Rozpylacze smogu medialnego

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Polskie media wydają się być nadal tak polskie jak owe słynne “polskie obozy...”.

W efekcie ich działania polska przestrzeń publiczna zatruwana jest smogiem informacyjnym rozpylanym przez niektórych na antenach Polskiego Radia. W ciągu niecałej pół godziny udało mi się dziś zanotować dwa kuriozalne punkty.

Jak wiadomo od paru dni, Wałęsa odwołał swój udział w debacie, o zwołanie której wnioskował i na co zgodził się IPN. Tymczasem wygląda na to, że Radio Gdańsk kwestię przespało i dopiero dziś skonstruowało kuriozalny komunikat w tej kwestii. W zapowiedziach serwisu informacyjnego leci oto bowuiem taka formułka :

“IPN odwołał debatę.”

I dopiero potem w dalszym ciągu szczegółowej relacji, chyłkiem przemyca w wypowiedzi prof.Cenckiewicza, iż to “Wałęsa wycofał się rakiem”.

Konstrukcja przekazu w RG sugeruje sprytnie, że to Wałęsa chciał debaty, o którą sam wystąpił, a IPN, wbrew chęci Wałęsy, z niej się wycofał. I taki komunikat dotrze do mniej wyczulonych słuchaczy.

Z kolei występujący w Trujce komentator z Krytyki Politycznej, Marcin Gdula, komentując powołanie podkomisji do badania katastrofy smoleńskiej stwierdził, iż;

“Katastrofa smoleńska jest problemem części elektoratu PIS.”

A ja naiwny sądziłem, że katastrofa, w której zginął prezydent Polski, a nawet dwóch prezydentów, i kilkudziesięciu polskich polityków oraz wojskowych, jest najważniejszym problemem Polski w XXI w.. I dlatego uważam, że powinniśmy się złożyć na bilet na Księżyc, w jedną stronę, dla redakcji Krytyki Politycznej.

Ale okazuje się też, że szef Krytyki Politycznej Sławomir Sierakowski, o którym pisze portal wpolityce, potrafi spojrzeć na sytuację całkiem realistycznie i warto się z jego stanowiskiem zapoznać, bo mówi dokładnie to samo, co ja:

http://wpolityce.pl/polityka/280460-wielki-hymn-pochwalny-slawomira-sierakowskigo-na-czesc-prawa-i-sprawiedliwosci?strona=2

Lećmy dalej po portalach. Na portalu Interia duże zdjęcie kanistra na benzynę a w tle Jarosław Kaczyński. Skojarzenie jednoznaczne. Tekst sugeruje zamiar PISu opodatkowania paliw.

http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-rynek-paliw/paliwa/news-nowy-podatek-uderzy-w-kierowcow-w-weekend-nie-zatankujesz,nId,2139737

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Radio Gdańsk, to obecnie jeden z największych bastionów POlszewizmu w Polsce. Tam nic nawet nie drgnęło, dalej te same teksty, te same delikatne, lub mniej, anty- PiS-owskie przysrywki, ci sami od lat redaktorzy, bractwo wzajemnej adoracji. Oni naprawdę myślą, że nic takiego w kraju się nie wydarzyło, żeby mieliby cokolwiek u siebie zmienić

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1506348