza iż:
 
"Zadaniem mediów jest kontrola władzy, którego nie spełniają."
 
i wspomina
 
" duże pieniądze, za ktore władza kupuje sobie przychylność mediów."
 
Otóż jest dokładnie odwrotnie. Wbrew temu, co twierdzi red.BŁ media doskonale kontrolują władzę, pilnując by realizowała ona interesy establishmentu, którego część stanowią. A co do pieniędzy to nie władza kupuje sobie przychylność mediów, to media pobierają od władzy haracz za możliwość pozostawania u władzy. To nie władza oficjalna jest tu stroną inicjującą i dyktującą warunki.
 
Podobne kłopoty z ustaleniem, kto tu właściwie naprawdę rządzi ma publicysta Jan Wróbel, z którym wywiad w "Do rzeczy" przeprowadza Tomasz Terlikowski. Otóż Wróbel pochopnie twierdzi, że mamy w Polsce do czynienia z demokratycznym systemem partyjnym, w którym partie są organizacjami autonomicznymi. Popatrzmy na algorytm rozumowania, jaki JW prezentuje:
 
"U nas wielu PO-wców uważa, że PIS trzeba wykończyć, a nie tylko pokonać.I wcale nie chodzi o to, by PIS został zastąpiony pzez jakąś inną partię, ale o to by oni go zastąpili. W PIS jest jeszcze gorzej. Oni chcą wykończyć PO i postawić ją przed jakimś strasznym trybunałem." /.../ " A mimo to klucz do zmiany emocji, wedle której prawdziwe zwycięstwo jest, gdy postawi się przed sądem albo zlikwiduje tych drugich, leży po stronie PIS."
 
Widzą Państwo ? Oni  mówią o maszynie do szycia, a mnie, z rachunku semantycznego znowu wyszedł kałasznikow.
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:14)

Komentarze

zawrcac i doszukiwac sie u nich logicznego myslenia i wyrazania swoich opini na obecna polityke gdyz te sprzedawczyki tyle wiedza ile im zaplaca i ze raz sa za, a raz przeciw to juz norma walesowska zaszczepiona dwie dekady temu.

Jedno jest pewne, ze tej demokracji jaka ma teraz Polska, bez kalacha nie rozbieriosz.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1466631

...jaka maszyna taka i demokracja. PO-szuści juz nawet nie starają się ukryc prawdy za jakąś fasadą...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1466660

duPOkracja.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1466668

Gdyby to była tylko duPOkracja jak piszesz to nawet by nie było tak zle.To jest cos co nie miesci sie w zadnych okreslonych kanonach życia politycznego jak i rozumienia sytuacji.Myślę że ktoś w  niedługim czasie znajdzie nazwę aby określić to co w obecnej sytuacji społeczno-politycznej istnieje zwane przez żyrandolowego mistrzostwem prze jego kapciowego terminatorstwem a w wypowiedzi Magdy poziomowaniem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1466674

To prawda, że oni nie próbują ukryć prawdy, ale dlaczego robi to redaktorek z "gościa niedzielnego"? Do tego milczący "kościółek", który myśli, że ludzie nigdy nie poznają się na cwaniactwie purpuratów. Ostatnio był płacz nad Głódziem, że biedaczek się rozchorował, ale w tzw. "niezależnej", niedzieli, czy w gościu niedzielnym nikt nawet nie wspomniał że powodem był %%. Ze świeczką szukać większych chamów i prostaków od purpuratów:

 

http://natemat.pl/54551,pijak-i-prostak-ktory-uwielbia-ponizac-innych-ksieza-przestaja-milczec-na-temat-abp-slawoja-leszka-glodzia

 

Takich jak powyższy jest masa więc na pomoc "kościółka" w odzyskaniu niepodległości nie ma co liczyć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1466707

Od kiedy to zadaniem jakis mendiow jest kontrola rzadu ? Lub czegokolwiek. Powinny one opisywac zdarzenia i fakty i to zgodnie z prawda.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

casey

#1466741