Ludzie, opamiętajcie się

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Sprowokował mnie tekst:

http://barbarus.salon24.pl/765243,bija-nie-bija-a-wiec-mamy-demokracje

Powodem mojej reakcji jest przekonanie o błędnej strategii, jakiej się wszyscy poddajemy. Ta strategia doprowadziła prostą drogą do pojawienia się zjawiska fake news.

Generalnie jestem przeciwko obecnej roli spełnianej przez media, a to ze względu na gigantyczną dysproporcję między trybem np. błyskawicznego komentowania posunieć rządu a wieloletnim trybem realizacji projektów politycznych, co prowadzi do karykatury -

>>Pani premier usiadła przy stole, wyciągnęła z torebki telefofon, zajrzała pod biurko, podniosła jakiś papier i podała wicepremierowi Glińskiemu. Pan wicepremier, usmiechnął się szeroko.... itede itepe.<<

No i w ten sposób zbliżyliśmy się do poettyki bardziej nadającej się do kabaretu Górskiego niż do poważnej analizy politycznej.

Przecież to jest idiotyzm i za te idiotyzmy odpowiadają indywidualni komentatorzy, blogerzy, których nikt przecież nie zmusza do popełniania takich idiotyzmów. Również autora tej notki nikt jak sądzę do pisania nie zmusza. Tego typu bieżączka jest szkodliwa dla kultury politycznej.

Po przeczytaniu wyżej wymienionego tekstu zobaczyłem tekst Jarosława Flisa, który moim zdaniem wpisuje się w ten nowy trend fakenewsowy, nakręcany przez powszechną akceptację bieżączki politycznej ze strony blogerów i komentatorów.

http://jaroslawflis.salon24.pl/765066,tuskograd

Być może sondaż ma podstawy realne, a być może nie. Moim zdaniem jest efektem huśtawki nastrojów i opinii oderwanych od realnych procesów polityczno-społecznych, wzmacnianych przez to nieszczęsny trend bieżączki politycznej, który, z kolei, wynika z technologicznej, a szkodliwej kulturowo i politycznie, specyfiki nowoczesnych mediów.

 

Najwyższa pora by się opamiętać.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:4)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Opamiętajmy się….powinno być !
Człowieka odróżnia od zwierząt przede wszystkim mowa. Człowiek musi mówić . Czasami przymus mówienia nasila się i przechodzi w epizod maniakalny (zaburzenia napędu psychoruchowego), uznawany jako przeciwieństwo depresji. Dziennikarze też muszą mówić (po-pisać). Problem w tym , że często nie wiedzą o czym pisać...bo ważne sprawy są ściśle tajne i przed nimi ukrywane lub muszą po-pisać to co im się każe. Wtedy piszą bzdury , których pełne są codzienne „wiadomości”. Ale...ale...czy na Niepoprawnych jest inaczej? Przecież większość (90%) zamieszczanych tu tekstów i tzw.”dyskusji” sprowadza się do tego samego czyli nie ma sensu. A zatem zetjocie-bądźmy uczciwi. Przynajmniej tu i teraz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1535627

Barbie się "zradykalizował" jak go pogoniono z tematu Smoleńsk.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1535632