V kolumna i pożyteczni idioci

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jak działa V kolumna ?

Coraz więcej mamy danych na ten temat. Pojawiają się teksty wskazujące jakie metody są stosowane. Do wykorzystania jest stworzony przez układ postkomunistyczny “wewnętrzny rynek propagandowy” obsługiwany przez, z jednej strony, pewne media, np, te z kapitałem niemieckim, a z drugiej strony środowiska o specyficznych interesach, gotowe iść na wspólpracę z tymi mediami. Volksdeusche, po prostu.

Te media jak i środowiska sięgają także po wsparcie w środowiskach zewnętrznych, podobnie ustrukturowanych, bo są tam instytucje oficjalne, unijne czy rządowe, jak i grupy nieformalne czy indywidualne jednostki. I tu można przytoczyć przykład Bono.

http://wpolityce.pl/polityka/289310-prowokatorzy-a-idealisci-proby-sklocenia-i-wykrzykiwanie-o-rzekomych-peknieciach-to-metody-rodem-z-sb

http://wpolityce.pl/gwiazdy/289329-histeria-siega-zenitu-poniedzialek-boi-sie-przejsc-kolo-kosciola-obawiam-sie-pelnych-nienawisci-spojrzen

http://wpolityce.pl/kultura/289317-bono-nie-wydal-jeszcze-bulli-o-faszyzmie-w-polsce-ale-i-tak-nie-boje-sie-oburzenia-jego-swiatobliwosci

Miałem już okazję wypowiadać się na temat wywiadów przeprowadzanych z Izu Ugonoh'em, lecz ostatnio wpadł mi w ręce, a raczej w oko, kolejny, w sieci, więc go chciałbym skomentować.

https://www.youtube.com/watch?v=qBqLh18AdIE

Proszę zwrócić na wyjściową tezę faceta przeprowadzającego wywiad z Izu:

“W Polsce borykamy się z dużym problemem, jakim jest rasizm, ksenofobia”

I przepytuje Izu o jego własne doświadczenia w tym zakresie. Czego pytający nie widzi to fakt, że sam okazuje się rasistą, bo automatycznie reaguje na kolor skóry rozmówcy i zadaje pytanie z tym się wiążące. Poza tym. czy nie zdaje sobie sprawy z tego, w jakiej sytuacji stawia Izu? To pytanie otwiera dwa aspekty: po pierwsze, zadając mu pytanie tego rodzaju, stawia go poza wspólnotą, którą ma ocenić. Po drugie, stawia go w niezręcznej sytuacji, zmuszając go do oceniania wspólnoty, której jest członkiem.

A Izu jest Polakiem i czuje się Polakiem, widać to po stylu językowym w jakim się wypowiada. Izu jest nie w ciemię bity, nie daje się wepchnąć do tego narożnika i daje odpór. Facet jest Polakiem pełną gębą i zadawanie mu takich durnych pytań tylko z tej racji, że jest czarnoskóry, świadczy o rasizmie samego pytającego, który, jak widać, nawet nie zdaje sobie sprawy z całego kontekstu, biorąc na siebie rolę przygłupa czy pozytecznego idioty.

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Zdrajcy jawni i przytajeni jeszcze, konfidenci płci obojga czy trojga nawet, folksdojcze ujawnią sie na pewno 7 maja na "wielkim" marszu konfidenta III RP....tylko niczego juz nie wywojuja i niewymaszerują....Polska wstała z kolan...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1511745

Śmiem domniemywać, że w dniu 7 maja ujawnią się płotki. Ich "mistrzowie" pozostaną w ukryciu, bo o co jak o co, to bym rzeczonych nie podejrzewała. Stara zasada mówi, nb. dzieje ludzkości takoż dowodzą, aby adwersarza/przeciwnika/łotra (niepotrzebne skreślić) nie lekceważyć.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Janina otęska

#1511766

Niemiecko - zydowski

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1511749